איך אתם מתמודדים עם קייסים של פריט לא התקבל ?

MegaMan4

New member
איך אתם מתמודדים עם קייסים של פריט לא התקבל ?

יש לי כרגע שניים כאלה פתוחים, שניהם מקנדה.
אחד נשלח באמצע דצמבר (אקו) והשני לקראת סוף דצמבר (רשום)

כמובן שיש עוד דיי הרבה זמן להגנת הקונה להיגמר, אבל הלקוחות לא ממש מודעים לזה ופותחים קייס.
מדובר במוצרים דיי יקרים אז אני לא ממהר לזכות.
באיזה מצב הלקוח יכול להסלים ל Claim כדיי לקבל מאיביי החזר ?

איך הייתם פועלים ?
לא רוצה להישאר בלי הכסף, המוצר, ואולי גם עם דיפקט

אורית810

New member
בכריסמס נשבר לי השיא מבחינת קייסים

חייבת להגיד שדווקא לאלה שפתחו קייס כמעט לא יצא שהחזרתי כסף. אני תמיד עונה במיידי, אף פעם לא מושכת זמן. אומרת להם שזמן רגיל הוא עד 3 שבועות, אבל עיכובים תמיד יכולים לקרות, במיוחד בעונה הכי עמוסה של השנה, ומבקשת לחכות עוד שבוע - שבועיים כי רוב החבילות כן מגיעות בסוף. ברוב המוחלט של המקרים, אנשים מחכים וגם מקבלים את החבילה. אני תמיד כותבת שאם החבילה לא תגיע בסוף , אני כמובן אתן ריפנד. אני חושבת שכדאי שתתחיל בירור בדואר במקביל ותסביר להם שזה לוקח זמן. יש סיכוי שאם הקונה יסלים ואתה באמצע ברור, שאיביי יספגו את הריפנד. לי קרה משהו נורא מוזר עם פריט שגוי ששלחתי ללקוח ואחרי התכתבויות הוא פתאום הסלים. למרבית ההפתעה איביי זיכו אותו מכספם וגם לא קבלתי דפקט. הייתי מאוד מופתעת. יכול להיות שאם הם יראו שאתה בודק , מטפל אבל זה לוקח זמן, מי יודע אולי הם יספגו. נראה לי שאתה גם יכול להרים להם טלפון להתיעץ איתם ולהבין מהם מה המשמעות אם הוא מסלים. הם יגידו לך.

Amiram_e

New member
כדאי מאוד לצרף לקייס העתק של תעודת משלוח

יש לי לקוח מארה"ב שקנה ממני מוצר בנובמבר ועדיין לא קבל.
המוצר נשלח מוויטנאם.
מדובר על מוצר ב-80 דולאר שממש לא בא לי לחלק כמתנה.
אמנם עברו חודשיים אבל הסברתי לו שזו התקופה הכי עמוסה ואני לא אחראי על הדואר. ממילא הכסף לא אצלי והוא בטוח אצל איביי.
הצעתי לו שנמתין עד לסיום ה-30 יום של הקייס , במידה ולא יגיע עד אז שיסלים.
אני העליית מספר מעקב שכמובן אין עליו שום סטאטוס כרגיל והעתק של התעודת משלוח עם כל הפרטים מהספק שלי.
מעניין אותי, אם הוא יסלים, בטח יזכה בכסף, האם איביי יזכו גם אותי?
למה אנחנו המוכרים תמיי צריכים לספוג הכל, בגלל שהדואר גם לא מספק מידע וגם לא עומד בלחץ? האם לנו אין הגנת המוכר?
אם לדוגמה היתה אפשרות לקבל את הכסף כשהמוצר יגיע בסופו של דבר, הייתי בשמחה מעביר לו החזר מייד בלי התקשקשויות בקייס. בסופו של דבר הלקוח צודק. מצד שני הוא יכול היה לקבל את המוצר ולטעון שלא קבל. ברור גם שלא היה מעביר לי ביוזמתו כשהמוצר ידיע בסופו של דבר.
בקיצור, אין לי דרך להוכיח כלום.

