הישרדות 3 - אפריקה

הישרדות 3 - אפריקה

כמה מילים על העונה: אני יודע שזאת עונה שפחות זכורה לרוב האנשים, אבל דווקא נהניתי לצפות בה שוב והיו בה הרבה קטעים משעשעים.

מי זכה בעונה? אית'ן.

למי הכי הגיע לזכות? חייב להודות שזאת שאלה קשה...
מצד אחד, שמתי לב בצפייה חוזרת כמה קים ג' הייתה אסטרטגית, ומעניין אם הייתה זוכה מול לקס. מצד שני, אית'ן שיחק טוב חברתית.
מצד שלישי, גם ללקס וגם לטום הגיע באיזשהו מקום.
בקיצור, מבחינה אובייקטיבית אפשר למצוא סיבות טובות למה לכל אחד מהטופ 4 הגיע לנצח,
אבל אני מניח שהטופ 2 האמיתי יותר ראוי.

את מי הכי אהבתי? בצפייה ראשונה אני זוכר שאהבתי מאוד את קלי והתבאסתי שהודחה יחסית מוקדם (ועוד על משהו שלא באשמתה!).
מאוד אהבתי גם את סיילאס ולינדזי וחבל שהודחו עוד לפני המיזוג
(ושוב בגלל טוויסט שלא באשמתם), ועוד יותר חבל שלא הביאו אותם לעונה נוספת (וגם את קלי).
בצפייה חוזרת עדיין מאוד אהבתי את השלושה הנ"ל, ולמדתי לאהוב ולהעריך את קים ג'.
דווקא מתרזה (שזכרתי שאהבתי בצפייה ראשונה) די ירד לי.
אית'ן חביב אבל יש בו משהו מצ'עמם.
לקס, טום וברנדון הם אחלה בתור דמויות ודווקא חיבבתי אותם בניגוד לרוב האנשים.
קים פ' בהחלט מתוקה ואולי היה מגניב לראות אותה שוב.
את פרנק אני זוכר שממש לא סבלתי בצפייה ראשונה וכל הזמן רק חיכיתי שיודח כבר

העונה הראשונה שאני ממש שונא

קלי הייתה ונשארה הפייבוריטית שלי בעונה, למרות שטרזה היא זו שהעלתה את רוב הרעיונות האסטרטגיים. חבל גם על סיילאס ולינדזי, אבל לפחות לינדזי הייתה מודחת מוקדם גם בעונה קצת יותר מאוחרת. אבל ההדחה של קלי פשוט לא הייתה הוגנת. לקס אידיוט עם השיטה שלו, ולולא ברנדון העוד יותר אידיוט הוא היה הופך למושבע הראשון. שונא את שניהם, כמובן. שמח שבאולסטארס הוא סוף סוף קיבל את מה שמגיע לו (ואז עוד התמרמר בגמר).

שורד נוסף שהודח מוקדם מדי ולא מזכירים אותו כאן כל-כך הוא קלארנס. חלק מהשורדים רצו להדיח אותו מאז עניין הדובדבנים (שבכלל היה בגלל דיאן), אבל חוץ מזה אין לי מושג איך קרה שכמעט כל השורדים הצביעו לו כשהוא הודח.

Uri04

New member
אחרי אוסטרליה העונה הזאת היוותה משב רוח מרענן

ואני לא מתכוון לנאדים של טום.

אבל אין יותר מדיי אסטרטגיה בעונה הזאת (ממה שאני זוכר), אלא בעיקר התמודדות עם תנאי מחייה קשים, אולי הקשים ביותר איי פעם בהישרדות, ומשחקי כוח ילדותיים של צעירים מול מבוגרים.

אית'ן היה אחד הזוכים המשעממים והכי נעדרי כריזמה אבר ואני בהחלט לא מאמין שהגיע לו לזכות, אלא לקים ג'. בנוסף, העונה הזאת סיפקה לנו את אחד המתמודדים השנואים והמרגיזים ביותר מהעונות הישנות - לקס, שהרס לכולנו את עונת האולסטארס, אבל עוד נגיע לזה בהמשך...

noamlah

New member
בניגוד להרבה אחרים אני אהבתי

עונה כיפית לצפייה ומהנה
קאסט חביב שאפילו השנואים בו (ברנדון ופרנק) לא ממש העיקו עליי
אהבתי את קלי, לקס, קימפ, איתן, חושב שגם טום וטרזה בצפייה ראשונה
למרות שדיי כעסתי על טרזה שבגללה קלי הודחה, זה היה פרק לא נעים כלכך

אני חושב שאיתן דיי אנדרייטד על ידיי אנשים
בעיקר בגלל שהוא שורד דיי "ראוי" מבחינת הגישה שלו אבל הוא כן היה המנהיג האמיתי של בורן וראינו את זה בהדחה של ברנדון כשהוא ולקס התנגשו עם מי הלכו האחרים
אם אני חושב על כך איתן הוא בעצם השורד האהוב עליי איי פעם מכל השורדים ה"ראויים" (כן, גם ממך קולין) בגישה שלהם, לפחות בגרסה האמריקאית

ונזכרתי בו שוב לאחרונה כי המנצח של העונה הראשונה של ניו זילנד מאוד הזכיר לי אותו

אורישקי

New member
לגבי העונה הזו

האמת שבדיעבד? אני חושב שאחת הסיבות שהעונה הזו ממש שיעממה אותי היא העריכה הקשה לצפיה, התחושה היבשה והרבה סיבות רקע.
כשלעצמה היו בה הרבה דברים טובים.

