הישרדות VIP - פרק 13

Seosi

New member

עם כל הביקורת שלי כלפי אלכסה לאחרונה, אני מאוד מעריך אותה על הפרק הזה, היא באמת ניסתה עד כמה שיכלה כדי להישאר במשחק. וגם הרגשתי רע בשבילה הפרק, הרגשתי שמישל ושמחה הגזימו איך שדיברו אליה, במיוחד מישל. אני מבין למה אירה ולונא לא הצביעו עם אלכסה בסוף כי אייל גם הצביע לבסוף לאלכסה, אני רק מקווה בשבילן שהן יתאחדו עם אייל וינסו להדיח את מישל או, אפילו שננתי לה קדיט, שמחה שנראה לי שאייל יותר יזרום להדיח אותה. אני כן אוהב את הלהיטות של אירה לשחק את המשחק, ולונא עשתה בשכל שאמרה שהיא כבר לא בברית עם ג'וזי ושקד.

סטילהוק

New member

מה שהכי עצבן אותי בפרק הזה ובמועצת השבט שלו זו ממש לא ההדחה של אלכסה הביץ', שאותה אני גם כך לא סובל עוד מהמירוץ למיליון שגם שם היא התנהגה כמו ביץ' והרסה לעצמה את המשחק עם הפה הגדול שלה, כשהיא רוכבת תרתי משמע על גבו של בן זוגה למירוץ שהספיק אף להיפרד ממנה זמן קצר אחרי ששניהם הודחו מהמירוץ. אלא דווקא ששמחה שכל הזמן מברברת על רגש ולב גדול, יושבת במועצת השבט ושומעת את מישל שמתגאה בלעג על איך הכשיל שתי משימות שבטיות רק בכדי להדיח את בת בריתו, כשאפילו לא מדובר בסתם חבר או חברת שבט, אלא שעבד על כולם, כולל עליה עצמה, שלהזכירכם לקחה את זה קשה מאוד ו'דאגה' לו כשהיה נראה שהוא נכנס לחרדה ועומד לטבוע, ועשה את כל זה רק בכדי להדיח את בת בריתו עצמו, ועוד על מה? על זה שפגעה בכבודו של האפנדי, וזה פשוט לא מזיז לה והיא עוד טוענת בסוף שזה רק משחק. באמת? אז אם זה רק משחק למה את נפגעת כל כך כשמדובר בך גב' שמחה?

ואני שואל איך אפשר להמשיך ולסמוך בכלל על מי שיושב ומתגאה בלגלוג והנאה במעשיו השפלים שפגעו בשבט שלו וצמצמו את מספרם מול השבט היריב, רק בשביל להדית את בת הברית שלו? יותר מזה, מה אם אלכסה שהיתה למעשה די קרובה לזה, היתה זוכה בשרשרת החסינות האישית ולא לונא, האם זה לא היה מעמיד בסכנה את כל שאר חברי השבט? הרי כל אחד מהם יכל להיות מודח במקומה במועצת השבט הזאת, כולל שמחה 'זה רק משחק' ומישל בעצמו.

אך יש עוד דבר לא פחות חשוב שחייבים לציין: מה פתאום ההפקה רואה את מישל, גבר גדול ושרירי, נכנס לחרדה במים בזמן משימת החסינות השבטית, עושה סימנים של טובע ובולע מים במשך דקות ארוכות שנמשכות כמו נצח, ואף אחד בהפקה אפילו לא חושב לעצור את המשימה או לפחות לשלוח שחיינים או צוללנים לעזור לו לפני שהוא טובע? ומה אם זו לא היתה הצגה והוא באמת היה טובע? איפה האחריות של ההפקה לביטחון המתמודדים? מה שמוביל אותי מיד למסקנה שההפקה כנראה היתה חייבת לדעת מראש על תוכניתו של מישל להכשיל את משימת החסינות השבטית ולכן לא התערבו ולא עשו דבר בכדי לנסות להצילו. שאחרת איך תסבירו את זה? נראה לכם שההפקה של הישרדות היו נותנים למתמודד בתוכנית לטבוע להם מול העיניים ולחטוף תביעה מהסרטים? אז זהו שלא.

Seosi

New member

טוב, אני מניח שהם ידעו מן הסתם על התכנית של מישל לאחר שהוא אמר זאת בוידוי.