trilliane

Well-known member
מנהל
למה המוכרים צריכים לספוג? כי הם מספקים את השירות

שעבורו הלקוח שילם, והם אלה שמקבלים את הכסף (עוד לפני שהלקוח קיבל את המוצר). העובדה שהם משתמשים בספק צד ג' היא חלק מתנאי השוק (ומי שזה לא מתאים לו לא חייב לעסוק במסחר אלקטרוני). יבואו איביי/פייפל ויגידו לך שכמוכר אתה יכול להחליט איך לשלוח, מהיכן לשלוח, לאן לשלוח (למעט לארה"ב, אם אתה בזירת ארה"ב), מתי לשלוח... ואם אתה יודע שיש תקופות עמוסות בשנה ולא משתלם לך להסתכן במוצרים יקרים / במוצרים מהמזרח הרחוק וכו', ואתה לא יכול לעמוד בזמנים שאיביי מתחייבים ללקוחות, אל תמכור דרכם...
&nbsp
אני (כידוע) מהקונים הכי סבלניים בעולם, ממתינה גם חודשיים בלי לצייץ, מבקשת הארכות בעלי אקספרס, מחכה לדקה ה-90 כדי לפתוח מחלוקות... אבל אני יכולה להבין לקוחות על קוצים, לקוחות מודאגים, לקוחות שחוששים... בעיקר כשאין להם שום מידע ונראה להם שהם מחכים לחינם (גם זה כבר קרה לי, וזה מרתיח ברמות).
&nbsp
לכל דבר יש יתרונות וחסרונות. עבורי כל ההתעסקות עם הדואר (גם במעט שיש לי כלקוחה שבעיקר מקבלת ולפעמים מחזירה סחורה) מעיקה ומעצבנת. כשאני מחזירה סחורה אני במתח אם זה יגיע בזמן ובכלל... (USPS כבר איבדו לי חבילה יקרה לפני כשנה). לא הייתי מוכנה לעשות זאת כפרנסה, נראה לי סיוט. אבל מי שמוכן צריך לקחת בחשבון שזה חלק מהעניין. כל אחד ושיקוליו...

Amiram_e

New member
יש לי הגנת המוכר כמו שיש לו הגנת הקונה

זה לא שחור או לבן.
לא אמרתי שאו הוא או אני צריכים לשלם על ההפסד.
אמרתי שאם אני מפצה אותו על מוצר שלא הגיע שזה בסדר גמור וצודק, אני צריך לקבל גיבוי מהמערכת. יש לי הגנת המוכר.
כשהוא טוען שלא קבל, יש סיכוי שהוא משקר ומנצל את הסיטואציה שאין שום מידע לגבי החבילה שלו.
אני נאלץ להאמין לו אם כי זה די קשה לי.
במידה ואחזיר לו את הכסף כי הוא צודק, אני יוצא מופסד בלי הכסף ובלי המוצר.
אין שום מנגנון שיגבה ממנו את הכסף או יאכוף את הגניבה הזו כשיופיע עדכון ב-USPS שהמוצר יגיע.
כשאשלח לו מייל לבקש / להתחנן לכסף, הלקוח יצחק לי בפנים. ישכנע אות עצמו שמגיעה לו המתנה הזו כי "אני אחרתי במשלוח".

trilliane

Well-known member
מנהל
זו אכן בעיה וחבל שאין מנגנון מובנה כזה

מהבחינה הזאת עלי אקספרס קצת יותר מסודרים –
א. הם שולחים ללקוחות דוא"ל תזכורת לפני תום מועד ההגנה (כשלושה ימים לפני ואז יום לפני) ולקונה יש אפשרות לבקש מהמוכר להאריך את זמן ההגנה.
ב. גם למוכר יש אפשרות להאריך את הזמן ביוזמתו אם המוצר מתעכב בדואר.
ג. כשהמוצר מגיע ללקוח הוא אמור לאשר את קבלתו (לכל המאוחר יאושר אוטומטית בתאריך תום ההגנה).
ד. אם המוכר שלח בדואר רשום, מתעדכן אצלם כשהמוצר נמסר ואז הם שולחים לקונה בקשה לאשר את קבלתו.
&nbsp
מצד שני, אם הלקוח פותח מחלוקת הוא לא צריך להסלים אותה בעצמו, יש תאריך שאם עד אז היא לא נסגרת בין המוכר לקונה הם מתערבים.
&nbsp
ובכל מקרה גם שם אם הכסף כבר הוחזר אין מנגנון לשלם בחזרה למוכר, וגם אין פייפל, כלומר אין קשר ישיר בין המוכר לקונה.

