FIXED PRICE

gaya45

New member
FIXED PRICE

יש לי שתי שאלות:
1.באופציה של המחיר קבוע יש אופציה לעשות GOOD TILL CANCELED-זה נשמע טוב מאוד ,אבל רציתי להבין אם איביי גובים עמלת מכירה גבוהה יותר לגבי מי שמשתמש באופציה הזאת או שזה עמלה מכירה 0.1 גם אם יקנו ממני בעוד חצי שנה?
2.איביי מאוד ממליצים על RELIST לגבי מוצר שלא נמכר,אז ככה אני במצב שאני לא משלמת INSERTION FEE לליסטינגים שלי,אבל השאלה שלי עם אני עושה RELIST אוטומטי כמו שהם ממליצים במידה ויקנו ממני נגיד בפעם השלישית האם עמלת המכירה תהיה גבוהה יותר בגלל שעשיתי RELIST כמה פעמים אפילו שאין INSERTION FEE האם בגלל שעשיתי RELIST אז ייקחו עמלת מכירה גבוהה יותר או שאני יכולה להרגיש חופשי לעשות RELIST ולא לדאוג כי אם אמכור יקחו רק את ה-10% הרגילים ללא קשר כמה פעמים עשיתי RELIST?

gaya45

New member
חברים

מישהו יכול לעזור לי עם השאלות הללו? ואשתף אתכם -לאחר שבוע של יובש לאחר מכירה ראשונה-לא היו מכירות-כבר התאיישתי וכמעט אמרתי לעצמי שאיביי זה לא בשבילי ואין לי מושג מה עושים אלה שמצליחים בזה-ואז הגיעה לפני שעה מכירה.אז לכל מי שמתחיל כמוני - אל תתאיישו מהר...

liranmelzer

New member
תשובות

1. עמלת המכירה זהה, לא משנה מה משך הזמן שהמודעה מוגדרת כולל GTC. מה שכן, בכל חודש המודעה "כאילו" עולה מחדש ולכן אם עברת את כמות המודעות החינמיות שלך באותו חודש, את תשלמי עמלת העלאת מודעה מחדש כל חודש. ואת צודקת, GTC זה באמת אופציה מצוינת ברוב המקרים.
2. גם כאן עמלת המכירה לא קשורה לדרך שבה העלית את המודעה והיא תהיה זהה בכל מכירה (בהתאם לקטגוריה שבה את מוכרת כמובן). אגב, אם כבר עושים Relist, עדיף לעשות Sell Similar כי אז איביי מתייחסת למודעה כחדשה עם מספר מודעה חדש ונותנת למודעה boost קטן בשעות הראשונות של המודעה.

gaya45

New member
המון תודה על התשובה

יש לי עוד שתי שאלות
1.לגבי פייפאל יש שם אפשרות להגדיר מטבעות שאתה עובד איתם,כרגע יש לי שם דואר אמריקאי ושקל ובחרתי בדואר אמריקאי כמטבע הראשי האם זה בחירה נכונה?מה המשמעות של הדבר הזה בכלל מטבע ראשי האם זה משפיע על שער המרה על הרווח או ההפסד שלי?איך הכי טוב לישראלי שמוכר באיביי להגדיר את זה.
2.האם יש אפשרות באיביי להפיק דו"ח מפורט עם כל המכירות והעמלות?איך בעצם אני מוציאה דו"ח מסודר על כל הפעילות שלי שם?
המון המון תודה מראש

אורית810

New member
אין משמעות למטבע ראשי

כל כסף שתקבלי יופיע לך במטבע שקבלת אותו. שער ההמרה של פייפל רע מאוד ואת צריכה לקחת את זה בחשבון כשאת מתמחרת. משיכת כסף מעל 1000 שח לא תהיה כרוכה בעמלה של 8 שח כמו משיכה מתחת, אבל את לא יכולה לערבב מטבעות ולעשות המרות. כלומר 1000 שח בכל מטבע....
דוחות אם את לוחצת במסך הראשי על COMPLETED יפתח מסך גדול ויש בצד STATEMENTS. ב REPORTING CENTER יש את כל הדוחות שאת רוצה.

