הישרדות דוד נגד גוליית פרק 9

מה הקטע עם הז'קטים בעונה הזו? מאנג'לינה שמתחננת בפני נטלי ועד לוידוי של דייבי שפותח את הפרק, זה מרגיש כאילו הז'קט הוא איזשהו מוטיב. הוא מסמל משהו. כוח? מי שלובש ז'קט יותר מוגן מפני איתני הטבע, שתודה לאל לא נעלמו לגמרי אחרי הסופה הגדולה. דן מתנהג כמו ילד קטן, כמעט כמו דן אחר מעונה אחרת, שהודח (גם הוא?) במקום 11. הוידוי שלו פשוט זועק "מודח!" ואני כמובן לא אתנגד.

אז בהנחה שג'ף באמת שונא את העונה הזו, מי זוכה? אליסון או קארה? קשה להגיד, אבל במעט פרקים שחלפו מאז שהיא התחילה לקבל זמן מסך, אליסון עושה רושם מאוד חיובי, גם אם היא לא יזמה בליינדסייד או הצילה את עצמה מהדחה. בכל מקרה, אתגר פרס! אין בו שום דבר חדש, אפילו לא הפאזל. הפייבוריטים שלי מחולקים די שווה בשווה בין הצוותים, אז לא כל-כך איכפת לי מי יזכה. גבי גם ממשיכה בוידויים, ועם ההיעלמות של כריסטיאן, דבר אחד מתחיל להיות לי בטוח - ג'ף או לא ג'ף, בעונה הזו זוכה אישה.

או שלא, כי כריסטיאן מקבל עוד ודיוי מעולה, ומוצא עוד אליל. די כבר עם האליליאדה הזו, אני אמרתי את זה פעם ואומר את זה שוב: "מורשת ראסל", כמו שאני קורא למשחק שמתמקד קודם כל באלילים, עושה טלוויזיה טובה אבל הורסת את הבסיס של המשחק: דיבורים, שכנועים, בריתות, שקרים, תחמנות. זה ה-בסיס של הישרדות! ולצערי בהפקה מתעלמים מזה שוב ושוב. ושוב ושוב היו במהלך העונות האחרונות נורות אדומות שהיו צריכות להבהיר לי שהישרדות קפצה מזמן מעל הכריש, כשהראשונה מהן, אי המתים, קרתה לפני למעלה מחמש שנים. אבל מה שבאמת היה צריך לגרום לי לפרוש היה הדרמה סביב ורנר וזיק.

אבל אז, אחרי שלוש עונות שנעו בין המעפנה לאיומה, סוף סוף הגיעה העונה הזו, והיא פחות או יותר סבבה. המשחק עדיין סובב סביב האלילים והיתרונות, אבל איפשהו פה ניתן למצוא אסטרטגיה אמיתית ואפילו עריכה הוגנת. אני לא סבלתי את דן, בהנחה שהוא המודח היום, הרבה לפני הפרק הזה. חבל שברית השלושה והשלושה לא קיימת יותר, למרות שאף אחד מחבריה לא הודח עדיין, והכול בגלל מייק - ושימו לב שעכשיו אלק ואליסון מעדיפים את קארה כחברת ברית על פניו. חיבבתי אותו לפני המיזוג, אבל ההחלטה שלו לזרוק הכול לעזאזל כדי להדיח את כריסטיאן מוכיחה את עצמה כטעות. עם או בלי מייק, אני מתחיל לחשוב שאליסון וגבי בגמר, כשהשלישי בגמר אולי קארה, אולי אלק, או אפילו כריסטיאן.

במועצת השבט, ג'ף, די לחפור על נושא העונה! לא יהיה שמח ממני אם ההפקה תחליט אחרי העונה הבאה לעשות BB10 ולעשות עונה בלי טוויסטים, בלי אלילים, בלי יתרונות, 16 עד 18 מתמודדים, מיזוג בטופ 10, אולי אפילו פיינל 2 בגמר. האמזונס, איי הפנינה, סין ומיקרונזיה נשארו חלק מהעונות האהובות עליי, ולא היה בהן שום יתרון מזדמן, רק בשתיים מהן היו אלילים ורק אחד מהאלילים הציל שורד(ת) מהדחה וודאית, פשוט הבריתות השתנו שוב ושוב ושוב - וככה משחקים את המשחק. ביי דן, לא אתגעגע.

