הישרדות 5 - תאילנד

הישרדות 5 - תאילנד

סוף סוף הגענו לעונה שכולנו חיכינו לה

כמה מילים על העונה: לא תאמינו אבל ראיתי את העונה שוב בשבוע שעבר, ופחות סבלתי ממה שחשבתי (ובהודעה הבאה אפרט יותר על כל פרק ופרק, למי שמעוניין לקרוא).
כנראה שצפייה חוזרת ממש משנה את נקודת המבט בעיקר לגבי דברים/מתמודדים שלא אהבת, ופתאום כשאתה יודע את הסוף אתה יותר שווה נפש לגבי אותם דברים/מתמודדים (לפחות אצלי זה ככה חחח). בכל אופן, באמת בעיני רבים זו אחת העונות הגרועות של הישרדות, אבל מעניין לדעת ממה זה נובע. אני חושב שערבוב בזמן נכון יכל אולי קצת להרים את העונה...

מי זכה בעונה? בראיין.

למי הכי הגיע לזכות? אין ספק שמבחינה אסטרטגית בראיין לקח את כולם בהליכה. מה שכן, פתאום הבנתי את המשחק החברתי החזק של קליי (בעיקר כלפי שבט המיעוט) שכמעט גם הביא לו את הניצחון.

את מי הכי אהבתי? בצפייה ראשונה אהבתי את ג'ייק, קן, פני וארין וממש התבאסתי שהם הודחו אחד אחרי השני.
מהשבט השני העדפתי שבראיין יזכה, בעיקר שאז קליי היה אחד המתמודדים שממש לא סבלתי.
בצפייה שנייה, לא היו שינויים גדולים מבחינתי, למרות שכמו שציינתי מקודם,
הייתי יותר שווה נפש לגבי המתמודדים וההתנהלות בעונה.
יחד עם זאת, את הלן ממש אהבתי בצפייה חוזרת- היא קורעת!! ובאסה שג'יין די הרסה לה את המשחק...
אגב, ממש חבל על טניה שהודחה כ"כ מוקדם, היה לה פוטנציאל לדעתי...

אני יודע שזה בטח יהיה קשה, אבל אתם מוזמנים לכתוב את דעותיכם על העונה

דעתי על העונה קצת יותר בהרחבה-

פרק 1-
- הצחיק אותי כמה ג'ף רציני בהתחלה

- כשהמתמודדים מציגים את עצמם, קן מקבל מחיאות כפיים שהוא מספר שהוא שוטר.
- ג'ייק וג'ן המבוגרים בחבורה, בוחרים את שני השבטים, וג'ייק מעדיף לבחור את החזקים.
- טניה מתייבשת ונהיית חולה

- מראים מלא את גנדיה וטד.
- השבט של ג'ן זוכה למחסה טוב יותר (מערה), ואילו של ג'ייק זוכה במים קרובים (תכלס עדיף).
- מצחיק שג'ייק כמו אבא לשבעה ילדים בכיתה טיפולית

