לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1356013,560 עוקבים אודות עסקים

פורום אוניברסיטת תל אביב

סטודנטים לתואר ראשון, תואר שני, דוקטורנטים, מתרגלים, מרצים, וכל שאר הלומדים והעובדים באוניברסיטת תל אביב- בעבר, בהווה ובעתיד- הפורום הזה הוא שלכם ובשבילכם!

בפורום יש מקום לשרשורים בנושא אוניברסיטת תל אביב, כמובן, אך הוא גם מיועד להיות מעין 'קמפוס' וירטואלי, סוג של כר דשא גדול, בו יוכלו להיפגש גם אלו מאיתנו שלא חולקים את אותו הדשא בהפסקה :-).

לכולם- ברוכים הבאים!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוניברסיטת תל אביב

סטודנטים לתואר ראשון, תואר שני, דוקטורנטים, מתרגלים, מרצים, וכל שאר הלומדים והעובדים באוניברסיטת תל אביב- בעבר, בהווה ובעתיד- הפורום הזה הוא שלכם ובשבילכם!

בפורום יש מקום לשרשורים בנושא אוניברסיטת תל אביב, כמובן, אך הוא גם מיועד להיות מעין 'קמפוס' וירטואלי, סוג של כר דשא גדול, בו יוכלו להיפגש גם אלו מאיתנו שלא חולקים את אותו הדשא בהפסקה :-).

לכולם- ברוכים הבאים!

x
הודעה מהנהלת הפורום
| שאלה בנושא שכר לימוד? בידינג? בדוק פה קודם  | הפרסום בפורום אסור! לשם כך קיימים הלוחות.| נא לקרוא את חוקי הפורום | . תשובות סופיות לקבלה יינתנו כאשר יתמלא המקום בחוג באופן סופי - זה יכול להיות גם לקראת תחילת הלימודים!

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לדיון! '
שאלה לדיון!
<< ההודעה הנוכחית
12/03/2007 | 00:49
23
755
וזו שאלה, שלמען האמת, מציקה לי די הרבה זמן.

זה לא סוד שלאוניברסיטה היפה שלנו יש תדמית של "אוניברסיטה של סנובים" או "צפונים" וכל מיני שמות תואר מלבבים כאלה ואחרים. השאלה שלי היא אם לדעתכם זה נכון.
במקרה שלי, אני חייבת לציין, נתקלתי בהמון- המון מקרים של סטודנטים שחצנים וסנובים שמרגישים שהם מתת האל לעולם (ובנוסף לכל, אני לומדת בפקולטה לאמנויות, שם לא חסרים אנשים נפוחי אגו) ומצד שני, נתקלתי גם באנשים הרבה יותר חביבים וידידותיים. מה שכן מפריע לי זה שאין ממש אווירה של אוניברסיטה, או חיים סטודנטיאליים מחוץ ללימודים עצמם. בעיני יש אווירה כזו שכל אחד בא ללמוד וללכת הביתה, ולא הרבה יותר מזה. מצד שני, לא הייתי רואה את עצמי לומדת בשום מקום אחר, כי בעיני זו האוניברסיטה הטובה ביותר. בעיקר במקצוע אותו אני לומדת.

