הישרדות 13 - איי קוק

הישרדות 13 - איי קוק

כמה מילים על העונה: עונה נוספת שמתחילה עם ארבעה שבטים,
אלא שהפעם לראשונה, השבטים מחולקים על פי מוצא אתני.
בנוסף, לראשונה, מתמודד מציע לפצל קולות כדי לחשוף את האליל,
אבל התוכנית לא יוצאת בסוף לפועל

כמו כן, לראשונה, לגמר מגיעים שלושה מתמודדים במקום שניים.

מי זכה בעונה? יול.

למי הכי הגיע לזכות? שאלה קצת קשה.
מצד אחד, יול שיחק טוב אבל לדעתי המשחק שלו התבסס יותר מדי על האליל, ואם היה זוכה בלעדיו הייתי נותן לו הרבה יותר קרדיט (אני מתכוון לומר שבלי האליל אני לא חושב שהוא היה זוכה).
מצד שני, אוזי היה אחלה בעונה הזאת אבל מבחינה אסטרטגית לא זכור לי שהוא היה טוב במיוחד.
מצד שלישי, בקי לא קיבלה מספיק הערכה למרות שהיא ויול היו שותפים בהחלטות, וכולם רק זוכרים לה רק את אתגר האש שבו היא כשלה (למרות שעלתה בסוף לגמר).

את מי הכי אהבתי בעונה? קנדיס

הייתי בעיקר בעדה ובעד השבט שלה (אדם, פרווטי) וממש התבאסתי
שפנר החליט לעבור צד, למרות שהוא בקלות יכל להגיד ליול שהוא איתם,
ועדיין להצביע נגדו עם הברית שלו.
ככה לדעתי פנר גם היה מגיע יותר רחוק (ואולי אפילו לגמר אם היה משחק אסטרטגית נכון),
וגם היה מרגיז פחות אנשים...

מוזמנים לכתוב מה חשבתם על העונה

עונה שנבנתה כדי שהצופה הממוצע יאהב אותה... אני מניח?

קודם כל, חלוקת השבטים לפי גזעים, או יותר נכון "צבעים". כאילו שאין אסיאתים, לטינים, שחורים ובעיקר לבנים שהגיעו מעמים שונים. זו העונה הראשונה שסובלת קשות מעודף טוויסטים (המרד, ההצבעה הכפולה בשבט רוטו, אני משוכנע שהיה אפילו עוד משהו אבל לא בא לי להיזכר כרגע), וכמובן האליל האחד ששבר לחלוטין את המשחק.

זה אחד הקאסטים הכי גרועים בתולדות הישרדות. יש רק חמישה שהשאירו מבחינתי חותם כלשהו, ואני מאמין שאין צורך להגיד מי הם כי הם היחידים שהוזמנו לעונות נוספות + הזוכה הפחות או יותר ראוי. חוץ מהם בקי ואולי קצת אדם הפגינו קצת שכל מפעם לפעם, אבל כל מי שמחוץ לפיינל 8 לא שווה יריקה, ובעקבות עונה 20 - לא יודע כמה מקום יש גם לפאר את קנדיס. גם פנר ואוזי פשוט הרסו בעיניי את כל התדמית שלהם בהמשך (למרות שסביר להניח שאוזי היה אותו אוזי שחצן ומתחסד גם בעונה הזו, פשוט הורידו את הקטעים השליליים שלו כי הוא היה פיינליסט)

מה שמשאיר את פרוואטי כתרומה החיובית הגדולה האמיתית לתולדות הישרדות.

noamlah

New member
היי, פעם ראשונה שאתה טועה בשמות של השבטים

השבטים באיי קוק היו אייטוטקי ורארוטונגה (או כמו שהם נקראו בקיצור "אייטו" ו"רארו")

סטילהוק

New member
נכון שקנדיס איכזבה בעונה 20, אך רוב 'הגיבורים' איכזבו בה

שלא לדבר בכלל על ג'יי טי שהוכיח כמה הוא אידיוט.

דווקא לא הרגשתי עודף טוויסטים

הטוויסט של המרד יכל למשל לא לצאת לפועל (כמו בעונה 5).
וההצבעה הכפולה לדעתי זה פשוט אקט כדי לצמצם אותם יותר מהר,
כי היו יותר מדי מתמודדים ביחס לימים שנותרו במשחק (כנראה גם כי אף אחד לא פרש וכו').

Seosi

New member
זה כלום לעומת כמות הטוויסטים בעונות האחרונות חחח

סטילהוק

New member
העונה שגילתה לעולם את פרוואטי השורדת הכי אהובה בהישרדות.

גם אני אהבתי את קנדיס ועד היום לדעתי נעשה לה עוול בחילוף השבטים. גם אוזי הוא אחד התגליות הגדולות של העונה הזאת. מה שלא אהבתי זה החלוקה לגזעים, זו היתה גזענות לשמה.

Confide In Omer

New member
לא נעשה לקנדיס שום עוול

היא הביאה את זה על עצמה. ואני אומר את זה כשהיא אחת הפייבוריטיות שלי.

סטילהוק

New member
ועוד איך נעשה לה עוול, היא היתה בשבט הכחול רארוטונגה

עם פרוואטי ואדם, ואז נעשה לה עוול שהעבירו אותה ואת פנר לשבט האדום אייטוטאקי, כך שלא פלא שבהזדמנות הראשונה שניתנה לה היא בחרה לחזור חזרה לשבט שלה ביחד עם פנר.

