פלאפון לילדה אשמח לדעתכם

avivit510

New member
פלאפון לילדה אשמח לדעתכם

אני מעוניינת לקנות נייד לילדה האם כדאי לי לקנות מאיביי ? אני מתכוונת לטלפונים הזולים שעולים כ 300 שקל ולא מותגים מה דעתכם כדאי או שעדיף בארץ למרות שהמחירים פי 10 תודה

Amiram_e

New member
ממש לא לקנות באיביי

המחירים פה לנידיים של ילדים ממש לא יקרים.
אפשר ב 300-500 שקלים להשיג מכשירים סיניים נחמדים של XIAIOMI / ZENFON וגם סמסונג.
אני קניתי לשני ילדיי לפני שנה (היו בגילאים 7, 11) ZENFON 4
הטעות היתה שהמסך היה קטן והם ממש לא נהנו להשתמש בהם.
עכשיו החלפתי להם. יש לסמסונג גם מכשיר נחמד לילדים בשם J5 שעולה 500 שקלים.
יש מכשירים אפילו יותר זולים. תבדקי בזאפ.

אבי לב50

New member
ברשותך עמירם ידידי, J5 הוא ממש לא מכשיר לילדים

אמי בת ה-88 משתמשת בו והיא ממש לא ילדה.
כמו כן המחיר של 500 ש''ח הוא למכשיר משומש ולא חדש, מהדור הקודם של J5 וללא אחריות היבואן הרשמי, וזה כבר מוריד מההמלצה שלי לרכוש כזה.
אחד חדש עם אחריות בהחלט כן, אבל זה כבר נע סביבות ה-1000 ש''ח.

מה שכן, אני בהחלט מצטרף להמלצה שלא לרכוש טלפון באיביי, ואני בהחלט בעד רכישה מחנויות מוכרות ובעלות שם טוב בסין וסביבתה (הונג קונג, סינגפור וכו') ואני יכול להמליץ על כמה שביצעתי מהן רכישות מוצלחות של מכשירים במחיר שהוא מתחת לסף המס של $75.
לדוגמא כמה מהחנויות האלה שיש לי איתן ניסיון טוב, לטובת המעוניינים
http://www.minideal.net
https://www.tinydeal.com
http://www.banggood.com
לעומתם אני לא יכול לצערי להמליץ על רשת עלי בבא/אקספרס למרות שישראלים רבים קונים שם (ורבים גם נכווים מהם, כי זה למעשה מעין קניון של מוכרים כמו איביי, והם לא מקבלים פייפאל שזה כבר מוריד להם ציון בעיני).

Amiram_e

New member
לא הבנתי את הלוגיקה בתשובה שלך

בגלל שאימך משתמשת במכשיר הזה הוא מבוטל בתור מכשיר לילדים?
אני מכיר חבר של בני בן 12 שמסתובב עם LG G5 חדש. אז זה מבטל אותו בתור מכשיר יוקרתי למבוגרים?
בהגדרה שלי , מכשיר לילדים הוא במחיר פחות מ-1000 שקלים.
J5 לא עולה במחיר שציינת, עולה חדש 777 שקלים.
מספיק לילד דגם 2015.
אחריות יצרן למכשירים כאלה ממש לא מעניינת אותי ולא אשלם עבורה שקל נוסף, - חוויתי עכשיו על הטלפון של אשתי את השירות "הנהדר" של "שירות יצרן"
לינק למוצר:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=905552
מכשיר לילדים מוגדר כמכשיר עם חומרה נחותה שלא תדבר אל מבוגרים אלא אם
הם מתקמצנים או מאותגרים טכנולוגית.
בדרך כלל המסך אינו איכותי, מצלמה בעלת חיישן חלש, מעט זיכרון יחסית, פיצ'רים כמו NFC שמשמש אותי המון לא קיים בטלפונים האלה.
אני מכיר יותר מילד אחד בבית ספר של הבת שלי (היא בת 9) שיש להם J5 של סמסונג והוא מכשיר מתאים מאוד.
לאתרים tunydeal / banggood לא הייתי מתקרב. יש לי ניסיון מר איתם באיכות של המוצרים.
מעבר לכך שהמכס בארץ חם מאוד על מכשירים וכמעט כל מכשיר יעצר במכס.
לא שווה את הטרחה.
מצרף לינק להמלצות עדכניות למכשירים
http://tech.walla.co.il/item/2965429

אבי לב50

New member
כשלא מבינים אותי אני משתדל להסביר טוב יותר...

