אם אזמין מוצר יקר מאיביי ולא אקבל

אם אזמין מוצר יקר מאיביי ולא אקבל

יש אפשרות למנוע את חיוב?
או שאני מחוייבת רק לאחר שקיבלתי את המוצר

הזמנתי בחודש שעבר שלושה מוצרים מעליאקספרס לא בטוחה שחוייבתי עליהם עדיין, התנסתי במוצרים זולים, ואני רואה שזה עובד יפה.
אם אני מזמינה דרך פייפל זה אמור לתת לי הגנה למקרים כאלה לא? עדיף להזמין עם כרטיס נטען בדואר? אם אמורים לבדוק יתרה בכרטיס לפני שאני מזמינה לא, ואם יחייבו לפני שקיבלתי את המוצר?

משהו הזמין או יודע האם ניתן לפי חוק להזמין סוללה לאופנים חשמליות מחו''ל,?

אבי לב50

New member
החיוב מבוצע ברגע ההזמנה

והמוכר שולח את המוצר/ים רק אחרי שקיבל את הכסף.
&nbsp
בקשר לעלי אקספרס יש לי דיעה שלילית, למרות שאנשים רבים קונים מהם, אפילו בני וכלתי קונים מהם, זאת רק דעתי לאור ניסיון רע איתם, אבל אולי זה רק אני...
&nbsp
קשה לי להאמין ששלחו לך משהו מבלי לחייב אותך, זה נראה לי קצת מצחיק שאת לא יודעת אם חוייבת או לא...

אפשר להניח שחייבו במאה אחוז, אחרת לא היו שולחים.
&nbsp
בקשר לשאלות על כרטיסי האשראי והכרטיס הנטען, אף רכישה לא תתבצע אם אין מספיק יתרה, זה מבוצע און ליין ורק אחרי קבלת אישור התשלום תקבלי הודעה שההזמנה אושרה.
&nbsp
אני מקווה שעזרתי לך להבין איך זה עובד.

הבנתי, עזרת לי להבין

הרבה אנשים מתפלאים על המעקב שלי אחרי ההוצאות וההכנסות, אני לא בזבזנית, מה אומרים חסכנית ככה שאני במצב תקין
אבל ברור שצריכה להשתפר עם זה
&nbsp
אני מבינה ממה שכתבת שאין טעם בכלל לעשות כרטיס נטען כי גם ככה הכסף יורד אז בשביל מה עוד כרטיס ו.... תור בדואר ישראל, מוציא את כל החשק מהשופינג

&nbsp
תודה!

אבי לב50

New member
בעבר היה לי כרטיס נטען של הדואר

אבל בסך הכללי זה עולה לנו יותר מאשר עם כרטיס אשראי רגיל. (בגלל העמלות וכו').
&nbsp
ברכישות דרך האינטרנט אני מעדיף לשלם בפייפאל בעדיפות ראשונה ורק אם אין אפשרות כזאת אבחר בתשלום בכרטיס אשראי, אבל גם אותו לא אתן לכל אחד, למשל: עלי אקספרס ירדו לצערי מהרשימה של מקבלי מספר כרטיס האשראי שלי.
&nbsp
כרטיס נטען של הדואר טוב לדעתי לנסיעות של בני נוער לחו''ל כשרוצים להמנע מסחיבת ממון מיותר כאשר לבני הנוער אין כרטיס אשראי שלהם.
&nbsp
כך נהגתי עם אחת מבנותי כשטסה לחו''ל וזה היה מצויין, אבל כשביצעתי רכישות באינטרנט עם הכרטיס הזה, העלות היתה גבוהה מהתועלת.

תודה על התשובה המפורטת, מדוע עלי אקספרס ירד מהרשימה שלך?

אם אני מוחקת את החשבון שלי גם פרטי כרטיס האשראי שלי שם בעלי אקספרס נמחקים?

אבי לב50

New member
בגלל כמה אי הצלחות עם מוכרים שם.

זאת הרי לא חנות אלא מעין קניון של מוכרים כמו איביי, וחלק מהמוכרים שם רמאים, הם לא מקבלים פייפאל ונכוויתי עם מסירת כרטיס האשראי לחלק מהם, אז למה לי לקחת סיכונים כאלה שוב?
אינני טוען שכולם שם גנבים, בכלל לא. גנבים יש הרי בכל מקום. אבל שם נכוויתי. אז הם הפסידו לקוח.
&nbsp
אינני יודע את התשובה לשאלתך בוודאות, אני מניח שמחיקת חשבון מוחקת את פרטי כרטיס האשראי, אם בכלל היה מסומן שישאר אצלם לכל קניה, מה שאני לא עושה בשום מקום, פרט לפייפאל שמבחינתי זה כמו חשבון בנק נוסף ובטוח לשימוש.

trilliane

Well-known member
מנהל
חידוד: לקוח בעלי אקספרס לא מוסר את כרטיס האשראי למוכרים שם

פרטי הכרטיס ידועים אך ורק לעלי אקספרס, הם אלה שסולקים, והם מחזיקים בכסף עד שהלקוח מאשר שהמוצר אצלו (או עד שעובר הזמן המוצהר והלקוח לא פתח תלונה / ביקש הארכה). קרו מקרים שלא קיבלתי מוצר / קיבלתי מוצר שלא כמתואר, וממש כמו באיביי (גם שם זה קרה לי) פתחתי תלונה וקיבלתי את כספי בחזרה. לכן לא משנה שאין פייפל, הגנת הקונה זהה ואין מה "להיכוות" או "להסתכן" כי הכסף מוגן לא פחות.