הקטע של קלרנס-דיאן בפרק הראשון זה קטע הזוי ואדנרייטטד במיוחד, טי-בירד שזה ממש ממש חבל שלא חזרה במקום מוניקה בעונת הסקנד צ'אנס, שיחקה משחק אסטרטגי ויפה מאד ביחס לעונות הראשונות, קלי גולדסמית' שהייתה סוג של שילוב בין קלי וונת'וורת' וקורטני ייטס וכמובן מאד אהבתי.

את לקס כמובן שלא סבלתי - יצור דוחה, מתחסד ושחקן גרוע. הקטע עם קלי היה מאד קשה לצפיה. כמובן שגם ברנדון ופרנק היו לא נסבלים כל אחד בדרכם.

לגבי אית'ן - בעיני הוא זוכה ראוי באמת, נכון שהוא על הטייפקאסט של שורדים ראויים אבל זה מה שהיה צריך כדי לנצח את המשחק הזה, ובאולס הוא בכלל היה פייטר. לא הייתי מתנגד לראות אותו שוב

סטילהוק

New member
הכי מעניין בעונה הזאת שחיות הטרף היו ממש מעבר לגדר מה שנקרא

והשורדים ממש הסתכנו כשהם יצאו מהמחנה, למשל להביא מים מהבאר הרחוקה.
היום כבר אין דברים כאלה בהישרדות, לא האמריקאית ולא באף גירסה אחרת שלה.

אורישקי

New member
אולי כן אבל

לא מאמין שההפקה האמריקאית, או כל הפקה הייתה מסתכנת בכך שאחד השורדים ימות. כנראה זו סתם העריכה.
&nbsp
מה שכן זה באסה שכל עונה מצולמת בפיג'י או בפיליפינים...... היה כיף הלוקיישנים הייחודיים

סטילהוק

New member
אם זכרוני אינו מטעני נדמה לי שהיה שם קטע

שהם חוזרים למחנה ונתקלים באריה או לא זוכר מה זה היה ואיתן מרגיע אותם ואומר להם לא לזוז ולא לנסות לרוץ, בכל מקרה זה היה קטע מפחיד, עריכה או לא עריכה.

noamlah

New member
מזכיר לי

שבתחילת הישרדות אוסטרליה היו שמועות שמשהו קרה לאחד השורדים והוא פונה והשמועה שתפסה הכי חזק זה "נטרף על ידי כריש"

סטילהוק

New member
איך כריש אם אין שם ים?

ולגבי השמועות היה מדובר בשורד שנשרפו לו הידיים במדורה ואחר כך חזר באחת העונות.

noamlah

New member
THANK YOU CAPTAIN OBVIOUS

ראיתי את העונה כבר ב2001
אמרתי מה היו השמועות לפני ששודר הפרק (וזה היה עם תנין עכשיו כשאני חושב על זה, לא כריש)

Uri04

New member
חחח הם ממש לא הסתכנו. אתם שוכחים שמעבר לטווח המצלמות

יש בערך 200 אנשי צוות שמצלמים, מפיקים ומלווים אותם בכל בערך פיפס שקורה שם. בהקשר של אפריקה - אני בטוח שריינג'רים חמושים שמרו עליהם. הם לא באמת היו שם לבד. אף חברת ביטוח בעולם לא היתה מכסה אותם אם אנשי ההפקה היו זורקים את המתמודדים אל גוב האריות (ליטרלי).

Confide In Omer

New member
עונה חביבה, אך פחות מלהיבה מקודמותיה

כרגיל, הייתי בעד האנדרדוגים. טרזה, קלי וקים פי היו הפייבוריטיות (וממש התבאסתי כשטרזה לא נבחרה לעונת ההזדמנות השניה. מקווה שעוד יביאו אותה בהמשך). גם את סיילאס ולינדזיי מאוד אהבתי.
אית'ן הוא זוכה קצת פרווה, שלא עשה יותר מדי. את לקס ובמיוחד את ביג טום ממש לא אהבתי.
העונה הזו גם כוללת את הרגע המתסכל הראשון שהיה עבורי בהישרדות - קלי מחליטה לעבור צד, רק כדי שברנדון האידיוט יחליף גם הוא צד ויגרום להדחה של קלי ולמפלה של הצד שהעדפתי

Seosi

New member
דעה לא פופולרית אבל

אני ממש לא סבלתי את הברית של הצעירים שבסאמבורו. הם היו ממש שחצנים והתנהגו מגעיל לברית של המבוגרים בשבט. אבל אם חושבים על זה, הפרה-מרג' של העונה האמת הייתה סבבה. פעם ראשונה שהיו חילופי שבטים, ההדחה של לינדזי ושל סילאס. וגם זה אחד מן המקומות הכי מיוחדים שצולמו בהישרדות. אני לא הכי התרשמתי מאית'ן פה, ואני שונא להגיד את זה כי ממש הייתי בעדו באול-סטארס, נלחם נגד כל הסיכויים בגלל שרצו להדיח את המנצחים מאוד מוקדם. אל תבינו אותי לא נכון, אית'ן היה מאוד נחמד פה, אבל אני חושב שלטרסה ואפילו לקים ג'ונסון הדי אנדרייטד הגיע לנצח יותר, כי הן היו יותר אסטרטגיות לפי דעתי.

הייתי אומר שללקס גם הגיע לנצח, אבל הוא ממש ירה לעצמו ברגל עם ההדחה הזאת של קלי (תודה ברנדון
).

למעלה