סטילהוק

New member

זה לא אולי, ההפקה בטוח ידעה. אך שמחה ושאר הבנות בשבט שלו לא ידעו, וגם כל השבט השני לא. וגם אייל גילה את זה ממנו רק ביום האחרון של מועצת השבט.

כמה דברים:

אכן, בסה"כ אלכסה עשתה כמעט כל מה שיכלה כדי להישאר.
אולי הייתה צריכה לנסות לעבוד עליהם שיש לה אליל כדי ליצור עוד כאוס
ואולי לגרום להם לפצל קולות, ואז לשכנע את לונא ואירה ללכת איתה.
לדעתי גם לונא ואירה היו צריכות לנסות ללחוץ על אייל (כשהוא בא לספר לכולם מה אלכסה ביקשה ממנו)
ולהגיד לו- "זה בסדר אנחנו מבינות אם אתה לא רוצה להצביע לה, יש לנו גם ככה מספיק קולות נגדה" וכו'.
לא הבנתי בכלל למה לונא היססה, הרי ברור שככה או ככה, היא ואירה הופכות להיות בצרות
אחרי שאלכסה מודחת- בקיצור יצאה ממש לא חכמה לדעתי.

Seosi

New member

אני חושב ששתיהן די חששו להגיע משהו כדי שלא למשוך אש אליהן. בת'כלס אני חושב שאלכסה הייתה צריכה לפעול להדיח את שמחה, במיוחד לאחר הריב שלה עם אייל. ובכללי הרגיש לי מאוד שלונא מאוד חששה לעשות את המהלך ואירה דווקא כן רצתה.

סטילהוק

New member

צריך לזכור שגם אם שתי הבנות היו מצביעות עם אלכסה הם עדיין היו 3-4 כי אייל רשם את שמה בסוף, למרות שהבטיח לה שלא. וגם אם נגיד היה 3-3-1 עדיין הם היו הולכים לדו-קרב אש שבו לאייל זה שלימד ואימן את אלכסה איך להדליק אש עם אבן אש היה יתרון גדול עליה. ואם הן היו מצביעות עם אלכסה, מי מבטיח להן שמישל שכבר הכשיל משימה שבטית או יותר נכון 2 משימות שבטיות ברצף רק בכדי להדיח את בת בריתו שפגעה בכבודו לא יעשה זאת שוב בשביל להדיח אחת מהן כנקמה?

סטילהוק

New member
ואגב

שמתם לב בפרק הקודם איך מרוב כל הסיפור שדחפו לנו עם מישל הטובע המדומה אפילו לא הראו את שמחה שהשבט שלה היה בכלל במיעוט מספרי מול השבט היריב מבצעת את משימת החסינות השבטית? הרי הראו לנו בסוף רק את אלכסה מליחה לצמצם את הפער שהשאיר אחריו מישל עם הטביעה המדומה שלו, אך לא הראו לנו בכלל את שמחה משתתפת ומבצעת את המשימה כמו כל שאר חברי השבט שלה.

אז זה כבר לא רק שההפקת הישרדות הישראלית משתינה על הצופים בקשת, היא כבר עושה זאת ממרומי המקפצה האולימפית. ומדהים שאף אחד מהצופים אפילו לא שם לב.

NP23

New member

שמחה היתה עם אייל בעמדה שבה צריך לקלוע . הם שניהם לא היו צריכים לצלול.
עד שהגיע הזמן לקלוע, קנקאי כבר ניצחו .

noamlah

New member
משהו טוב לאמר

משהו טוב להגיד על הישרדות ישראל
בפרק הזה היה את כל המקום והאינטרס להתערבות הפקה:
הן מבחינת בליינדסייד שהיה יכול להיות מאוד משעשע
והן מבחינת הדמויות להמשך שאלקסה הרבה יותר אטרקטיבית מאייל
כך שלפי מה שאנחנו מכירים את הישרדות ישראל אליסה הייתה צריכה ללכת לטייל ולמצוא לסלון חסינות
או ללכת לבקתת המסע ומתן ולמצוא שם צמיד ויטו
או לזכות בחסינות ברגע האחרון
או שבכלל ג'וזי שוקד היו מרגישים פתאום חמלה כלפיה ונותנים לה את החצי לסלון

