לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1539815,398 עוקבים אודות עסקים

פורום איכות הסביבה

גם איכות חיים וגם איכות הסביבה – זה אפשרי.

ברוכים הבאים! פורום זה מעניק מקום שבו תוכלו לשאול שאלות בנושא איכות סביבה שמעניינות אתכם, להתייעץ עם אלו שכבר היו שם במקומכם ובעיקר לקבל רעיונות חדשים לגבי פתרונות אפשריים לקשיים המטרידים אתכם.

אנחנו מבטיחים לענות כמיטב יכולתנו ולגייס את מיטב המומחים בתחום כדי לענות לשאלתכם הייחודית באופן המדויק ביותר שניתן.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איכות הסביבה

גם איכות חיים וגם איכות הסביבה – זה אפשרי.

ברוכים הבאים! פורום זה מעניק מקום שבו תוכלו לשאול שאלות בנושא איכות סביבה שמעניינות אתכם, להתייעץ עם אלו שכבר היו שם במקומכם ובעיקר לקבל רעיונות חדשים לגבי פתרונות אפשריים לקשיים המטרידים אתכם.

אנחנו מבטיחים לענות כמיטב יכולתנו ולגייס את מיטב המומחים בתחום כדי לענות לשאלתכם הייחודית באופן המדויק ביותר שניתן.

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום "איכות הסביבה"! תודה לחברי הפורום ולאורחים על ההשתתפות.
הפרסום בפורום למטרות מסחריות אסור עפ"י תקנון תפוז, למרות האמור אנו מפרסמים פעם בחודש מה שנראה לנו כמוצרים או שירותים מסחריים התורמים לקהילה ולחינוך לאיכות הסביבה. פנו למנהלים במסרים במידה ואתם מעוניינים.
הפורום עוסק בסוגיות סביבתיות על כל גווניהן, כולכם מוזמנים ליטול חלק פעיל או שקט בפורום. נסייע לאורחים המעוניינים להיות ירוקים יותר ונעלה את המודעות הסביבתית באופן כללי. ניתן לשאול שאלות בנושא איכות סביבה שמעניינות אתכם, להתייעץ עם אלו שכבר היו שם במקומכם ובעיקר לקבל רעיונות חדשים לגבי פתרונות אפשריים לקשיים המטרידים אתכם.

לפני העלאת שאלה, רצוי לבדוק בשאלות נפוצות או לבצע חיפוש בפורום.

אנא שמרו על כבוד הפורום וכבדו את חבריכם לפורום. אל תשכחו, עזרו לכם? תגידו תודה, מה אכפת לכם..

מאחלים לכם גלישה נעימה.

המשך >>

לצפיה ב-'טול שקית מבין עינייך - לעודד יזמות ירוקה'
טול שקית מבין עינייך - לעודד יזמות ירוקה
<< ההודעה הנוכחית
13/06/2010 | 00:56
42
50
דילמות הן עניין של יום יום. גם שקיות נילון, וצרכנות, ושאיפה לנוחיות.
חיבורם של אלה מעמת אותנו עם כמות בלתי נתפסת (5 מיליארד שקיות ישראליות בשנה) של חומר קל, צבעוני, מעופף, מטנף ובלתי מתכלה.
דברים שאנו נוהגים להניח בשקיות נילון, מותירים בהן ריח כדי כך שבעלי חיים מרחרחים בהן, אוכלים אותן, ונפגעים עד מוות במערכת העיכול או הנשימה הנסתמות כמו מערכות שפכים עירוניות ואתרי פסולת. כמו ציוד החשיבה שלנו כשהוא נעטף בסמיכת נוחיות חמימה ואטומה.
היא כל כך זמינה שקית הנילון, עד שהיד נשלחת אוטומטית וציוד החשיבה אינו לוקח חלק בהפעלתה.
הרוב (אני מקווה) יודע זאת. חלק מהרוב משתדל להמעיט בשימוש בשקיות הניילון. מיעוט עושה למען שינוי, והוא הוא הסיבה לדברי כאן.
מסיבות השמורות עימה, המליצה עלי אורלי להיות שותף לקבוצת ניסוי שתחווה שימוש במוצר חדש מחליף לשקיות הניילון. קיבלתי הביתה  שקית רשת מחוררת שיש לה חוט הידוק המאפשר לסגור אותה על כל תכולה שמכניסים בה. אני בחרתי בעגבניות. עד מהרה התחלף האדום המציץ מבעד לחרירי הרשת הלבנה בירוק הפלפל, בכתום הגזר ובסגול החציל. אפשר לאסוף בשקיות הרשת, לשקול בהן, לשטוף ולאחסן. הן רב פעמיות, רב שימושיות ואוספות אל תוכן כל שמתאים למידותיהן ומכאן שמן – אסיף.
בתום הניסיון בקבוצת הניסוי, אני רוצה להודות למעיין זוהר על היוזמה, על רעיון יצירתי, על עיצוב איכותי של שקיות אסיף, ועל ביצוע אסטטי. על שמירת נוחות שמפעילה גם את ציוד החשיבה בקרב אלה שיאותו להמיר שקיות ניילון מזהמות ומסכנות, בשקיות אסיף ידידותיות לנו ולסובב אותנו.
העיניין הרב שהתעורר ב"מרכולית  כברי" אליה אנו מגיעים לקנות, מלמד כי המוצר הזה מדבר לא רק אל לב אנשי סביבה, אלא גם אל הציבור הרחב, וטוב שכך.
זהו מוצר ראוי הראוי לסביבה ולנו. ראוי להכניסו לכל גן ילדים בארץ למען שיחזור הצלחת קמפיין שימור פרחי הבר.
ראוי להכניסו לביתם של כל באי הפורום.

בהצלחה !!

חיים

איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'לא לייצר עוד שקיות מיותרות - כמו הירוקות.'
לא לייצר עוד שקיות מיותרות - כמו הירוקות.
13/06/2010 | 10:56
16
8
בניסוי המגוחך הקודם הושקעו מליונים רבים ואנשים השתכנעו משטיפת המוח ורכשו את השקיות הרב פעמיות בסכומים גבוהים. ובכן ההשקעה בוצעה - וגם הנזק הנלווה אליה, אך לא הייתה הפחתה מעשית בצריכת השקיות הרגילות בסופרמרקטים, אנשים פשוט לא הביאו איתם את השקיות הקבועות, הן נשארו בבית והצטרפו לשאר ערימות החפצים חסרי הטעם הגודשים ארונות וחדרים.