כך אני מקווה לפחות.
אתה הגדרת את המכשיר כמכשיר לילדים ועל כך אני חולק, כי זה לא מכשיר לילדים.
זה שהבן של השכן שלי מסתובב עם אייפון 7 הופך את המכשיר למכשיר לילדים? לא.
מכשיר לילדים בעיני זה מכשיר זול שגם אם יקרה לו משהו הלב והכיס יכאבו פחות.
זאת הלוגיקה של הדברים.
בעיניך מכשיר לילדין=ם הוא כל מכשיר שמחירו מתחת ל-1000 ש''ח? אשרי הילדים ואשרי ההורים/הסבים/הסבתות שיכולים להרשות זאת לעצמם...

ואם אתה מתעקש שמכשיר J5 עולה 777 ש''ח, אפנה אותך לפה.
תראה עמירם: המומחיות שלך היא פייפאל ואיביי ואני מסיר את הכובע בפניך בתחומים האלה.

אבל בנושאי סלולרי אהיה צנוע אם אגיד שמומחיותי עולה על מומחיותך, במחילה מכבודך.

בשנתיים האחרונות עשיתי תואר שני ושלישי באוניברסיטה של החיים בנושא מכשירים סלולריים ומה שמסביבם, ואני באמת צנוע עמירם.

נכון, הרף התחתון במחירים נראה כמו מה שכתבת, אך השאלה היא האם תקנה מכשיר סלולרי מכל מוכר שאתמול פתח את חנותו/דוכנו ומחר לך תחפש אותו...

אני לא אמליץ לאף אחד ולאף אחת לרכוש מכשירים של סמסונג ושל LG מיבוא אפור/מקביל וכדומה, שהם אלה הנמכרים במחיר שציינת, מה שכן אוכל להמליץ לגבי מותגים פחות פופולאריים.

יש מאות ואלפי מקרים של רוכשים שרכשו מכשירים כאלה מיבוא מקביל/אפור וכדומה ומחפשים את אלוהים או מישהו אחר שיעזור להם.
מי שמתעקש ללכת על מכשירים של סמסונג או של LG יעשה בחוכמה אם ירכוש כאלה רק מהיבואני הרשמיים.
ומה לעשות? אבל כן, על אחריות ועל שרות משלמים, גם אם בארץ ידוע שלא תמיד השרות והאחריות טובים במיוחד, כמו כמעט כל דבר בארץ, לצערנו, אבל ליבואן רשמי יש תמיד את השוט של היצרן מעל ראשו, ותאמין לי שאני מדבר גם מידע וגם מניסיון אישי.

בנוגע למכס חם או קר על מכשירים סלולריים, זה היה לפני שנה או שנתיים, שאז היה "ברן" גדול בתחום, אך הוא נרגע בינתיים, ורק באחרונה קבלתי בתוך זמן קצר ומבלי שיתעכבו במכס החם (לדעתך) כמה מכשירים מצויינים שהזמנתי (עבור קרובים וחברים שסומכים עלי) באתרים האלה שאתה משום מה לא אוהב אותם.
כל המכשירים היו במחיר של פחות מסף המס של $75, על כולם נרשמו בטפסי ה-CN22 המחירים האמיתיים כדי להמנע מבעיות.

המלצות שנכתבות באתרים שונים לא מעניינות אותי כי כמעט תמיד מעורבות בהם/בהן כסף ויחצ''נות.

