מכירה ראשונה ב-EBAY

מכירה ראשונה ב-EBAY

היי,

אני מעוניין להעלות לאי-ביי מוצר שברצוני למכור (עד היום רק קניתי...). ראיתי באתר שלהם שעד שאין לי 3 מכירות "מוצלחות" אני לא יכול לפנות לשוק הבינלאומי. רק כדי לוודא - זה אומר שכרגע אני יכול למכור את המוצר שלי רק למי שכתובת המשלוח שלו רשומה בארץ?? או שלא הבנתי נכון?

אגב, האם באמת 50 ליסטים ראשונים הם חינם?

בכלל, אשמח לטיפים (רק כדי להבהיר, אני לא סוחר אלא רק מנסה את מזלי במכירת כמה פריטים שכבר אין לי בהם שימוש).

תודה לעונים!

trilliane

Well-known member
מנהל
אם מדובר במכירה חד פעמית, כדאי לתת למוכר מנוסה למכור עבורך

(תמורת עמלה מסוימת) ואם לא מדובר במוצרים בעלי רווח גדול, עדיף למכור ביד2 או למסור דרך "אגורה" (או לתרום) כי כל ההתעסקות מסביב כרוכה בטרחה רבה (להכין דף מכירה כמו שצריך, לפרט כל מה שצריך בלי לשכוח פרטים חשובים, לצלם את המוצרים, לבדוק שאתה עומד בכל הכללים, להשיג אריזות, לשלוח בדואר...) שלא לדבר על כך שכמוכר חדש אין לך הרבה חשיפה, אתה לא מקודם ע"י המנוע של איביי... וכמובן, את הקונים (וגם את איביי) לא מעניין שאתה סתם קונה שהחליט למכור כמה דברים. איביי זה לא כמו "יד2" זו זירה מקצועית לחלוטין, ומצופה ממך לעמוד בכל הכללים ב-100% בלי הנחות ולתת שירות מצוין כבר מהמכירה הראשונה. יש לא מעט שיעורי בית להכין. אם אתה מתחיל לבסס חשבון, זו השקעה כדאית (צריך להתחיל מאיפשהו) אבל אם זה משהו חד פעמי, לדעתי לפחות זו טרחה רבה מדי ואתה עלול סתם להסתבך או להצטער על כך אם יפלו עליך קונים לא מרוצים, בעיות בדואר, הפרה של איזשהו כלל (גם בתום לב) ועוד.

תודה, אבל...

אגורה הוא אתר שנותנים בו דברים בחינם וביד-2 אין קונים למוצר (באיביי יש בוודאות).

אשמח אם בכל זאת מישהו יוכל לענות על שאלותיי.

תודה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לכן כתבתי "למסור"...
יש דברים שלא שווה להתעסק איתם

(אם זה משהו זול, הרווח נמוך, ואם זה משהו יקר, בעייתי למכור כמוכר חדש דנדש) גם אם תאורטית ניתן למכור אותם, מעשית זה לא תמיד מצדיק את ההשקעה (ולמידת התחום, הקמת דפי מכירה נכונים, שליחה, שירות לקוחות וכו' הם השקעה לא קטנה בכלל).
אבל זו דעתי בלבד, מן הסתם. שיהיה

littlebear8

New member
מכירה

הי, יש לי חשבון שבעיקר קניתי ממנו. לפני שבוע העלתי מוצר , הוא נמכר והיום כבר שלחתי לקנדה. יש מעט התעסקות בעיקר בעלות המשלוח אבל לדעתי זה בסדר כי ככה לומדים.

תוכל/י לפרט קצת יותר?

כמה עולה להעלות פריט? (50 ראשונים בחינם?)
הבנתי שאחרי המכירה אי-ביי לוקחים 10% מהסכום הכולל וכמובן שצריך לשלם גם עלמה לפייפאל... נכון?
האם יכלת להציע כבר את המוצר הראשון למשלוח בינלאומי?

תודה.