liranmelzer

New member
אתה טועה בהבנה של מהי הגנת מוכר

איביי לא צריכה להחזיר לך כסף על זה שבחרת לשלוח בשיטת משלוח שאין לה מעקב. אתה יכול לבחור שיטת משלוח (יקרה יותר מן הסתם) שבה יהיה לך מעקב מלא וגם ביטוח על אובדן.
הגנת המוכר היא במקרה שבו למשל הלקוח טוען שלא קיבל את החבילה בעוד לך יש הוכחה שהגיעה ליעדה בזמן שנקבע.
ואת כל זה אני אומר כמוכר, לא כקונה, וכבר יצא לי להחזיר כסף על אובדן כי בחרתי במשלוח לא רשום.
ולגבי קונים שקרנים, איביי יודעת לזהות גם אותם, כמובן לא בפעם הראשונה או השניה אבל לקוח שבאופן עקבי פותח קייסים על אובדן לא יקבל גיבוי של איביי לאורך זמן.

Amiram_e

New member
שלחתי רשום.

המוצר לא נשלח מישראל אלא מהספק שלי בוויטנאם. הוא שולח הכל רשום ועבור כל המדינות למעט ארה"ב יש סטאטוס לא רע.
זה שחברת USPS שינתה את כללי המשחק זו לא אשמתי.
תפתח את הפורום של איביי בחו"ל ותקרא כמה מוכרים באים בטענות על זה שהם מפסידים כסף.
בשורה התחתונה בסוף איביי יפסידו. למוכרים יימאס מכל הסיפור הזה.
אני כבר בונה חנות בשופיפיי ואני כבר מסתכל ליום שאחרי.
שם גם משלמים 2 אחוז על כל מכירה , גם לא תלויים בשירות לקוחות המזעזע והלא צודק של איביי. בהמשך אקים גם אתר.
אני לומד עכשיו במכללה קידום אתרים ובנייה של קמפיינים דיגיטל . כשאסיים תהיה לי טונה עבודה עבור אנשים כמוך אחרים שגם יתייאשו מאיביי. (בעתיד הקרוב)
אז נחזור לדואר,
בסופו של דבר המוצר יגיע ואז יעודכן הסטאטוס שסופק ואני יכול רק ללכת לאכול חומוס,.

trilliane

Well-known member
מנהל
איביי לא יפסידו כ"כ מהר... זמן = כסף, גם פרסום ותעבורה = כסף

לפתוח אתר זה דבר נהדר, אבל לא משנה כמה תעבוד קשה בקידום, קשה להתחרות ברמת החשיפה של זירה בינ"ל כמו איביי. זה תמיד You win some – you lose some.
ואמנם תהיה אדון לעצמך, אבל גם תהיה לך הרבה יותר עבודה. אולי תצטרך לשכור עובדים, לנהל, להתעסק עם שכר, דיני עבודה...
&nbsp
ואמנם תוכל להציע זמן הגעה ארוך יותר ללקוחותיך, אבל אז אולי הם יעברו למתחרים. ואיך תציע להם ביטחון? איך הם יוכלו לדעת שהאתר החדש והלא מוכר הוא אמין ולא סתם נוכלות? (לא חסרים מקרים כאלה). אם תקבל רק אשראי, יהיו כאלה שיחששו להזמין ממך; ואם תקבל גם פייפל, הרי שתעבוד שוב בתנאי פייפל ויוכלו לפתוח מולך מחלוקות...
&nbsp
וודאי שהמוכרים מפסידים פה ושם כסף, גם איביי מפסידים לא מעט כשהם מפצים על חשבונם מוכרים או קונים. ויש לי "חדשות" עבור כל העצמאים: אין עסק שלא מפסיד כסף (במידה כזאת או אחרת). ספקים שהכזיבו; לקוחות שדפקו ברז / רימו / גנבו; משלוחים שנתקעו/אבדו; סחורה שנפגעה; בלאי, פחת... וזה לפני העסקת עובדים שגם הם לפעמים גורמים נזקים (בד"כ בטעות ולא במזיד, אבל לפי החוק אסור להעניש אותם על כך, לכל היותר לפטר אותם), חובות אבודים... ועוד ועוד עניינים חשבונאיים מוכרים. ככה זה בחיים.
&nbsp
אני מאחלת לך הצלחה וסיפוק מרובים מהאתר שתקים, אבל לא הייתי ממהרת לבנות על טונות של מיואשים מאיביי שמחכים רק לך... יש סיבה שלא מעט חנויות עצמאיות שיש להן אתר משלהן (ולפעמים גם חנות פיזית) מחזיקות במקביל חנות גם באיביי.

