הבהרות שכר לימוד

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifהבהרה בנוגע לאימיילים בנושא שכ"ל

אני בטוחה שכולנו, אם לא רובנו, קיבלנו בימים האחרונים את המיילים בנושא שכר לימוד, הסדרתו והוראת הקבע. על מנת להסדיר הוראת קבע עליכם לעדכן במידע אישי את מספר חשבון הבנק שלכם - ניתן לעשות זאת גם באמצעות הקוד האישי של ארבעת הספרות במידע אישי למועמדים וגם דרך מידע אישי לסטודנטים אליו מפנים הקישורים באימיילים שקיבלתם. [אגב, תזכרו את הקוד האישי כי הוא ימשיך לשמש אותכם גם בזמן הלימודים, אם כי תמיד אפשר לשחזרו..] ההוראות הבאות הן בעיקר לסטודנטים חדשים אבל חלקן נוגעות גם לסטודנטים ממשיכים שעדיין אין להם הוראת קבע על מנת לעדכן את חשבון הבנק במערכת מידע אישי של הסטודנטים, עליכם לאשרר את הקוד של ארבעת הספרות שקיבלתם בתור מועמדים. על מנת לעשות זאת יש להיכנס לפה. לאחר האשרור תקבלו את היוזר ניים שלכם שישרת אותכם לכל אורך שהותכם בלימודים. וגם כתובת המייל האוניברסיטאית שלכם. לאחר שתקבלו את היוזר ניים ותרכיבו סיסמא - תוכלו להיכנס למערכת מידע אישי ושם יופיע לכם בעמוד הכניסה את ההודעה המבקשת להצטרף להוראת קבע [בתמונה המצורפת]. כאשר תיכנסו אל הלינק שם תתבקשו להזין את פרטי החשבון וישלח אליכם אל הדוא"ל הטופס להוראת קבע. את אותו הטופס אפשר למצוא כאן. את הטופס לוקחים לבנק מחתימים אותו, חלק מהבנקים מעבירים אותו ישירות אל מדור שכר לימוד וחלק ידרשו מכם לעשות זאת. בכל מקרה הייתי ממליצה להשאיר אצלכם העתק של הטופס החתום כך שבמקרה והבנק לא העביר את הטופס או שקרתה תקלה כלשהי בהעברה - תוכלו להעביר אותו בעצמכם דרך הפקס ולא תאלצו ללכת לבנק או להשיג אותו שוב. הפקס הוא 03-6406720. ייקח כמובן למדור שכר לימוד כמה ימים לעדכן את הוראת הקבע, לכן הייתי ממליצה לוודא שהיא באמת התעדכנה כ3 ימים עד שבוע לאחר השליחה בפקס. במספר 03-6405550. במידה ואתם משלמים הכל מראש באמצעות הפיקדון - שימו לב שהתשלום מראש הוא ל100% וברוב המקרים בשנה הראשונה [ולעתים גם בשנייה] לומדים בפועל יותר מ100%. לכן לאחר שבוע שינויים כאשר סיימתם להירשם לכל הקורסים ולא ניתן לשנות יותר - תבדקו את מאזן שכר הלימוד - במידה ומופיע כי אתם לומדים יותר מ100% ויש לכם תשלומים נוספים לשלם - ועדיין יש לכם יתרה בפיקדון שאתם מעוניינים לנצל - אתם יכולים לפנות אל המוקד ולבקש שובר נוסף על כל יתרת התשלום הנוספת שנוצרה עקב הרישום לקורסים, אותו תוכלו לשלם כרגיל דרך הפיקדון. [הנפקת השובר הזה ורק במקרה הזה, תהיה ללא תשלום, כל שובר אחר שיונפק יחויב בעמלה/קנס של 15 שקלים כמו שכתבו באימייל]. אם לא תעשו זאת, תחויבו דרך הוראת הקבע לפי התאריכים שפרסמו. חשוב מאוד גם לשים לב לתאריכי הבידינג [הרישום לקורסים] ולדאוג להסדיר את התשלום כשבוע לפני כן כי התשלום בבנק מתעדכן לאחר כ5 ימי עסקים ולא תרצו להיות מנועים מהמקצה הראשון כי לא הסדרתם שכר לימוד בזמן - יהיה כאוס לקראת התאריכים האלו ולא משנה כמה דחוף זה יהיה בשבילכם לא יוכלו לעזור לכם בשל העומס.