gaya45

New member
אוקיי המון תודה

יועוד שאלה מה יורד קודם העמלה של איביי או של פייפאל ,זאת אומרת כשאני רואה בפייפאל את הסכום הסופי זה לאחר שכבר נלקחה עמלת איביי? אני מנסה להבין מה הסדר שבו יורדות העמלות מתי באיביי מתי בפייפאל והאם המחיר שאני רואה בפייפאל שקיבלתי זה כבר אחרי שעמלת איביי ופייפאל ירדו?

Amiram_e

New member
פייפל לוקחים עמלה מייד עם המכירה, איביי פעם בחודש

הסכום שאת רואה בפייפל הוא לאחר ההורדה של 4.4. אחוז.
איביי יורד רק בסוף החודש כסכום אחד. את מקבלת מייל עם פירוט חשבונית.
אם את מתבאסת לשלם פעם בחודש, את יכולה להכנס להגדרות חשבון באיביי וללחוץ על תשלום החשבונית כל יום עבור אותו יום, אבל זו פעולה ידנית.

gaya45

New member
תודה רבה על התשובות

ועוד שאלה באופן כללי אתם שולחים לתורכיה או שעדיף להימנע מזה?

אורית810

New member
שולחתלטורקיה ומעולם לא קנה ממני טורקי :)

הבעיה שלך זה מדינות אחרות....לא טורקיה

Amiram_e

New member
שולח. מה הבעיה עם טורקיה?

אני מחריג מדינות על רקע של בעיות בדואר. לא על רקע פוליטי.
כל עוד דואר ישראל שולח, אני שולח גם.
אם הייתי יכול לשלוח לאמירויות ערב הייתי שולח בכיף.

gaya45

New member
תודה רבה על העזרה

תודה רבה על העזרה נראה לי שעדיין לא הסתדרתי לא מצליחה למצוא איפה דו"ח סיכום פעילות באיביי וגם יש שם משהו שמסביר על איך איך להצטרף ל-Sales reports להלן קישור:
http://pages.ebay.com/help/sell/viewing-sales-reports.html
אני הולכת ל-account אך אין לי שם קישור לדוחו"ת מכירה,האם זה בגלל שאני משתמשת באיביי ללא תוספות כלשהן כמו SELLING MANAGER ?ומה שאורית הציעה להסתכל ב-COMPLETED אני בכלל לא מוצאת את זה.אני רוצה לשמור את הדוחו"ת האלה להנהלת חשבונות בעתיד אם הסיפור יצליח.....אז איזה דוחו"ת ומאיפה עליי להפיק באיביי למטרת הנהלת חשבונות?

Amiram_e

New member
תלחצי על account תחת זה תבחרי seller account

המסך אמור להיראות אותו הדבר.
במסך משמאל תראי פירוט של החיובים החודש. אני מחקתי את הרוב אצלי.
מימין תראי אופציה לבחור חשבונית על פי תאריכים אחורה ואז לוחצים GO

gaya45

New member
אוקיי תודה אבל אצלי זה נראה אחרת

אני לא יודעת למה,היו לי 4 מכירות ומה שכתוב אצלי שם זה:You don't have any invoices currently. אין לי בכלל חשבוניות,בכל המכירות שלי הקונים שילמו מיידית באופן עצמאי ולא שלחתי להם INVOICE,האמת אין לי מושג איך שולחים INVOICE,האם זה התנהלות תקינה מצידי שאני לא שולחת INVOICE ,מה שכן אני כן רואה שם דו"ח על FEES אבל אין שום INVOICE ,זה תקין? זה בגלל שהם שילמו מיידית?

