בניו זילנד החליטו להשהות את המשך הישרדות עד להודעה חדשה

סטילהוק

New member
בניו זילנד החליטו להשהות את המשך הישרדות עד להודעה חדשה

לאחר שתי עונות בלבד, אחת ארוכה, כושלת ודי משעממת שצולמה בניקרגואה והשנייה ששודרה השנה הרבה יותר טובה ומודרנית שמתחברת לעידן החדש של הישרדות ועם 15 פרקים בלבד שצולמה בתאילנד, אך עדיין נחשבת לבינונית פלוס לעומת שכנתה האוסטרלית, ההפקה הניו זילנדית החליטה להשהות את המשך הישרדות הניו זילנדית עד להודעה חדשה...

Seosi

New member
באסה

אני לא כל כך מסכים איתך, אני לא הייתי קורא לה כושלת. ראיתי רק את העונה השנייה, ואף על פי שהפרקים היו ארוכים מדי לטעמי, נהנתי ממנה, וליסה שחקנית מצויינת. מקווה לעונה שלישית.

סטילהוק

New member

שים לב שדיברתי על העונה הראשונה ולא על השניה של הישרדות הניו זילנדית שאותה כן ראית. אני ראיתי את שתי העונות, והעונה הראשונה לגמרי עונה כושלת ובעיקר משעממת, היו בה 20 פרקים וכל פרק שלה ארך יותר משעה והיה מעורב בה גם אי הגאולה כמו בעונה של בוסטון וראסל האמריקאית, רק בלעדיהם, כשהרבה שעות צילום של העונה התמקדו בו וסביבו. ודווקא בגלל זה ההפקה ערכה הרבה שינויים ותיקונים בעונה השנייה שהיתה כבר הרבה יותר מודרנית ומוצלחת מהראשונה באלפי מונים, על רקע צילומי הנופים המרהיבים של תאילנד, לעומת צילומי החופים המשמימים והמכוערים של ניקרגואה.

הפעם צולמו רק 15 פרקים, לא היה אי גאולה וכל מי שהודח הודח סופית מהמשחק, נוספו אלילי חסינות שלא היו כלל בעונה הראשונה, וגם המשימות היו כבר הרבה יותר מודרניות קשות, מורכבות ומאתגרות, שלא לדבר על ההפתעות, כמו למשל האאוט פוסט, משהו בסגנון בקתת הההתדיינות אצלנו. יחד עם זאת זאת לא היתה אחת העונות הכי טובות של הישרדות, אלא עונה די בינונית פלוס לדעתי, ובעיקר מול שלושת העונות האחרונות של הגרסה המודרנית של שכנתה האוסטרלית.

כך שהעונה השניה של הישרדות הניו זילנדית זאת בהחלט לא עונה כושלת מבחינתי, אך חייבים להודות שהעונה הזאת לגמרי החלה ברגל שמאל, בעיקר לנוכח העובדה שנראה היה במשך כל 3 הפרקים הראשונים שהולך להיות פאגונגינג של שבט צ'ייני הכחול שהדיח ברוב טיפשותו כבר על ההתחלה בפרק הבכורה של העונה את יוס המנהיגה שבחרה את כל חברי השבט הזה ואף היתה המתמודדת הכי חזקה שלהם במשימות, ולעומתם שבט קנקאו הצהובים החזקים מאוד, בעיקר במשימות החסינות. וגם בפרק השלישי השבט הכחול הדיחו את השחיינית הכי טובה שלהם.