השיטה הנכונה היא שימוש חליפי, כלומר אספקת שקיות ניילון לאריזת הקניות בסופרמקט בגודל ובחוזק המתאים לשימוש חליפי כשקיות אשפה ביתיות.,  כך יחסך הצורך ברכישת שקיות אשפה יעודיות כפי שנעשה כיום. השקיות החזקות והגדולות יקלו על אריזת המוצרים ויחסכו את עיכוב הקופאיות כיום, השקיות החזקות והגדולות יקלו על סחיבת המוצרים הביתה, וכאשר השקיות ישמשו כשקיות אשפה הן תהינה מלאות ולא תתעופפנה באוויר בכל רוח קלה ולא יחנקו את הדג והיעל.

הדבר אפשרי ובקלות, ויביא תועלת לכולם. אך דורש אימוץ קוו החשיבה של "שימוש חליפי" .
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'להגן על הסביבה בעזרת המשרד הממונה ההגנה'
להגן על הסביבה בעזרת המשרד הממונה ההגנה
13/06/2010 | 11:50
15
1
כיצד לדעתך ייאכף על הסופר-מרקט לייצר שקית שתתאים לאשפה הביתית ?

זאת ועוד, את קונה קילו מלפפונים ועוד קילו עגבניות ועוד אחד של פלפל אדום, וירוק, וצהוב, ובצל, ושום, וזעתר בשקית קטנה, וכדי שהסלט יצא ראוי למאכל אתה נותן בקבוק שמן זית וכל מוצר נאסף בשקית נילון משלו, ויוצא שאתה בא הבייתה עם הרבה טרה של ברוטו.
לאחר שאת קולפת הכל ואוכל את התוך, נותר לך מעט מזעיר וכל השקיות שהבאת הבייתה, נפחן גדול מהדרוש לך לזריקת אשפה עשרות מונים. לכן, מוטב לתת אשפה בשקיות גדולות או בשק דוג-לי, קט-לי, או דג-לי, לפני השלכתה אל 10 שקיות ניילון הנכנסות בשק אחד.

מכאן, ראוי לגדל חיית מחמד.
במחשבה שניה עדיף חתולים, או דגים כי האלטרנטיבה השלישית, יש איתה בעיה אורבנית.

לסיכום דעתי, אסיף עדיף.

ועוד דבר, ניסויים מגוחכים נעשים כאלה, כשאין מאחוריהם כוונה של אמת.
חקיקה סביבתית המייקרת את השימוש בשקיות נילון לצרכן, היא משענת אמיתית לשינוי.
אנחנו המעוניינים בהתנהלות סביבתית אחרת, יכולים לגרום למשרד הגנת הסביבה לעשות מעשה התואם את שמו.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'אולי לא לאשפה ביתית'
אולי לא לאשפה ביתית
13/06/2010 | 12:15
1
3
אבל לכל מטרה ראויה אחרת כן. אצלנו יש ילדים, אז השימוש החוזר חזק אצלנו. משתמשים בכל שקית פעמיים ואף יותר לפעמים. נכון שלבסוף הן מגיעות לפח, אבל מבחינתנו יש צימצום שימוש.

הרעיון יפה ומזכיר לי את ילדותי עם סלי הקניות המרושתים, ודומה לשקיות הרב פעמיות...אבל לטעמי הוא נשאר בחזקת רעיון שאומץ ע"י משתמשים בעלי מודעות גבוהה במיוחד שמוכנים לוותר על החסמים כנגד הנוחות והזמינות הבלתי נסבלת של שקיות הפלסטיק.

בתחל'ס זה מוצר צריכה המוני ובתור אחד שכזה נדרש לא פחות מפיתוח שקיות מתכלות שיעמדו במבחן האמת (אני יודע שלכאורה הן קיימות אבל למה הם לא בסופר), ועד שלא יגיע הפיתוח הזה, חינוך לReUse הוא התשובה. למיחזור לצערי אין תשובת מחץ לשקיות הפלסטיק.

ייקור השקיות? גם לא תשובת מחץ, בעצם אולי, אם הן ממש תתייקרנה כמו סיגריות בקנדה בשנות השמונים...

ו...הניסוי שלך אינו מגוחך כלל ועיקר. מזמין אותך להשאר ולתרום כאן בפורום

איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'שימוש חוזר בשקיות ניילון'
שימוש חוזר בשקיות ניילון
20/06/2010 | 10:21
10
הי מנזיב,
גם אצלנו בבית יש שימוש חוזר שוב ושוב ושוב בשקיות שכבר נמצאות בבית, גם לפני הילד, כפי שסיפרת שקורה גם אצלך.

לגבי פתרון הולם - שכמובן אין כיום פתרון כולל לבעיית שקיות הניילון - ראיתי פתרון יפה שמשלב שקיות מיותמות בהן כבר לא ניתן להשתמש לנשיאת ואחסון תכולה, ואת הסל הנוסטלגי.
גזירת השקיות (בשיטה מסויימת) וסריגתן לסל קניות, חזק וצבעוני.
אני ניסיתי פעם להכין סל כזה, אבל עד כמה שאני מחבבת סריגה ומקרמה, זה רחוק ממני אלפי מונים. כשרונית אבל לא בזה...

לאסיף הצטרפתי כי ראיתי פתרון נוח ויעיל (וכמובן מעוצב בטוב טעם D-;  )
ואני שמחה לבשר שלגבי שקיות הניילון בבית - אנחנו מסתדרים יופי יופי בלעדיהן.
(לפח אני קונה שקיות מתכלות, לפחות זה, את המתנות של החתולה אני עוטפת בנייר עיתון מהשכנים... ועוד)

ממליצה בהחלט
אדית.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'המשרד הממונה ההגנה = הממונה על ההגנה'
המשרד הממונה ההגנה = הממונה על ההגנה
14/06/2010 | 12:07
1
2
בתיה שלום,

אם כבר אני נכנס לתקן טעות, אז אולי כדאי גם להגיד כי בדברים שלך יש הסתכלות מקפת שלמרבה הצער, חסרה בציבור הרחב.

אלא מה, להניע שינוי זה מעשה נכבד, ונכבד מקורו בכבד ללמדך שלא קל הוא.
לכן, מומלץ לא לבוז ליום קטנות, לא לפרוטה המצטרפת לפרוטה כדי אוצר גדול, ולא למעשים קטנים.
אלה, מטבעם קלים הם מהשינוי הגדול ומה שטוב בהם, שהם מובילים שינוי קטן לא רק במעשה אלא גם בחשיבה.
שינוי בחשיבה הוא לגרום לעצמך לוותר על מה שנהגת קודם לעשות, לחשוב.
ביני לביני אני מודה שקשה לי לשנות ולהשתנות, אבל כשהולכים איתי בקטן, אני נפתח (לפעמים) גם למעשים גדולים.

