הישרדות אוסטרליה 3 - הכנה לצפייה (ללא ספוילר)

noamlah

New member
הישרדות אוסטרליה 3 - הכנה לצפייה (ללא ספוילר)

קודם כל אני אמרתי פה בעבר שהישרדות אוסטרליה אינה ניתנת לצפייה ולא ערוכה טוב, אחריי שצפיתי עכשיו בכולה אני רוצה לאמר שזה לא ממש מדוייק אבל בכל זאת מי שרוצה לצפות צריך לדעת כמה דברים

1. העניין האמיתי מתחיל רק מהמיזוג הראשון של שלושה שבטים לשניים, זה מגיע בערך בפרק 8, עד אז יש 7 פרקים דיי משעממים ומתישים לעבור שעדיין לא מזהים בדיוק מי נגד מי, צריך התמדה, לפי דעתי זה שווה את זה

2. הפרקים מחולקים כך שאם יש אתגר פרס הפרק הוא למעלה משעה, אם אין אתגר פרס הפרק הוא באורך רגיל של 45 דקות אז אל תיבהלו מהאורך הנוסף, הוא הולך על האתגרים שדווקא נחמדים לצפייה

3. המיזוג האמיתי של שבט אחד מתחיל מפרק 15, תהיו מוכנים לכך ותוכלו להינות משלב הטרום מיזוג בלי להתעצבן שהמיזוג לא מגיע

4. יש ארבעה פרקים ללא הדחה, 3 לפני המיזוג ו1 אחריי המיזוג, עדיף שתדעו את מיקומם מראש שלא תתעצבנו (פרק 5, פרק 8, פרק 13, פרק 22) אבל זה עדיין לא כמו הישרדות ישראל

אחריי שיודעים את הדברים האלו ומוכנים להם אפשר להנות מעונה מעולה שנותנת פייט גדול לעונות האמריקאיות

Seosi

New member
תודה, אני אנסה לראות בקרוב

אני יותר ויותר רואה כתבות על הישרדות אוסטרליה וניו זילנד, שאני אצטרך לראות מתישהו. אני קצת חושש מלראות עונות ארוכות מדי, אבל אני מרגיש שהישרדות האמריקאית קצת בדעיכה בשבילי עם כל הטוויסטים שהביאו לאחרונה, אז אני ארצה לצפות בזה בקרוב.

noamlah

New member
תראה

יש בה אלילי חסינות וכל מיניי טוויסטים מהאמריקאי אבל מצד שני הם גם נאמנים למקור (פיינל 2 במקום פיינל 3 לדוגמה)
השורדים גם מחוברים מאוד למקור, לפחות חצי מהקאסט מעריצים שאומרים ש"חלמו להיות שם מאז ריצ'ארד האץ'"
משחק זה לא מילה גסה שם, אפילו להיפך (מתייחס יותר לעונה הרביעית שעכשיו הגעתי למיזוג שלה אבל גם בעונה השלישית רואים זאת)
וגם כל השחקנים משתתפים בה ביחס לזמן מסך ואין איזה "סופר-שחקן" ששולט בעונה (ראסל, אל תקלקל את זה!)
גם המנחה יחסית אדיש ונותן לשורדים לספר את הסיפור במועצה ולא מתערב או מטה את הדברים כמו ג'ף וגם אנחנו רואים 10 דקות מהמועצה שזה כמעט פי שלוש מהאמריקאי כך שיש יותר הרגשה שאנחנו מקבלים את הסיפור המלא של הפרק

ולי אישית הדבר הכי חשוב בהישרדות זה הסיפור
מה שכן, כמו שאמרתי מאוד קשה עד מתיש להתרגל אליה אם אתה מתבסס ומשווה לקצב של העונות האמריקאיות (והרי כולנו משווים)
אז צריכה להיות לך המון סבלנות עד שתקלוט מה הקטע שלהם

noamlah

New member
ואני ממליץ

(למרות שאני ממליץ את זה בקשר לכל עונה גמורה ואף אחד לא מקשיב לי)
לראות אותם אחריי שאתה יודע באופן כללי את סדר ההדחות

Seosi

New member
עשיתי לי בטעות סוג של ספוילרים לגבי המנצח/ת של העונה

נכנסתי לאתר שלהם כי רציתי לראות אם הם פרסמו את המתמודדים של העונה החדשה ולראות אם השמועות נכונות וראסל משתתף בעונה הזאת, ואז ראיתי את הפנים של המנצח. שכחתי את שמו, אבל אני יודע שגבר ניצח העונה.

כדרך אגב, למה לפי דעתך כדאי לצפות בהישרדות לאחר שיודעים את סדר ההדחות?

noamlah

New member
משאר שראית ספוילרים לעונה 4

כי היא הייתה האחרונה שהסתיימה
ולאחר שתראה את עונה 3 בטוח תשכח את מי ראית שם

עונה 5 נקראת CHAMPIONS VS CONTENDERS שזה שילוב של סלבריטי (בעיקר ספורטאים כי אלו בעיקר הסלב האהובים באוסטרליה) עם מתמודדים רגילים
נראה שראסל לא שם
https://en.wikipedia.org/wiki/Australian_Survivor:_Champions_vs._Contenders
גם דיי היה מוזר אם הוא היה שם כי ממה שזכור לי החוקים הם כמו בארה"ב, אתה צריך להיות אזרח ותושב המדינה כך שאלא אם כן ראסל עשה רילוקיישן קשה לי לראות אותו שם אבל אולי זה ווישפול פינקינג שלי שלעולם לא אאלץ יותר לראות אותו על המסך

