פינה חדשה

פינה חדשה

טוב אז החלטתי לפתוח פינה חדשה, לאור ההתלהבות והשמחה שסוף סוף אפשר לחזור ולהגיב

(ומי יודע אולי זה יעורר שוב את הפורום).
כל פעם אני אכתוב על עונה של הישרדות, מי זכה/למי הגיע לזכות לדעתי/ואת מי הכי אהבתי, תוך השוואה בין צפייה ראשונה לצפייה חוזרת.
וכמובן שאם מישהו מעוניין להוסיף את דעותיו, לעורר דיון- יותר ממוזמן

הישרדות בורנאו

אגב, אם זה לא היה ברור- ספוילרים לעונה בשרשור.
אז נתחיל מהעונה הראשונה (לא סגור אם בהמשך אלך לפי הסדר הכרונולוגי, נראה):
&nbsp
מי זכה? ריצ'ארד.
&nbsp
למי הכי הגיע לזכות? אני זוכר איך בצפייה הראשונה (אי אז לפני קרוב ל-20 שנה) ממש רציתי שקלי תזכה והתבאסתי שהיא לא זכתה, אבל ברור שמבחינה אובייקטיבית
הגיע לריצ'ארד לזכות, ללא ספק בכלל (גם בצפייה חוזרת).
&nbsp
את מי הכי אהבתי? אז בצפייה ראשונה מאוד אהבתי את קלי, קולין וגרג.
חיבבתי מאוד גם את ג'נה וג'רבס (בקיצור קל להבין בעד איזה שבט הייתי
).
בצפייה חוזרת די ירד לי מקלי וגם מג'רבס, אבל את קולין וגרג עדיין מאוד אהבתי. התחברתי יותר לריץ' מאשר בצפייה הראשונה,
מה גם שהוא אדיר בתור דמות, וגם סו למרות שהדמות שלה עוברת שינוי די גדול במהלך העונה (ולא ממש לטובה).
&nbsp
מוזמנים גם להגיב מה חשבתם על העונה

&nbsp

Uri04

New member
אחת העונות שלפחות אז מאוד אהבתי

אני מניח שכיום בצפייה חוזרת זו הולכת להיות חווייה מאוד שונה, ולאו דווקא לטובה. בכל אופן - מדובר באחת מהעונות הראשונות של כל תכנית ריאליטי כלשהי (חוץ מ"העולם האמיתי" של mtv) ובטח שבעונה הראשונה של תכנית ריאליטי תחרותית. הכל בטח ייראה חובבני ומשעמם לעומת הצורה המלוטשת והסופר מניפולטיבית לפיה עורכים כיום את הישרדות. עם זאת, הראשוניות והעובדה שרוב המתמודדים לא ידעו בכלל שהם נמצאים במשחק, וחשבו שהם באיזה ניסוי חברתי בסגנון "בעל זבוב" הוא מה שעשה את העונה הזאת למעניינת יותר. כיום אין ספק שלא נראה יותר ליהוקים בסגנון של שון, קולין, סטייסי וגרג. המתמודדים של היום יודעים שהם באים לעשות טלוויזיה. הם מודעים לשטיקים, מודעים למצלמות וזורמים עם כל הגחמות של ההפקה מתוך רצון לשחק את המשחק האמיתי, דהיינו - להיות דמות ריאליטי.

noamlah

New member
זורם

בזמן הצפייה שלי בהישרדות בורניאו הכי אהבתי את רודי
הייתי אז בן 13.5, גם סוג של אחד כזה מתבודד שקצת שונא את כולם, מאוד הזדהיתי איתו
שנאתי מאוד את ג'רבס, ג'נה וקולין ובכלל כל פאגונג לא באו לי בטוב, אולי רק גרג
אני זוכר שכתבתי באיזה פורום (של IOL שפעל גם בעונה השניה) ואני הייתי היחיד שאהבתי את טאגי כשכולם דיי ברור להם שהם מעודדים את פאגונג כי הם כאלה חמודים ויש שם את כל הכוסיות וכה'
כלכך התעצבנתי על הפורום הזה שספיילרתי להם את כל העונה ונהייתי הטרול של אותו פורום

אני זוכר את הגמר של העונה הזאת שבה ג'ף אמר משהו כמו "אם היינו נותנים את התואר לשורד הכי אתלט זה היה ג'ואל או ג'רבס, אם היינו נותנים לשורד הכי מתוק זה היה סוניה או גרטשן...אבל למעשה אי אפשר באמת לקבוע למי יילך התואר עד שמגיעים לסוף"
ואני זוכר שכילד בן 13, מרדן שרב עם כל העולם שמנסה לחנך אותו בדרך מסויימת ודידקטית ל'טוב' ו'רע' כי "ככה צריך להתנהג" זה מאוד השפיע והולך איתי עד היום
למעשה אני מתייחס לעונה הזאת כסוג של נקודת מפתח בחיים שלי כי הישרדות זו התכנית שגידלה אותי בעצם (בגלל זה גם אני נגד הקונספט הרדוד שאנשים מחלקים לגיבורים ונבלים והופכים את העניין לכלכך שטחי)