רק בפרק הרביעי הפאגונגינג של השבט הכחול נעצר. ואז בפרק 5 היה ערבוב שבטים שיצר שני שבטים עם רוב של קנקאו ומיעוט של צ'ייני, ושוב היה חשש שהולך להיות פאגונגינג, ובעיקר כשאיב שאמנם שחקנית ערמומית, אך חלשה מאוד פיזית ובעלת שיקולי דעת גרועים שעשתה לא מעט טעויות במשחק, שיחקה לא נכון את אליל החסינות שדייב העביר לה דרך מנחה התוכנית, אחרי שעזבה אותו תלוי על פסל החסינות השבטי במחנה השבט הקודם שלה, מבלי לקחת כלל בחשבון שהיא עלולה לא לחזור לאותו מחנה, וליאם הודח, מה שאילץ את חברי שבט צ'ייני בשבט צ'ייני המעורבב להפסיד בכוונה במשימת החסינות כדי להציל את חבריהם איב ואת ג'יי טי שעברו לשבט קנקאו המעורבב, אחרי שהצליחו להעביר לצידם את דילן הסופר חובב הישרדות שנמצא בתחתית של שבט קנקאו וחיפש נקמה בשבט שלו על הדחתה ברוב קולות של בת הברית שלו קיישה, וביחד איתו הצליחו להדיח בבליינסייד את ג'וש ולהפוך לרוב בשבט צ'ייני המעורבב, ועל הדרך גם להציל את שני חברי שבטם המקורי שהפכו למיעוט בשבט קנקאו המעורבב.

למזלם השבט שלהם זכה במשימת החסינות הבאה, למרות שכמה חברי קנקאו המקורי החליטו להפסיד בכוונה בכדי להדיח את ג'יי טי, ובשבט צ'ייני המעורבב דילן שחצה את הקווים והוכיח כמה הוא הפכפך ולא אמין הודח ברב קולות. אך אז ג'יי טי חלה והחליט לפרוש מהמשחק, מה שהשאיר את איב חברת שבט צ'ייני המקורי היחידה בשבט קנקאו המעורבב. למזלה מיד אחר כך הגיע המיזוג, ואיב שוב ניצלה מהדחה בטוחה.

דבר נוסף חמור שקרה בעונה הזאת זה הליהוק של דייב ומאט שני חברי ילדות שהצליחו להסתיר את הקשר הקודם ביניהם מכל שאר המתמודדים, ולדעתי זו עבודה רשלנית מאוד של התחקירנים של ההפקה הניו זילנדית. כך שלא אתפלא כלל אם אותם תחקירנים רשלנים פוטרו מעבודתם בעקבות זאת, ואף ייתכן מאוד שזאת היתה אחת הסיבות שהחליטו להשהות את המשך הישרדות הניו זילנדית עד להודעה חדשה, או שאולי מדובר בחוסר תקציב או קשיים כלכליים שהפקת התוכנית נקלעה אליהם בעקבות הרמת עונה כל כך מרהיבה ומושקעת.

Seosi

New member

אומנם העונה השנייה לא הייתה הכי מושלמת, אני חושב שמרבית השחקנים הגיעו לשחק, ולא לעשות בטן גב. הזוכה ליסה שיחקה משחק מעולה לדעתי, וההדחה של מאט חייבת להיות אחד מן המהלכים הכי מבריקים בהישרדות. מה שכן, הרייטינג של העונה לא הייתה משהו ופה הבעיה.

סטילהוק

New member

אמנם ליסה זכתה ברבע מיליון $ ובתואר השורדת האחרונה של העונה השנייה ע"י המושבעים, אך להזכירך שהיא זכתה רק ביתרון של קול אחד מול טס, ועוד יותר מזה, הצופים העניקו את פרס השחקן הכי אהוב של העונה לאיב.