לבד מכך, לא נראה לי שנצליח לעצור את משק הרכב והדלק בקרוב. לכן, עד שנצליח אם נצליח, מוטב שנעשה צעדים קטנים אך מיטיבים.

שקיות אסיף הן מעשה שיש לו סיכוי, יש לו תרומה מיטיבה לסביבה, יש בו גרעין משנה חשיבה ותפיסת עולם.
אז לא אשאל מה רע, שהרי זה טוב, ואת הטוב ראוי לאמץ.

את באה ?

חיים
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-''
14/06/2010 | 20:03
2
לצפיה ב-'לשנהר, אין צורך לאכוף - זה כדאי למרכול'
לשנהר, אין צורך לאכוף - זה כדאי למרכול
14/06/2010 | 17:21
1
1
עם התקנת הקורא האופטי בקופות המרכולים, צוואר הבקבוק של תפוקת הקופאית הוא נושא אריזת המצרכים. בהליך אריזת המצרכים עיקר העיכוב נוצר בשל הצורך התכוף בפתיחת שקיות האריזה הדקיקות והקריעות בטרם יוכנסו אליהם המצרכים.  המהנדס שבדק את הנושא בתנאים שונים זיהה שאספקת שקית גדולה וחזקה יותר (כזו שתשמש בהמשך כשקית אשפה), הנה כדאית למרכול בשל הגדלת תפוקת הקופאית בשל הקלות בפתיחת השקית הגדולה ואריזת המצרכים המהירה יותר. דבר שיביא לחסכון בקופאיות.
לכן אין צורך "לאכוף" זאת על המרכולים אלא רק לעודד אותן לקדם זאת.
בזמנו פניתי למנהלת אחד הסופרמרקטים הגדולים שם ברכו על הרעיון אך ציינו שיישומו יידחה מאחר ויש להם חוזה ארוך בלתי ניתן להפרה עם יצרן שקיות קטנות ונפוצות.

כדי שאובן, מדובר בשקיות האריזה בקופות הסופרמרקט ולא בשקיות האריזה של העגבניות והמלפפונים והבצל במחלקת הירקות.

אתה צודק בציינך שנפח האשפה קטן מנפח הקניות, אך ההבדל אינו גדול מאחר ורוב נפח האשפה הוא אריזות קשיחות שהתרוקנו כמו גביעי יוגורט וקופסאות חלב וגבינה, ורכיב העגבניות והפלפל אינו גדול. וגם אם תיוותרנה מספר שקיות שלא ינוצלו כשקיות אשפה, הרי בשל חוזקן ואיכותן הן יכולות לשמש לשימוש חליפי אחר, למשל אריזת ספרים למסירה לספריה העירונית, או לאריזת בגדי החורף לשם אחסונן לתקופת הקיץ וכך הלאה.

את החקיקה הסביבתית המייקרת יש להפעיל כלפי נושא הדלק והנסיעות - כי כפי שציינתי הפלסטיק הנו תוצר לוואי של ייצור הדלק. אך כדי לייקר את הדלק יש לתת לאדם אלטרנטיבה של הקטנת מרחקי הנסיעה וזאת באמצעות מתן אפשרות קלה למגורים בטווח קצר ממקום העבודה וההשכלה. ולכן באה הצעתי לביצוע רפורמה אגררית וביטול משטר בעלי האחוזות והחזרת נכסי הקרקע לידי העם. רפורמה זו תאפשר לכל מי שיחפוץ לכך לבנות ביתו בזול תחת עץ הצל והפרי ולהתגורר בטווח קצר ממקום עבודתו
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'21% מהפסולת הביתית הן אריזות קשיחות'
21% מהפסולת הביתית הן אריזות קשיחות
14/06/2010 | 19:54
7
ומתוכננות להכלל בזרם יבש במסגרת חוק האריזות שצפוי שיאושר עד סוף השנה. שוק הממחזרים ומטמיני האשפה רובם ככולם נערכים אליו כעת. הם מבינים שנפח האשפה להטמנה יקטן משמעותית, וזרם היבש יגדל בכמות ובאיכות מפאת הפרדתו ב"מקור". הזרם הרטוב מיועד לדישון והמרתו לאנרגיה כמובן, היבש ימשיך להיות בזרמים של פלסטיק נייר וכל השאר, או זרמים נוספים זה כבר תלוי ביזמים פרטיים ובעיריות ויהיה מיועד למיחזור ביעדים הקבועים בחוק.

הנתונים הללו נאספו מתוך ניתוח של תחנות מעבר והטמנה שבחלקן יש פתרונות קצה קיימים למיון ומיחזור.

אחריות היצרן המגולמת בחוק היא חקיקה סביבתית כפי שאת שואפת אליה, ומבלי קשר לסדר העדיפויות שלך בשלושת ה-R, מכוונת לחולל מהפיכה סביבתית וחשיבתית להפרדה במקור בכל הרמות, הצרכן עד היצרן. המיחזור מיועד לההפך לנחלת כלל היצרנים והצרכנים מבלי לנסות לטפל בתרבות הצריכה ובשני ה-R הנותרים. לצורך זה נדרשת פעולה נפרדת.

לא שמעתי על חקיקה סביבתית בנושא הדלק והנסיעות, ואת דעתי על הרפורמה האגררית כבר הבעתי בקליפת אגוז: יש קרבות עם סיכוי למימוש יותר משמעותי מליישם רפורמה שכזאת בישראל.

בסופו של יום הגיוני לא לבוז לפרוטות ולא להסתכלות המקפת. כולן דעות שונות שמכוונות לאותה מטרה.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'לשנהר, חל בלבול במיקום התשובות - אמשיך בכך'
לשנהר, חל בלבול במיקום התשובות - אמשיך בכך
14/06/2010 | 17:46
8
1
וכפי שציינת (במקום אחר), הגישה האקולוגית הנבונה (ואני מנסה להשתלב בה) היא גישה מערכתית ולא "פתרון מקומי". בנושאי אקולוגיה רבים מתברר שהמקום בו מופיע הנזק שונה ורחוק מהמקום בו הוא צץ.
ואספר לך אנקדוטה עימה נפגשתי במסעותי. לפני כ 15 שנה חל דלדול חמור בדגה באפיקי הנחלים בפארק יוסמיטי בארה"ב. חקרו רבים את הנושא וגילו שהגורם לדלדול הדגה נוצר בשל עכירותם של המים שגדלה משמעותית. לאחר מחקר נוסף התברר שהגורם לעכירות המים הנו גידול סחף הקרקע בבסיס הצוקים המקיפים את הפארק. מחקר נוסף זיהה שהגורם לגידול סחף הקרקע הנו הפחתת כמות העשב האוחז בשורשיו את העפר ומונע את היסחפותו בגשמים.  מחקר נוסף גילה שהעשב נחלש בשת תופעת רעיית ייתר של הצבאים שהעדיפו משום מה לטפס אל בסיס הצוקים ולרעות שם ולא בשטחי העמק למטה.  החוקרים לא התעצלו ושנה מאוחר יותר זיהו שהתופעה נוצרה בשל גידול כמות הדובים שבחרה לשהות בעמק, דבר שהבריח את הצבאים (האמהות עם הגורים הצעירים בעיקר) גבוה אל בסיס הצוקים ולרעות שם. או אז הבינו החוקרים שהגורם לכך הוא המנהג החביב של המבקרים להאכיל את הדובים ולהשאיר להם שיירי מזון בפחי האשפה ליד חניוני הפארק בעמק למטה. והאיסור להאכלת הדובים נאכף בייתר שאת - וראה זה פלא, לאחר שנתיים חזרו מי הנחלים להיות זכים והדגים פיזזו באור השמש.