שלג עד

New member
האם אני מחויב להירשם להוראת הקבע?

בחרתי לשלם את מלוא השכ"ל השנתי מראש (בלי קשר לפיקדון). ראשית, הבנתי שאני זכאי להנחה של 2.5%? אם כן - זה 2.5% מכל השכ"ל, נכון? לא רק מהיתרה שאני אמור לשלם בימים הקרובים (סביבות ה 6500 ש"ח) לאחר שכבר שילמתי את המקדמה באפריל(3250 ש"ח), נכון? האם גם במקרה זה אני אמור לשלם 15 ש"ח עמלה? כשדיברתי עם המוקדנית היא טענה שמקרה של תלמידי ההנדסה, עקב העובדה שהתכניות מובנות, יש סיכוי קטן מאוד עד אפסי שיהיו הפרשי תשלומים עקב החריגה מ ה 100% ולכן לא נראה שאיאלץ לשלם שוברים נוספים. תודה, (המיילים בימים האחרונים מאוד מבלבלים ואפילו המוקדנים לא תמיד סגורים על עצמם)

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifאם אתה משלם באמצעות השובר

כלומר, לא בכרטיס אשראי אז כן, אתה זכאי להנחה של 2.5%. ההנחה היא מכל שכ"ל, ולמעשה השובר שתקבל יהיה כבר מופחת ההנחה. מאחר והתשלומים הראשונים לאוניברסיטה מגיעים אוטומטית כשובר - לא תחויב ב15 שקל. אתה בעצם הולך לקבל חוברת שוברים בהם 1. שובר של תשלום ראשון. 2. שובר של תשלום מראש. 3. "שובר" של תשלום מראש באמצעות כרטיס אשראי. ואתה צריך לבחור מה מהם. במקרה שלך אתה לוקח את השובר של התשלום מראש [כשהסכום עליו כבר מופחת 2.5%] ומשלם אותו בבנק. אני לא יודעת לענות לך לגבי החריגה מה100%. אני לא חושבת שהעובדה שהמערכת מובנית בהכרח אומרת שתעשה בדיוק 100%. גם אצלי שהמערכת שלי אינה מובנית - אני עדיין הייתי מחוייבת לקחת אך ורק קורסי חובה בשנה א' [כלומר לא באמת הייתה לי בחירה איזה וכמה קורסים לקחת אלא רק יכולתי לבחור מתי לקחת אותם] ועדיין יצא לי יותר מ100%. אני לא יודעת איזו הנדסה אתה אבל סתם לשם הבדיקה הסתכלתי עכשיו על המערכת של הנדסת חשמל, לפחות על פי מה שראיתי בידיעון הם עושים 197 שעות בכל התואר ו53 שעות בשנה א'.. שזה 107% לשנה.. בכל מקרה מומלץ שתעשה את הוראת הקבע על מנת שלא יקרה מצב שבו ייאלצו להנפיק לך שובר על שאר התשלומים [במידה ויהיו] ותשלם עליו 15 שקלים קנס..

KS120

New member
מתי נקבל מכתב המפרט את כמות שעות הלימוד?

זה דרוש לי עבור מלגה

שעות לימוד

היי, תוכל לקבל אישור על גובה שכר לימוד וסך שעות הלימוד רק לאחר הרישום לקורסים שיערך באזור ספטמבר. בברכה, ליבנה

KS120

New member
ואני יכול לשלם אז? מתי התאריך הסופי שבו ניתן

לשלם?

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifלפי התאריך שיהיה כתוב לך על השובר

יש לך אפשרות לבחור או לשלם הכל מראש ואז אתה לא יכול להמתין לאחרי קביעת המערכת. או לשלם תשלום ראשון בלבד, שוב, לפי התאריך שיהיה על השובר, ושאר התשלומים יתחילו לרדת בהוראת קבע בנובמבר ככה שפחות או יותר יהיו כבר לפי כמות השעות הרלוונטית אליך.