כל זה לא היה וההדחה הייתה כמתוכנן
בראבו

NP23

New member
מסכים לגמרי וגם

לא היה צריך ללכת רחוק כי יש את מאובן הזהב שמציל מהדחה ..
נראה לי שהיו אנשי הפקה שמאוד התפללו שהיא תקבל את זה
&nbsp
(את חצי הפסלון לא יכלו לתת לה, כי הוא לא שווה בלי שהוא שלם.. אולי היו ממציאים שאפשר לתת לללונא את שלהם ושהיא תחבר איתה..אבל הם פשוט נתנו פסלון לנעמה במקום. הם הבינו שאלכסה היא מקרה אבוד)

סטילהוק

New member
מה שמעניין את ההפקה

מה שמעניין את ההפקה זה שליהיא תגיע ליום ה 19 ואז אם תצליח לגרום לכולם לשים את שמה להדחה, דבר קל מאוד לכשעצמו לאחת בלתי נסבלת כמו ליהיא שמסוגלת לעלות מהר מאוד לכולם על העצבים, תקבל את הכוח העצום החדש, בגלל זה דאגו כל הזמן שרק השבטים שליהיא לא נמצאת בהם יפסידו ויילכו למועצת שבט. ובפעם היחידה שליהיא היתה בסכנת הדחה כי כל השבט שלה היה עצבני עליה על ששברה את המילה שלה, פתאום משום מקום פרימו הודיע שהוא מבקש לפרוש המשחק. וכל זה בשביל שיוכלו להראות לצופים את הכוח העצום החדש שההפקה המציאה במיוחד בשביל ליהיא כדי להשאירה במשחק ולהביאה לגמר.

למעשה העונה הזאת שהיא עונת ה VIP השנייה של הישרדות הישראלית מזכירה לא מעט את העונה הראשונה של ה VIP הישראלית שרגע לפני האיחוד ששגב היה בסכנת הדחה הביאו את השבט השני של תורג'י לא רק להשתתף במועצת השבט כמשקיפים אלא גם להצביע בה, מה שהביא להדחתו של פרסטר והצלתו מהדחה בטוחה של שגב שבסוף גם הגיע לגמר וזכה. מה שאומר לי שרוב הסיכויים שליהיא יקירת ההפקה המובהקת העונה תגיע לגמר, ואולי אף תזכה בו. ולא אתפלא אם שמחה היא זו שקיבלה את המאובן המוזהב כדי שתישאר גם היא עד הגמר.

עזוב את זה, הכי חשוב

שאין יום שישי וירח מלא כל פרק,
והשורדים עושים קבלת שבת ובוכים

NP23

New member

יכל להיות מגניב המהלך על אייל ,
שהוא אפילו לא לקח בחשבון,
אבל הגיע זמנה של אלכסה שהיא אחת השורדות שהכי הביאה על עצמה את ההדחה שלה אי פעם.
אני בטוח שיש גם דברים שלא ראינו או לא יכולנו להרגיש רק מלהסתכל מהצד . כי שמישל זורק משימה אנשים סולחים לו בלי למצמץ (מצחיק שדיברתם על זה כמשהו רע ששמחה סולחת לו על זה .. זה טוב שהיא מסוגלת להבין את המהלך שלו בלי להתלהם)
אבל שאלכסה רק אומרת אל תתנו להם פירות... היא השטן..
גם נעמה הייתה נגד להאכיל את השבט השני ולא קיבלה אחוז מהשנאה הזאת..
&nbsp
בהתחלה חשבתי שיש לה סיכוי אמיתי להגיע לגמר אבל היא הגזימה ביחס שלה לאנשים ..מודה שלא ריחמתי עליה , אם כי זה די עצוב שהיא לא לחלוטין מודעת לעצמה .
&nbsp
ממש לא מבין סאוסי למה אמרת ששמחה הגזימה בדיבור אליה, היא אמרה את הדברים הכי כמו שהם . מישל התלהם קצת וצעק כהרגלו אבל גם לא אמר דברים נוראיים ,להגיד כפויית טובה זה לא קללה , ואני הכי מבין למה הוא הרגיש את זה ממנה ..
&nbsp
כן מעריך את המחשבה על המהלך שרצתה לעשות ובמובן מסוים זה יכל לעבוד , אייל יכל ליפול בפח הזה (כל הכבוד לו שהוא בכל זאת הצביע נגדה ובכלל, שתפס מרחק ממנה כי הבין שהיא מזיקה לו, אני מתחיל ממש להיות בעדו)
אבל!!
אני לא מבין למה לא היה הרבה יותר הגיוני מצידה, לנסות למשוך את אייל איתה שיצביע נגד שמחה ,
או את שמחה נגדו, למה את רוצה ללכת לקרב אש נגד הבן אדם שלימד אותך ונגד הבן אדם היחיד במשחק שבעדך..
המהלך שרצתה לעשות יוצר בכל מקרה 3-3-1 אז זה לא חייב להיות אייל, כי גם אם היה מצליח לה להדיח אותו, היא עדיין תתקשה למצוא עם מי לעבוד בהמשך.
אם היתה אומרת ללונא ואירה שישימו איתה קולות נגד שמחה,
אז גם היה לה אתגר אש שהיא מנצחת בו על עיוור , וגם אייל היה עדיין אופציה לעבוד איתה באיחוד, מה ששמחה כנראה בחיים לא תהיה. לדעתי אלכסה היתה מונעת מפגיעה אישית מאייל, גם במועצת שבט היא היתה עסוקה בלהשתלח בו מה שסותר את הרעיון שלה שלא יצביע נגדה. אני שונא ששחקנים מתמסכנים ומתקרבנים במועצה, אבל זה לגמרי מה שהיתה צריכה לעשות כדי להשיג את אייל, אבל האגו היה חשוב לה יותר ,לצאת עם הראש מורם. אז לא באמת כזה מעריך את הנסיון שלה .