דירוג:

1. דייבי
2. כריסטיאן
3. ניק
4. מייק
5. אליסון
6. גבי
7. קארה
8. אלק
9. אנג'לינה
10. קארל
11. אליזבת'
12. לירסה
13. בי
14. פאט
15. ג'סיקה
16. נטליה
17. ג'ון
18. נטלי
19. דן
20. ג'רמי

כרגע אני מחבב את כל העשרה שנותרו במשחק, כולם משחקים טוב, אבל רק הטוב ביותר (בתקווה) יזכה, יאללה לפרק הבא, לראשונה זה שנים אני ממש מצפה להמשך!

דעתי על הפרק-

ווהו!!! עוד פרק מצוין!!
חייב להודות שלמרות שאין לי פייבוריטים מובהקים העונה, אני נהנה מהמהלכים וממועצות השבט
ומעניין אותי לראות איך ההדחה תתבצע, ויש בזה אפילו משהו מרענן כשאין לך מישהו מסוים
שאתה ממש בעדו
ואז אתה נטו נהנה מכל המהלכים והאסטרטגיות.
שמח שדן הודח, ושהדיווידים לא קנו את ההצגות של הגולייתים.
מצד שני, חבל שהם השתמשו בשני היתרונות שלהם במועצה הזאת,
ואולי הם היו צריכים לנסות למצוא דרך שהם יוכלו להשתמש רק ביתרון אחד.
לדעתי אנג'לינה עכשיו צריכה לחבור לדיווידים, ומקווה שהיא תבין כבר שהגולייתים לא סופרים אותה.
אגב אני מתחילת העונה לא רואה את סוף הפרק שמראים מי הצביע למי, את הוידוי של המודח ומה קורה בפרק הבא- משום מה הפרק נגמר ישר אחרי ההדחה

זהו, מקווה שהעונה תמשיך להתנהל ככה

NP23

New member

לפרק הבא אני גם אף פעם לא רואה..
&nbsp
אבל מבחינת הצבעה
קארה ואלק הצביעו לאנג'לינה , הם כנראה הולכים לטעון שהדיווידס סתם היו היסטריים בלי סיבה והם כן איתם .
מייק , דן ואנג'לינה הצביעו לכריסטיאן כמתוכנן,
השאר - לדן.
&nbsp
הוידוי שלו:
במשחק הזה איידול אומר שאתה מוגן
מי חשב שזה יכול להתבטל? (משהו בסגנון..הוא צודק כמובן)
אני מניח שקארה גם התהפכה עליי , אם היא רוצה להיות בתחתית של הדיווידס זו בחירה שלה
(*נשמע עצבני עליה אבל בכללי לא היה כזה ממורמר*)
(מצד אחד אין לו מה להאשים אותה, הרי היא ראתה שבכל מקרה הדיווידס הולכים לקבל את היתרון,
אבל אולי היא לחשה לו לא להשתמש על עצמו, אז בקטע הזה היא סתומה באמת. היא גם ידעה שיש לו אליל והוא חשד בצדק שסיפרה . אז למעשה הוא צודק. )