יש סיכוי שהם ישתמשו בכרטיס ללא ידיעתי, במרמה?

היה לי ספק, הזמנתי 3 פריטים מעלי אקספרס וקיבלתי את כולם, בתווך הזמן שצויין.
ורכשתי לפני שבוע וחצי מאיביי וגם את הרכישה הזאת קיבלתי על מפתן הדלת של בעלת הבית, בית פרטי בכניסה שהיא על הרחוב אין גדר אין כלום כל אחד היה יכול לקחת את זה. אבל זה כבר קשור לדואר ישראל נראה לי.

אבי לב50

New member
אינני מאמין שזה יכול לקרות. אני חושב ומקווה שהנתונים מוצפנים

אם כי כבר שמענו גם על נתונים מוצפנים שפוצחו.
כפי שאמר פעם איש חכם אחד: לכל מנעול יש מפתח...
אבל אני מאוד מקווה שלפחות מהבחינה הזאת אפשר (עדיין) להישאר רגועים.

אבי לב50

New member
הלחצתי הרבה? טוב...

ולמרות הכל ואף על פי כן אחזור שוב:
אני מעדיף להשאיר את מספר כרטיס האשראי שלי אצל פייפאל ולא אצל עלי.
&nbsp
מעולם לא טענתי שהם גנבים, טענתי ואחזור ואטען שבניגוד לפייפאל ולאיביי שעד היום במעט המקרים שנאלצתי לפנות אליהם זכיתי מהם לגיבוי של 100%, לא זה היה המצב בעלי.
&nbsp
עלי גם מחקו (ולא רק לי) פידבקים שליליים שנכתבו למוכרים.
באיביי לא שמעתי שמישהו נגע בכלל בפידבקים.
יחי ההבדל, כן?
&nbsp
אז אולי לקונים אחרים היתה חוויית קניה מדהימה בעלי, לי היתה "חוויית קניה" לא נעימה.
&nbsp
זהו...
שיהיה לכולנו סופ''ש נעים ושבת שלום.

trilliane

Well-known member
מנהל
גם באיביי מוחקים משובים שליליים אם הם עוברים על הכללים

ולו היית קורא כאן בפורום בקביעות במשך שנים, היית נתקל בלא מעט שרשורים שבהם מוכרים נתנו טיפים זה לזה לפנות לשירות הלקוחות של איביי ומה לומר כדי שיסירו משובים לא חוקיים. בקיצור, גם באיביי עושים זאת (לא אוטומטית, אם המוכר מבקש ויש לכך הצדקה). אז הנה, עכשיו שמעת.

אבי לב50

New member
"אם הם עוברים על הכללים" !!!

אמרת הכל וכל מילה נוספת תהיה מיותרת !!!

trilliane

Well-known member
מנהל
מנין לך שהמשובים שכתבת בעלי לא עברו על הכללים?

גם הם לא מסירים סתם משובים כי מוכר ביקש. יש סיבה. אתה מתלונן על עלי כל הזמן, אולי בצדק מבחינתך, אבל כל עוד אינך מפרט אנחנו לא יכולים לדעת או לשפוט מה בדיוק קרה שם. ברור לי שאתה משוכנע שהצדק איתך (כולנו נוטים לחשוב כך כלפי עצמנו) אבל זה לא בהכרח המצב, וכאמור, קראתי כאן לא מעט תגובות של גולשים לאורך השנים שהיו בטוחים שהם צודקים ולא בהכרח ידעו שהם פועלים בניגוד לנהלים.

אבי לב50

New member
אני מאוד משתדל להיות חביב אליך ולכולם

ולענות בנימוס ובטעם טוב, אז בחייך, אני יכול להיות אבא שלך, לפחות אל תזלזלי באינטיליגנציה שלי. Ok? לפחות בקשה צנועה זאת אבקש ממך.

trilliane

Well-known member
מנהל
והנה, שוב במקום תשובה עניינית פנקסנות אגו. מה יהיה?

אתה שוב ושוב גולש ל"זלזול באינטליגנציה" או לגיל שלך או שלי. איך זה קשור לעניין? אני לא עונה לך בנימוס ובטוב טעם, אני עונה לך כפי שאני עונה לכולם: בצורה עניינית. לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. אני לא מכירה אותך וזה לא משנה. אני מתמקדת בעובדות, לא בדעות או ברגשות או באדם שמאחורי המילים. זה לא אישי וזה לא קשור אליך או אליי או לאינטליגנציה או לגיל שלך או שלי. גם אנשים אינטליגנטיים מאוד (צעירים כמבוגרים) יכולים לטעות, וכפי שציינת זה עתה בשרשור אחר, לא קראת את הכללים של איביי ולכן לא ידעת. בעלי קראת? בשיא הרצינות, תענה בכנות.

אבי לב50

New member
והנה ממש עכשיו בראש הפורום הזה עוד תלונה מלקוח לא מרוצה

של עלי...
&nbsp
אני חותם את שפתי אחרי כל מה שכבר טענתי בעבר...

אבי לב50

New member
ולמרות תגובתך התומכת...

אני כבר רגיל שמשום מה יורדים רק עלי כשאני כותב משהו שלא מחמיא לעלי.
לא נורא, אני סולח מראש ובדיעבד לכולם.

&nbsp

למעלה