מע"מ/מיסים בהזמנה מאמזון

Shellpearl

New member
מע"מ/מיסים בהזמנה מאמזון

שלום,
אני רוצה לעשות הזמנה מאמזון ארה"ב (פעם ראשונה שאני מזמינה באינטרנט), ונאמר לי שבהזמנה שהסכום הכולל שלה הוא מעל 75$ אז צריך לשלם מע"מ (17 או 18%), ואולי גם מיסים (ד"א, על איזה סוג של פריטים משלמים מיסים?). האם זה נכון? ואם כן, האם אני יכולה פשוט לבצע 2 הזמנות (כי אני רוצה להזמין פריטים בסכום כולל גבוה מזה)?

Amiram_e

New member
ממליץ לחפש את אותם מוצרים באמזון בזירות אירופה

הם שולחים לארץ בגלובל שיפינג, את משלמת את הסכום הסופי כולל מיסים והמוצר מגיע עם שליח לארץ.
זירת ארהב, ברוב המוצרים לא שולחים לארץ.
קניתי מאמזון איטליה לדוגמה סמסונג גלקסי 8 במחיר 2200 שקלים כולל הכל כשהטלפפון עלה בארץ מעל 3000.
מוצרי חשמל לדוגמה אפשר להשיג במחירים טובים מאמזון גרמניה וגם בריטניה.

Shellpearl

New member
תודה, אבל הסתכלתי באמזון גרמניה, בריטניה ואיטליה ואת המוצרים

שאני רוצה להזמין אין שם או שאין משלוח לישראל. אם אני מזמינה מאמזון ארה"ב, אז בנוסף למחיר הסופי שאני רואה בביצוע ההזמנה, צריך גם לשלם מיסים בארץ? כלומר, זה יעלה לי יותר ממה שרשום לי בסוף ההזמנה?

trilliane

Well-known member
מנהל
אם מזמינים מאמזון ארה"ב ישירות לישראל המחיר סופי כולל הכול

הם אחראים על השחרור מהמכס ומביאים את החבילה עם שליח עד הדלת. אם גבו יותר מדי מיסים, מחזירים.

האמור לעיל אינו כולל מוצרי מדיה (ספרים ותקליטורים) שנשלחים בדואר רגיל ומוצרים שנשלחים עצמאית ע"י מוכרים/חנויות ב-market (כלומר לא דרך מערך המשלוחים של אמזון).

Shellpearl

New member
תודה. סליחה על התגובה המאוחרת. אני מבינה שיחד עם זאת, אם

ההזמנה היא בסכום גבוה מ-75$ אז צריך לשלם מיסים בארץ, בנוסף לתשלום שרואים בזמן ההזמנה?
כמו-כן, אני רוצה לשאול - כשרואים באמזון ארה"ב, את המחיר ליד המוצר, וכתוב המחיר ולידו + Shipping & Import Fees Deposit to Israel, זה אומר שרק מי שמזמין לישראל משלם את הסכום הזה של משלוח ומיסים ומי שמזמין לכתובת בארה"ב לא משלם משלוח ומיסים?
או במקרה אחר - שכתוב מחיר ולידו + סכום כך וכך משלוח, וכתוב שהמוצר לא נשלח לישראל, אז זה אומר שהסכום של המשלוח הוא לגבי משלוח לארה"ב?

trilliane

Well-known member
מנהל
אם ההזמנה מעל $75 הם גובים את המיסים מראש, הסכום סופי

אבל החוק בישראל מתייחס לערך המוצרים בלבד; כל ערך הטובין בחבילה מתחת ל-$75 יש פטור מלא ממיסים. רק אם ערך הטובין מעל $75 משלמים מיסים (גם על עלות המשלוח) ובנקודה הזאת אמזון מפשלים. המערכת שלהם גובה מראש את המיסים אוטומטית מעל $75 גם אם מדובר בסכום הכולל והטובין עצמם מתחת לרף. אבל במקרה כזה הם יחזירו בדיעבד.
&nbsp
אם המוצר לא נשלח לישראל את כנראה רואה את המחיר לארה"ב. בכל מקרה מחיר לישראל לא מוצג אוטומטית (למיטב זיכרוני) אלא רק אם את בתוך חשבון שכתובת ביררת המחדל שלו היא ישראל (אבל אולי הם כבר שינו משהו).
&nbsp
אם את לא בטוחה, שימי בסל והגיעי עד למסך האחרון לפני התשלום, תראי את הסכום הסופי בוודאות.