- אין בפרק בריתות (ואגב לאורך העונה זה משהו שלפחות מראים ממש מעט- חבל!!!).
- בחסינות, השבט של ג'ן מובילים, אבל אז גנדיה נתקעת בפאזל, והצעירים זוכים!
במועצת השבט, ג'ון הוא המודח הראשון. שוב רואים כמה משחק חברתי חשוב יותר ממשחק פיזי הרבה מהפעמים...
&nbsp
פרק 2-
- הלן ממש מצחיקה!!
- ג'אד וסטפני לא ממש תורמים לשבט בחיי המחנה, ורוב מצטרף אליהם.
- גם במשימת הפרס וגם בחסינות אחרי מאבק צמוד הצעירים זוכים שוב.
- הפעם הראו הרבה את הלן וקליי.
- טניה מודחת
(מעניין מה היה קורה אם לא הייתה חולה).
&nbsp
פרק 3-
- הסיפור בין גנדיה לטד מתחיל להתגלגל, ולדעתי ראו שטד התנצל ממש, ולא ברור למה פתאום גנדיה החליטה לפוצץ את הכול (בטח אם זה היה קורה היום עם כל ה-METOO
זה היה עושה מלא רעש)...
- מתחילים להבין חלק מהמשחק האסטרטגי של בראיין.
- רוב מככב הפרק.
- לצעירים לא אכפת להפסיד, כי הם רוצים להדיח את ג'אד, וזה אכן מה שקורה בסוף
(לדעתי, אם כבר היה עדיף להם להדיח קודם את סטפני).
&nbsp
פרק 4-
- הצעירים חוזרים לזכות גם בפרס (בננות ותרנגולות) וגם בחסינות!
- גנדיה מנסה לאחד את הבנות נגד קליי, אבל הלן מעדיפה ללכת עם הבנים וגנדיה מודחת (אגב יפה שג'ן עד כה בכלל לא על הרדאר של אף אחד).
&nbsp
פרק 5-
- טד ובראיין סוגרים דיל עד לגמר (סוף סוף קצת בריתות ואסטרטגיה!!).
- לפני אתגר הפרס (מכירה פומבית!) ג'ף מציע למי שרוצה להחליף שבט (לא זכרתי את זה בכלל!!!). אך אחד לא רוצה, וחבל שלא היה איזשהו ערבוב בעונה הזאת...
- בחסינות המתמודדים צריכים למיין דגים- WTF?! ולא הבנתי למה החליטו שדווקא קן יישב בצד באתגר כזה... המבוגרים זוכים בחסינות!
סטפני מתבאסת שלא עברה שבט, והיא גם המודחת.
&nbsp
פרק 6-
- רוב וקן רבים על הבננות (נשמע לכם מוכר?
).
- רוב מככב באתגר הפרס ובזכותו הצעירים זוכים.
- המבוגרים זוכים שוב בחסינות. רוב נפתח לחברי השבט, אבל הוא עדיין מודח פה אחד.
מעניין מה היה קורה אם היו מדיחים את שיאן...
&nbsp
פרק 7-
- נראה שאצל הצעירים נוצר מצב שקן ושיאן VS פני וארין.
- ג'ף מפגיש בין השבטים ואומר להם שהם יחיו ביחד, וכולם טועים לחשוב שהמיזוג הגיע.
שיאן מספרת לקליי הכול, ושוקלת לעבור צד.
מצטער אבל אני ממש לא מבין את ההיגיון בזה, בייחוד כשהיא קרובה לקן וג'ייק...
בחסינות ג'ף מבהיר לכולם שהמיזוג עוד לא הגיע והצעירים מפסידים, וכמובן ששיאן מודחת.

המשך-

פרק 8-
- פני מנסה להתקרב למבוגרים.
- קן מתעצבן שמשתינים בכניסה למערה

- הקוף ממשיך לאכול להם את האוכל במחנה

- המבוגרים זוכים שוב בחסינות (למה אין אתגר פרס?!) בזכות בריאן.
תכלס באסה, ממש אהבתי את הרביעייה של ג'ייק-קן-פני-ארין.
ארין מודחת והופכת למושבעת הראשונה, ותכלס מעניין למה. גם מוזר שפני לא כפתה תיקו או משהו...
&nbsp
פרק 9-
- ג'ף מראה לשורדים WAIT FOR IT.. קלטות וידאו (!!!) שהמשפחות שלחו להם.
- סוף סוף מגיע המיזוג!
- בראיין זוכה באתגר הפרס וג'ף מראה לכולם את קלטת הוידאו שאשתו שלחה לו,
וכולם מגלים שלא חסר לו כסף.
- בחסינות, קן וקליי ראש בראש, וקליי מפתיע וזוכה בחסינות!
- חברי המיעוט מנסים למצוא סדקים בברית הרוב, ומגלים שטד בתחתית, ולא הבנתי למה הם כיוונו נגד בראיין ובסוף עוד הצביעו לטד

כמובן שהרוב נשארים מאוחדים, וקן מודח.
&nbsp
פרק 13 (את הפרקים שחסרים לא הצלחתי למצוא. אחד מהם היה סיכום של העונה עד כה)-
- לא אהבתי שבראיין ממש משתחצן ומתגאה.
- טד מבין שהוא ובראיין כבר לא בברית, והוא פונה להלן שידיחו את קליי ביחד עם ג'ן.
- אתגר המכונית מגיע (היה קטע קורע שג'ף אומר להם בתחילת האתגר שהם עומדים על האותיות הראשונות, ואף אחד לא קלט
).
בראיין לא מאיית נכון את המילה, וטד זוכה! והוא בוחר בהלן שתצטרף אליו לפרס.
בראיין זוכה בחסינות. הלן מנסה לשכנע את ג'ן להדיח את קליי, אבל ג'ן לא זורמת איתה,
וטד מודח פה אחד.
&nbsp
פרק הגמר-
בריאן שוב זוכה בחסינות! הלן מנסה בהתחלה לשכנע את ג'ן לכפות תיקו, אבל בסוף כולם מדיחים את הלן