NP23

New member
חפירה בדרך

נכון. אני לא אוהב את דן. זה הרבה יותר מגניב להיות בעד הדיווידס והאנדרדוגס.
אבל שנאתי את הפרק.
והם כאילו כבר לא אנדרדוג בעיני זה כבר כל כך צפוי שהם יובילו את העונה . וזה היה יותר נחמד לראות אותם מעבירים את אליסון ואלק (למרות שאז הייתי חושב שאליסון ואלק סתומים!! ) מאשר משתמשים בלא אחד, אלא שני!! יתרונות. שאחד מהם הומצא רק העונה ולא היה דרך אפילו לצפות שיגיע.
העריכה היתה מעולה כי חשבתי לרגע שקארל לא השתמש בזה.
&nbsp
העובדה שכריסטיאן קיבל אליל עצבנהה אותי ,הוא לא צריך לזכות, זה מועצה שניה שבאמת שהגיע לו לעוף ומודה שרציתי לראות אותו עף וזה למרות שאני באמת אוהב אותו...
&nbsp
למה לא היה מבטל אליל נגד בן בעונה 35..
דן , היה צריך להשתמש האליל רק כי היה את הקול הכפול,
אם היה באמת רוב אמיתי נגדו זה היה יותר מגניב שהיו מבטלים לו את האליל
מרגיש לי שנעשו יותר מדי פעולות כדי להעיף אותו שזה לא הוגן
&nbsp
המזל הוא שמראש מדובר על שחקן שהבני ברית שלו חושבים להדיח אותו ולא מדובר על שחקן חכם
&nbsp
מה שלא גורם לי אגב להבין למה כל כך דחוף להם להדיח אותו ועוד לקארה שסמך עליה בעיניים עצומות
&nbsp
היא מדברת עם המון אינטליגנציה אבל היא די סתומה
אליסון צודקת לטעמי שלפעמים המהלך הנכון הוא לא לעשות מהלך
ולכן אני עדיין חושב שמייק פועל נכון וזוכה פה לשטיפות לא לעניין
יונתן אתה אומר שהוא עשה טעות,
הוא כרגע מפסיד בגלל כל מיני יתרונות ואלילים , לא כי הוא לא משחק טוב,
והעובדה שאלק ואליסון מתייעצים עם קארה ולא איתו , זה כי מייק פחות פתוח לרעיון לבגוד בגולייתים
זה לא שגם יש שלישיה מובהקת בתוך שבט הגוליית שצריך לפחד ממנה
האבסורד שדן ואנג'לינה בתחתית,
ודווקא הם הכי יציבים בברית

NP23

New member
עוד דבר קטן אחרון

שנאתי בפרק גם זה שכאילו,
נו,
איך שנגמר הפרק הקודם זה היה ידוע בול מה יקרה בהדחה הבאה
הדבר היחיד שיכל לשנות את הפרק זה אם דן היה זוכה בחסינות
&nbsp
(ואז כנראה את..קארה..היית בצרות..אז מה כזה דחוף לך להדיח את דן???! בשביל אלק שכבר הפקיר אותך מועצה אחת?)

Uri04

New member

לא אהבתי. מבחינתי כל הגימיקים האלה לא מעידים על פרק טוב, אלא על כמה הישרדות נהייתה מזוייפת בשנים האחרונות. כרגע, אין שום כוח בעולם שיגרום לי לחשוב שהפיינל 3 לא יהיה מורכב מ-3 דיווידים.
הרי היה ברור ש"דיוויד" יזכה בעונה הזאת ולא "גוליית", מתוקף הסיפור המקראי. אם גוליית מביס את דויד, מה הטעם בגימיק הזה? ואיך מודאים שדויד זוכה? מפציצים אותו ביתרונות ואיידולים. באמת שלא סבלתי את דן, אבל במקומו בשלב הזה הייתי פורש והולך הביתה ולא לוקח חלק בג'ורי. הוא השתמש באיידול כדיי להגן על עצמו וקיבל טוויסט הזוי לפיו האיידול מבוטל והוא מודח. מה זה אם לא בולשיט?

NP23

New member

מסכים. אבל לגבי הביטול אליל.
תראה. אין הבדל בין העובדה שדן מצא אליל לזה שקארל עם היתרון לבטל אותו(אם כי דן כן עשה חיפוש יותר מסיבי וקרל קיבל אותו די במתנה).
אבל נגיד שהם די שווי ערך, מבחינת המשחק.
כל אחד עם היתרון שלו שמצא .
אם קארל עלה עליו שמשתמש באליל וביטל אותו, זה די פייר, כי סך הכל קארל לא קיבל את האפשרות להחליט על לבטל אליל לאחר מקרה, זה מה שהוגן ביתרון של קארל.הוא חייב לחזות את זה מראש .
אבל! דן בכלל לא היה צריך להשתמש באליל, אם לא היה את היתרון של הגניבת קול +קול כפול . שהוא לעצמו יתרון מעצבן למה?
כי לא מסתפקים בלהשתיק מישהו,
או בלתת מישהו קול כפול,
לניק היה את האופציה גם וגם.
ובגלל שקארל ידע שניק הולך להשתמש בזה,
הוא ידע שדן ישתמש באליל.
לא צריך להיות גאון.
השילוב של כמה יתרונות יחד,
באמת כבר מרגיש מתוסרט מדי ומוגזם

noamlah

New member

לא מבין מה ההבדל בין טוויסט של איידול שמבטל את הקולות נגדך
לבין טוויסט של משהו שמבטל את האיידול
שניהם עושים מניפולציה על המשחק, אם כבר השני מחזיר את הדברים לקדמותם

