אם מוכר שלח לי ב-EMS האם נגזר עליי לשלם עמלה ויהי מה?

trilliane

Well-known member
מנהל
שאלה יפה... אולי כי זה ממש קטן? הלוואי שלא היה משתלם לו.

trilliane

Well-known member
מנהל
אם מוכר שלח לי ב-EMS האם נגזר עליי לשלם עמלה ויהי מה?

לפני שבוע הזמנתי באיביי משהו קטנטן ממוכר בבלגיה (דומה לצעצוע של ביצת קינדר, לצורך העניין). המוצר עלה $9 והמשלוח עוד $5 (לכל העולם). המוכר לא כתב את ישראל ברשימה כי טען שהיו לו בעיות בעבר עם מוצרים שלא הגיעו, אבל אחרי שפניתי אליו הסכים. אמרתי שאני מוכנה להוסיף קצת יותר (לא ₪35!
) כדי שיהיה מספר מעקב, הוא אמר שאין צורך כי הוא גם ככה תמיד שולח רשום. קניתי, שלח, עד כאן יופי טופי.

עכשיו קיבלתי הודעה (מאתר של מספרי מעקב שנרשמתי אליו) שהחבילה בישראל. נכנסתי לאתר הדואר וכך כתוב (מחקתי שורות כפולות):
16/03/2016 13:37 פריט ה-EMS בטיפול העמילות של חברת הדואר -ממתין לשחרור בישראל. חברת דואר ישראל מציעה לך שרות עמילות מכס בארץ, הפוטר אותך מהצורך לשחרר באופן עצמאי את פריט ה-EMS. לפרטים: E-mail: [email protected].
16/03/2016 13:36 פריט ה-EMS נקלט במרכז מיון הEMS בתל-אביב.
10/03/2016 09:08 פריט ה-EMS נמצא במרכז מיון EMS בבלגיה ושוייך למשלוח לישראל.
10/03/2016 08:12 פריט ה-EMS התקבל למשלוח ביחידת הדואר בבלגיה.

האם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לפטור את עצמי מתוספת תשלום של יותר מ-50% ממה ששילמתי? הבנתי ש-EMS גובים עמלה של ₪35 כך או כך, אבל זה פשוט מגוחך...

האם יש משהו שאני יכולה לעשות בעניין?
מחר אני במקרה בת"א אחר הצהריים, יש משהו שאני יכולה לעשות בעצמי?

sweetums

New member
עקרונית אפשר לשחרר לבד,מעשית זה לא משתלם
כפי שנכתב באתר "
המעוניינים לשחרר בעצמם חבילות המיועדות להם, יהיו חייבים להודיע על כך מראש לדואר ישראל, לפני הגעת החבילה לארץ בפקס:...שחרור באופן עצמאי יהיה כרוך בעמלת "העברת ניירת"." "העברת ניירת"=81.90 ש"ח כולל מע"מ
&nbsp
http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/MisparID/238?OpenDocument&m=2

trilliane

Well-known member
מנהל
ואם יהיה במחשב תהיה "אגרת מחשב"...
מן הפח אל הפחת!

תודה על ההתייחסות. אני אבלע את הגלולה המרה, ורק אכתוב למוכר (בצורה מכובדת כמובן) שאני מעריכה את הנכונות שלו אבל שייקח בחשבון ששליחה כזאת מכבידה ומיותר ומכפילה לקונה את העלות לחינם... די בדואר רשום רגיל במקרה כזה (בפרט שלא מדובר במוצר יקר ערך, איך שלא מסתכלים על זה).
&nbsp
למעשה אלמלא ההתכתבות המוקדמת שלנו הייתי כנראה מסרבת לקחת את החבילה ושתחזור אליו כי הוא הצהיר Standard Int'l Shipping (גם לישראל, אחרי שהגדיר את ישראל ברשימת המדינות כדי שאוכל לקנות). זה די מרגיז לגלות בדיעבד כאלה "הפתעות" כשאני חסרת אונים ואין לי מה לעשות.

למעלה