לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1356013,560 עוקבים אודות עסקים

פורום אוניברסיטת תל אביב

סטודנטים לתואר ראשון, תואר שני, דוקטורנטים, מתרגלים, מרצים, וכל שאר הלומדים והעובדים באוניברסיטת תל אביב- בעבר, בהווה ובעתיד- הפורום הזה הוא שלכם ובשבילכם!

בפורום יש מקום לשרשורים בנושא אוניברסיטת תל אביב, כמובן, אך הוא גם מיועד להיות מעין 'קמפוס' וירטואלי, סוג של כר דשא גדול, בו יוכלו להיפגש גם אלו מאיתנו שלא חולקים את אותו הדשא בהפסקה :-).

לכולם- ברוכים הבאים!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוניברסיטת תל אביב

סטודנטים לתואר ראשון, תואר שני, דוקטורנטים, מתרגלים, מרצים, וכל שאר הלומדים והעובדים באוניברסיטת תל אביב- בעבר, בהווה ובעתיד- הפורום הזה הוא שלכם ובשבילכם!

בפורום יש מקום לשרשורים בנושא אוניברסיטת תל אביב, כמובן, אך הוא גם מיועד להיות מעין 'קמפוס' וירטואלי, סוג של כר דשא גדול, בו יוכלו להיפגש גם אלו מאיתנו שלא חולקים את אותו הדשא בהפסקה :-).

לכולם- ברוכים הבאים!

x
הודעה מהנהלת הפורום
| שאלה בנושא שכר לימוד? בידינג? בדוק פה קודם  | הפרסום בפורום אסור! לשם כך קיימים הלוחות.| נא לקרוא את חוקי הפורום | . תשובות סופיות לקבלה יינתנו כאשר יתמלא המקום בחוג באופן סופי - זה יכול להיות גם לקראת תחילת הלימודים! 
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
27/05/2007 | 12:28
18
144
אני מתחיל ללמוד בת"א באוקטובר ורציתי לדעת מתי מתחילים לבחור מערכת שעות, הבנתי שיש שיטת בידינג, מישהו יכול להסביר אותה קצת?
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
<< ההודעה הנוכחית
27/05/2007 | 13:31
17
3025
עוד לא פורסמו תאריכי הבידינג.
תבדוק כל כמה זמן כאן:
https://www.ims.tau.ac.il/Bidd/
יש בצד אפשרות של מועדי הבידינג.

לגבי מה זה:
בידינג זה "מכרז". בדיוק כמו מכירה פומבית שבה לכל אחד יש סכום כסף שהוא מוכן לבזבז, כל התלמידים בחוגים השונים מקבלים מספר מסוים של נקודות (לפי החוג/ים שהוא נרשם אליהם), ומקצים נקודות לקורסים השונים. לכל קורס יש מיכסת תלמידים - ומתקבלים X התלמידים (תלוי במכסה) ששמו הכי הרבה נקודות. אי אפשר לשמור נקדות לבידינגים אחרים - עבור כל בידניג כדאי להשתמש בכל הנקודות שיש לך. לכל פקולטה ולכל חוג יש מועד ספציפי (של כמה ימים ברציפות) בהם אתה יכול לשנות בלי סוף את הקצאת הנקודות. כאשר נגמר המועד - המחשב של החוג מריץ בבת אחת את כל הנתונים (כך שלאף אחד אין יתרון של זמן - אם תקום מוקדם יותר מאחרים זה לא ישנה), לוקח לזה יום יומיים, וכל אחד רואה למה הוא התקבל.
יש בידינג נפרד לכל חוג, לעיתים בתאריכים נפרדים, מה שמקשה על התיאום בין החוגים (תיכף אסביר).