הגישה המדעית האקולוגית מבינה שהתערבות מסיבית של האדם בטבע, גורמת לחוסר איזון, וגם אם איננו רואים כרגע היכן בדיוק יגרם הנזק, הוא יופיע. ולכן התפיסה שלי דורשת הקטנת המעורבות, משמע הקטנת הפעילות החומרנית, פחות נסיעות ודלק, פחות עבודה ופחות שאיבת ייתר של מאגרי המים, פחות בנינים גבוהים חוסמי תנועת אויר ונוף, פחות צריכת ראווה וגאווה.  
וגישתי היא בראש וראשונה REDUCE - הקטנה. ובהמשך REUSE משמע שימוש חליפי - כמו בנושא שקית הקניות - שהיא גם שקית האשפה.  ואילו נושא המיחזור חשיבותו מעטה ונזקו גדול שכן הוא מקל על מצפונו של צרכן הייתר.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'אבן יקירתי, אני מעדיף שמות פרטיים'
אבן יקירתי, אני מעדיף שמות פרטיים
14/06/2010 | 19:53
7
3
אך אם תרצי שאמשיך לקרא לך כך, המשיכי לכנות אותי שנהר.

יפה הסיפור על יוסמיטי, אך למה להרחיק נדוד. יש לנו מקרים משלנו - יבוש החולה, שרפות רועים, נטיעת אורנים באזור שלתושביו יש יד קלה על הגפרור, שרפות וסחף קרקע, וירידת ביו-מסה, ועוד כהנה וכהנה.

אני שמח למצא כאן קולגה ערה למורכבות מחד ולאחריות האדם להנעת תהליכים מאידך.
לכן, אצייד אותך בסיטואציה ממסעותי שלי, עומד על בימת בית בירם (ביה"ס הריאלי בחיםה) בפני תלמידי שמניות מנסה למשוך אותם אל שימור הסביבה, ומולי נציג חברת חשמל הפונה אליהם לשימוש בנוחיות ובעוצמה שמעמידה לרשותם הטכנולוגיה. רואה עצמי נוחל הצלחה בקרב גרעין מצומצם, וכשלון צורב אצל הרוב.
preaching כפי שכינו זאת כאן עובד בעיקר על המשוכנעים. לאחרים זה נראה קיצוני מידי ומשום כך מפחיד, אפילו דוחה. לכן מקובלת עלי גישת "אט פתח לו", לא בבת אחת.
לשם כך צריך להבין גם את נפש האדם, לא די בהבנת תהליכים סביבתיים.

מאוד הרשימה אותי הבנתך בתהליך שתארת. באמת. מכאן וגם מרוב הזמן שאני עוסק בכך, אני מפציר בך, אל תנסי מהלכים כל כך גדולים, בואי בקטן. אל תתחילי מסע של אלף מילים בצעד אחד שעלול לסטות מן הדרך, הקדימי אלף מילים לצעד אחד ובלבד שיעשה נכון. שהרי 1000 חכמים אינם יכולים לתקן ניזקו של גפרור אחד, ומוטב לנו שציבור רחב ככל האפשר יבין את צעדינו, וחשוב מכך, יסכים להם.

אני מקווה שיעלו כאן בקרוב את האתר של שקיות אסיף, כדי שכולנו נתרשם.
בינתיים אפשר להתרשם ממחלוקת על גישות סביבתיות. גם זה נושא ראוי מאין כמוהו !!

חיים
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'מכל מלמדי השכלתי'
מכל מלמדי השכלתי
14/06/2010 | 20:03
2
1
ניסחת בבהירות והאמת טוב יותר ממני, את מדיניות הכנסת האורחים  כאן בפורום. בניסוח עממי אם תרשה לי: "כשבא מבקר חדש קודם כל מכינים לו קפה, אחרי זה מכניסים אותו לסלון שם יושב טרומן קפוטה ומרביץ תורה בקהל מרעיו"

אכן מוטבע בדי.אנ.איי ובנפש האדם תהליכים הדרגתיים של לימוד וכניסה לנושא חדש ויש להבין זאת אם רוצים לגייס כוחות רעננים לתהליך. כל תהליך.

איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'תודה, 1/2 כפית סוכר ו..... ראה גוייסת'
תודה, 1/2 כפית סוכר ו..... ראה גוייסת
14/06/2010 | 20:13
1
2
לצפיה ב-'סוכרזית'
סוכרזית
14/06/2010 | 20:28
1
אבל מי סופר

איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'לחיים, שוב ארחיק נדוד והפעם לצפון קוריאה.'
לחיים, שוב ארחיק נדוד והפעם לצפון קוריאה.
14/06/2010 | 20:42
3
בצפון קוריאה יש בעיה של חוסר במשאבות לאופנים, ותרופות לדילול דם, כמו כן יש בעיה של מליונים המתים ברעב ובקור. ויש גם בעיה של דיכוי הציבור באלימות ועינויים, וכן קשיים בנושא התחבורה הציבורית, ועיכובים בתיקוני מדחסים למערכות קירור. ועוד עשרים אלף בעיות שונות גדולות וקטנות.

אנחנו "כאזרחי קוריאה" יכולים להציע פתרונות ישימים וקלים, למשל מיחזור משאבות לאופנים או שיפור מערכת השימון העצמי במדחסי הקירור. אך התשובה האמיתית היא "מהפכה ורפורמה. לסלק את שלטון הקומוניזם שהוא הוא הגורם לכל המכשלות והסבל לסוגיו השונים.