אני חושב שחלק מהקטע

זה לראות את העונה בפעם הראשונה, כשזו הפעם הראשונה בהיסטוריה שמתמודדים מצביעים זה נגד זה. היום אי אפשר שלא להיות בעד ריצ'ארד (אמנם הוא ממש שחצן, אבל כמו שאומרים באנגלית He can also walk the walk), אבל אני חושב שגם אילו הייתי רואה את התוכנית לראשונה בשנת 2000 הייתי בעדו, ועדיין הייתי מתחיל לצחוק ברגע שהאסטרטגיה הבסיסית ביותר ופשוט "לשחק כדי לנצח" נחשבה לפאגונג כדבר מגונה, ואפילו לא מובן.

אה, ותודה לגרג שבזכות מזל טהור גרם לזכייה של ריצ'ארד ולהמשך הסדרה. אני לא יכול לתאר את הישרדות אילו קלי הייתה מנצחת, וכמובן שהתוכנית לא הייתה ממשיכה עד היום, אם לא היו מגיעים האנשים שהמשיכו ושידרגו את המשחק.

סטילהוק

New member
זאת העונה הראשונה של הישרדות שראיתי עוד כששודרה לראשונה

בארץ. אז הישרדות היתה באמת הישרדות ולא כמו היום שהשורדים מקבלים הכל ולא צריכים לצוד בשביל לאכול, ולחיות בתנאי טבע קשים. הפאגונינג היה מתסכל, אך הם אלה שהביאו את זה על עצמם בזה שלא היו מוכנים להתאחד ולהצביע כולם יחד כשבט כי היו חלוקים בדיעותיהם.

Seosi

New member
הייתה עונה סבבה ומאוד אוהב את הרעיון

צריך קצת סבלנות לראות את העונות הראשונות בצפייה חוזרת, כי זה לא דומה בכלל למה שקורה בעונות האחרונות (לטוב ולרע). ריצ'רד פשוט היה גאון פה, הבין את החשיבות של קשרים חברתיים, ויצר את הברית הראשונה. ממש אהבתי את החברות שלו עם רודי. אני גם האמת אהבתי את סו פה. קלי פשוט ויתרה על הברית שלה בשלב מסוים והגיעה לגמר נטו בגלל שניצחה בכל משימות החסינויות האלו.

ההדחה של גרטשן בפרק של האיחוד היו אחד מן ההזויות לגמרי. אני מבין שזאת העונה הראשונה של הישרדות, וכל עניין האסטרטגיה היה חדש, אבל זה די מצחיק לראות איך שבט פאגונג בכלל לא היו מתואמים בהצבעות
באמת מעניין אותי לדעת מה הם חשבון לעצמם שם.

אני חושב שחלק יראו בעונה הזאת כמשעממת, אבל היו בה מספר סיפורים מעניינים: ההדחה של שבט פאגונג אחד אחרי השני באיחוד, כל הסיפור עם קלי והברית שהיא כל כך לא אהבה, אסטרטגית האלף-בית של שון (סתם חחח).

אבל אני די חושב שכדאי לצפות בעונה הזאת, מעניין לראות איך השתנה המשחק במהלך השנים.

Bar EL

New member
יאללה

את העונה הזו ראיתי יחסית מאוחר , אחרי שראיתי כמות נכבדת של עונות והאמת שממש אהבתי את העונה.
מעבר לזה שהיא הייתה אותנטית וכיפית, ריצ'ארד הוא אחת הדמויות הטובות אי פעם (עד היום) והיה הפייבוריט הראשי שלי לזכייה כמובן (והגיע לו לזכות הכי הרה מן הסתם) , אחריו אהבתי גם את סו ורודי , קולין וגרג גם היו מאוד חמודים אבל כל השאר meh... את קלי כמובן לא סבלתי ושמחתי שהפסידה.

noamlah

New member
נראה לי

שכל מי שראה את העונה בזמן המקורי אהב את קלי
וכל מי שצפה בעונה מאוחר לא סבל אותה
היא דמות שאת העליבות שלה ניתן לראות רק אחריי זמן ממושך שמכירים את הסדרה

לכן גם הרבה הופתעו והתאכזבו שהייתה מעפנה בעונה 31 למרות שדיי שיחקה את אותו משחק

גם ריצ'ארד לא גאון גדול בהסתכלות אחורה, הוא המציא את הבריתות אבל לא הצליח לשלוט בשוק או לעקוב אחריי ההצבעות שלו ואחריי זה קלי

אם פאגונג כן היו מקשיבים לג'רבס ומתאחדים להצבעה באיחוד כמו שמתבקש טאגיהיו המיעוט שהם מצביעים לגרטשן בזמן ששון הצביע לקולין, זו הייתה יכולה להיות טעות קריטית של כל ברית טאגי והיה להם מזל שהייתה את גרטשן המעפנה בשבט השני שהתנגדה להצבעה מאוחדת והביעה לתבוסה של השבט שלה (זה הריי לא שטאגי כיוונו אותה לזה או ידעו שפאגונג יצביעו כמו שהצביעו)

אורישקי

New member
טוב אז אני

עברו איזה 10 שנים מאז שראיתי את העונה הזו
וברור שכשאתה רואה אותה לפני רוב העונות אתה חושב על דברים אחרת...
אישית היא הייתה העונה האמריקאית הראשונה שראיתי בערך אחרי עונה 7 ו8.