מה דעתכם?
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'ידוע.. ידוע..'
ידוע.. ידוע..
12/03/2007 | 09:31
325
די מבאס, אבל אלה החיים.
הבנתי שהסיבה לשחצנות ולצפונבוניות היא שרוב האוכלוסיה שם- הסטודנטים הם די אמידים.. וכיאה לאנשים אמידים גם ההתנהגות בהתאם.
אני עדין לא לומדת שם, אבל אני מאמינה שכמו בכל מקום, יהיו כאלה שנחמדים יותר וכאלה שנחמדים פחות.. צריך לחפש בנרות..
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'תגובה לדיון'
תגובה לדיון
12/03/2007 | 11:02
3
316
1. מי שחושב שלאת"א יש תדמית "צפונית" - אינו יודע על מה הוא מדבר! אני מפנה אותו לאוניברסיטה העברית (בירושלים) קמפוס הר הצופים (בעיקר!!) ושם ילמד פרק בהילכות "צפוניות", התנשאות, הוד והדר!!
2. אני סבור כי כל אוניברסיטה היא מיקרוקוסמוס של חברה. אין פלא שניתן למצוא אנשים מכל מיני גוונים וצורות. לכל אחד הרשות להתנהג ולהתנהל עפ"י רצונו ושכל אחד יבחר הוא את חבריו.
3. עם הערה האחרונה, אני ממש נאלץ להסכים. אין אווירה סטודנטיאלית באת"א ונראה כי גודלה של האוניברסיטה, הפעם, הוא בעוכריה.
4. אכן זאת אוניברסיטה מצויינת!! למרות כל הטענות על סנוביזם וצפוניות, היא אחת האוניברסיטאות האנושיות ביותר בישראל, יחס חם ואפילו אכפתיות וכל זאת מבלי לגרוע מרמת לימודים גבוהה.
5. צעירים רבים בעולם המערבי נושאים עיניים לאת"א וזאת למרות שיש להם אופציות אחרות ובמקרים רבים אחרים אולי אופציות של אוניברסיטאות בעלות שם ותהילה. לא בכדי צעירים רבים (בעיקר מארה"ב - יהודים ולא יהודים) עושים מאמצים ללמוד בת"א והדבר מלמד על נפיצותה של האוניברסיטה כמו גם על רמתה האקדמית.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'צודק 100% אני פחדתי ללמוד בת"א בגלל'
צודק 100% אני פחדתי ללמוד בת"א בגלל
13/03/2007 | 18:50
2
310
השמועות אפילו שהתקבלתי  ברחתי לאוני' העברית אבל בהדסה וברחתי חזרה לת"א .

ממש כיף לי פה, עוזרים ותומכים. תמיד יש אם מי לקשקש בהפסקה.

והכי חשוב יש ים!!

חבל רק שהבחורים תקועים יותר בלימודים ולא מסתכלים קצת מסביב...

אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-' אנחנו מסתכלים רק מסביב'
אנחנו מסתכלים רק מסביב
13/03/2007 | 19:01
247
אתן אלה שלא מתעניינות בשום דבר חוץ מצילומי הרצאות
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'כאחת שלמדה גם באת"א וגם בהר הצופים'
כאחת שלמדה גם באת"א וגם בהר הצופים
29/03/2007 | 12:13
269
אני מבכרת את את"א בהרבה על אונ' העברית... בהר הצופים הניכור הארכיטקטוני מאוד בולט ומורגש. צריך לחוג שם במעגלים או לעלות רבבות מדרגות כדי להעפיל לאולמות הגדולים שלא ברור לי למה קוראים להם אולמות "טבע". מבחינת חברה - שני המקומות אותו הדבר. רק שבאתא זה לעניין- באים ללמוד. בהר הצופים ישנה פעילות פוליטית מפותחת יותר בין התאים הסטודנטיאלים.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'האמת אני לא מרגיש את זה בכלל'
האמת אני לא מרגיש את זה בכלל
12/03/2007 | 15:53
1
276
אולי בהנדסה המצב לא כזה... או שאולי זה פשוט בגלל שאני בעצמי די סנוב...
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'חח.. כנראה שאתה סנוב.'
חח.. כנראה שאתה סנוב.
13/03/2007 | 12:00
93
לצפיה ב-'אף פעם לא הבנתי אנשים שטוענים את זה'
אף פעם לא הבנתי אנשים שטוענים את זה
12/03/2007 | 18:48
2
262
אז נכון שרוב הסטודנטים שלומדים איתי גרים בת"א / איזור השרון ושהם לא עובדים למחייתם, אבל כולם מאוד נחמדים ועוזרים אחד לשני. בפקולטה שלי אי אפשר לשרוד לבד. כולם פותרים תרגילים ביחד, לומדים למבחן ביחד וכו' וכו'.

כשאנשים מספרים לי שהם הרחיקו עד ב"ש ולא הלכו ללמוד באוניברסיטה קל"ב רק כי הם שמעו ש"את"א סנובית", אני צוחק להם בפרצוף בגלל שהם בחרו מוסד אקדמי מהסיבות הלא נכונות...