זאת גם גישתי לגבי נושא האקולוגיה, ונושאים חינוכיים ופוליטיים חשובים אחרים, העיסוק במשאבות האופנים, או דגם משופר לשקיות אשפה, יותר מאשר הוא מועיל נקודתית נועד להשקיט את המצפון כדי למנוע את אי הנוחות של ביצוע מהפיכה של ממש, אי הנוחות במאבק נגד הקומוניזם הדורסני שם או הפיאודליזם הדורסני כאן. מאבק נגד תמצית הפגע- תרבות הדיכוי שם  ותרבות הצריכה כאן.

והנה אנו שבים הביתה, לשכונה שלנו.
הבת הקטנה של השכנים קנתה בדמי הכיס מארז של קופסאות קולה, רוקנה את תוכנן לאסלה, ואצה להביא את הקופסאות הריקות אל הכיתה - "לפרויקט איכות הסביבה".  זו אמנם תופעה קיצונית, אך רבים הם התמימים שנדמה להם ש"איכות הסביבה" היא הזנת מיכלי הענק המכוערים הניצבים בפינות הרחוב במיכלי פלסטיק ושקיות. והעיסוק הכפייתי בנושא זה מערפל ומונע את האיתור והתיקון של המפגע האמיתי, שאמנם פתרונו אינו קל ופשוט אך תועלתו אמיתית ולא למראית עין.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'לבתיה - שירו של יהודה עמיחי'
לבתיה - שירו של יהודה עמיחי
15/06/2010 | 00:11
2
1
מן המקום שבו אנו צודקים
לא יצמחו לעולם
פרחים באביב.

המקום שבו אנו צודקים
הוא קשה ורמוס
כמו חצר.

אבל ספקות ואהבות עושים
את העולם לתחוח
כמו חפרפרת,כמו חריש.

ולחישה תשמע במקום
שבו היה הבית
אשר נחרב.

מכיוון שאנו דורכים באהבה בשני מקומות שונים, אני רוצה להאמין שמתגנב ספק לליבנו, כדי כך שאיננו מהדקים את האדמה עד שלא יצמח בה דבר.

חיים
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'צֶדֶק צֶדֶק, תִּרְדֹּף--לְמַעַן תִּחְיֶה וְיָ'
צֶדֶק צֶדֶק, תִּרְדֹּף--לְמַעַן תִּחְיֶה וְיָ
15/06/2010 | 15:19
1
1
שָׁפְטוּ אֶת-הָעָם, מִשְׁפַּט-צֶדֶק. יט לֹא-תַטֶּה מִשְׁפָּט, לֹא תַכִּיר פָּנִים; וְלֹא-תִקַּח שֹׁחַד--כִּי הַשֹּׁחַד יְעַוֵּר עֵינֵי חֲכָמִים, וִיסַלֵּף דִּבְרֵי צַדִּיקִם. כ צֶדֶק צֶדֶק, תִּרְדֹּף--לְמַעַן תִּחְיֶה וְיָרַשְׁתָּ אֶת-הָאָרֶץ.

אוסף השורות העלובות של יהודה עמיחי הוא ההפך מהגישה המוסרית הערכית, הוא שיאו של הרקבון.

אותם שמתווכחים ויוצאים נגדי (או נגד כל מי שיבקש להביא שינוי מהותי) בוחרים במגוון טכניקות פסולות, ותמצא אותן משולבות בתגובות לדברי כאן.

א. זה לא רעיון מקורי
ב. זה לא מתאים לנושא בשרשור
ג. זה מפחיד את המבקרים החדשים
ד. זה גדול מדי, אנחנו מעדיפים להתעסק בקטנות
ה.  את לא צודקת, כי לא הבאת פירוט מלא של הכל
ו.   את לא צודקת כי הבאת פירוט רחב מדי
ז.  זה לא מעשי.
ח.  בעובדה רק את חושבת כך
ט.  יש לך בטח איזה אינטרס חבוי - את אוהבת נדל"ן
י.  את שונאת את השמאלנים והחקלאים
י"א. תגובתך נמחקה - היה בה עלבון למנהל
י"ב.  דיבורים כמו ים, ואפס מעשים
י"ג.  אין אמת מוחלטת - כל אחד והאמת שלו
י"ד  והגרוע מכל, אל לך לבקש את האמת והצדק - כי זה "מהדק את הקרקע"

חיפוש הצדק והאמת הוא בסיס האנוש ותרבותו. ואילו "החפרפרת" של עמיחי, יותר מאשר היא מתחחת את הקרקע היא מכרסמת את השורשים ומחסלת את הצמחיה.

א
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'בקש שלום ורדפהו'
בקש שלום ורדפהו
15/06/2010 | 20:19
בתיה

אני מרשה לעצמי להניח שגם הפסוק הזה מוכר לך.
הבחירה אחר מה לרדוף היא שלך, וגם על זה לא אבקר אותך. גם לא על ביקורתך הספרותית.

אינני מאשים אותך במאומה, ואל נא תדביקי לי תגובות שאינן מקולמוסי. גם לא כיוונתי איש לסור מן האמת והצדק.  
מאידך התמונה שמצטיירת לי למקרא שירו של עמיחי היא של ילד הרוצה דבר מה באופן מסויים, ומשלא בא על סיפוקו, עומד ורוקע ברגליו, מהדק את הקרקע כדי כך ששום דבר אינו צומח בה. אין לזה כל קשר עם אמת, או צדק, רק עם חוסר יכולת לקבל שאפשר לעלות לירושלים דרך גוש דן וגם דרך הבקעה.

אז את תעלי בדרכך ואני בדרכי כי זו זכותך וזו זכותי ,ואשמח אם תקבלי שמותר לאנשים שאינם מכירים זה את זה לחשוב אחרת כי כשאת מדברת על קומוניזם ופיאודליזם, אל נא תשכחי את הדמוקרטיה.

ועוד דבר חשוב בעייני, מאד התרשמתי מגישתך לנושאים סביבתיים ומהבנתך בהם. לכן, גם אם את יוצאת נגד, אתמוך בזכותך להתבטא כאן.

חזקי ואמצי
חיים
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'קצת חומר למחשבה'
קצת חומר למחשבה
13/06/2010 | 12:05
22
6
וקודם כל ברוך השב לצל קורתנו, מזמן לא ביקרת

השאלה שצריך לשאול בנושא זה, האם השקית היא אם כל רע בנושא הצריכה שלנו, או רק סמל שנותן לנפשנו הדוויה מנוח, כי קל מאד להשתחרר ממנה.