זה לא שאני חושב שליסה שיחקה גרוע ושלא הגיע לה לזכות, אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שהיא שיחקה מול שחקנים שהם לא בדיוק העיפרון הכי מחודד בקלמר מבחינת הישרדות, ושהם לא סופר חובבים כמוה שידעו את כל רזי המשחק, לפחות מרביתם. דבר נוסף שאי אפשר להתעלם ממנו זו הסוגיה של מאט ודייב, שללא ידיעתה כפי שנודע לה רק בגמר, השפיעה רבות על זכייתה, לאחר שמאט נקם בדייב וסיפר למושבעים את האמת שהשניים הסתירו מהם, מה שגרם לכך שדייב לא קיבל אפילו קול אחד מהמושבעים, כולל ממאט חברו הטוב. חוץ מזה, ליסה לא זכתה בשום משימת פרס או חסינות ולמעשה היתה גרועה בכל המשימות לאורך כל העונה. ולכן גם הרייטינג של העונה הזאת והגמר שלה היה נמוך ולא ענה לציפיות של ההפקה.

סטילהוק

New member
ושים לב להצבעות המושבעים

Tara - Lisa
Adam - Tess
Matt - Lisa
Eve - Lisa
Renee - Tess
Brad - Tess
Arun - Lisa

ועכשיו תאר לעצמך שמאט לא היה מספר למושבעים את האמת שהוא ודייב הסתירו מהם במהלך כל העונה, ומצביע בעצמו לחברו הטוב דייב, גם איב וארון היו מצביעים במקרה הזה לדייב ולא לליסה. מה שהיה משאיר את ליסה רק עם קול אחד ואילו את טס ודייב עם 3 קולות כל אחד, ואז מעניין אם הם היו הולכים לאתגר האש בשידור חי באולפן. מה שלא קרה מעולם בהישרדות... בכל מקרה, ליסה לא היתה זוכה לולא החשיפה של מאט בפני המושבעים רגע לפני מועצת השבט האחרונה.

noamlah

New member

מאט לא היה חושף את דייב עם טרה או כל אחד אחר מלבד ליסה היה בגמר
הוא חשף את דייב כי רצה שליסה תנצח וידע שיש שתי מחנות, אלו שיעריכו את המשחק הכן והנאיבי של טס וגם את הנצחונות שלה בחסינות ואלו שיעריכו את מי ששלט במשחק והיה אחראי להדחות המושבעים שקולות אלו יהיו מתלבטים בין דייב לליסה
מאט חשף את הקלף על דייב כי ידע שזה יטה את המושבעים האלו יותר לכיוון של ליסה וגם אם החבר'ה של טס ירצו לצלות מישהו בשאלות שלהם שזה יהיה דייב ולא ליסה
מאט נלחם בשביל שליסה תנצח וטיעון כמו "אז מה אם הוא לא היה נלחם" לא ממש רלוונטי כי למושבעים מותר להילחם ולעשות פעולות שכנוע בעד מי שהם רוצים שינצח וזה שמאט נלחם כך אחרי שליסה הייתה זו שתכננה את ההדחה שלו זה רק לזכותה של ליסה

זה גם לא שלדייב לא היה מה לעשות, יכל בקלות לסתום למאט את הפה אם היה מספר על הפרי מרג' ושמאט היה אמור להיות מודח ודייב הסיט את המטרה לג'וש במקום ופרק אחריי שדילן רצה להדיח את מאט ודייב גם שכנע לשחרר את דילן כך שסך הכל מאט לא שמר על דייב וסחב אותו לאן שהגיע, דייב סחב אותו לא פחות ואוליי אפילו יותר כי הציל אותו מהדחות כמעט ודאיות
דייב לעומת זאת כן הצליח להתחבב במיזוג על ידי ליסה ששיתפה אותו בתכנית שלה ועל ידי טרה שויתרה על המשחק שלה בשבילו וזה בלי קשר למאט

אבל הג'ורי מנג'מנט של דייב היה חלש מאוד והוא רק היה עסוק בלהתנצל ולא נתן קונטרה לטיעון של מאט ובנוסף עשה טעות גדולה בלהדיח את טרה במקום ליסה
החלטה רגשית לגמריי שעלתה לו במשחק