ואגב, אחלה פורום!
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'פשוט תתחילי לנתח'
פשוט תתחילי לנתח
14/03/2007 | 14:05
1
244
אם איזה אנשים את מסתובבת ואם איזה לא ולמה..ואולי אז תשימי לב שאת וחברים שלך די סנוביים...
ולא סתם יוצא לאוניברסיטה שם שכזה...יש לכך סיבות זה לא מומצא מהאוויר... ומה לעשות ששאלו שגרים באזור של האוניברסיטה-צפון תל אביב הם סנובים עד העצמות...
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'כמה שטויות בהודעה אחת'
כמה שטויות בהודעה אחת
14/03/2007 | 18:18
172
בפקולטה שלי הלימודים מאוד מאוד קשים ולכן כ-ו-ל-ם עוזרים ונעזרים אחד בשני, בין עם זה בש"ב, במעבדה או בצילום מחברות. יש לנו גם פורטל באינטרנט שמכיל סיכומים במגוון קורסים שאנשים העלו לשם בהתנדבות.
נראה לי שמי שסנוב כאן זה את/ה. הרי לא טרחת בכלל לקרוא את כל ההודעה שלי, כי אתה מתייחס אלי בגוף נקבה.
ואח"כ עוד ראיתי למטה שאתה בכלל לא לומד באת"א! איך אתה יכול בכלל לדעת מה הולך שם?
לדעתי אתה נכלל בקבוצה של אותם אנשים שהרחיקו מהבית למקומות רחוקים בגלל סטיגמות מטופשות, וחבל.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'אני נתקלת בתופעה הזו די הרבה'
אני נתקלת בתופעה הזו די הרבה
13/03/2007 | 11:39
215
כלומר, רואה הרבה "סנובים" אצלנו במשפטים, אבל מצד שני יש גם המון חבר'ה טובים אחרים.
כמו בכל מקום - צריך למצוא את אלו שהם באמת "זהב" עם פינצטה...אני לא חושבת שזה עד כדי כך שונה מכל מקום אחר.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'אצלנו בחוג'
אצלנו בחוג
13/03/2007 | 19:13
1
209
אין שום הרגשה של סנוביות או אליטיזם , יש תחושה חיובית של אנשים שלומדים קשה, ועובדים קשה ומנסים להתקיים בכבוד .אין שום אורנטציה של מזרחיים ואשכנזים זה מתחלק די יפה , ישנם אולי בודדים שהם חושבים שהם יותר חכמים והם יותר טובים אבל אלה הם ממש מיעוט מכריע. אין ספק שיש בעיה של התחברויות מחוץ לשעות הלימודים(וזה בין השאר בגלל שהרוב עייפים אחרי שהם מתמרנים בין עבודה ללימודים) יש לי חברים באוניברסיטת בן גוריון ואין ספק ששם זה שונה.....
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'זה באמת מאוד שונה שם.'
זה באמת מאוד שונה שם.
13/03/2007 | 23:46
164
כנראה כי פה זו "העיר הגדולה" או משהו כזה, והסטודנטים מתפזרים בכל מקום, מבחינת מגורים, ויש הרבה מקומות בילוי. שם זה אחרת, הרוב גרים באותו איזור ואין ממש אטרקציות...
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'מיהו סנוב/"צפוני" לדעתכם?'
מיהו סנוב/"צפוני" לדעתכם?
14/03/2007 | 01:21
2
197
מה מאפיין אותו?
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'http://en.wikipedia.org/wiki/Snob'
http://en.wikipedia.org/wiki/Snob
14/03/2007 | 14:13
1
154
אני משאר שאם את לומדת באוני יש לך מושג באנגלית...אם אני צודק אז בקשה...
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'את פירוש המילה אני מכירה, ובמקרה גם'
את פירוש המילה אני מכירה, ובמקרה גם
14/03/2007 | 21:00
272
דוברת אנגלית.

השאלה שלי היא מה לדעת אנשים בפורום מגדיר אדם כ"צפוני" או סנוב.