זה ממש ממש פשוט. תעשה לעצמך טובה ואל תסתבך עם זה כמו שאחרים (וגם אני בזמנו) עושים. כאשר הבידינג יתחיל, ואתה תיכנס למסך של הבידינג, הכל יהיה ברור, ואם משהו אחד או שתיים לא יהיו ברורים - תשאל (יש מספיק זמן, כאמור). תמיד כולם נלחצים ולא מבינים, אבל בבידינג עצמו יש מעט בעיות משום שזה מאוד פשוט.
מה שכן צריך לעשות מראש:
1- לוודא מה הקורסים שחובה/אפשר לקחת.
2- לדעת כמה נקודות תקבל (בכל חוג זה מפורט איפשהו) כדי שתוכל לדעת אם יש לך יתרון על אחרים (למשל, יכול להיות שרוב האנשים שלומדים חינוך משלבים את זה עם פסיכולוגיה, ויוקצו להם 100 נקודות, אבל משום שאתה משלב חינוך עם פיסיקה, וכבר יודעים שיש בעיות של מערכת לפעמים - תקבל 120 נקודות. זו סתם דוגמא, ושוב - הנקודות השונות שמוקצות לכל אחד מופיעות באתרי החוגים השונים).
יש גם קורסים שהם חובה לכולם, למשל, והם באותו היום לכולם באותה שנה - אז אין טעם להוציא על זה המון נקודות אם גם ככה כולם אמורים להיות שם ויש מספיק מקום נכון ? במצב זה - יהיה כתוב בדף המידע שתקבל בדואר שאלו קורסים שמקצים להם מינימום נקודות (משתנה מחוג לחוג. יכול להיות 0 נקודות, 1 או 5).
לעומתם יש קורסים שהם חובה לכולם בשנה א', אבל הם ב-2 מועדים שונים במהלך השבוע, ואז, אם למשל יום רביעי ב-8 ממש לא טוב לך ואילו חמישי ב-10 (סתם זרקתי) כן טוב - אתה "חייב" את יום רביעי. וכאן - אם תשים מינימום נקודות אתה מסתכן בזה שכולם מעדיפים את יום רביעי (תיאורטית) ויכול להיות שלא תתקבל. אבל אם תשים על זה המון נקודות - לא ישארו לך לשאר החוגים ויכול להיות ששם יצא לך משהו לא טוב מבחינת השעות. לכן צריך להחליט ולהבין מראש מה אתה חייב מבחינת האונ', מה אתה חייב מבחינתך, על מה אתה מוכן להתפשר, וכו'.
ואיפה החלק המעצבן ?   אם אתה עושה, שוב, חינוך ופיסיקה, אז 2 הבידינגים הם בזמנים שונים. ואז בידינג אחד תלוי בתוצאות של השני (קורס שבנית על לקחת אותו ביום שני ב-16, לא קיבלת, ולכן אתה חייב לקחת בראשון ב-18. אבל בראשון ב-18 יש קורס שאתה חייב מהחוג השני, כי אחרת לא תוכל לקחת את קורס ההמשך שלו, וכו' וכו' וכו'). אם יש בעיות - יש בידינג שני, בו מתמודדים על המקומות שנשארו. לא עובד ? יש רישום מאוחר אצל המזכירות, ואולי יהיה לך מזל ומישהו ביטל רישום לקורס, ועכשיו יש מקום פנוי. לא עובד ? משנים תוכניות. לא עובד ? הכי גרוע - דוחים את התואר בעוד סמסטר, או שעושים סמסטר קיץ עם יש.
ויש מצב יותר מעצבן - 2 הבידינגים הם ביחד, ואתה בונה מערכת בשניהם במקביל, וכשהם מסתיימים, גילית שלא קיבלת את מבוא לפיסיקה בראשון ב-8, כי לא שמת עליו מספיק נקודות. ואז אתה חייב לקחת אותו בשני ב-12. אבל - בשני ב-12 יש מבוא לחינוך מיוחד, וזה קורס של פעם אחת בשבוע (=אין אופציות נוספת). אבל באונ' אסור שתהיה התנגשות בין קורסים. אז אפשר לקחת את הסיכון וללכת בכל זאת למועד שמתאים לך (שנקרא קבוצה) תוך תקווה שאף אחד לא יגיד לך כלום. אבל יש מקומות (כמו משפטים לפי מה ששמעתי) שאסור לחלוטין שיהיו קורסים חופפים.

בקיצור - טכנית, זה ממש פשוט. הבעייה היא לתמרן בין האופציות השונות ולהתכונן לאכזבות אפשריות (אך לא הכרחיות - כל מה שאמרתי לא חייב לקרות). יש גם אופציה בבידינג לעשות כך שאם לא קיבלת קבוצה מסוימת של קורס, הנקודות שהקצית לה יעברו לקבוצה אחרת שסימנת ("העברת נקודות ידנית"), ואם תכין את עצמך לתרחישים שונים ככל האפשר - תוכל לתמרן קצת יותר.