עכשיו לגבי חוסר ההצלחה של העונה, זה לא קשור לעונה עצמה או לתוצאות שלה אלא לגורמים אחרים לדעתי
אוסטרליה וניו זילנד מאוד קרובות בתרבות שלהם כך שלא אתפלא עם העונות האוסטרליות שודרו ומשודרות בניו זילנד, בנוסף האמריקאית גם כנראה שודרה כי היא בין לאומית

אני מבין איך לקהל המקומי יכולה להיות עייפות מהתכנית והפורמט וירגיש שאין צורך בזה מלתחלתחילה

בנוסף, לא היה לה אופי משל עצמה, אוסטרליה למשל יצרה לעצמה אופי עם העריכה של הפרקים, עם ה52 ימים לעומת האמריקאי של 39, עם המיזוג בפרק 15, עם שמירה על הפורמט של פיינל 2 כשכל השאר עברו לפיינל 3
אנשים שצפו והתמידו ב3 העונות, אצל רובם זה נראה כבר משהו שונה ומראנן שהם יכולים להינות ממנו
לניו זילנד לא היה אופי משל עצמה

בנוסף המנחה (מאט?) חסר כריזמה ובלתי זכיר ומורגש וגם הדרך הקצת מביכה שבה הוא מקפל את הפתקים כשמקריא את הקולות ואיך שמכבה את הלפיד מלמעלה קצת עצבן את הצופים בעין

והכי חשוב שהעונה הראשונה הייתה פוסט מרג' נוראי ממש, ארוך ומייגע וגם אין צורך לראות אותו כי כולם החליטו מי הפיינל 2 צריכים להיות והם רק רוצים להוביל אותם לשם
אי הגאולה שהרס כל עונה עם פוטנציאל של הישרדות הרס גם את זאת
ואם הייתי צופה שמאמין בקונספט של ספוילרים ולא הייתי יודע מראש שהעונה השניה היא כנראה טובה לטעמי ושניצחה ליסה שבהחלט הגיע לה כנראה שגם אני הייתי מוותר מראש

כשיש לך עונה ראשונה כזאת כושלת אתה צריך לעשות מאמצים ושינויים גדולים בפורמט וגם לקחת קצת רווח בשידור כדי להשכיח אותה
אוסטרליה עשתה זאת לאחר שנכשלה בשני נסיונות וכיום לא מתייחסים בכלל לשתי העונות הראשונות, יש כאלו שגם מחשיבים את השלישית כעונה הראשונה
ארצות הברית עשו זאת עם העונה הראשונה של ביג ברודר, אף אחד לא מחשיב אותה והיא נשכחת כמו שהיא צריכה להיות
ואפילו הכוכב הבא אצלינו השכיחו את העונה הראשונה שהייתה מאוד שנויה במחלוקת עם פרשיית אייל גולן בתוכה וכושלת באופן כללי

סטילהוק

New member

דווקא דייב טען להגנתו שזה היה הדדי ושגם הוא סחב את מאט כמו שמאט סחב אותו. זה ממש לא שהוא שתק לגבי זה, ייתכן שהוא היה צריך להיכנס יותר לפרטי פרטים, אך לשתוק לגבי זה הוא לא שתק. ומעניין שאתה קורא מחשבות ויודע שבגלל שמאט רצה שליסה שהדיחה אותו תזכה הוא חשף את האמת לגביו ולגבי דייב לג'וריז ולא כנקמה אישית בדייב שלא קיבל אפילו את קולו.

כבר אמרתי ואני חוזר ואומר, אם מאט לא היה חושף את הסוד שלו ושל דייב ללמושבעים רגע לפני מועצת השבט האחרונה ליסה לא רק שלא היתה זוכה, היא גם היתה מקבלת רק קול אחד מטארה ומקסימום עוד קול ממאט שכעס על דייב. ובמקרה הזה טס היתה הזוכה עם 3 קולות.