כאשר אתה נוסע מביתך בעמק הירוק לכברי לבצע את קניותך, משהוא כמו 5 ק"מ כל כיוון, עם צומת מעצבנת בדרך. אתה שורף בדרכך (הלוך ושוב) משהו כמו 1 ק"ג של דלק. נכון שכאשר דלק זה נשרף לא רואים את הפסולת שהוא משאיר, אבל פסולת זו נמצאת בסביבה.
האם מה שיציל את עולמנו זה החיסכון של 50 גרם הדלק ששימש לייצור אותן שקיות, שהיית לוקח על מנת לייעל את קניותך? שהרי אתה ודאי שלא היית משליך את השקיות המשומשות שיתעופפו להם ביערות הגליל המוריקים, אלא משתמש בה שוב ושוב, עד שבסוף דרכה הייתה מוצאת עצמה בפח האשפה שתכולתו תוטמן לה אחר כבוד באדמות עברון. או שאולי כדאי למקד את ניסיונות שיפור הסביבה באותו ק"ג שלם של דלק שנשרף לו בדרכך לקניות?
אין ספק שחיסכון של 10% בדלק אותו אתה צורך יועיל לסביבה הרבה יותר מ 50% חיסכון בשקיות אותן אתה צורך.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'העובדה שקיימת לנו ערימה של נושאים לדון'
העובדה שקיימת לנו ערימה של נושאים לדון
13/06/2010 | 12:20
21
5
לטפל בהם במסגרת איכות הסביבה, אינה אומרת שנושא מסויים ייתר (מלשון מיותר) נושא אחר משום הכמותיות שלו. אולי כן ישפיע על סדר עדיפויות של טיפול בנושאים, אבל נושא השקיות עומד בפני עצמו ודורש התייחסות פרטנית. ההשוואה לדלק הנדרש לנסיעות היא לא השוואה מאוזנת. עובדה היא שהשקיות מגיעות לבסוף להטמנה או ללכלוך יערות ארצנו היא היא החשובה ביותר. דעתי.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'ייתר=מייתר'
ייתר=מייתר
13/06/2010 | 12:21
4
לצפיה ב-'יש ערימה של נושאים, לכן כדאי לעסוק ברגישים'
יש ערימה של נושאים, לכן כדאי לעסוק ברגישים
13/06/2010 | 18:06
19
עיקר נושא שקיות הניילון והפלסטיק הנו תוצר לוואי של הדלק למכוניות. ולמעשה בהיקפי הנסיעה כיום נוצר עודף של תוצרי לוואי אלו ולכן חומר הגלם של תעשיית הפלסטיק כה זול.
מאחר וה"חוליה החלשה" היא צריכת הדלק, הרי הקטנת משך הנסיעות ואורכן היא התשובה החשובה, ואילו השקית היא שולית.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'לא תוצר לוואי של הדלק אלא של תרבות צרכנית'
לא תוצר לוואי של הדלק אלא של תרבות צרכנית
13/06/2010 | 18:20
18
השקיות קיימות עקב גידול הצריכה ותופעת המולים והקניונים. פעם היו מסתדרים על הסל פלסטיק המרושתת, היום בקניה של 500-1000 ש"ח, לא. מה לעשות. זה יותר נוח.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'הביקוש הוא שילוב של צורך ומחיר'
הביקוש הוא שילוב של צורך ומחיר
13/06/2010 | 18:34
17
ומאחר והמחיר - העלות היא נמוכה כי הפלסטיק הוא תוצר לוואי של הדלק, והביקוש לדלק הוא גבוה - כפי שציינת בשל "תרבות צרכנית", הרי עודפי הפלסטיק שנוצרו גרמו לירידת מחירי השקיות, והן נמסרות חינם אין כסף.  לכן מי שרוצה להקטין את השימוש בשקיות להבאת מצרכים צריך פשוט לנסוע פחות. וכמובן ליצור שימוש משני כשקיות אשפה להוצאת שיירי המצרכים ואריזותיהם.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'לא מבין את ההקשר איך לנסוע פחות'
לא מבין את ההקשר איך לנסוע פחות
13/06/2010 | 19:38
7
יביא להקטנת השימוש בשקיות. אנחנו אחרי ההיסטוריה ובמציאות שהשקיות בעלות עלות אפסית. הצריכה השתרשה, לכן היא מציאות מעצבת. הפתרון לנסוע פחות בעל הקשר קלוש במציאות הנוכחית, לכן צריך לפתור את הבעיה החדשה שנוצרה. לגרום למליארדי אנשים לנסוע פחות יותר קשה מלייצר שקיות מתכלות כמדומני, בקיצור מחכים לטכנולוגיה.

לגבי שימוש חוזר - בבדאי.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'עודפי תוצרי הלוואי של הדלק - מוזילים את השקית'
עודפי תוצרי הלוואי של הדלק - מוזילים את השקית
13/06/2010 | 20:24
6
וככל שניסע פחות, יהיו פחות עודפים, מחיר הפלסטיק יעלה וכך גם מחיר השקית. דבר שיקטין את השימוש בה.
כפי שציינתי הדרך הנכונה היא ליצור שקית חזקה דו שימושית שתשמש גם כשקית אשפה, עדיף שקית חזקה ולא שקית מתכלה
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'הבנתי את ההקשר הטכני'
הבנתי את ההקשר הטכני
13/06/2010 | 21:00
5
זאת הייתה צרות ביטוי, לנסוע פחות בימינו, קלוש להשיג את זה. הפתרונות צריכים להשלב בתרבות הצריכה. ואפשר. אני כבר חוזר על עצמי.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'צרות=צורת (למרות שטעות משעשעת)'
צרות=צורת (למרות שטעות משעשעת)
13/06/2010 | 21:03
2
לצפיה ב-'הפתרון הוא לסלק את תרבות הצריכה'
הפתרון הוא לסלק את תרבות הצריכה
13/06/2010 | 21:34
3
ולאמץ תרבות של צניעות חומרנית והתנהגות אנושית ומתחשבת. כפי שהדבר הצליח בנושא קטיף פרחי הבר, או שימוש בפרוות חיות כלבוש, כך יבוא יום ואת הכבוד נעניק למי שצורך מעט ולא למי שצורך הרבה.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
14/06/2010 | 09:09
2
לצפיה ב-'בתיה, ראי פנייתי אלייך'
בתיה, ראי פנייתי אלייך
14/06/2010 | 15:42
1
6
היכן שתיקנתי "המשרד הממונה ההגנה = הממונה על ההגנה".

חיים
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'השבתי לך שם, תודה על התייחסותך העיניינית'
השבתי לך שם, תודה על התייחסותך העיניינית
14/06/2010 | 17:22
2
לצפיה ב-'קביעה לא מבוססת'
קביעה לא מבוססת
13/06/2010 | 21:57
8
3
"הפלסטיק הוא תוצר לוואי של הדלק". על סמך מה הקביעה הנחרצת הזו?
באותה מידה גם גם נרות, אספלט, גז בישול ואצטון הם תוצר לוואי של הדלק.
הפלסטיק הוא תוצר של חמרי גלם פחמימניים. לא תוצר לוואי של שום דבר.