Amiram_e

New member
קצת פרטים לגבי מוכרים חדשים

1. חשבון חדש מוגבל להעלאה ומכירה של עד עשרה מוצרים בחודש, או 500 דולאר,הראשון מבינהם.
2. בכל מקרה, איביי אינם אוהבים שמוכרים חדשים מנסים להעלות מוצרים יקרים. אם המוצר הראשון שתעלה יהיה על 500 דולאר החשבון שלך עלול להיסגר כתוצאה מחשד לעוקץ.
3. מבצע המוצרים חינם רלוונטי כשיפתחו לך קצת המגבלות, תוך חודשיים שלושה.
4. עמלות משלמים - 10 אחוז לאיביי על העלות הכוללת כולל משלוח
3.99 אחוז+ 30 סנט לפייפל
בנוסף לכל מוצר שאתה מעלה תשלם בין 30-50 סנט.
במידה ויהיו הנחות בחשבון תקבל אותן בהתחשבנות הסופית.
5. התשלום לאיביי הוא בתאריך קבוע לקראת סוף החודש.
תשלום לפייפל מיידי בעסקה.
6. בשלושת החודשים הראשונים לפעילות, התשלומים מהלקוחות מוקפאים עד שהלקוח מקבל את המוצר ונותן פידבק. זאת על מנת לבדוק את רצינות המוכר.
7. אין הגבלה על משלוח לחו"ל אבל יכולות להיות מגבלות על קטגוריות מסויימות. לדוגמה מכירה של מוצרים סלולריים או מוצרי אלקטרוניקה.
8. חשוב מאוד לעשות שיעורי בית לפני שמתחילים. יש את נושא פוליסות המשלוח, זמני האספקה שאתה חייב לעמוד בהם, תמחור המוצר וכן הבנת העסק - חשיבות מערכת המשובים, תמחור משלוחים בדואר והכרות עם סוגי המשלוחים, הבדל בין צרור קטן לחבילה, משלוח אקו, משלוח EMS, מספרי מעקב וכו

בהצלחה
עמירם

תודה! עוד כמה שאלות:

1. האם יש מקסימום של דמי משלוח שאפשר לבקש? כי ECO POST נורא יקר וכרגע זו הדרך היחידה שאני מכיר כדי לשלוח לארה"ב עם מספר מעקב.
2. בנוגע לסעיף 6: אם לקוח לא נותן פידבק אז אני לא אקבל את הכסף?
3. לכמה זמן תקף התשלום לליסט? אני יכול להשאיר מוצר גם חצי שנה או שמונה חודשים בסכום בודד של 30-50 סנט? (בהנחה שהוא לא נמכר).
4. מה הכוונה פוליסות משלוח?
&nbsp
אגב, מדובר במוצרים זולים (לא אלקטרוניים).
&nbsp
תודה מראש לעונים!

Amiram_e

New member
תשובות

1. אין מקסימום. הכל ביחס למחיר המוצר וכמה הלקוח מכון לשלם. אם אתה שולח פריט ב-10 דולאר לארה"ב לא הגיוני שתגבה על משלוח ECO. עדיף לשלוח לא רשום בכלל.
2. תקבל את הכסף. אחרי תקופה של כ-21 יום.
3. כל זמן שהליסט תקף, כל חודש תשלם עמלת העלאה. אתה יכול להגדיר שהפריט ירד אוטומטיצת לאחר 30 יום או שישאר במצב GTC - good until cancelled. בצרוה השנייה אתה שומר על הסטוריית המכירות שלך.
4. פוליסת משלוח - הכוונה לתנאי המשלוח שאתה מגדיר לפריט.
לדוגמה:
מוצר נשלח לארה"ב חינם, לשאר העולם בתוספת כמה דולארים.
סוג המשלוח (סטנדרטי 1-11 יום, אקונומי 11-23 יום)
חשוב שתגדיר את המשלוח המתאים ותעמוד בו אחרת תחטוף קייסים על איחור או שליליים. אתה לא תגדיר 10 ימי משלוח עד לבית הלקוח מישראל כשמדובר בארה"ב או אוסטרליה.
כמה ימי טיפול מוגדרים לפני משלוח.
מהיכן המוצר נשלח
החרגת מדינות - לאילו מדינות לא תשלח (אילו יכולות להיות מדינות ערב, או מדינה שהתנסית עם בעיות במכס)
תכתוב ביוטיוב business policies ותראה סרטונים.

Amiram_e

New member
FREE INSERTION FEES

כשיש לך לדוגמה מיכסה של מאה מוצרים להלעות בחודש, בלי חנות, איביי נותנים מבצעים של 50 מוצרים להעלות חינם. לאל עמלת INSERTION FEES
כשיש לך רק עשרה, תקבל עמלה חינם במכירות פומביות בלבד.

למעלה