מסביב לעולם ב-80 יום (טוב, קצת יותר...)

G Gabi

Member
מסביב לעולם ב-80 יום (טוב, קצת יותר...)

לפני קרוב ל-3 חודשים שאלתי בפורום אודות דבר-דואר שלא נדרש ע"י הנמען.
קישור - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1748/180343983
[בקצרה - שלחתי טלפון נייד שהגיע תקול. המוכר ביצע זיכוי מלא לעסקה (לא כולל דמי משלוח מישראל לסין). הסטטוס בדואר הסיני "מוחזר לשולח"]

דבר-הדואר חזר אלי הבוקר. סיבת ההחזרה: Unclaimed.

לפני חודש ושבוע לערך, פניתי לדואר לבירור מכיוון שעברו כחודשיים מאז שהחבילה יצאה מסין.
ביום רביעי או חמישי שבוע שעבר קיבלתי תגובה בדוא"ל "הוחזר ונמסר" עם הסבר שהחבילה הוחזרה בדואר ים ועוד קצת מלל. תמוה שבחרו בנוסח של "נמסר" לפני המסירה בפועל. מוקדם יותר, באותו היום בו קיבלתי את התגובה בדוא"ל, היה עדכון במערכת המעקב של דואר ישראל על כך שהחבילה בארץ.

כמה דברים:
1. בעבר היה טופס ייעודי באתר הדואר לבירור אודות דבר-דואר. במתיחת הפנים שהאתר של הדואר עבר, הטופס אינו קיים יותר. ע"מ לפתוח פניה, יש צורך להגיע לעמוד "צור קשר", לבחור ב"שירות לקוחות" בתיבת "ברצוני לפנות" ולהמשיך להתגלגל.
בסוף התהליך *לא* מקבלים אישור פתיחת פניה בדוא"ל, לכן, כדאי לתעד את מספר הפניה הפניה.
2. יש שירות צ'אט באתר הדואר. מענה מנציג אנושי. פניתי פעמיים (פעם ראשונה לשאול היכן אפשר למלא את הטופס בסעיף 1, פעם שניה כחודש לאחר המילוי לברר האם יש עדכון [יומיים לאחר שפניתי, החבילה הופיעה במערכת המעקב של הדואר]), בשתי הפעמים המענה היה מהיר, יעיל, מקצועי. שבחים לדואר!

~~~~~~~~~~~~~~~

אפנה למוכר לברר מה לעשות עם הטלפון שחזר.
זיכוי מלא על העסקה קיבלתי לפני כ-4 חודשים. הזיכוי לא כלל כ-25 ש"ח עבור השליחה חזרה.
כרגע אני במצב בו הכסף הוחזר המוצר אצלי ביד. לא נעים במיוחד.

shayki2

New member
לי חזרה חבילה לאחר יותר משנה

לפני כ-3 חודשים חזרה לי חבילה ששלחתי לברזיל לפני שנה וחצי!!

למעלה