לכל המתלהבים שחשבו שירימו ווילה ובריכה מדרופ מאמזון

Amiram_e

New member
לכל המתלהבים שחשבו שירימו ווילה ובריכה מדרופ מאמזון

אתמול 4.7.16 התרחש מהלך דרמטי באיביי שקשור לסוחרים בארביטרז' - דרופ שיפינג בין אמזון לאיביי.
כל החשבונות של העוסקים במלאכה הקדושה , הוגבלו. חשבונות של 3000 פריטים הורדו למגבלה של מתחילים - 100-200 פריטים.
בנוסף יש עדויות שמוכרים שביקשו לשנמך את החנות מאנקור לבייסיק קבלו הודעה שיאלצו לשלם את הקנס ליציאה לפני הזמן. (זו חוצפה האמת)
לא עזרו פניות רבות של מוכרים לאיביי. כולם קבלו את התשובה הבאה:
"מכיוון שזוהתה בחשבונך פעילות של העלאה מסיבית של מוצרים, פעילות שעלולה לגרור ירידה בניקוד של החשבון עד BELOW STANDARD, אנו נאלצים להגביל לך את החשבון."
בנוסף נאמר לכל המוכרים שיקבלו בימים הקרובים הודעה בה יתבקשו להוכיח את מקורות המוצרים שלהם.

טלי5555

New member
שמעתי על זה היום בסמינר באיביי ישראל

הרבה נפגעו, גם כאלה שיש להם חשבונות מנוהלים.
באיביי לא יכלו לעזור.
יש מגמה מצד שתי הפלטפורמות להגביל את שיטת העבודה הזו.

panayotiss

New member
יש למישהו עדכון איך מתמודדים הדרופשיפרים עם הסנקציות של איבי

אני בטוח שיש לכל כותבי תוכנות המוניטור תוכנית מגירה ליום הדין...
&nbsp
אלפי עסקים בארץ הסתמכו על התוכנות האלה.
&nbsp
אין לי ספק שהתותחים מבית salefreaks ומר חזי הרשקוביץ יושבים ומתכנננים מענה תוכנתי הולם שיעלה את הדרופשיפרים חזרה על הסוס הדוהר.
&nbsp
זה משחק של חתול ועכבר...
&nbsp

סייל פריקס כנריאה יצטרכו לחזור למודל הישן שלהם

של לקוחות גדולים בעלי חשבוונת של עשרות אלפים עם השתתפות בחמישים אחוז ברווחים.
כל הקטנים נפלו.
בשיחה עם כמה חברים שיש להם חשבונות מנוהלים הם לא ניפגעו.

לגבי חזי, לו תהיה בעיה יותר רצינית כי הוא מסתמך בעיקר על מוכרים בעלי חשבונות מתחילים. זה רוב הלקוחות שלו.
אני רואה בכל הפורום בפייסבוק כאלה שהחליטו למכור חשבון או ביקשו להשהות את התשלומים.

בכל מקרה, השינוי הזה בא אחרי הרבה סנקציות אחרות שגרמו לי לפחות לוותר על שיטת מכירה זו.
כל נושא הגיפטים הפסיק מזמן. נמצאו אתרים חלופיים שמכרו רק 100 או 500 דולאר פלוס עמלה.
מחיר החנויות השתנו. חנות אנקור עלתה מ 180 דולאר לחודש ל-300. אמנם עם 10000 ליסטים חינם, אבל המוכרים שנמצאים בתווך (בעלי 2000-4000 ליסטים) כבר לא היה כלכלי להם להמשיך לשלם על חנות כזו.
מצד שני חנות פרמיום נותנת רק 1000 ליסטים חינם.
בקיצור, מי ששם את הביצים בסל אחד מתמרמר. מי שחשב קדימה ובנה לעצמו עסק מרובה מקורות ימשיך הלאה.

Amiram_e

New member
הכל עדיין לוט בערפל

חשבתי לעצמי מה יקרה עם כל מציעי הקורסים שהבטיחו התעשרות תוך 90 יום.
כמו שאמר מי שמעלי, לכל תוכנות המוניטור כמו סייל פריקס, חזי / פרייס יאק יש בעיה רצינית עכשיו.
אגב הבנתי שבארה"ב לא עשו לבעלי החשבונות כלום.
אנטישמים....כרגיל :)

ניאו11

New member
תאמין לי עדיין לא הבנתי בדיוק מה זה הדרופשיפ הזה...