וגם אם נגיד שהניחוש שלך נכון לגבי הסיבה של מאט לחשוף את הסוד למושבעים, למרות שאין שום אינדיקציה לכך לא מפיו ולא משום מקור אחר, הרי ליסה לא ידעה על הסוד הזה שלהם, קרי הזכייה שלה כולה היתה תלויה במאט בלי בכלל שהיא תדע. ואם לזה אתה קורא משחק טוב, סבבה. העובדות מדברות בעד עצמן, אם מאט היה שותק, וגם אם לא היה נותן את קולו לחבר היילדות הכי טוב שלו דייב, עדיין טס היתה הזוכה ולא ליסה. כי גם איב וגם רואן הודו שהתכוונו לתת את קולם לחברם לשבט דייב ולא לליסה, עד שמאט הנקמן פתח את פיו וחשף את סודם. כך שבעיניי לא המשחק של ליסה זה מה שהביא לה את הניצחון אלא החשיפה של מאט.

noamlah

New member

אם מאט היה כלכך נחמן הוא היה מצביע לטס שהיא היחידה שלא בגדה בו ולא הצביעה נגדו
הוא גם אמר בתור מושבע שאין לו כוונות רעות כלפיי דייב פשוט רצה שהמחשבים יראו את כל התמונה ויעשו את השיקולים הנכונים
הוא ממש לא היה נשמע כועס וממוקמת על דיי בטוח כמו שנה הייתה
והוא רצה שליטה תנצח, גם הוא זה ששאל אותה את השאלה שהביאה לה הרבה אמפתיה מצד האחרים

ויכול להיות שאתה צודק אבל כשמדובר במושבעים זה לגיטימי שישתמשו במידע שלהם כדי לשכנע
בראיין עשה אותו דבר בעונה האוסטרלית שהסב את תשומת לבו של מאט לכך ששארן ידעה קצת יותר ממה שאמרה על ההדחה שלו, מה שגרם לו להצביע לשיין ולתת לה את הניצחון

עדיין לשיין הכי הגיע לנצח בעונה הזאת והיא אחת המנצחות האהובות עליי בכל הזמנים
וגם לליסה הגיע לנצח בניו זילנד בגלל המשחק שלה

סטילהוק

New member

בוא נגיד את זה כך: אם מאט היה מגיע לגמר במקום דייב תאמין לי שלא היו תוקפים אותו שום 'יסורי מצפון' והוא לא היה מצייץ מילה למושבעים על הסוד שלו ושל דייב. עצם זה שמאט לא הצביע לחבר הילדות הכי טוב שלו שרק בזכותו הוא בכלל נשאר במשחק אחרי הדחת בראד, מוכיח מעל לכל צל של ספק שמאט פעל מתוך נקמנות. וכמו שאתה עצמך ציינת, ובצדק, למה אם כבר הוא לא העניק את קולו לבת הברית שלו שהיתה היחידה שלא השתתפה בהדחתו מבין השלושה?

אגב, בחודש האחרון קמה צעקה ברשתות החברתיות של הישרדות שהעונה השנייה של הישרדות ניו זילנד היו מכורה, ושההפקה היטתה את הקולות כדי שלא תזכה מתמודדת ששיחקה בהגינות וביושר, כך שלא אתפלא כלל אם הסיבה לביטול המשך העונות של הישרדות ניו זילנד קשורות איכשהו להתערבות של ההפקה במשחק. לא סתם העונה הזאת סבלה מרייטינג נמוך, למרות רמת ההפקה הגבוהה והצילומים המרהיבים. הסוגייה של השתתפות מאט ודייב באותה העונה חמורה לכשעצמה, ואם היתה גם התערבות של ההפקה בהטיית קולות בגמר אז בכלל.