Shellpearl

New member
תודה. אני מתכוונת לעשות 2 הזמנות, אחת לכתובת בארה"ב ואחת

לישראל. כרגע מה שנמצא בחשבון הוא הכתובת שלי בישראל שהכנסתי כשנרשמתי לאמזון.
אני מבינה שאם כתוב מחיר + סכום מסויים משלוח לישראל, אז זה אומר שבמשלוח לארה"ב אין תשלום על משלוח (כלומר אין שום תשלום נוסף חוץ ממחיר הפריט?

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא אומר שום דבר אוטומטית; שני את כתובת ברירת המחדל ובדקי

או בחרי בכתובת אמריקנית בזמן ההזמנה ותראי מה הסכום הסופי.
בעיקרון אם אין לך מינוי לאמזון פריים (ואני מניחה שאין לך) המשלוחים בארה"ב חינם רק מעל $49 (אלא אם הם שוב שינו את התנאים, לא הזמנתי לאחרונה). זה אמור להיות כתוב לך (אבל כנראה לא כל עוד את עם כתובת ברירת מחדל של ישראל).
&nbsp
כמו כן במשלוח מאמזון לארה"ב בד"כ מתווסף מס קנייה מקומי, תלוי בכתובת המשלוח (הם חייבים לגבות מס בכל מדינה שבה יש להם מחסן, זה בערך בחצי מהמדינות).
&nbsp
ולסיום רק אחזור ואציין שכל הנ"ל תקף למשלוחים דרך אמזון עצמה (Global Shipping Program); אם מזמינים ממוכר/חנות שמוכרים דרכה (Market Place) ששולחים עצמאית, המחירים והתנאים יכולים להיות שונים בתכלית.

Shellpearl

New member
תודה. מספר שאלות:

אני רוצה להזמין עם ויזה שלי (ישראלית) לכתובת בארה"ב שהיא לא שלי. בטיפים שהם נותנים באמזון כדי למלא את הכתובת בארה"ב כתוב:
Your billing address must match the address that appears on your monthly credit card or bank statement.
Be sure to check your statement for accuracy. מה זה אומר?
ובאשר לתשובות שלך:
א. מה הכוונה בשינוי כתובת ברירת המחדל? כשאני רוצה להזמין מופיע הכתובת שלי בישראל, ויש אפשרות להוסיף כתובת (של ארה"ב) וללחוץ על "ship to this address", זה מספיק לעשות כך, או שאני צריכה קודם למחוק את הכתובת הישראלית?
ב. בקשר למס קנייה מקומי - אני אראה את סכום המס הכולל בסוף ההזמנה?
ג. איך אני יודעת אם הפריטים שאני רוצה להזמין הם דרך אמזון עצמה (global shipping program או market place?

trilliane

Well-known member
מנהל
הכתובת למשלוח היא Shipping Address. אפשר להזין לחוד.

Billing Address היא כתובת החיוב והיא אכן צריכה להיות זהה לכתובת שלך בחברת האשראי.
&nbsp
א. בספר הכתובות שלך את יכולה לבחור איזו מביניהן תהיה ברירת המחדל. כמובן, זה רלוונטי רק אם הזנת יותר מאחת...

&nbsp
ב. כן.
&nbsp
ג. הכול כתוב בראש הדף, פשוט תקראי מה כתוב (מי המוכר, דרך מי המוצר נשלח). אם תתני קישור למוצר אוכל לעזור.

Shellpearl

New member
תודה. בקשר ל-BILLING ADDRESS -

לא הבנתי בדיוק מה זה אומר. אני יכולה להשתמש בויזה הישראלית שלי (שכמובן יש לה כתובת ישראלית) כדי לשלוח לכתובת בארה"ב (שהיא לא שלי)? וכמו-כן, בכתובת בארה"ב אני כמובן כותבת את השם של האדם בכתובת האמריקאית, נכון?

Shellpearl

New member
כמו-כן, כתובת החיוב, זה הכתובת שאני גרה בה?/הכתובת שאני

מקבלת אליה דואר מחברת הויזה?

Shellpearl

New member
שוב תודה. עזרת לי מאוד. ביצעתי את ההזמנה (ע"י עזרה נוספת

משירות הלקוחות של אמזון) :)

trilliane

Well-known member
מנהל
מקווה שעכשיו המערכת ברורה יותר, בפעם הבאה תוכלי לבד