סדנא וירטואלית למחרוזת חרוזים עטופים בבד|אקשן

aliner

New member
סדנא וירטואלית למחרוזת חרוזים עטופים בבד|אקשן

הבטחתי בבלוג שלי כבר לפני שבוע שאכין סדנא וירטואלית למחרוזת עטופה בבד. אז הנה, לאור ההתעניינות הרבה במסרים, הכנתי ומקוה שתמצאו אותה לעזר. המחרוזת מופיעה בגליון האחרון של marie claire idees, אבל שיניתי קצת את שיטת ההכנה. תהנו!

aliner

New member
מה צריך?

צריך חרוזי עץ. אני מעדיפה חרוזי עץ כי הם אינם כבדים ועלותם נמוכה. כאן השתמשתי בחרוזים בקוטר 12 מ"מ. לשרשרת הזו השתמשתי ב- 45 חרוזים. מכינים רצועה ארוכה מבד, בערך עוד 30% מהאורך אליו רוצים להגיע בסוף. רוחב הרצועה צריך להיות כזה שעוטף את החרוז שלכם אבל משאיר טיפטיפה חופש תנועה בפנים.

aliner

New member
תופרים את הרצועה לצינור...

מקפלים את הרצועה, צד ימין של הבד מול צד ימין. תופסים עם סיכות לאורך. עם מכונת תפירה (תפר גודל 2) תופרים לאורך קצה הצינור, במרחק של -0.5 ס"מ מהקצה. מי שתופרת ביד שתעשה תך מכונה.

aliner

New member
אח"כ סוגרים קצה אחד

אני סוגרת קצה אחד של הצינור (כאשר עדיין הצינור הפוך, כלומר אנחנו רואים את הצד הלא יפה של הבד).

aliner

New member
הופכים את הצינור...

לאחר התפירה של הקצה, אני תופסת את הקצה של הצינור בסיכת בטחון ובעזרתה הופכת את הצינור "in side out". הנה, זה מה שמתקבל.

aliner

New member
יוצרים קשר....

במרחק של 7-10 ס"מ לערך מהקצה התפור (חשוב שזה יהיה מהקצה הסגור, אחרת לא נוכל להכניס את החרוזים), יוצרים קשר התחלתי.

aliner

New member
ומכניסים חרוז ראשון מהקצה הפתוח ודוחפים אותו

עד שיהיה צמוד לקשר שיצרנו.

aliner

New member
לוקחים חוט רקמה בצבע מתאים

ומשחילים על מחט. מחזקים את החוט בבד סמוך לקשר, בצורה די נסתרת. עוברים עם המחט לתוך הבד ודרך החרוז הראשון. יוצאים מהקצה השני של החרוז דרך הבד.

aliner

New member
קושרים קשר חזק מסביב לבד

וצמוד לחרוז שהרגע הוצאנו את המחט ממנו. אני חוזרת על הקשר פעמיים.

aliner

New member
מכניסים חרוז נוסף...

וחוזרים על התהליך של השחלת המחט דרכו ודרך הבד שוב. שוב קושרים בקצה שלו פעמיים. מכניסים עוד חרוז וחוזר חלילה עד השלמת כל אורך השרשרת.

aliner

New member
משאירים בקצה גם את אותו המרחק שהשארנו

קצה הסגור הראשון (אותם 7-10 ס"מ). אלו ישמשו אותנו לקשירה של השרשרת. את הקצה הפתוח תופרים בעדינות בתך נסתר, כדי לסגור את הצינור. זהו קיבלנו שרשרת.

shukpuck

New member
מגניב, תודה. רק שאלה...

ממה מתחילים? בכלל נראה לי כאילו השרשור הזה נתלש מאיפושהו.. האם מדובר בשרוול בד?

aliner

New member
מה לא ברור? שוקפוקית? את עייפה?

מתחילים מהשלב של "מה צריך" ושם כתוב לך שצריך רצועת בד ארוכה...

shukpuck

New member
../images/Emo10.gif אין לי "מה צריך"

אין לי כלום. יש לי שלוש הודעות. (השלוש שמעל ההודעה שלי) נראה לי שיש לי באג סדנת שרשרת של אלין...

shukpuck

New member
קטעים, יצאתי מהשם משתמש שלי

ועכשיו אני רואה הכל... (בינתיים חזרתי כדי לכתוב..)

aliner

New member
../images/Emo12.gif../images/Emo4.gif../images/Emo9.gif באג שוקפוקית התכוונת...../images/Emo6.gif

shukpuck

New member
כמובן, שעכשיו אני שוב לא רואה את תחילת הסדנא

כנראה שזה באמת באג שוקפוקית

למעלה