ביצוע עיסקה מחוץ לאיביי?

ביצוע עיסקה מחוץ לאיביי?

יש מוכר שהזמנתי ממנו פעמיים בעבר מוצרים בעלות נמוכה יחסית (5-15$)
פניתי אליו בהודעה עכשיו כדי לקבל הנחה על מוצר מסוים שאני רוצה ממנו - משהו שהוא מוכר בהנחה אם קונים כמות מאוד גדולה, ושאלתי אם כלקוחה חוזרת הוא מוכן לתת לי את ההנחה על כמות קטנה יותר (זה יוצא עיסקה של כ30 דולר).
הוא ענה לי שבגלל שאין לו listing לכמות הזאת אם זה בסדר שהוא ישלח לי חשבונית דרך פייפאל ואני פשוט אשלם והוא ישלח לי ישירות?

מה אתם אומרים - עד כמה זה סיכון לעשות עסקה כזאת מחוץ לאיביי? אני מנחשת שהוא הציע את זה כדי להימנע מהעמלה לאתר שהיא מאוד גבוהה לפי מה שהבנתי (אף פעם לא מכרתי באיביי).
כאמור, עשיתי איתו 2 עסקאות בעבר והוא גם מדורג Top-rated seller.

בהנחה ואני משלמת דרך פייפאל יש אפשרות לדרוש להחזר אם בסוף לא אקבל את המוצר נכון?

Amiram_e

New member
הסיכון פה הוא של המוכר

מכירה של מוצרים שפורסמו באיביי מחוץ לפלטפורמה מהווה עברה על חוקי איביי.
זה לא אומר שבתור קונה את לא יכולה לקנות ישירות בפייפל. מבחינת הגנת הקונה יש לך את כל ההגנה ויותר מזה.
פייפל מאפשר לך לפתוח קייס עד 180 יום. אין לך מה לדאוג.
העניין הוא שלא מומלץ להתכתב על הנושא במערכת המסרים של איביי.
תתכתבו דרך מייל אחר או בוואסאפ.
אגב אי אפשר להעביר במערכת המסרים כתובת מייל. ההודעה תפולטר.

וואלה טוב לדעת

אז אתה אומר שכבר בעצם זה שהוא הציע לי דבר כזה הוא מסתכן ואם איביי יתפסו אותו משום מה, הלך עליו...
אבל לי כקונה יש הגנה.
מעולה, תודה :)

trilliane

Well-known member
מנהל
הניסוח שלך עלול להטעות או לבלבל

"מכירה של מוצרים שפורסמו באיביי מחוץ לפלטפורמה מהווה עברה על חוקי איבי" – זה לא נכון... אין ספור מוכרים וחנויות מוכרים את אותם מוצרים בדיוק בשלל פלטפורמות אחרות (פיזיות ווירטואליות) כמו עלי אקספרס, בוננזה, אמזון ובאתרים פרטיים שלהם.
&nbsp
מה שאסור לעשות הוא לנסות לעקוף את המנגנון של איביי, כלומר לראות מוצר שמפורסם באיביי, לפנות למוכר (בפלטפורמה של איביי...) ולבקש ממנו למכור אותו לא דרך איביי אלא באופן פרטי. או במילים אחרות, כפי שאיביי מנסחים זאת במדיניות שלהם:
We don't allow our members to use eBay to contact each other to make offers to buy or sell items outside of eBay.
http://pages.ebay.com/help/policies/rfe-spam-non-ebay-sale.html
&nbsp
הם כותבים שבעיקרון אם קיבלת פרטי מידע דרך איביי אתה לא יכול להשתמש בהם... אבל בזה הם כבר לא יכולים לשלוט. אם ראיתי פרסום באיביי וחיפשתי את החנות מחוץ לאיביי וקניתי בה (קרה) אין להם מה לעשות. כמו כן לא מעט מוכרים שולחים לקונים כרטיס ביקור עסקי עם החבילה שיש בו קשור לאתר הפרטי שלהם... זה אולי מסכן אותם, אבל בפועל כנראה אף קונה לא טורח לדווח (אם הוא בכלל טורח להסתכל ולא זורק לפח עם האריזה).
&nbsp
בקיצור, אם יש לך פרטים של מוכר (דואל – יש, כבר שילמת לו בפייפל; כתובת אתר וכו') אתה יכול מיוזמתך לפנות אליו עצמאית וזה לא עניינה של איביי מה אתם מסכמים ביניכם, הם יכולים לקפוץ. העובדה שמוכר מוכר גם באיביי לא מונעת ממנו לעשות עסקים בכל פלטפורמה אחרת או לדחות הצעות של לקוחות שפונים אליו לא דרך איביי.
&nbsp
השורה התחתונה (וכאן אנחנו מסכימים) – אם רוצים לבצע עסקה מחוץ לאיביי אין בעיה, פשוט פונים למוכר מחוץ לאיביי וחסל.

Amiram_e

New member
אני בטוח שפותח השרשור הבין למה כוונתי

ברור שלא אמרתי שאיביי מטילים וטו למכור בכל העולם מוצרים שפורסמו שם.
מדובר על סיטואציה שמוכר שמציע מוצר מסויים מנסה לשדל קונה לעקוף את המערכת.
כולם הבינו את הכוונה. אין צורך לכל דבר להתחכם בהתפלפלויות דקדקניות של ניסוחים.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני לא בטוחה, לכן חידדתי.

"אין צורך לכל דבר להתחכם בהתפלפלויות דקדקניות של ניסוחים"? נאה דורש נאה מקיים. לא ראיתי שזה מנע ממך להגיב לי בשלל הערות גם כשכתבתי מידע נכון ורלוונטי לפותח השרשור (בשלל מקרים בעבר). לא אכפת לי שמעירים לי או כשמחדדים, אבל סטנדרטים כפולים לא מקובלים עליי.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. אני באמת חושבת שזה היה ניסוח לא טוב שעלול להטעות.

מעבר לכך אין לי רצון להמשיך בשיחה הזאת, דווקא מפני שאני לא מנהלת פנקס. אם תרצה נמשיך במסרים.

הכל בסדר חברים, לא לריב

הבנתי כבר מהתשובה הראשונה...
בסופו של דבר המוכר הוא זה שהציע לי לצאת מגבולות איביי ולכן אם מישהו לוקח פה סיכון זה הוא, לא אני.
ברור שאין לי אינטרס לדפוק אותו ולכן את ההתכבות אח'כ כבר המשכתי במייל - אבל אם הוא בחר להציע את זה, בעיה שלו.

יומטוב :)

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה, הכול בסדר, לא נפגעתי; משתדלת לשמור על דיון ענייני

trilliane

Well-known member
מנהל
עשיתי זאת, אין שום בעיה. כבר יש לכם כתובות דואל (דרך פייפל)

פשוט סכמו ביניכם מה שבא לכם. בלאו הכי את מבקשת ממנו עסקה שהוא לא מציע בפועל דרך איביי... אחרת כבר היית קונה ממנו באיביי.
&nbsp
גם בפייפל יש הגנת קונה ואם זה מוכר שאת כבר מכירה וסומכת עליו ועל טיב הסחורה שלו, שישלח לך חשבונית לפייפל, שלמי לו, לא צריכה להיות בעיה.

למעלה