ושכל אחד יעשה את הטוב בעיניו.

Amiram_e

New member
תשמע מכבד את דעתך ואת מיקצועיותך

לא התיימרתי להבין בסלולרי. אני ממש לא מומחה שבודק מכשירים.
שאלו פה שאלה פשוטה. מה מומלץ. המלצתי בתור אבא לילדים.
אני לא מתכוון להכנס פה לדיון וויכוח.
כמו שאמרת, מכשיר לילדים הוא מכשיר שפחות יכאב בכיס אם יקרה לו משהו, בדיוק מהסיבה הזו אני סבור שממש מיותר לשלם אקסטרא ליבואן רשמי.
מניסיוני, שירות של יבואן רשמי אינו מצדיק את עצמו.
לאשתי ולי יש LG G3 , שילמנו עבור יבואן רשמי מאות שקלים יותר. כשהגיע הרגע שהיינו צריכים שירות, אני לא רוצה להוסיף מילים.
אגב הרבה מהחנויות שנמצאות בזאפ ממש טובות ויש להן מעבדות לא רעות בכלל.

אבי לב50

New member
רק עוד שתי הערות, אשתדל שתהיינה קצרות:

1. לי דווקא יש ניסיון מעולה עם רונלייט היבואנית של LG וגם עם סאני היבואנית של סמסונג.
ואני מסכים שחלק מהחנויות שמופיעות בזאפ הן של אנשים ישרים ומקצועיים, אך אם לנו בכבודנו ובעצמנו יש בכל יד 5 אצבעות שאינן שוות, הרי שכך המצב גם בשוק, שהרי לא כולם שווים.
ואם היית קורא/שומע בחודשים האחרונים על השרות המעולה שרונלייט נותנים כשנוצרה בעייה מסויימת עם אחד מסוגי מכשירי LG למי שרכש דרכם, לעומת אלפים שתקועים עם לבנות ברזל ופלסטיק ללא שימוש כי רכשו את מכשירים מיבואנים אחרים, אולי היית משנה את דעתך.
&nbsp
2. מלבד נסיוני האישי אני מדבר כאבא וגם כסבא...

אבי לב50

New member
דרך אגב...

אני מעדיף בדרך כלל להוסיף תגובה ולא לערוך את מה שכבר כתבתי.

לכתוב כפי שכתבת "מכשיר לילדים מוגדר כמכשיר עם חומרה נחותה שלא תדבר אל מבוגרים אלא אם הם מתקמצנים או מאותגרים טכנולוגית." זאת בעיני יהירות ו/או סתם מחשבה מוטעית, ככל הנראה של אדם בעל אמצעים נוחים למדי.

אני למשל מבוגר ממך בכמעט 20 שנה, בהנחה שהגיל שרשום בכרטיסך האישי בתפוז נכון.
ובגילי אני עובד קשה מאוד עבור 26 ש''ח לשעה !
ככל הנראה זה סכום שאתה עושה בישיבה של 2 דקות על הכסא או הכורסה, ואני באמת מפרגן לך מכל הלב. אני לא בנוי לסיכונים, כי אותם לקחתי בעבר.

האם זה הופך אותי לקמצן??? אולי למאותגר טכנולוגית???

אני חושב שהתנצלות כנה שלך על התבטאותך האומללה תהיה מעשה נבון מצידך.

**כאן דווקא כן בוצעה עריכה שכללה תיקון שגיאת כתיב אחת.

Amiram_e

New member
אני מתנצל הדיון הזה חרג מכל פרופורציה

כניראה שלא הבנת את כוונתי.
לא דיברתי עליך ישירות. חבל שאתה לוקח דברים אישית.

אבי לב50

New member
אני לא לוקח אישית ולא לקחתי אישית.

בדברים שכתבת אני רואה פגיעה בציבור נרחב, בלי קשר אלי בכלל.
והתנצלות של כל אדם מעידה על גדולתו.

כל טוב.

למעלה