אגב - יש בלינק שצירפתי משהו כמו "סטטיסטיקות קודמות" - שם כתוב כמה נקודות הקצו בעבר לכל קורס. כך תוכל לראות שאם יש קורס בחירה שתמיד הקצו לו 1000000000 נקודות - תבין שאם אתה מנסה להתקבל אליו, יש מצב טוב שלא תתקבל ותצטרך להתחיל עם התימרונים. אבל אם יש קורס שתמיד הקצו לו בסביבות ה-5 נקודות, סביר מאוד להניח שעם 8 נקודות אתה מכוסה.

מקווה שזה מובן.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'טוב לשמוע שיש אנשים שהבידינג היה פשוט בשבילם'
טוב לשמוע שיש אנשים שהבידינג היה פשוט בשבילם
27/05/2007 | 17:33
4
265
פעם ראשונה הוא גרם לי לכאב ראש ממושך.
פעם שניה הוא גרם לי לתסכול רב, ורצון עז לדרוס את המחשב, ויחד איתו את כל מזכירות האוניברסיטה.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'אני חייב להגיד..'
אני חייב להגיד..
27/05/2007 | 17:53
2
268
שעד עכשיו כבר 4 סמסטרים קיבלתי כל מה שביקשתי.
וגם אם לא הייתי מקבל, הייתי פשוט הולך לתרגול שיותר נוח לי (אף אחד לא רושם אצלנו נוכחות). הבידינג הזה תמיד היה נראה לי קצת מיותר.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'לא כולם בעלי מזל כמוך.'
לא כולם בעלי מזל כמוך.
28/05/2007 | 00:21
1
233
ולא בכל השיעורים כל התרגולים דומים אחד לשני. אצלי ברב הקורסים אין מקום למשחק כי את רובם מלמדים 2 מרצים שונים, שמעבירים חומר שונה בצורה שונה.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'כן, זה תלוי בחוגים השונים.'
כן, זה תלוי בחוגים השונים.
28/05/2007 | 10:15
161
בכל מקרה - לגבי ההסתבכות, באמת צריך להתכונן טוב ולהכין את עצמך יפה לכל האופציות (אני עשיתי ממש עבודת מחקר). אבל התהליך עצמו לא מסובך. מה שמסובך זה להבין את הדינאמקה בין הקורסים בחוגים הספציפיים שלך, ולהבין מה בעייתי עבור מה ומה יכול לתקוע משהו אחר, על מה צריך להיות מוכנים לוותר במידת הצורך, וכו'...


בבידינג השני שלי (סמס' ב'), הייתי כל-כך רגוע מזה שזה פשוט, ולא שמתי לב להתנגשות אחת קטנה. בסוף זה דפק לי את כל המערכת.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'גם אצלי. אבל יותר פעמים...'
גם אצלי. אבל יותר פעמים...
27/05/2007 | 18:57
90
לצפיה ב-' - לטאגליינס?'
- לטאגליינס?
27/05/2007 | 17:39
1
70
לצפיה ב-'אכן. טוגלן!'
אכן. טוגלן!
27/05/2007 | 19:07
46
לצפיה ב-'מה דעתך על זה?'
מה דעתך על זה?
28/05/2007 | 14:35
5
201
אם למשל אני לוקח פיסיקה חד חוגי,המערכת לא בנויה לי מראש לפחות בסמסטר א בשנה א?
הרי כל הקורסים הם קורסי חובה בהתחלה,לא כך?וגם תירגולים צריך לבחור,התירגולים לא צמודים לקורסים באופן מוחלט?
והאם הרעיון של לתת לתלמיד שנה ב להכין לי בידינג(תמורת תשלום אפילו) בישביל לקבל אינפורמציה מ"בפנים" לגבי מרצים ומתרגלים נוחים יותר וגם מבחינה טכנית אפילו הוא רעיון טוב?
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'הקורס היחידי...'
הקורס היחידי...
28/05/2007 | 15:07
2
151
שבו יש שני מרצים הוא "אינפי", שם כדאי לך לבדוק קצת מראש על כל מרצה.
כל שאר הקורסים הם קורסי חובה, עם שעות קבועות, בלי בדיקת נוכחות, ולכן אם תרצה אתה תמיד יכול לעבור באמצע הסמסטר ממתרגל למתרגל.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'*שעות קבועות = הכוונה להרצאות'
*שעות קבועות = הכוונה להרצאות
28/05/2007 | 15:23
51
לצפיה ב-'עצה לגבי בחירת מרצה לאינפי'
עצה לגבי בחירת מרצה לאינפי
28/05/2007 | 21:21
121
רק את סרגיי (שם משפחה ארוך לאללה )!