ולגבי שיין, הסיבה היחידה שהגיע לה לזכות היתה התרמית שלה מול בראיין, אבל בוא נהיה דוגרים, גם תינוק בגן היה מצליח לעבוד על המטומטם הזה, אחד השחקנים הגרועים בתולדות הישרדות. ותאמין לי שאם היה עומד מולה שחקן הישרדות טוב הוא לא היה קונה את התרמית שלה. כי עצם העובדה שהיא מבקשת שלא יצביעו נגדה כבר צריכה להדליק נורה אדומה ואפילו חזקה שייתכן שיש אליל חסינות למישהו, והדבר האחרון שעושים במקרה כזה זה לא לפצל קולות.

noamlah

New member

למה קשה לך להאמין שמושבע ירגיש בסופו של דבר שהוא רוצה שמי שהדיח אותו ינצח?
שיגיד: "ניצחת אותי במשחק שלי, כל הכבוד לך, אתה הצלחת איפה שאני נכשלתי ואני מכבד את זה"
היו הרבה כאלו, למעשה הרוב היו כאלו ומי שלא דיי התבלט כמושבע ממורמר
למה לפי הראייה בעיניים שלך מושבע תמיד ירצה לנקום במי שהדיח אותו, בראייה של פייבוריטים מול אויבים?

ליסה ומאט היו בני ברית קרובים במשחק, היא עשתה את מה שהייתה צריכה לעשות והדיחה אותו כי הוא בטוח היה מנצח אותה
הוא כיבד את זה, רצה שליסה תנצח (למרות ואולי אפילו גם בגלל שהדיחה אותו) ודאג לכך אצל המושבעים

לא אצל כולם המשחק כלכך ילדותי שמי שהדיח אותם ושיקר להם נחשב "נבל מרושע"

טס לא ניצחה כי לא היה לה מושג לגבי המשחק עד הסוף, הצביעה כל מועצה למי שלא הודח בסוף וכל הזמן עשו עליה בליינדסיידים
היא הייתה פאביו של הישרדות ניוזילנד והסיבה היחידה שפאביו זכה בניקרגואה היא שלא הייתה אופציה יותר שפויה
לרוב מושבעים לא רוצים להעניק את הפרס לאנשים כאלו והרבה מהם הפסידו גם בארצות הברית וגם בארץ (קלי וויגלס, מאת'יו, קסאנדרה, ווו, טומי, מירית...להמשיך?)
רוב המושבעים רוצים להצביע למי שבזכותם הם במושבעים ולא בגמר, שהוא הביס אותם ובגלל זה גם ליסה הדיחה את מאט כי ידעה שהיו זוקפים לו את רוב הקרדיט

סטילהוק

New member

א. מאותה הסיבה שכבר ציינתי, שאם מאט היה מגיע לגמר במקום דייב שנינו הרי יודעים שלא היו תוקפים אותו שום 'יסורי מצפון' והוא לא היה מצייץ מילה על קשריו הסודיים עם דייב בעבר למושבעים. ועל זה אני מוכן לחתום. זה למה לדעתי מדובר בנקמנות ולא בשום דבר אחר.

ב. ליסה לא היתה מצליחה להוציא לפועל שום הדחה, ובטח לא את של מאט, ללא שיתוף הפעולה של דייב.

ג. לא סתם מחליטים לבטל תוכנית ללא שום נימוק או הסבר אחרי עונה כל כך מושקעת. כנראה שיש דברים בגו, ובגלל זה גם הרייטינג הנמוך והשמועות שרצות ברשתות החברתיות של הישרדות.

Seosi

New member

האמת השחקנית היחידה שאני יכול לקרוא לה "ממורמרת" היא רנה. וכן הגיעו לשם הרבה שחקנים לשחק. מעבר לליסה, היה לך את דייב ומאט, איב, דילן, ג'יי טי וקיישה.

הרייטינג זו בעיה רצינית. מקווה שיצליחו למצוא לזה פיתרון.

ולשיין הגיע הרבה יותר לנצח מאשר המהלך על בריאן. שיחקה משחק חברתי חזק לאורך כל הדרך והייתה מאוד אסטרטגית. היא וליסה מנצחות ראויות.

למעלה