סטילהוק

New member
So what...

עדיין נעשה לה עוול שלפרוואטי למשל שהיתה איתה באותו שבט ונשארה בו עד סוף המשחק לא נעשה. ולהגיד שבגלל שזה חוקי המשחק לא נעשה לקנדיס עוול באותה עונה זה פשוט לשקר לעצמך.

Seosi

New member
אבל

זאת הייתה הבחירה שלה (ושל פנר) בסופו של דבר, לא? הערבוב השבטים הוא חלק די גדול מן המשחק, ופה זה לא היה עניין של מזל כמו שזה כיום, אבל חשבתי שקנדיס נמצאת במצב טוב בשבט איטוטאקי עד שבחרה לעבור לשבט השני. מה שכן, הרגשתי רע בשבילה כל הזמן שלחו אותה לאי הגאולה.

סטילהוק

New member
דיברתי על האופן שבו עורבבו השבטים, שם נעשה לה עוול

וברור שזאת היתה הבחירה שלה ושל פנר שקפץ אחריה ברגע שניתנה להם ההזדמנות לחזור חזרה לשבטם. אך לא על זה מדובר.

Seosi

New member
זה היה כמו שבוחרים נבחרות כדורגל בבתי ספר לא?

כלומר, היו מתמודדים שאכלו אותה בערבוב והיו כאלה שהצליחו להישאר. אני חושב שקדניס יכלה להגיע רחוק אם היא הייתה נשאר בשבט של יול. אני כן חושב ששהחלטה לשלוח אותה שוב ושוב לאי הגלות הייתה די מגעילה.

Confide In Omer

New member
אני מצטער אבל זה ממש לא נכון

דבר ראשון, אתה יכול להגיד על כל שורד שנדפק מערבוב שבטים שנעשה לו עוול. אין מה לעשות, זה המשחק וזה אחד הטוויסטים שיש בו. כל שורד צריך להכין את עצמו לסיטואציה כזאת. היחיד שאולי אתה יכול להגיד עליו שנעשה לו עוול בגלל ערבוב, הוא ארון מסין, כי הערבוב בעונה שלו היה מאוד בעייתי. אצל קנדיס היה ערבוב לגיטימי לחלוטין.

ודבר שני והכי חשוב - זה שהערבוב הזה בכלל לא פגע בה! זה לא שהיא הודחה בגללו. היא היתה במצב מצוין גם בשבט החדש שלה ובחרה לעשות מהלך שבסוף לא השתלם לה. אז כל מה שקרה לה במשחק קרה לגמרי באשמתה. ואני באמת אומר את זה עם אהבתי אליה.

noamlah

New member

גם הערבוב באיי קוק היה ערבוב של כל הארבעה שבטים כך שלא היה יכול להווצר מצב שתגיע ברית אחת מגובשת מלפני ומישהו יידפק מזה
היחיד אולי שאפשר לאמר עליו שהיה במצב טוב בשבט הקודם שלו והערבוב לא עשה איתו חסד זה בראד שהגיע לערבוב כאאוטסיידר
אבל שוב, אי אפשר להשוות דינמיקה בשבט של 5 לדינמיקה בשבט של 9

אורישקי

New member
היא שחקנית גרועה והביאה את זה על עצמה לג מרי

ובעונה הזאת עוד די חיבבתי אותה

noamlah

New member
עונה לא טובה

ההפקה רצתה לרצות את הקהל שהתלונן לפני שאין גיוון גזעי בהישרדות ואם יש שחורים הם על תקן "הבחור/ה השחור/ה" ולרוב גם לא מוצלחים במשחק ונחשבים לעצלנים
אז עשו עונה מעורבת בגזעים וההתמקדות הייתה במוצא ובמראה של המתמודדים ולא בעניין
כך שהעונה הזאת הייתה העונה הראשונה עד אז (אולי חוץ מ10 אבל אצלה הייתה סיבה הגיונית) שהיו בה מלא רוחות רפאים שהגיעו רחוק ולא בלטו בכלל בזמן מסך

ססיליה (ככה קראו לה?), רבקה בורמן (הזוי שהשם מתאים), סנדרה, ג'ני ובקי שהגיעה לגמר...אפס אישיות
וחוץ מהם קיבלנו את המטורללים שנמצאים כפריק שואו: בילי, פליקה, קאו בוי, כריסטינה, נייט
וסוסונים עם הרבה כוח ומעט שכל: ג'יי פי, אוזי, אדם

כבר רוב הקאסט שזה בעייתי
יול היה שחקן טוב אבל הניצחון ניתן לו כבר בפרק 2 ובעיניי הוא מאוד מוטל בספק
ג'ונתן בלון נפוח שהפך את הסיכויים של יול מ90% להיות המנצח ל100% והרס כל עניין בעונה (ועוד איכשהוא זה הוציא אותו שחקן טוב בעיני מי שראה אז, אי לי מושג למה)
ופרווטי הייתה פוטנציאל שנגלה רק מחוץ לעונה הזו
אבל באופן כללי פה לא היה לי ממש את מי לעודד

למעלה