יש שפע חומרים שמקורם תרכובות פחמימניות ובתהליך הזיקוק של הנפט הגולמי למרכיביו מתקבלות פרקציות באורכי שרשרת שונים. ליצור פלסטיק משתמשים לרוב דווקא בפרקציות קלות יחסית שעובדות תהליך פילמור אבל תהליכים של פיצוח קטליטי (הקטנת שרשראות פחמימניות ארוכות לקצרות יותר) מבוצע דרך קבע בבתי הזיקוק.
אגב, אם הנתונים לגבי מאגרי הגז הטבעי בים התיכון אכן נכונים - מחיר הפלסטיק ירד עוד יותר. מקורם של ה PVC והפוליאתילן (שני הפלסטיקים הנפוצים שמשמשים ליצור מרבית השקיות) הוא גז אתילן. (פוליאתילן הוא תוצר של פלמור של אתילן. ביצור PVC עובר האתילן שלב מקדים של תגובה עם כלור ליצירת VCM שמפולמר בשלב הבא ל PVC).

לכן הטענה שהקטנת צריכת הדלק תביא לעלית מחירי הפלסטיק אינה מעוגנת בקרקע המציאות, וזאת משום שמחירי הפלסטיק קשורים למחירי הנפט רק בעקיפין. הם נובעים במידה רבה מכושר היצור והמלאים של מפעלי היצור של ה resin (הפולימר בצורתו הגולמית לפני העיבוד) ופחות ממחירי חומרי הגלם של אותם מפעלי יצור. כהערת אגב - מחירי ה resin בתעשיית הפלסטיק העולמית עלו ב 50% ברבעון האחרון (למרות שלא נרשמה עליה מקבילה במחירי הנפט). מחירי מוצרי הפלסטיק המוגמרים עלו בפחות מ 30%. מחירי השקיות לצרכן לא השתנו. וזה רק ללמדנו שתמחור המוצרים בתעשיה הזו, משלב חומרי הגלם הראשונים (נפט גלמי או גז טבעי), דרך התזקיקים, המונומר וה resin למוצר הסופי - אינו קשור ישירות לעלות/מחיר של חומר הגלם של כל אחד משלבי היצור.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'אסיף - על שקיות ונסיעות'
אסיף - על שקיות ונסיעות
14/06/2010 | 01:56
7
3
מפתיע תמיד מחדש,
אתה מניח רעיון בחלל, חושב שתהיינה תגובות, ומקבל אפילו את שלא יגורת.
לא שאני מתלונן חלילה, אבל צמצום נסיעות ?
הכיוון הזה מחזיר אותנו לשבוע עבודה של 6 ימים למשל. למה ? כי כך יהיו לנו פחות ימים לטייל עם הטרקטורונים והג'יפים מחריבי הנוף וייצרני חומר הגלם של... מצד שני, אם אמיר נסיעה של אחת ליומיים למרכולית בנסיעה שבועית, הרי שאז לא אקנה בשקיות אלא בארגזים ונמצאתי חוסך בשני התחומים. אך עליה וקוץ בה, המאחסן הרבה בביתו נזקק להרבה חשמל למקררו. חשמל = דלק, אז אנא באנו.
ולאחר ששמתי על גג ביתי פאנלים סולאריים ואני מייצר חשמל פוטו-וולטאי, אני צריך לשם הגדלת נפח המקרר, להגדיל גם את נפח הבטריות לצבירת חשמל. בטריות = חומצות...
טוב, אז לא רק את שבוע העבודה צריך להאריך מחדש, אולי כדאי לחזור, נגיד עד חברת ציידים ומלקטים ?
והרי לכם עוד כבשה ועוד עליה ועוד קוץ, שכן יהיו הציידים והמלקטים יוצאים לעמל יומם עם שקיות נילון לתת בהן גרגירי יער, או שוק של צבי שהוכה על ירך, ובתי הזיקוק שייצרו אותן (את השקיות), יהיה להם עודף של חומר שאפשר להניע בו מנועי בערה פנימית, ואפשר יהיה לבנות טרקטורונים וג'יפים, ואפשר יהיה לסוע לטייל, ויקצרו את שבוע העבודה. רבאק. העולם מורכב.

ואני, כל מה שרציתי זה לאסוף כמה אחים לדעה ולספר להם על שקיות אסיף שמצאו חן בעייני זוגתי כדי כך, שרציתי לספר לחברה.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'פריצ'ינג'
פריצ'ינג
14/06/2010 | 09:15
6
4
אכן, ההקשרים הזויים, באמיתות יש רק גרעין של אמת והאוטופיה נשמעת כבר כמו perpetuum mobile....אבל זה עניין של דעה.

אני מנסה להכיל את התופעה. כל עוד היא לא מציפה ולא מקדמת ב"ברכה" את המבקרים החדשים והמשתאים, גם לפריצ'רים יש זכות ומקום להתבטא כאן.

במקרה שלך התרשמתי שאתה ילד גדול ובהחלט מסוגל לענות לבד, אבל רק לפני כמה ימים היית צריך לראות את השרשור שהתפתח עקב שאלה תמימה של מבקר חדש על עלות פחי מיחזור.

אמרתי ואני חוזר, אתה מוזמן בכייף להשאר ולתרום, המינון עלי
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'שקית רשת רב שימושית רב פעמית במקום שקית נילון'
שקית רשת רב שימושית רב פעמית במקום שקית נילון
14/06/2010 | 10:52
5
51

שלא תיווצר התרשמות שגויה, כל עזרה מתקבלת בברכה, ואין כשאלות תמימות לפצח את עידן התום.
אשר להזמנתך, אשאר שקיות ניילון לבער.

נ.ב.
בעייה בכבל מעביר תמונות למחשב מונעת ממני (בינתיים) להביא בפניכם את תמונת שקית אסיף - החלופה לשקיות הניילון.

חיים
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'חיים תבורך בדרכך'
חיים תבורך בדרכך
15/06/2010 | 23:23
4
2
כל שניסית לרמוז, שהשקית הקטנה הזו נושאת על גבה את כל צרות הסביבה שלנו למרות שהיא ממש לא כזו.

במרבית המקרים השקית היא הפתרון הסביבתי הנכון לאריזה ושינוע מוצרים. המטרה צריכה להיות כל הזמן להפחית את המוצרים שאנו רוכשים ולא לעסוק בשוליים הניראים שאותם קל לקצץ.