Amiram_e

New member
אני לעולם לא שם את כל הביצים בסל אחד

מה שאעשה יהיה במקביל לאיביי. לא במקום.
הקמה של ערוץ הפצה נוסף.
כרגע מקים חנות בשופיפיי שזו פלטפורמה של קניון כמו מרמלדה.
את הקידום אבצע בעצמי כי זה מה שאני לומד עכשיו במכללה.

trilliane

Well-known member
מנהל

superman1234

New member
פעם ראשונה (ואל תעלבי בבקשה
) שאת מעלה פוסט

שאני מסכים לגביו ב 100 אחוז.
אם תלמדי גם קצת לתמצת תהיי קרובה לשלמות....

גם כפי שהגדרת את עצמך, ואני מאמין שזה נכון. לדעתי את מאוד ליברלית עם המוכרים, אבל זו זכותך המלאה.

וכמובן לגבי הגנת הקונים מול הגנת המוכרים. וכבר ציינתי שלדעתי ב eBay הצרכן/הקונה נמצא בעדיפות ראשונה. כך זה גם צריך להיות.

trilliane

Well-known member
מנהל
אל דאגה, אני לא נעלבת מאנשים שלא אכפת לי מדעתם

(לגביי או בכלל). באמת לא אכפת לי עד כמה אתה מסכים איתי או שאתה מחלק לי ציונים לגבי תמצות. מתאים לך? סבבה; לא מתאים לך? אל תקרא. די אירוני לשמוע "פעם ראשונה" ממישהו שנכנס לפורום בחודש האחרון. אני כותבת כאן כבר שנים, בוא נאמר שיש לנו פרספקטיבה *קצת* שונה (על איביי, על תפוז, ובכלל על החיים). אז תודה על ה"הסכמה" ועל ה"אישור", כך או כך אני מרגישה בסדר גמור. שא ברכה וסע לשלום.

superman1234

New member
אפילו לקבל מחמאה את לא יודעת. אבל זו את.....

תתפלאי (אולי), אני מכיר את הפורום הזה ואת פורום "צרכנות" מהיום שהם נולדו....
אני יודע שאת כותבת שנים בפורומים הללו כולל ניהול פורום "לשון עברית" (שאת בהחלט עושה זאת באופן מכובד ואיכותי, אבל גם שם, הקטנת החפירות, תועיל לשואלים).
מכך אני מסיק שאת כל כך עסוקה שאין לך זמן להכין (כדוגמא) מעקב באקסל על סך ההזמנות שלך.
נשאתי את הברכה על כתפי, אבל החלטתי להישאר....

trilliane

Well-known member
מנהל
אולי כי אתה לא יודע להחמיא בלי לעקוץ?

יש לי זמן להכין קובצי אקסל, אני לא משועממת מספיק כדי לעשות זאת... כל המידע מופיע בהיסטוריית הרכישות שלי. אם אני חוששת שאשכח ממשהו שהזמנתי לכל היותר אני כותבת לעצמי תזכורת ובזאת זה מסתכם.
&nbsp
ואגב, אני ממש לא ליברלית בגישתי כלפי מוכרים, להפך, הסטנדרטים שלי גבוהים מאוד ואני ממש לא סלחנית. אבל אני סבלנית מבחינת זמני הגעה כי זה לא תלוי במוכרים אלא בדואר, ואין שום טעם למהר ולפתוח מחלוקות כשהמוצר עוד עשוי להגיע (ובד"כ הוא מגיע). לשם מה להטריח את עצמי ואת המוכר ולייצר לשנינו סתם התעסקות מיותרת? כאמור, לא משעממם לי בחיים. אני מחכה לרגע האחרון שבו אני יכולה לפתוח מחלוקת, ובד"כ בשלב הזה כבר כמעט אין צורך לפתוח כי (כמעט) הכול מגיע.