ולגבי הצפייה
זה תורם לכל עונה אבל בעיקר לעונות עם קצב איטי מאוד וקצת מבולגן כמו אוסטרליה
שלא יודעים ממש מי נגד מי ומי באיזה שבט (אני לא חושב שאראה בלייב את עונה 5 אלא אחכה שתסתיים)
סדר ההדחות עושה סדר וגורם לך לראות יותר על הסיפור של העונה

נגיד אתה רואה בפרק 5 את דני ויוסי, חברים הכי טובים, ברית אדוקה
כל אחד אומר על השני שהוא הכי סומך עליו
אתה יודע מהסתכלות קצרה בויקיפדיה שבפרק 20 יוסי הודח 4-3 שהקול של דני היה הקול המכריע שהדיח אותו
אז באיזהשהוא שלב הם אמורים להתפרק ולהיות יריבים או שיוסי בכלל הודח בבליינדסייד ועדיין מאוד סמך על דני
בכל מקרה המידע הזה נותן לך אופציה להסתכל על הזיווג הזה עוד מפרק 5 ולראות מה קורה

או שאתה יודע ששלמה הוא המנצח של העונה, אתה כרגע בפרק 8 ועד עכשיו שלמה מגיח מדיי פעם בפריים, אפילו לא נותן וידוי
בפרק 10 פתאום יש פרק ששלמה מככב, אתה שיודע שהוא ניצח תוכל לשים לב יותר לפרק הזה כי אולי פה קורית הפריצה של שלמה שהפכה אותו משחקן סתמי לדומיננטי שינצח את העונה
תוכל לשים לב לזה יותר מאשר מי שלא יודע כלום

אני באיזהשהוא מקום מרגיש שאנשים שמשתמשים במונח "ספוילר" צופים בתכנית באופן חד מימדי וכל הפרק ההתרכזות שלהם מכוונת רק למועצת השבט בסוף וגם אין להם את הסיפור המלא של העונה אלא פר-פרק והאהבה של העונה מחולקת לפי פייבוריטים
הפייבוריטים שלי ניצחו - אחלה עונה
הפייבוריטים שלי הפסידו - חרא עונה
ואז גם ההנאה פוחתת, לפחות אצלי ריאליטי שאני ארצה לא לדעת מה קורה בו כדי להתרגש לקראת התוצאה הסופית זה ריאליטי כשרונות וזה בעיקר בגלל שאין בו שום תחכום מעבר לכך שאם תוריד לי את האלמנט של "לא לדעת" אתה מוריד לי את כל ההנאה

אני לא רוצה הסחות דעת
לא רוצה לקוות שעודד יגיע רחוק ושחנן יודח כבר
רוצה מפה מסודרת של מה שהולך ואני אוכל לראות ולחקור איך בדיוק המפה הזאת נבנתה

Seosi

New member
כן, העונה האחרונה

אבל אני לא זוכר את השם, כך שזה לא משנה חח.

אני חושב שמי שצופה בעונה שיודעים מראש מי יודח יוכל יותר לעקוב אחרי המנצח/ת של העונה ולבנות דעה יותר מגובשת כלפי הדרך שבה הוא/היא שיחק/ה. זה מה שאני מנסה לעשות עכשיו בצפייה מחדש של העונות.

מצד שני, יכול להיותשזה הורס את חוויית הצפייה, כי אין הפתעות והכל צפוי מראש. עם מתמודד שאתה בעדו הולך להיות מודח עושה מהלך ומצליח להישאר במשחק, זה רק מוסיף שזה בא בהתפעה. כמובן שיש אכזבות, אבל זה חלק מהחווית צפיה. אני יודע שיש אנשים שלא אוהבים עונות מסויימות כי בשלב מסוים הן כבר נהפכו לצפויות מראש.

noamlah

New member
גם אני פחות אוהב עונות צפויות

עונה 22 הייתה גרועה גם בעיניי

אבל זה שהמידע חשוף לא אומר שאתה לא יכול להינות מעונות לא צפויות
להיפך, אתה רואה שבפרק 9 יש מהפך גדול אז כן, מעניין לחכות לפרק 9 ולראות איך בדיוק זה קרה ומי הוביל את זה
והאם זו יוזמה של הפיכה מצד המיעוט או שפשוט הצד החזק עשה משהו ממש מפגר שגרם להדחה שלו
את זה אתה לא יודע

Seosi

New member
יש בזה משהו

כלומר, שאני עכשיו צופה בעונות עבר ואני כבר יודע את סדר ההדחות, אני עדיין נהנה מהן, ויש כאלה שלא, אבל גם לא אהבתי אותן בהתחלה. ואני חייב לציין, שניקרגואה לא נוראה כמו שחשבתי שהיא תהיה (בינתיים), אבל ממש אין לי כוח לעונה 22 חח.

noamlah

New member
ניתוח של עונה 22

Seosi 21/07/18 10:45 הישרדות 22 פרק 9
רוב שולט בעונה, השאר אפסים

Seosi 24/07/18 11:57 הישרדות 22 פרק 10

Seosi 02/08/18 13:00 הישרדות 22 פרק 11

למעלה