אבל תודה.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'זה נורא תלוי בפקולטה ובאנשים'
זה נורא תלוי בפקולטה ובאנשים
14/03/2007 | 01:22
218
לפי מה שאני מכירה, כשהפקולטה גדולה יחסית (כמה מאות אנשים בכל מחזור), יש יותר קרירות וזה הרבה יותר כל אחד לעצמו. קשה להתגבש כשאתה כל הזמן עם עוד לפחות 200 איש באולם בהרצאות, ושבתרגולים אתה אף פעם לא עם אותם אנשים. לעומת זאת, בפקולטות קטנות יותר, כן יש גיבוש ועוזרים המון אחד לשני.

בכל מקרה, בגלל העובדה שאוניברסיטת תל אביב נמצאת במרכז הארץ וחלק גדול מהסטודנטים שלה לא גרים במעונות, אני לא חושבת שאי פעם תהיה אווירה סטודנטיאלית כמו שיש בבן גוריון. התנאים פשוט שונים לגמרי.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
14/03/2007 | 13:02
182
<הגעתי משער תפוז, בכלל לא ידעתי שיש כזה פורום>

למרות שאת התואר הראשון שלי עשיתי באוניבריסטה אחרת , נחשבת לא פחות,
גיליתי שכשבאתי לאוניברסיטת ת"א -בינתיים רק לימודי השלמה לתואר שני
שיש בזה מן האמת, אנשים מסתובבים בהרגשת "אני ואפסי עוד"...

ועל המרצים הנפוחים מחשיבות עוד לא התחלתי לדבר..
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'אני לא למדתי בתל אביב'
אני לא למדתי בתל אביב
14/03/2007 | 14:15
214
אבל בן דוד שלי למד והוא סיפר שהיחס לסטודנטים מצד המרצים והמזכירות נוראי,מה שלא שמעתי לגבי האוניברסיטאות האחרות דווקא.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'לגבי הפקולטה למדעים מדוייקים-'
לגבי הפקולטה למדעים מדוייקים-
14/03/2007 | 23:08
224
שאני לומד בה, זאת לדעתי אטמוספירה אחרת באוניברסיטה שממש לא מייצגת את הכלל.
לגעתי הסיבה לכך היא הקושי בעצום בלימודים שהוא חסר פרופורציה לתארים אחרים באוניברסיטה, בלי עזרה מחברים, החלפת חומר וכו... הסיכוי לסיים את התואר הוא קטן מאוד, ולכן יש כימיה טובה בין הסטודנטים.
בנוסף, רוב הסטודנטים אינם נמנים על "הגרעין התל אביבי" באוניברסיטה ומי שפוסע מרחק הליכה קצר מבנייני המדעים המדוייקים לבניין גילמן של מדעי הרוח, יכול לחשוב שהוא "קיפץ" מרחק של עשרות קילומטרים ללב שינקין...
נ.ב.
זאת דעתי האישית וכך אני מרגיש אחרי שנה של לימודים...
אשמח לקבל את תגובותכם...
רוני
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
14/03/2007 | 23:16
210
זה באמת דיי מסכם לצערי , רק שחשבתי שחיים סטודנטילים לא קיימים בארץ כמו שחוויתי בחו"ל ... בקשר לאיכות הלחימודים ... את בטוחה ???????
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'אממ.. היי'
אממ.. היי
14/03/2007 | 23:20
201
גם אני שמעתי לא אחת על התדמית של סנוביזם באוניברסיטת תל אביב.
החברים שלי דיי לוחצים עליי לא ללכת לשם בגלל זה.
אוניברסיטת תל אביב >>
לצפיה ב-'בגלל זה אני מתלבטת בין אתא לבר אילן'
בגלל זה אני מתלבטת בין אתא לבר אילן
15/03/2007 | 08:50
217
למרות שלשתהן יש שם טוב עדיין אתא נחשבת יותר... לא מבינה למה
אבל שאלתי אנשים אמרו לי שבבר אילן היחס של המרצים הרבה יותר טוב
שהם ממש סימפטים ונחמדים :) לעומת זאת ששאלתי בקשר לאתא אמרו לי דברים כמו שהוזכרו פה
שהאנשים סנובים והמרצים ממש לא נחמדים...

אבל כמו בכול מקום יש ויש...
אוניברסיטת תל אביב >>

הודעות אחרונות

19:24 | 13.06.20 מחקריםבפסיכולוגיה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