זה בעצם הדבר הזה? :
&nbsp
כאילו לקחת מוצר שנמכר באמאזון נגיד ב10 דולר ולנסות למכור אותו דרך איביי נגיד ב12$ אפילו שלא אתה מוכר אותו בעצמך ואז כשמישהו מזמין ממך הוא משלם לך 12$ ואתה משלם להוא מאמזון שמוכר באמת את המוצר 10$ ונותן לו את הכתובת של זה ששילם לך 12$ ואז ההוא שולח לו את המוצר ואתה בעצם כביכול הרווחת פה 2$ על התיווך?
זה נקרא דרופ שיפינג?
&nbsp
אבל בוא אני אנצל את השירושר הזה לשאול אותך שאלה אחרת:
&nbsp
מצאתי מוצר למכור באמאזון.
בקרוב (אני מקווה) אני אסגור כבר עם הספק הסיני שאני רוצה להזמין 5 מוצרים כאלה. המחיר הוא 28$ למוצר ואני מתכנן למכור אותו ב36$ אני יודע שרוב הסיכויים שאני אפסיד מזה כסף אבל מה אני אעשה... זו תהיה ההתחלה...
&nbsp
בקיצור מצאתי את המוצר הזה קיים באמאזון כי יש איזה מישהו שכבר מוכר אותו. זאת אומרת שאני הולך למכור על אותו ליסט והכנסתי כבר את הליסט הזה לחשבון שלי. (לפני כן ליתר ביטחון שאלתי את את התמיכה הטכנית אם זה בסדר ואם מותר לי למכור על אותו ליסט והם אמרו שכן...)
&nbsp
אחרי זה הכנסתי SHIPPING PLAN שבו הגדרתי מאיפה אני שולח והם אמרו לי לאן לשלוח, כאילו הופיע לי כתובת של מרכז איחסון של אמאזון FBA ואני אגיד לחברת שילוח שישלחו לי לשם.
&nbsp
עכשיו השאלה היא כזאת:
&nbsp
האם כדאי לי להציע את אותו מוצר למכירה גם באיביי ואם מישהו יזמין ממני אותו מאיביי אז אני איכשהו אעביר את הפרטים של ההזמנה למוצר שאני מוכר באמאזון? יש דרך טכנית לעשות את זה?
זה חוקי בכלל? מבחינת הכללים של אמאזון ואיביי?
&nbsp
או שזה בדיוק הדרופשיפינג שהם עכשיו מנסים להילחם בזה...?
&nbsp
תודה.

Amiram_e

New member
תשובות

בנוגע לשאלה הראשונה. כן. זה מה שעשו דרופרים.
קוראים לזה "ארביטרייג'"
המושג דרופ שיפינג אינו מתיחס ספציפית בין אמזון לאיביי. זה מושג כללי שאומר שאתה מוכר מוצר שאינו נמצא ברשותך ומישהו אחר מטפל בשילוח שלו.

בנוגע למכירה דרך FBA לא ניראה לי כלכלי לקנות רק חמישה מוצרים ולמכור אותם. אם זיהית מוצר שנמכר תקנה כמות סבירה שלו במחיר נמוך.
אם אתה מתכנן להפסיד רק על מנת להריץ את החשבון תמצא דרכים אחרות לעשות את זה, כמו לקבל את המוצרים אליך הביתה ולשלוח בעצמך או להשיג מוצרים בארץ.
אתה יכול למכור את המוצרים באיזו זירה שתבחר. אין בעיה.
איביי או אמזון או אחרת.
לא הבנתי למה הכוונה ב "להעביר את ההזמנה למוצר שאני מוכר מאמזון"
אתה עושה דרופשיפינג מעצמך לעצמך?
יש לך מלאי, אתה מציע אותו בכמה זירות. כשקונים אתה אורז ושולח.
אם יקנו באייבי, תקבל את התשלום בפייפל. אם יקנו באמזון תקבל דרך שיטת התשלום שלהם שאינני מכיר אותה. אני לא מוכר במאזון.

על מנת להכיר יותר את נושא ה FBA, נא חפש בגוגל קורס תשעים יום של "אורי ואורי". זה טסט קייס שהם עשו להקמת חשבון אמזון והשגת יעד בתקופה מוגדרת מראש. מעניין.
יש המון קבוצות שקשורות ל FBA ו"פרייבט לייבל" בפייסבוק. אבל סלח לי, נשמע שאתה מתחיל ולא הייתי נכנס לזה מייד בהתחלה. יש פה המון סיכונים.
תמכור קודם דברים יד 2 מהבית.
בהצלחה

ניאו11

New member
ראיתי את הקייס סטאדי שלהם.

