תשובה מהדואר המשך....

rexcor

New member
תשובה מהדואר המשך....

קודם כל אציין שתשובה קבלתי רק אחרי שיחה עם מוקדנית טובה שפתחה פניה נוספת בנושא וראו איזה פלא הדפוקים האלה ענו על הפניה שנפתחה יום לפני ולא על זו ששוכבת אצלהם כבר חודש וחצי!!המוזרים דחו את בקשתי להחליף תחנת איסוף בטענה שזה עלול לגרום לעיכובים וכוליי.קרובים וחברים זה לא פרקטי כי הם לא גרים קרוב ולא אסע במיוחד כל שבוע .בוקסיט לא יכול לדעתי לשמש תחליף מלא כי הוא לא מוכר בחלק גדול מאתרי חול ובארץ .שאלתי ומחכה לתשובה אבלואופתע אם תהיה תשובה אחרת.מי מכיר עוד גוף שמאפשר מתן כתובת שלו באיזור גוש דן לקבלת חבילות?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מכירה כזה גוף, אבל אתה יכול להזין כל כתובת שבא לך

כשאתה מבצע רכישה מחו"ל. אתה לא באמת חייב לגור בה או להכיר אדם שגר בה. כיום בלאו הכי רוב ההודעות על איסוף חבילה מגיעות במסרון ולא לתיבת הדואר, כלומר אתה תקבל לסלולרי עדכון על הגעת החבילה לסניף/תחנת איסוף רלוונטית לכתובת, ושם לכל היותר יזהו אותך, לאף אחד לא באמת אכפת היכן אתה גר באמת. יש בכך סיכון מסוים כי אם מספר הטלפון שלך לא יופיע על החבילה (או שיהיה לא קריא) עלולים לשים פתק בתיבה שיגיע למישהו אחר.

אפשרות בתשלום (אם אתה כבר מוכן לשלם לבוקסיט, הם ממש לא זולים) היא לשכור ת"ד באחד הסניפים.

אגב, לא ברור לי למה חברים וקרובים לא רלוונטיים אחרי שציינת שהיית מוכן להשתמש בבוקסיט או ב"גוף שמאפשר מתן כתובת שלו באיזור גוש דן לקבלת חבילות" – מי אמר שזה יהיה לך קרוב לבית? אם אתה מוכן להסתפק בגוף כלשהו ברחבי גוש דן, אין מצב שאתה לא מכיר אנשים שגרים ברחבי גוש דן. אם לא מתאים לך לנסוע, למה מלכתחילה לבקש המלצות על גוף שהסיכוי שכתובתו במקרה במרחק הליכה ממך נמוך מאוד (גוש דן אזור גדול, כן?), בעיקר בהתחשב בכך שאין לנו מושג היכן אתה גר?

rexcor

New member
גברת טריליאן,לא דייקתי.זה חייב להיות תל אביב או רמת גן

לא חייבים כל הזמן להתפס לכל מילה.לא הבנתי בכלל את החלק הראשון שלך.לאן את רוצה שאזמין:לסופרפארמים,לחנויות,למי בדיוק?אלך לחנות לידי ואבקש ממנו לקבל לי חבילות?

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל אלה ערים ענקיות! (ולפעמים אפילו גבעתיים קרובה יותר, אגב)

אני לא "נתפסת לכל מילה" אני מתייחסת לבקשתך באופן מעשי לחלוטין ולא מצליחה להבין אותך. מצד אחד אתה כותב שכתובות המכרים שלך ייאלצו אותך לנסוע, ומצד שני אתה מבקש כתובת כלשהי בשתי ערים גדולות מאוד שלרוב הכתובות בהן תיאלץ לנסוע... מדבריך נשמע כאילו אתה לא מכיר אישית אף אדם שגר בת"א או בר"ג...
זה נשמע בלתי סביר בעליל.

החלק הראשון של דבריי הוא שאתה יכול להזין כל כתובת שבא לך מכיוון שחבילות כבר לא מחולקות לתיבות הדואר (אלא אם מדובר במעטפה קטנטונת) אלא מגיעות לסניף/מרכז חלוקה, וגם פתקים בד"כ לא מחלקים אלא שולחים מסרון. נובע מכך שכשאני מבצעת קנייה אני יכולה להזין כתובת מגורים שאיני גרה בה, החבילה תגיע לסניף השכונתי בהתאם לכתובת שהזנתי, ואני אקבל מסרון לבוא לאסוף אותה משם. הסיכון הוא שאם מספר הטלפון על החבילה לא יהיה ברור ישימו פתק בתיבה של אדם זר...

rexcor

New member
גם בשתי ערים גדולות אפשר הרי לבחור מקום קרוב,לא??