הטיפול בשקיות מוביל למצב בו אנשים ממשיכים לרכוש כאילו אין מחר אבל משתמשים בשקית "מתכלה" או רב פעמית ויוצאים עם הרגשה שקניותיהם המיותרות תרמו לשיפור הסביבה.

בבחינה מעשית בעיניים פקוחות של מרבית הפתרונות הרב פעמיים מתברר שפגיעתם בסביבה גדולה מהשקית. השקיות הירוקות שמשקלן גדול פי 100-150 משקית הפלסטיק הרגילה, האם הן מחזיקות מעל 100 מחזורי חיים של שקית רגילה? שאם לא כן, פגיעתן של אלו רעה לסביבה. על המתכלות כבר סופר הרבה, והיום ברור למרבית העוסקים בנושא, שהן אינן מביאות שום יתרון סביבתי.
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'מדוע? (לגבי המתכלות)'
מדוע? (לגבי המתכלות)
16/06/2010 | 00:25
1
לצפיה ב-'דוגמה קטנה תבהיר'
דוגמה קטנה תבהיר
16/06/2010 | 22:56
3
לא מזמן עצרתי בחנות של תחנת דלק צהובה (בלי לפרסם), קניתי את אשר קניתי וסירבתי בעדינות לשקית שהוצעה לי. אומר לי המוכר "קח! זה שקית מתכלה זה טוב לסביבה"

זה מעבר למה שכתבתי כבר מזמן על הנושא
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'ברוך המברך'
ברוך המברך
16/06/2010 | 00:55
4
עוזי,
שקיות הניילון הן סימפטום לצרכנות, ובעיה סביבתית במקביל (לא אחזור לדברים שנכתבו וצולמו).
שקית אסיף, מנסה להחליפן, לא להלחם בצרכנות. מלחמה בצרכנות צריכה להתמודד עם תרבות צריכה, עם מוטנט של האדם  המפרסם, ועם תת המין האנושי ה - HOMO-CONSUMER.
לך אצל איטלו קאלווינו בספרו "הערים הסמויות מעין" בפרק על העיר ליאוניה (עמוד 109 כמדומני, מומלץ). הוא מתאר תאור אפוקאליפטי של עיר ואשפתה, אך כל חכמתו אינה עומדת מול טבע האדם (מה שמעמיד בספק את מותר האדם).
זו הסיבה שאני מבכר שינויים קטנים אצל רבים, על פני שינויים גדולים אצל מעטים. גם, שרשור של שינויים קטנים, יכול לגרום שינוי גדול. לכן אני מוכן להצטרף אל פעולות כאלה.

ברוח זאת העשייה הזו היא חלק ממערך גדול יותר, ועתידה להשתבץ ברעיון ה - SLOW FOOD המשמש כשלד לשימור נוף חקלאי מסורתי, ולפיתוח תיירות חקלאית אקולוגית באזורים פריפריאליים. (תוכלו לשמוע על כך בתוכניתו של גבי זהר על בית נטופה ברדיו צפון ביום שישי הקרוב).
כשיבוא הזמן, אספר כאן יותר, ואף אזמין לסיורים, להתנסות ולהתרשמות.

אשר לאורך חיי השקית החלופית - כחלק מקבוצת ניסוי שנמשך כחצי שנה, ועוד כחודשיים שעברו מתום הניסוי אני יודע קניות של 2 - 3 פעמים בשבוע  X  כשמונה חודשים,  נותן 75 - 80 פעמים של שימוש חוזר. נכון שזה לא 100, אבל השקית נראית כחדשה, ונראה לי כי תחזיק עוד זמן רב.

לילה טוב
חיים
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'לעוזי, כל הכבוד, סוף כל סוף תבונה באתר'
לעוזי, כל הכבוד, סוף כל סוף תבונה באתר
16/06/2010 | 12:10
הפגיעההעיקרית בשימוש בשקיות לאריזת מצרכים היא בכך שהן מושלכות ריקות לפח, ובהמשך מתעופפות ונוחתות על שיח ומקווה מים ופוגעות בצומח ובחי ובנוף.
כאשר ישתמשו בשקיות חזקות וגדולות יותר לאריזת מצרכים - אשר בהמשך דרכן ישמשו במקום "שקיות אשפה יעודיות". הרי בנוסף להקטנת הצריכה והייצור שחל שקיות האשפה, הרי שקיות המצרכים לא יושלכו ריקות (ומעופפות) אלא יהיו מלאות באשפה וישארו במקומן בתחתית המטמונת.

בחישוב שלך יש להוסיף לתחשיב את נושא שקיות האשפה בנוסף לייצור השקיות הכבדות.
וכאמור הנסיון הוכיח שאנשים רבים רכשו את השקיות הכבדות, אך בודדים מביאים אותן למרכול לשימוש חוזר לאריזת מצרכים. כך שלפי הצעה זו גם תימשך תופעת ייצור שקיות האשפה, גם תימשך תופעת ייצור והשלכת שקיות ריקות ומעופפות, ובנוסף גם יסעו למרחק בשביל לרכוש את השקיות הכבדות האמורות.

והמגוחך הוא שכל זאת נעשה בשם "איכות הסביבה".
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'תמונה של השקית'
תמונה של השקית
17/06/2010 | 00:07
1
1
שלום, לכולם
גם אני הייתי חלק מקבוצת המשוב של שקית אסיף, נהניתי מאד להשתמש בה ובעיקר הופתעתי לטובה מכמות התגובות החיובית - מכל מי שמאחורי ומצדדי - הקופאית, הקונים וכל מי שראה.

אני מוסיפה כאן תמונה (ראשונה!) של השקית.
מי שמעוניין בפרטים נוספים יכול לפנות דרך האתר שמופיע אצלי בחתימה.
כידוע, הפורום הוא לא המקום לדון בזה.

* ההודעה באישור ההנהלה*
------------------------------
אדית קולמן,
שקיות אסיף - פשוט לעשות שינוי
www.asif-bag.co.il
איכות הסביבה >>
לצפיה ב-'והתמונה כמובן'
והתמונה כמובן
17/06/2010 | 00:08
2

הודעות אחרונות

22:04 | 13.02.19 אורחים בפורום
12:47 | 27.12.18 טלבנימין
19:37 | 29.11.18 arikgendelmann
13:13 | 24.11.18 nivtol17
10:04 | 29.09.18 אורחים בפורום
18:07 | 23.09.18 אורחים בפורום
23:27 | 04.08.18 אורחים בפורום
23:24 | 04.08.18 אורחים בפורום
18:25 | 29.07.18 אורחים בפורום
17:40 | 29.07.18 RonaSasson
17:58 | 27.07.18 ישראל היא מדינה פח
11:45 | 15.07.18 זלופית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