בריאן זוכה גם בחסינות האחרונה ובוחר להדיח את ג'ן ולקחת את קליי לגמר.
במועצה האחרונה, קליי פותח בנאום טוב, ובריאן פחות (יש בו משהו שקשה יותר להתחבר אליו לפי דעתי).
ארין שואלת שאלה קלאסית ושני הפיינליסטים עונים טוב.
קן ניסה להתעמת עם בריאן, והצטדק מול קליי.
פני בחנה מי באמת הכיר אותה, וכמובן שבריאן ממש לא, וקליי כן (חכם מצידו שניסה באמת להתחבר ולהכיר את חברי המיעוט).
קליי קצת נכנס בג'ייק, ולדעתי פה הוא עשה טעות. הפעם בריאן עונה יותר בחוכמה.
טד נכנס בשני הפיינליסטים, וטען שקליי גזען (די ברור שהוא בא בכוונה להצביע לבריאן לא משנה מה).
ג'ן ניסתה לברר מי תרם יותר לחיי המחנה- נו באמת...
הלן הייתה עצבנית כמובן (יותר על בריאן). חבל שקליי לא ניסה לפחות להתאמץ לרצות אותה. בריאן ענה לה טוב.
ג'ף מקריא את הקולות "עלק" על האי ובריאן זוכה!! תודה לאל.
כאמור ברור שהוא היה אסטרטג מצוין, אבל לקה בחסר בקטע החברתי, שהיה נקודת החוזקה אצל קליי.
המזל של בריאן שקליי די "ויתר" על חלק מהקולות של המושבעים,
ותכלס אם הוא היה יותר נלחם יש מצב שהוא עוד היה זוכה...
&nbsp

זה קאסט מאוד מאוד חלש אסטרטגית

ולכן בדיעבד קשה לשפוט עד כמה בריאן באמת שחקן טוב... יש קטע ששודר אאל"ט בפרק לקט, שבו הוא לא זוכר את השם של שי-אן!

ממש רציתי שתהיה עונה טובה באסיה, המשימות היו מגניבות (למרות שהיו הרבה יותר מדי פאזלים בלי מימד פיזי כמעט בכלל - ובדיוק בגלל זה צ'ואי גאן בסופו של דבר הובילו) והפרסים נראו כיפיים. למזלי, חמש שנים לאחר מכן הייתה הישרדות סין.

אה, וכמובן

איך אפשר בלי לדבר על המיזוג המזויף? איכשהו יצא שאת רוב העונות הגרועות ההפקה רצחה במו ידיה עם טוויסטים כושלים.

Uri04

New member
לא זוכר יותר מדיי מהעונה הזאת

אולי כי איבדתי עניין בערך מאחרי ההדחה של שי-אן, ואני זוכר ממש במעורפל את המשך התגלגלות העניינים.
אם אני לא טועה, עד המיזוג הפרקים לא היו משעממים במיוחד. הכל הידרדר למחוזות הפאגונגינג ברגע שהמיזוג המזוייף דפק לשי-אן את המשחק ושאר חברי סוק-ג'אי הודחו אחד אחרי השני.
הבעיה המרכזית עם העונה הזאת, חוץ מכמה צפוייה היא נהייתה, היא הקאסט. היתה אווירה לא טובה בין המשתתפים. אנרגיה גרועה במיוחד שגרמה לאנשים להיות ממש רעים ואנטיפתיים אחד כלפי השני וזה משהו שממש מרגישים בערך מהפרק הראשון. כאילו המתמודדים בעונה הזאת באו לשם במטרה לשנוא ולכעוס וזה ממש לא משהו שמישהו ירצה לצפות בו.
בנוסף - בראין הוא גרסא יהירה יותר של האץ', כזאת שמנופחת מחשיבות עצמית אך נעדרת כל הומור וקלילות שהראשון ניחן בהן. הגיע לו לנצח מכיוון שהוא היחיד שאשכרה שיחק את המשחק, ולא בא לשם כדיי למלא מקום של גרגר חול.

