שאלה דחופה

Tflix

New member
שאלה דחופה

שלום, שאלתי כאן גם בשבוע שעבר על סוגיית הגלולה שנשכחה, אז הפעם אפרט יותר: אני לוקחת יסמין כבר בערך חצי שנה, באופן קבוע ואף פעם לא שכחתי גלולה. לא לצורכי הגנה מפני הריון. בחודש שעבר ב27 שכחתי גלולה. לא הייתה לי אפשרות לקחת אותה אז וויתרתי עליה והמשכתי עם הבאות כרגיל. שבוע בדיוק לאחר מכן התחיל לי דימום - הייתי באמצע החפיסה, ולפי המלצתך המשכתי כרגיל. בשישי האחרון סיימתי את החפיסה( והדימום עדיין נמשך ) השבוע אני נמצאת בשבוע ההפסקה שלי. הדימום נמשך אבל אתמול הוא התגבר. מתוך הבנה שלי - השבוע אני אמורה לקבל את "המחזור" האמיתי, אולי זו הסיבה להתגברות הדימום? מתוך כך יוצא שאני אדמם קרוב לשלושה שבועות, והנתון קצת מלחיץ אותי. האם המצב נורמלי? להמשיך להתנהג כרגיל ולקחת את החפיסה הבאה בזמן שלה מבלי להיבדק ע"י רופא? כיוון שהתייעצתי עם אחות טלפונית והיא אמרה לי לראות רופא לפני שאני מתחילה את החפיסה הבאה שלי. כיוון שאני בשבוע ההפסקה - לא נשאר לי הרבה זמן. ועוד שאלה קטנה אך פחות חשובה - אם אני כבר מתחילה את החפיסה הבאה שלי, אני יכולה לשנות את השעה בה אני לוקחת את הגלולה? עד עכשיו לקחתי אותה בשעות הערב, 9 וחצי, אני יכולה להזיז את השעה לכיוון בוקר צהריים? אין לזה השפעות כלשהן? ואם זה משנה אם לוקחים את זה על בטן ריקה/ מלאה? תודה.

שאלה דחופה

התגברות הדימום היא באמת ה" מחזור" האמיתי והיא בגלל ירידה ברמת ההורמונים בדם בזמן ההפסקה מהגלולות. את יכולה להמשיך לקחת כרגיל ואין צורך להיבדק. אם בהמשך יהיו שוב דימומים, אז פני לרופא לשקול החלפת אמצעי מניעה. בכל חפסיה חדשה את יכולה להתחיל בשעה חדשה, אין שום בעיה וזה לא משנה אם לוקחים את הגלולות על בטן ריקה או מלאה.

למעלה