את ריצ'ארד כמובן הכי אהבתי ואין ספק שהוא זה שהכי הגיע לו לנצח, בזמנו כן אהבתי את קלי עם כי רק בדיעבד אתה באמת מבין כמה היא עלובה וגרועה. את רודי גם מאד אהבתי - דמות מאד מאד אדירה שאנחנו לא זוכים לראות כמותה עוד (והוא כבר בן 90! שיבדל לחיים ארוכים).
את סו הוק בזמנו מאד שנאתי ובדיעבד למדתי מאד להעריך אותה - גם כי היא הייתה מהיחידות שחשבו אסטרטגית בעונה הזו וגם כי בדיעבד אתה מבין כמה נאום הנחשים והעכברושים שלה הוא אבן דרך בתוכנית הזו.
פאגונג - חיבבתי את גרבס וקולין. למרות שהם די גרועים בסהכ. את ג'נה לרגעים לא סבלתי ולרגעים חיבבתי, את גרג די לא אהבתי בזמנו אבל בדיעבד אני יותר מקבל אותו כדמות משעשעת (בעיקר את קטע ההדחה הלא נשכח).
וכמובן אי אפשר לשכוח את שון - האידיוט העונתי
וכמובן סוניה
והשיר הנצחי ביי ביי בלוז

לא יחזרו עוד עונות כאלה

Confide In Omer

New member
נוסטלגיה

ראיתי את העונה הזו כשעוד שודרה בזמנו בערוץ 2. זה היה כבר אחרי שהעונה הסתיימה בארה"ב, והיה ידוע מי זכה ואפילו עשו על זה כתבה ענקית בידיעות אחרונות (לא שמעו אז על ספוילרים כנראה).
בצפיה ראשונה הפייבוריטים שלי היו טאגי, למרות שבצפיות מאוחרות יותר חיבבתי יותר את פאגונג.
הכי אהבתי את קלי כמובן. לא ראיתי את העונה הזו כבר יותר מעשור אני חושב, אז מעניין באמת אם אשנה את דעתי עליה. יש לי הרגשה שלא, ושהיא תישאר הפייבוריטית

מאוד הייתי רוצה לראות אנשים מהקאסט הזה חוזרים לשחק, למרות שעכשיו כשאני חושב על זה, כל מי ששיחק פעם שניה מהעונה הזו איכזב ממש בפעם השניה - ריצ'ארד, סו, ג'נה, קלי וג'רבס, כולם היו גרועים או סתם ממש מעצבנים.

B R A Y E R

New member
מנהל
אחלה רעיון!

את העונה הראשונה ראיתי לפני איזה 9 שנים (
) אחרי שהשלמתי כבר את רוב העונות
הזהירו אותי מאוד שמדובר בעונה די משעממת וקשה לצפייה בגלל שמדובר בעונה הראשונה
לא ציפיתי לכלום, ובסופו של דבר נהנתי ממנה מאוד! זו העונה היחידה מהעונות הראשונות שהצלחתי באמת להנות ממנה ולראות את כולה
אהבתי את התמימות הזו והסתקרנתי לראות מה הולך לקרות, למרות שידעתי מראש מי הפיינל 4
ולדעתי זו אחת העונות עם הליהוק הכי טוב!
הכי אהבתי כמובן את ריצ', שללא ספק הכי הגיע לו לנצח
אהבתי מאוד גם את רודי וסו (שלא מקבלת בד"כ קרדיט מאנשים, למרות שבתכלס היא השותפה של ריצ' להמצאת הברית)
וכמובן את גרג ההורג מצחוק וקולין המותק
לא סבלתי את ג'רבס הבטלן, את קלי המתחסדת, ואת ד"ר שון הטיפש.
לא סבלתי גם את המודחת הראשונה של האיחוד ואני זוכר שממש אהבתי שהיא הייתה הקורבן הראשון של הפאגונגינג.
בכללי אני זוכר ששמחתי מרצף ההדחות של הפרה-מרג' (למעט סוניה המותק שנכנסה לליבי בפרק אחד
)

אני חושב שהליהוק טוב

בעיקר כי זאת העונה הראשונה, ואז המלהקים נוטים בעונות הבאות ללהק את אותו סוג
של טייפקאסט במיוחד אחרי שראו שזה עובד ומצליח,
ואז המתמודדים החדשים נראים חיוורים ביחס למקוריים...
ואגב זה קורה בעוד הרבה תוכניות ריאליטי (וכמובן גם אצלנו בישראל).

למעלה