אורישקי

New member
בדיוק מה שאמרת על הכל בערך

כמובן שהכי אהבתי את שי אן למרות שהיא שיחקה כושל וסתם שרפה את עצמה במשחק, גם אם המיזוג דפק אותה - אבל היא לא הייתה מנצחת אם הייתה בוגדת בשבט שלה. גפ הלן הייתה די מלכה.
בתכלס בריאן שחקן מעולה ששיחק כמו רובוט אבל הוא שיחק בעונה של כבשים, וכמעט הפסיד לאחד המתמודדים הכי מגעילים שאי פעם שיחקו! זה רק מראה כמה המשחק החברתי שלו היה לא מוצלח... הוא גם נשמע בן אדם די דוחה.
מה שכן חבל שהוא לא חזר שוב, הייתי מוכן גם לראו תשוב את שי-אן (אומרים שהציעו לה להיבחן לHVV אבל היא הייתה בהריון בזמן הזה)

Seosi

New member

אחת מהעונות הכי גרועות אי פעם, אם לא הכי גרועה. כל מה שקרה בין גדניה לטד היה ממש לא נוח לצפייה. מעבר לזה, העונה הייתה משעממת פחד. המיזוג המזויף המעצבן הזה די הרס לשי-אן את הסיכויים לנצח, למרות שאני מסכים שהיא לא הייתה שחקנית העשור, אבל העונה יכלה להיות הרבה יותר מעניינת עם היא הייתה מגיעה לאיחוד. אבל כמובן שלא ובאיחוד כל סוק ג'אי מודחים אחד אחרי השני. וזה די חבל כי די אהבתי את כל מי שהגיע לאיחוד. כן אפילו את קן, אני חושב שבמשחק עצמו הוא שיחק יחסית טוב (ממה שאני זוכר). ג'ייק ופני די מתמודדים אנדרייטד. הלן בכלל שיחקה מאוד טוב ואני באמת לא חושב שבריאן יכל לנצח לולא הלן. ג'ן פשוט הייתה נחמדה, כיף לראות אנשים כמותה בטלוויזיה.

בריאן שחקן אסטרטגי טוב עם משחק חברתי ששואף לאפס. האמריקאים בכלל עפים עליו וקוראים לו בין המנצחים הטובים אי פעם. ועוד דיברתי על זה עם אנשים ברדיט, אני לא יכול לקרוא לו כך בגלל שהוא כמעט הפסיד לקליי!!! הוא גם לא טרח בדיוק ליצור קשרים חברתיים עם הצד השני.

ואיך אף אחד עד עתה לא הזכיר את מה שקרה במשימת חסינות בין רובב לקליי?

noamlah

New member
מגיב באיחור

העונה הזאת היא הראשונה שראיתי מאוחר כי לקח זמן עד ששודרה בארץ (וגם אז רק ביס) ולא הייתי אז בקיא בהורדות
כן עקבתי אחרי האתר של הישרדות באינטרנט

שני השבטים היו גרועים מסיבות שונות
צ'ואי גאן היו הזקנים שהתלוננו הרבה ולא היה להם ממש כח אחד לשני ולמשחק (גם לצעירים מביניהם)
ואילו סוק ג'אי היו תינוקות אינפנטילים שעסוקים באכלו לי שתו לי ומי מקובל ומי פחות
מבין שני השבטים הגרועים בהחלט העדפתי את צ'ואי גאן

בראיין היה שחקן ממש טוב אבל דיי בלתי נראה, כנראה גם קשור לזה שג'ף וההפקה לא ממש אהבו אותו ומחקו כל זכר שלו
קליי קיבל אובר שנאה לפי דעתי, נכון הוא שמרן ובן אדם לא ממש נחמד אבל חוץ מהקאנטרי מאמא אני לא ממש זוכר התבטאויות גזעניות שלו בעונה הזאת
פרנק ורודי היו מהטייפ קאסט שלו והם לא קבלו כלכך הרבה שנאה

לקן התחשק לי לתת אגרוף בנאום ג'ורי שלו ("היי, אתה אומר שאי אפשר לשחק את המשחק בלי לשקר אני הוכחה שזה לא..הה הה הה") כן דימוויט, אתה הבאת למפלה של כל השבט שלך הם היו מעדיפים שהיית משקר להם
עד היום הוא אחד הצדקנים השנואים עליי
ולא הבנתי מה עושה במושבעים אחת בשם ארין שאף פעם לא הייתה בעונה

וואי שכחתי שהוא אמר את זה

בריאן היה צריך להגיד לו "כן, בגלל זה אתה על הספסל ואני בגמר".

כמובן שהשקר הוא לא מהות המשחק וצריך להבדיל בין האמצעי לבין המטרה - רוב מי שמתלכלך כדי להתלכלך הוא שחקן גרוע, וסופרייז סופרייז, הרבה מאלה הם עורכי דין, גם אצלנו וגם באמריקה.

למעלה