גם על סטייסי מפיג'י שהייתה הראשונה שהודחה בגלל איידול אפשר לאמר: "במקומה הייתי פורש והולך הביתה ולא לוקח חלק בג'ורי. היא ארגנה והייתה חלק מרוב קולות להדיח את יאהו מאן וקבלה טוויסט הזוי לפיו היא מודחת אם רק שני קולות נגדה. מה זה אם לא בולשיט"

זה אותו דבר

אם כבר אפשר לאמר שקארל קיבל אותו במתנה כשהיה על אקסייל ולא היה צריך להתאמץ בשבילו אבל גם הרבה אלילים רגילים חולקו בצורה כזאת

NP23

New member
לכן כתבתי

שככה שלעצמו היתרון הוא לא נורא
בפרק שקארל קיבל אותו חשבתי גם כן שזה סבבה
אבל במועצה הזו היה שימוש ב2 יתרונות לא 1
ובלי אחד מהם , לא היו משיגים את ההדחה של דן.
ולא אהבתי את הקול הכפול הזה שגם משתיק אחר , גם אם היה משומש לבד.
יותר מזה, את הקול הכפול אני רואה לבד כ2 יתרונות
אתה גם מצביע פעמיים וגם משתיק
אז בעצם היו להם 3 יתרונות
&nbsp
אמרת נכון איידול מבטל את הקולות נגדך . אבל הרוב קולות לא היה נגד דן. זה מה שמפריע לי בהדחה פה. נעשו יותר מדי קומבינות.
&nbsp
אני כן אגיד ששמח שדן עף, היה שחקן ראוי , צדקן , רגשני...
אז לפחות זה

Uri04

New member

אבל זאת בדיוק הבעיה. אם דן היה יודע על הטוויסט הזה הוא אולי היה יכול לפעול כנגדו. דהיינו - לנסות לברר למי יש את היתרון הזה ואולי לכוון את ההצבעות כנגדו. עצם העובדה שאף אחד חוץ מקארל והדוידים בכלל ידעו שהטוויסט הזה קיים אומר דרשני. זה מבחינתי משול לכך שההפקה לחשה לדוידים באוזן לפני הטרייבל - "רק שתדעו, לדן יש איידול והוא הולך להשתמש בו". ממש לא קול.

noamlah

New member

כן היה רוב נגד דן כי קארה ואלק הצביעו לאנג'לינה
גם אם אליסון הייתה מצביעה ההצבעה הייתה
4-כריסטיאן
2-אנג'לינה
5-דן

הם בכלל לא היו צריכים את הקול הכפול במועצה הזו, היו מצליחים גם בלעדיו

NP23

New member
מה אתה רציני???

ה2 קולות האלה לאנג'לינה זה
Scrambling של הרגע האחרון אחרי שראו שהם out numbered
לא ראית את הלחישות של אלק ואליסון?
לא ראית את הפרק ?
&nbsp
הרגת אותי עכשיו לא הייתי מאמין עלייך
&nbsp

Bar EL

New member

זה כלכך ברור שזה סקרמבלינג של השנייה האחרונה, רואים את זה לפני המבטים, הלחישות, לפי מה שהם דיברו לפני ולפי כל הפרק בעיקרון.
דן לא היה מודח בלי היתרונות (גם אם לא היה לו אליל, הקול הכפול הרס לו)לא חושב שצריך להיות ויכוח על זה.

אורישקי

New member

מסכיחם עם מה שנאמר פה
לא התלהבתי מהפרק הזה בכלל מהסיבה הפשוטה שזה הרגיש ל ישהדייוידס צריכים מלא איידולים ויתרונות כדי לשלוט במשחק - ובעיני זה לא משחק.

danlevin1

New member
מסכים

אני מאוד אוהב את שבט הדייוידים אבל לא מרוצה מהדרך שבה הם עברו את הפרק עם יותר מדי יתרונות .
עם זאת , השיתוף פעולה ביניהם בפרקים האחרונים כיף לראות

רגע רק רגע

Active member
מתחיל להזכיר לי את...