אבי לב50

New member
trilliane אמנם היו לי איתך פה לא מעט מחלוקות

אך הפעם אני מסכים עם (כמעט) כל מילה שכתבת בתגובה הזאת.
(למעט ההתעסקות עם קבלת הדואר שעלי לא מעיקה כל כך).
בכל מקצוע/פרנסה יש יתרונות וחסרונות.
אני עובד עדיין פיזית בגילי קשה מאוד לפרנסתי ולא מתאים לי להתעסק במכירות כאלה, למרות שיש לי חבר בן גילי שמרוויח המון מהעסקים האלה.
לו זה מתאים, גם המתח והביטולים והמחלוקות שפותחים נגדו, אצלו הכל בסבבה...
כפי שכתבת: כל אחד ושיקוליו... ואוסיף: מה שמתאים לו...

trilliane

Well-known member
מנהל
אין פתרונות קסם; חשוב להשרות על הלקוחות אמפתיה וביטחון

(אמנם איני מוכרת באיביי, אבל עובדת כבר שנים רבות מול לקוחות, והפסיכולוגיה האנושית לא משתנה כשמדובר באיביי).
&nbsp
אנשים רוצים את המוצרים והם גם ככה מתבאסים לחכות, לכן כשההמתנה מתארכת חלקם מרגישים יותר ויותר מתוסכלים וחסרי אונים (ולפעמים גם חוששים באמת לכספם, להישאר בלי כלום) והם צריכים להוציא את זה איכשהו, וחלקם פשוט חייבים "לעשות משהו" כדי להרגיש אקטיביים ולא פסיביים) אז הם פונים לאפיק היחיד שהם יכולים (ואז הם מגיעים אליך). הם צריכים אוזן קשבת, מישהו/משהו שירגיע אותם, לדעת שיש מי שמטפל בהם, שהכסף שלהם בטוח.
&nbsp
ראשית, חשוב לתאם ציפיות מראש. תיאום ציפיות נכון חוסך מראש לא מעט בעיות ותסכולים בהמשך. בתקופות האלה של השנה כדאי לכתוב באופן ברור שיש עומסים בדואר ולכן חבילות עלולות להתעכב יותר מהרגיל. כמו כן להציע משלוחים מהירים, במידת האפשר (לא בחינם, לבחירת הלקוח). כשלקוח רואה בעת התשלום שיש לו גם אפשרות מהירה יותר, זה טיפה מבהיר לו (גם אם לא לכולם) שהוא בוחר באפשרות הזולה והאטית.
&nbsp
שנית, לענות מיד, לא באופן מתחנף או מתרפס (או מתקרבן, כדרכם של הסינים) אלא באופן ענייני, בשליטה, תוך לקיחת אחריות (אף שזה לא באשמתך), מודעות לבעיה. להביע אמפתיה, דאגה ואכפתיות, להבהיר שגם אתה מצטער שיש עיכובים וגם אתה מעוניין שיקבל את המוצר בהקדם, אבל הדיוור הוא בידי הדואר והוא עובד בקצב שלו... המוצר בדרך אליו ואם לא יגיע בשבועיים הקרובים / עד תאריך X (משהו סביר, וכמובן כזה שעדיין במסגרת לו"ז התלונה) מובן שתשיב לו את כספו. בד"כ לקוח שמרגיש בטוח ויודע שכך או כך יקבל את המוצר או את הכסף, לא ימרחו אותו ויש לו על מי לסמוך, לא יסלים את התלונה.
&nbsp
כמובן, אם יש מספר מעקב פעיל, אפשר ורצוי להיעזר בו. אם שלחת באקו אמור להיות מעקב רציף ולכן אפשר להראות ללקוח שהמוצר בדרך אליו. ברשום זה בעייתי יותר, למיטב הבנתי גם בקנדה אין מעקב אונליין (כמו בארה"ב).
&nbsp
נגד לקוחות עצבניים וקצרי סבלנות אין הרבה מה לעשות מעבר לכך... אם יסלימו, יסלימו, ונותר רק לקוות שאיביי יהיו יותר קשובים... (אלא אם אתה לא רוצה שיסלימו ומוכן לספוג את המחיר ולהחזיר). גם אם יפסקו לרעתך, נדמה לי שהיו כאן דיווחים על לקוחות שקיבלו את המוצר לאחר שכבר נפתחה תלונה על אי הגעה ואיביי זיכו את המוכר או לכל הפחות מחקו לו את הרישום לרעתו.

למעלה