מתי מומלץ לפנות למוכר בבקשה על איחור

מתי מומלץ לפנות למוכר בבקשה על איחור

שלום
אני הזמנתי שני פריטים בתאריך 12 לאפריל. זמן ההגעה המשוער (delivery)
לפי מה שרשום הוא 28 לאפריל עד 24 למאי ( מחר) כלומר 42 יום .
אני בעבר כבר הזמנתי פריטים כך שמנסיון אחרי 40 יום הסיכוי שזה יקרה מחר שוואף לאפס גם עם זה מסין , השאלה שלי כמה ימים עוד לחכות עד לפתיחת שאלה או פנייה למוכר והאם יש לי עוד 30 יום עד לפתיחת קייס או הגנת איביי?
השמח לתשובה מניסיון אישי שלכם
תודה

trilliane

Well-known member
מנהל
לדעתי (כמעט) הכי מאוחר שאפשר. בסוף (כמעט) הכול מגיע

ואז לא צריך לפנות... הזמנים המשוערים באיביי לא בהכרח ריאליים כשמדובר במשלוחים בינ"ל, בעיקר מסין. מהתאריך האחרון המשוער יש לך 30 יום לפתיחת תלונה באיביי, כלומר עד 23/6, אז אין טעם לפעול עכשיו. הייתי מחכה עד 20/6 ורק אז פותחת, אם אכן לא הגיע (וסביר שעד אז כבר יגיע). אגב, בפייפל זה 180 יום מהרכישה (אם שילמת בפייפל) כך שבכלל אין לחץ.

liranmelzer

New member
תשובה

1. יש פה מישהי שתעיד ש-40 יום זה מעט זמן :) ומשלוחים יכולים להגיע גם אחרי 3 חודשים.
2. יש לך 30 יום מהתאריך האחרון לקבלת המוצר לפתוח קייס.
3. אתה יכול לפנות למוכר, לא יודע אם זה יעזור...
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
ואין טעם לפנות למוכר, הוא לא שולט בדואר...

קצת לא ברור לי למה יש מוכרים שבזמן קצר מאוד

תוך שבוע מסין במקרה הטוב ביותר או שבועיים שלוש
במקרה הסביר מסין מגיע המשלוח ואילו יש ואולי לא רבים
לא שיש לי הרבה נסיון בזה שאחרי יותר מי 40 יום , לדעתי זה לא הגיוני ומרגיז ולא רק משום שדואר ישראל יוצר את העיקוב גם משום שהמוכר לדעתי מעקב אולי משום שאין לא במלאי ואולי לא טורח לעדכן או מסיבות שלו ...
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
מה שתלוי במוכר הוא מועד המשלוח. אח"כ זה כבר בידי הדואר

ולאו דווקא דואר ישראל. כבר קרה שהזמנתי מוצר פעם נוספת מאותו מוכר, פעם אחת הגיע מהר ופעם אחת לאט מאוד. זה בעיקר מזל, תלוי בעומסים.

Amiram_e

New member
צריך לדעת ממי לקנות ואיזה סוג משלוח לבחור

בעלי אקספרס לדוגמה, מומלץ לבחור רק מוכרים עם ארבעה יהלומים ומעלה.
בסוג המשלוח לבחור ePacket שהוא משלוח יותר מהיר. לפעמים זה עולה קצת יותר אבל אולי זה שווה.
ברור שמוצרים בדולאר וחצי , יקח להגיע מסין חודשיים. הסינים גם הרבה פעמים שולחים בפועל רק אחרי שבוע מרגע ההזמנה.
אבל מוצרים יותר יקרים יכולים להגיע מהר

trilliane

Well-known member
מנהל
מניסיוני זה לא משנה, ולא שווה לשלם יותר, אין באמת הבדל

במשלוחים הרגילים (הזולים), גם אלה שעולים קצת יותר ומגיעים עם מספר מעקב מתעכבים באותה המידה... קיבלתי מוצרים במשלוח הזול אחרי 3–4 שבועות (זה נחשב למהיר מסין...) ומנגד משלוחים של מוצרים יקרים יותר (מעל $10) שנשלחו ברשום והגיעו גם אחרי כחודשיים וביום הרווקים הסיני גם אחרי שלושה...

למעלה