לדוגמא,בוקסיט יש לה די הרבה לוקרים כשכמה מהם סמוכים פחות או יותר לבורסה ברמת גן אז אם היתה עוד חבה דומה הרי האינטרס התחרותי הברור שלה הוא גם פריסה מה שיותר רחבה.רק היום קראתי שyello התחילה גם ליישם לוקרים של חברה אוסטרית,אבל שירות הלקוחות החלש שלהם לא ידע על שום חברה חוץ מups ככה שזה עדיין בוסרי מאד.
לגבי הזמנה לכל סניף זה לא מדויק בגלל שיש גם תחנות חלוקה ולא רק סניפי דואר אז גם אם תזמיני לתחנה מסוימת לא ברור איך הם יגיבו שם אבל כנראה שאבדוק את זה יותר לעומק

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כשאין מה לבחור... כתבת חברה שאפשר להשתמש בכתובת שלה

ולא שירות כמו בוקסיט, אז איך תוכל לבחור את הכתובת שלה? היא נמצאת היכן שהיא נמצאת... ואגב, גם לבוקסיט אין בהכרח פיזור במרחק הליכה; בחיפה (עיר לא קטנה) התאים הקרובים אליי ביותר מצריכים ממני נסיעה מיוחדת.

לא כתבתי הזמנה לכל סניף. כתבתי ת"ד בסניף (ואז מקבלים את החבילה בסניף עצמו) או הזמנה לכתובת כלשהי, ואז מקבלים את החבילה בסניף או בתחנה שאליהם משויכת אותה כתובת.

אני גם לא ממש מבינה לשם מה כל הבלגן הזה... לא עדיף לקבל את החבילות בסניף שאליו אתה משויך? מנין לך שבכתובת אחרת תשויך לסניף מוצלח יותר? הדרך היחידה להבטיח זאת היא לעבור סניף סניף, למצוא אחד מוצלח ואז לשכור בו ת"ד או למצוא מישהו שגר בשכונה, משויך אליו, ואפשר להשתמש בכתובת שלו (כאמור, עקרונית אפשר גם ללא ידיעתו, אם כי יש בכך סיכון מסוים).

rexcor

New member
דרך אגב,ברוב הגדול של המקרים לא קבלתי סמס למרות שהיה רשטם טל

אבל הרעיון של ת.ד נשמע בסדר אבל יש אתרים שמציינים שלא ישלחו לת.ד.אני טועה?

trilliane

Well-known member
מנהל
אני מקבלת מסרונים ב-99% מהמקרים (אלא אם המספר לא ברור)

אני לא מסתפקת בהזנת הכתובת בשדה הטלפון (כי לא כולם מדפיסים אותו) אלא כותבת את הטלפון שלי (בפורמט ישראלי) כחלק אינטגרלי מהכתובת (בד"כ יש שורת כתובת נוספת שאיני מנצלת) וכך הוא בוודאות מודפס. רק פעם או פעמיים בשנה האחרונה קיבלתי פתק, וזה היה כי ההדפסה הייתה מטושטשת. למעשה כיום אני מקבלת פתקים רק על דואר רשום (בישראל) כי כתובתי הרשמית במשרד הפנים לא כוללת את הטלפון שלי באופן אינטגרלי...

יש מוכרים שמציינים שלא ישלחו לת"ד אבל באופן אישי לא נתקלתי בבעיות, גם כשהזמנתי (מאיביי, מאמזון ועוד) לקרובת משפחה בארה"ב שמחזיקה שם ת"ד. זה בעייתי למשלוחים שאינם דרך הדואר, כלומר באמצעות חברות בלדרות D2D.

rexcor

New member
יש לך תיבת דואר?את רושמת טלפון בשורת הכתובת השניה?

rexcor

New member
המשך

אני תוהה אם לעשות תיבת דואר אצל מוסד מנוון שלא מוכן בחוסר איכפתיות או אדישות,לבקשה מסוג זה זו סוכריה או שמא הם בכוונה דוחים כדי לאלץ אנשים לשלם.דילמה מתסכלת

trilliane

Well-known member
מנהל
אין לי מושג מה הבקשה; לקבל חבילות בסניף אחר זו לוגיסטיקה

מבחינתם, למה שזה יהיה חינם? גם שירות "עקוב אחריי" הוא חינם רק לשלושה חודשים.

הם לא מאלצים אף אחד לשלם; למעשה למיטב ידיעתי יש יותר דרישה לת"ד מתיבות פנויות (אבל לא יודעת איך זה באזור שלך).

rexcor

New member
כרגע הם רוצים 20 שח לחודש לתיבה על החלק היחסי

בבוקסיט זה 18 שח לחבילה,אז יש הבדל במחיר לדעתך?אם מזמינים חבילה לחודש אז בוקסיט יוצא יותר משתלם בגלל שהוא יותר מהיר,אבל אם יותר אז נראה שהדואר צב יותר משתלם.לא?
איך את בטוחה כל כך שזו הרבה לוגיסטיקה עבורם ולא מוסד בעיתי שלא רוצה לעשות שום מאמץ?שמעתי שבאירופה יש יותר גמישות בנושא,אבל לא אטחן את זה יותר.

trilliane

Well-known member
מנהל
בממוצע שנתי יש לי יותר מחבילה בחודש, ובוקסיט לא נוח בעיניי

כך שלו הייתי במקומך לא הייתה שום התלבטות מבחינתי.

rexcor

New member
גברת טריליאן,לא דייקתי.זה חייב להיות תל אביב או רמת גן

לא חייבים כל הזמן להתפס לכל מילה.לא הבנתי בכלל את החלק הראשון שלך.לאן את רוצה שאזמין:לסופרפארמים,לחנויות,למי בדיוק?אלך לחנות לידי ואבקש ממנו לקבל לי חבילות?

למעלה