השרדות ישראל. רק חסר שג'ף היה מכריז כי ניק השתמש בגרזן הכח הכפול.
&nbsp
בכל יום אחר לא הייתי כותב על קארה.
בפרק הזה קארה הראתה למה התכוונתי בשרשור הקודם כשכתבתי מיהם הגיבורים ומיהם הנבלים בהשרדות.
כל כך הרבה נקיפות מצפון על כך שהיא עומדת לזרוק את דן לכלבים וכמה שזה קשה לה.
כן... בטח...
כמו במקרה של אלק, אם קארה לא פותחת את הפה, כריסטיאן היה יושב ביציע.
קארה, אם כך, זוכה בתואר "גיבורה" בהשרדות. ולא, זו לא מחמאה.
&nbsp
בפרומו לפרק הבא שוב הראו לנו את גבי... מישהו רוצה שלושה ניחושים באיזה מצב הראו לנו אותה?
באמת שהיא יצאה לי מכל החורים. אם היא הזוכה, אני מת.
שחקנית בינונית ביותר! במקרה הטוב! ואני בהחלט מתאמץ לכתוב את זה!
&nbsp
ניק ממשיך להראות שהוא השחקן הכי חזק העונה.
קשרים חברתיים בכל מקום, יכולת להישאר מתחת לרדאר והבנה מהם המהלכים שצריך לבצע ויכולת לבצע אותם.
אז מה אם זה מצריך עזרים מלאכותיים לשם כך. ההיסטוריה של השרדות מלאה בשחקנים שקבלו לידיהם עזרים מלאכותיים ולא ידעו להשכיל להשתמש בהם כמו שצריך. סטיבן פישבאק מישהו?
&nbsp
עדיין מת על הטייץ של אנג'לינה ומה שבתוכו. מוציאה אותי מריכוז.

B R A Y E R

New member
מנהל

פרק 9 ועדיין אני לא מצליח להבדיל בין חלק מהשורדים ולזכור את השמות שלהם
אמרו את השם "אליסון" בתחילת הפרק ולרגע הופתעתי שיש מישהי כזו במשחק
&nbsp
כמה מחשבות שעלו לי במהלך הצפייה בפרק:
1. עד לפני כמה עונות לא היו מחביאים אלילי חסינות מחדש כל עוד כל האלילים שעד כה נמצאו לא נחשפו. בעונות האחרונות על כל אליל שנשלף מחביאים חדש + בתחילת המיזוג מחביאים אליל מיזוג. וזה מה שגורם לעודף אלילים במשחק
2. רק אני מוצא את עצמי ממש משתעמם ממשימות פרס במיזוג? אני מאוד אוהב משימות פרס וחושב שהן מאוד תורמות לעלילה ולאסטרטגיה, וכשהעלימו אותם בעונות 22+23 זה ממש הרגיש לי חסר, אבל הפורמט החדש שלהם מאז זה משימות פרס קבוצתיות, מה שממש מאבד מהפואנטה של בן אדם אחד זוכה בפרס ובוחר עם מי לחלוק את הפרס (אסטרטגיה בפני עצמה) או בן אדם זוכה במלא משימות פרס ופתאום הוא מהווה איום. בקיצור - לראות סתם קבוצה אקראית של שורדים שהוגרלו וזכו בפרס אוכלים המבורגר - זה פחות מעניין לראות ולא מרגש אותי, ואני מוצא את עצמי בפלאפון פה ושם בזמן המשימה.
3. הבעיה במיזוג בפיינל 13 זה שיש יותר מדי שחקנים במשחק ואין כאן יותר מדי מקום לאסטרטגיות. זה תמיד מסתכם ב2 בריתות גדולות אחת נגד השניה ולהמשך מיזוג משעמם. וזה מה שקורה עכשיו ודי צפוי לכולנו שהולך להיות פה פאגונגינג על הגולייתים (ואולי פה בשם יפטרו מגבי בדרך שהמהלך הזה כבר נרמז כמה פעמים)
4. הסצינה שבה הדייוידים יושבים ומספרים אחד לשני איזה ייתרון יש להם במשחק - הקטע השני הכי מביך במשחק - אחרי ההדחה של סירי מעודף ייתרונות. באמת, לכל אחד שם יש ייתרון? זה נהפך לבדיחה ממש לא מצחיקה.

למעלה