אני באמת מתחיל, אבל איזה סיכונים יש פה?
חוץ מלהפסיד קצת כסף.
יש פה סיכון להפסיד סכומים ממש גבוהים?
&nbsp
תראה בגדול המוצר עולה לי 28$ 5 כאלה יעלו 140 + עמלה על פייפל שהם לקחו לי של 5$.
&nbsp
ביחד 145$
שילוח 23$
&nbsp
&nbsp
PPC שאני הולך לנסות להריץ באמאזון בתקציב של 20$ ליום עם תשלום של 75 סנט ללחיצה.
&nbsp
ויש כל מיני תשלומים לאמאזון על הFBA.
&nbsp
זה יהיה הסכומים הראשונים שאני הולך להשקיע בשביל להתחיל ללמוד את הנושא.
&nbsp
אם מאיזשהי סיבה שאני לא רואה אותה כרגע אני פתאום אפסיד 4000 שקל זה יבעס...
אבל יש סיכוי לדבר כזה לקרות? מה יכול להשתבש כל כך? מכס שיעשה לי פתאום בעיות או משהו?
&nbsp
&nbsp
באמאזון התשלום משולם בPAYONEER.
&nbsp
אם המוצר יצליח להימכר אז יש לאן להמשיך מפה. אם אני אראה שלא מצליח לי למכור כלום אז אני אחשוב מה לעשות... ובטח אני אצטרך לשלוח את המוצרים האלה לארץ או משהו.
&nbsp
&nbsp
אני רוצה רק להתייחס למה שכתבת כדי להבהיר את השאלה:
&nbsp
&nbsp
אתה יכול למכור את המוצרים באיזו זירה שתבחר. אין בעיה.
איביי או אמזון או אחרת.
לא הבנתי למה הכוונה ב "להעביר את ההזמנה למוצר שאני מוכר מאמזון"
אתה עושה דרופשיפינג מעצמך לעצמך?
&nbsp
זה לא מעצמי לעצמי התכוונתי שאני כאילו מציע את המוצר באיביי וכשמישהו קונה ממני אותו הוא משלם לי בפייפל ואני מעביר את ההזמנה שלו לFBA כדי שהם יארזו לו וישלחו לו אותה. והשאלה ששאלתי אם זה בכלל אפשרי לעשות את זה. ואם יש היגיון לעשות דבר כזה.
או שזה משהו שעובר על החוקים של אמאזון.
&nbsp
כי כמו שסיפרת פה הבנתי שיש הרבה אנשים שעכשיו די אכלו אותה כי סגרו להם את הברז...
&nbsp
&nbsp

Amiram_e

New member
תשובות נוספות

אתה שואל אילו סיכונים יכוצלים להיות?
יש מצב שהמוצרים יגיעו למחסנים ותגלה פתאום משיהו שמוכר במחרי יותר נמוך ממך. כשמתחילים באמזון אתה חייב REVIEWS על מנת להתחיל למכור.
תצטרך להנפיק שוברים לקנייה במחיר הנחה.
אם שיכנעת את עצמך שזה בסך הכל כסף, אז סבבה. לך על זה.
בנוגע למכירה באיביי ומשלוח מה FBA. אינני מכיר את החוקים של אמזון.
האנשים שעשו דרופ שיטפיגנ וסגרו להם את הברז, העלו אלפי ליסטים ממוכרים אחרים באמזון באמצעות תוכנות אוטומטיות. לא העלו חמשיה מוצרים . אני מדבר על חשובונת עם 5000-10000 ליסטים שעולים בבאלק בתוך שעה.
זה העלה לאיביי דגל אדום שמדובר פה בשיטה שהם לא אהבו.
כנריאה שהיו הרבה תלונות של קונים שקבלו מוצרים לא איכותיים או לא קבלו שירות טוב.

ניאו11

New member
אם הסיכון פה הוא להפסיד מקסימום 1000 שקל

אז אין לי בעיה.
אני מתייחס לזה כאל שכר לימוד ראשוני.
&nbsp
לגבי המוצר אין הרבה שמוכרים אותו. הכי זול מוכר אותו ב36$ אני יכול לנסות גם ב36 או בפחות ונראה מה יהיה...

למעלה