הוא מרצה ממש מעולה, ואילו המרצה השני (לא זוכר את שמו, אני חושב שליאוניד), לפי מה שהבנתי מאנשים מהקבוצה שלו, ממש ממש גרוע. לקראת סוף הסמסטר כמעט וכולם כבר עברו לכיתה שלנו עם סרגיי.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'לשלם למישהו ???????'
לשלם למישהו ???????
28/05/2007 | 21:38
131
מה פתאום !

זה בסדר גמור. גם לא מדובר על 100000 קורסים שונים. כמה כבר יהיו לך ? 7 ? 8 ? 12 קורסים ???
תלמיד שנה ב' יכול לעשות טעויות בדיוק כמוך.

באופן כללי - גם אם מדובר בחד חוגי עם מערכת מובנה לכולם, עדיין יכולים להיות מתרגלים שונים בשעות שונות. רמת הקשיחות משתנה מחוג לחוג וממערכת למערכת. אבל כן - בד"כ במסלולים כאלו, או אפילו בחוגים ששנה א' בהם היא ללא הרבה בחירה - הן יותר פשוטות. זה נע בין רפואה, שם הכל קשיח לחלוטין, ובין דברים אחרים (נדמה לי שהרבה ממדעי הרוח) שם יש הרבה בחירה. הרי זה חשוב מאוד שתדע ה-כ-ל כאשר אתה בא לנתח בנאדם. אבל מה זה משנה אם תלמד עם האקסיסטנציאליזם או על הראציונליזם ? גם ככה זה לא יעזור לך בחיים...
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'אפשר להחליף קורסים בשבועיים הראשונים'
אפשר להחליף קורסים בשבועיים הראשונים
29/05/2007 | 22:48
123
הבידינג הוא לא כ-ל העולם ואפשר להתחרט ולהחליף קורסים/מרצים בשבועיים הראשונים (יש מקצה נוסף של בידינג לשינויים). לכל אחד יש עדיפויות משלו לשעות התירגולים (לדוגמה, יש כאלה שמעדיפים לבוא מוקדם כל יום ולסיים מוקדם ויש כאלה שמעדיפים לישון עוד קצת בבוקר ולסיים בשעות מאוחרות) ולכן לא חכם לתת למישהו אחר לקבוע לך את המערכת.
בכל מקרה, הבידינג הוא לא סיפור רציני. לא לוקח יותר מחצי שעה-שעה לתכנן מערכת. אגב, השעות של הקורסים לרוב לא משתנים משנה לשנה, אז אתה יכול כבר עכשיו לנסות לתכנן מערכת על סמך השעות של ההרצאות שהיו השנה.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה, אבל...'
תודה על התשובה, אבל...
30/05/2007 | 19:55
3
186
הבנתי את זה בצורה מאד כללית.
אני הולך ללמוד כלכלה (חד חוגי) והבנתי שבשנה הראשונה זה רק קורסי חובה.
אז בעצם הבידינג שלי הוא פשוט השעות של השיעורים?
ומתי בערך מתחיל הבידינג ואני מקבל איזה הודעה בדואר או משהו?
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
30/05/2007 | 23:32
2
162
מתי מתחיל הבידינג כבר כתבתי לך. תיכנס לקישור שצירפתי בהודעה הראשונה כל כמה זמן ותתעדכן מתי הבידינג יתחיל.

וכן - פשוט השעות של השיעורים. אבל שעות אחרות הרבה פעמים אומר מתרגלים אחרים (ראשון ב-8 זה איציק ושני ב-12 זה גריזלדה). חוץ מזה, שאם אני לא טועה - אתה לא חייב לקחת כבר בסמס' א' או בשנה א' את חשבונאות לכלכנים, למשל. אז זו אופציה שתוכל לבחור מה מתאים לך.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'וכן - תקבל פירוט לגבי נושאים כאלו בדואר.'
וכן - תקבל פירוט לגבי נושאים כאלו בדואר.
30/05/2007 | 23:33
1
70
לצפיה ב-'תודה על התשובות.'
תודה על התשובות.
31/05/2007 | 10:08
54

הודעות אחרונות

19:24 | 13.06.20 מחקריםבפסיכולוגיה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