סטילהוק

New member

שמחה בהחלט אופציה עדיפה על אייל להדחה, ובעיקר בהתחשב בכך שרגע לפני זה שלושת הבנות ואיילם דיברו על כך שהיא שבחופשה וכל הזמן עם ג'ובאני על החוף, שלא לדבר בכלל על כך שהיא נטל על השבט במשימות הפרס והחסינות השבטית, ובגלל זה עדיף להדיח אותה כדי שלא יגיעו שוב למועצת שבט עד האיחוד. ולעומת זאת אייל ומישל שניהם כוח פיזי שיכול להביאם לאיחוד ללא עוד הדחות על הדרך.

כך שזו בהחלט היה מהלך מוטעה של אלכסה ללכת על אייל ולא על שמחה. אבל אולי היא חששה מזה שהבנות יחששו להישאר לבדן מול שלושתם שהם גם חזקים פיזית וגם היו כבר בברית.

NP23

New member

לונא ואירה בכל מקרה צריכות לעשות את המהלך באמונה שאלכסה עכשיו איתן .
אין שום סיכוי שהיתה חוזרת לברית עם מישל!
ואני בספק שחשבו על זה.

noamlah

New member
העניין

שהיא פיטתה את הבנות להצביע לאייל כדי לסלק מישהו חזק לפני האיחוד
ההסבר הזה לא היה עובד על שמחה

ובכל מקרה נראה שבמועצה כבר היה ברור גם לה שכולם מצביעים נגדה
אולי אפילו לונה ואירה דיווחו לאייל על התכנית והוא פוצץ לה את התקווה להשאר. היה נראה מהתחלה שלונה לא ממש בעניין כך שזה יותר היה משהו לצופים שנערך היטב מאשר משהו שבאמת היה לו סיכוי לצאת לפועל.

גם הברית של אייל ואלכס הייתה אינטרסנטית מהתחלה, הם לא היו איזה חברי נפש שמספרו סודות אחד לשניה והוא לא טיפוס רגשי כמו ענבל מהעונה הקודמת כך שהסיכויים למהלך הזה היו אפסיים

NP23

New member

הקטע שהיא צריכה להתמודד באתגר אש מול אותו חזק
היא יכלה להשתמש בקלף ששמחה חלשה כדי להגיד להן שככה לא יגיעו למועצת שבט פעם הבאה
וגם ככה בטוח יפרקו את הברית
&nbsp
היה לה גם את הקלף ששמחה פנתה נגדן מועצה לפני ..ושזה ידוע שיש לה ברית באיחוד עם 3 בנים..
&nbsp
ואני לא חושב שלונא פוצצה את התכנית..היינו רואים את זה בטוח ,לפחות במועצת שבט,אייל לא פראייר הוא היה מעלה את זה כשהיא היתה אומרת שהיא נבגדת..

למעלה