אורית810

New member
החשבונית של איביי מופקת ב 15 לחודש, בגלל זה עדיין אין לך

חשבונית, אבל את כן יכולה לראות כמה את חייבת להם, כי זה מראה לך.
הדוחות שאמרתי נמצאים בפייפל לא באיביי. דוחות להנהלת חשבונות מוציאים מפייפל. הדרך שלך רחוקה לעוסק מורשה, לא נראה לי שזה צריך לעניין אותך. כשתיהיה לך פעילות שמצדיקה פתיחת תיק, תאמיני לי, תדעי הכל. בינתיים אני ממליצה לך להתמקצע וללמוד את התחום, כי יש המון מה ללמוד.

liranmelzer

New member
אצלי החשבונית מופקת בין ה-1 ל-4 בכל חודש

החיוב בפייפאל נעשה ב-15 בחודש.

gaya45

New member
אורית תודה

ואכן הדרך שלי לעוסק מורשה רחוקה מאוד...ובנתיים אני רק לומדת,אני פשוט רוצה להנחיל לעצמי כבר מהתחלה את המעקב אחר הוצאות הכנסות והאמת בנתיים אני רואה שאני מפסידה לא הרבה-אבל מפסידה וזה מעצבן.אבל כנראה ככה זה בהתחלה שאין לך פידבקים ואתה נותן מחירים נמוכים...אני משתדלת לראות בזה השקעה לעתיד.ורק כשאתה רואה איך העמלות נוגסות במכירה ועלות המעטפות ופתאום מתברר שהמשלוח קצת יותר יקר כי עברת את ה-200 גרם. לומדים,מקווה שאני אצא מהפסדים ומתישהו אתייצב בפלוס ולא במינוס.

אורית810

New member
אני יכולה להמליץ לך לבנות קובץ אקסל

ולרשום בו על כל מכירה מה ההוצאות שלך, כדי שתדעי בדיוק. לדעתי, את לא אמורה להפסיד. אם את מפסידה זה לא טוב, וזה לא משנה אם את בהתחלה. אני בהתחלה מכרתי כל מיני דברים מהבית, אבל מצאתי דברים שהיה להם ביקוש. יש דברים שמכרתי ברווח מאוד נמוך, ואם הייתי מפסידה הבנתי שהמוצרים לא טובים, ועברתי למוצרים אחרים. את צריכה למצוא מוצרים שאת כן יכולה להרוויח בהם. זה דורש הרבה עבודת חיפוש...אבל את תמצאי דברים שאפשר להרויח בהם. תשתדלי לא לחפש מוצרים שהסינים מתחרים. שם כן תוכלי להתחרות.

gaya45

New member
אוקיי תודה שאלה נוספת

בחודש הבא אני נוסעת לנופש הפלגה-אז אני אהיה קצת מנותקת מהאינטרנט ויהיה עליי רק סמארטפון,האם באמצעות סמארטפון ואפליקציית איביי ופייפאל אני יכולה לנהל כל מה שאני צריכה?(כשאני אהיה ביבשה כי בים אין אינטרנט)זאת אומרת אם יהיו התכתבויות עם לקוחות או דיספיוטים אני אסתדר רק עם האפליקציות הן מאפשרות את כל הפעולות?כמובן שליסטינגים אני לא מעלה שבוע לפני הנסיעה,אבל אם לקוח יחפש אותי ישאל שאלה או משהו אני אסתדר רק עם סמארטפון.האם לדעתכם אני צריכה לשלוח איזה מכתב ללקוחות שקנו ממני שאני בנופש ואהיה זמינה רק מתאריך זה וזה והאם יש אפשרות לעשות איזה הודעה אוטומטית כזה באביי?בקיצור מה נוהל היציאה לחופשה מאיביי?

אורית810

New member
את לא צריכה לעשות כלום

לא הכל אםשר לעשות באפליקציה, אבל אין שןפ בעיה להכנס מהטלפון לאיביי כמו במחשב ולעשות שם הכל כמו במחשב. אפשר להסתדר.
את לא צריכה להודיע שום דבר לאף אחד.

למעלה