Alinaa10

New member
היי,משהו שלא הבנתי

אז אם אני בכל זאת רוצה לשלם דרך הוראת הקבע בשישה התשלומים שהאוניברסיטה מאפשרת,אני עדיין מקבלת איזשהו שובר ל"תשלום ראשון"? האם במקרה גובה האוניברסיטה 15% עמלה? תודה מראש!

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifלא

התשלומים הראשונים מגיעים אוטומטית בשוברים ולא גובים עליהם עמלה או קנס. שאר השישה תשלומים ירדו בהוראת קבע. שימי לב שזה קנס של 15 שקל, לא 15%! [בשני המקרים זו עמלה מוגזמת אבל 15% זה כבר לא מציאותי חח, זה גובה התשלום עצמו!]

Alinaa10

New member
חח כן

כשרשמתי את זה התבלבלתי כבר עם כל האחוזים,עמלות,קנסות וכ'ו,אבל עכשיו יותר מובן לי,תודה! רק שאלה-התשלומים הראשונים הם בשוברים?לא רק תשלום אחד בלבד בשובר (פרט לשישה בהוראת קבע)? כמה סך הכל משלמים בשוברים ומה התאריך האחרון לתשלום שלהם?

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifכן, תשלום אחד בלבד בשובר פרט לשאר

השישה שבהוראת קבע. התייחסתי לזה שביחד עם השובר הראשון את מקבלת גם שובר של תשלום הכל מראש ואת בעצם בוחרת אם לשלם את הכל מראש או רק את התשלום הראשון ואז השאר ירדו בהוראת קבע. בגלל זה התייחסתי לשוברים ברבים

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifהבהרות שכר לימוד

שלום לכל הסטודנטים החדשים והממשיכים אנסה להסביר ולהבהיר את עניין שכר הלימוד לכל המסתבכים. השנה האוניברסיטה עברה לשיטת תשלום חדשה - באמצעות הוראת קבע ולמעשה ביטלה את שיטת השוברים שהייתה נהוגה עד כה. לסטודנטים החדשים זה פחות חשוב לדעת כי הם לא יודעים מה היה קודם, לממשיכים זה קצת מבלבל. האופציות שנשלחו לכל הסטודנטים הן ככה - 1. תשלום שכר לימוד מראש, באמצעות שובר. באופן תשלום זה יש הנחה של 2.5%, כאשר הסכום על השובר הזה כבר מופחת ההנחה! יש לשים לב כי השובר מחושב לפי 100% שכר לימוד כאשר בפועל סטודנטים רבים משלמים יותר או פחות מכך. הסיבה היא כי האוניברסיטה לא יכולה לדעת מראש כמה כל סטודנט ילמד ולכן מוציאה שובר אחיד לכולם לפי 100%. במידה ותלמדו פחות מ100% א. לא תקבלו את ההנחה של ה2.5% - אתם עדיין משלמים את השובר הנ"ל כרגיל, רק שההפרש של ההנחה יכנס לכם למאזן שכר ותצטרכו לשלמו במועד מאוחר יותר. ב. למעשה שילמתם בפועל יותר ולכן תהיה לכם יתרת זכות במאזן השכר [שכנראה גם תתקזז עם ביטול ההנחה מראש]. אותה תוכלו לבקש חזרה במהלך הסמסטר או להשאירה במאזן שכר לשנים הבאות. במידה ותלמדו יותר מ100% א. עדיין תקבלו את ההנחה של התשלום מראש. ב. יהיו לכם תשלומים נוספים במהלך השנה. ולכן - מבקשים ממכם להסדיר הוראת קבע למרות שאתם משלמים הכל מראש. בנוסף לכך שיש תשלומים נוספים במהלך השנה כמו סריקות בחינה, רישום לשירות סמסים, בקשת אישורים, אובדן כרטיס וכו' אותם מחייבים מהמאזן שכר ולכן צריך הוראת קבע. 2. תשלום שכר לימוד מראש באמצעות כרטיס אשראי. באופן תשלום זה אין הנחה של 2.5%. ניתן לבקש תשלומים בין 3 ל18. יש לשים לב שמדובר בתשלומי קרדיט, מה שאומר שעל כל תשלום יש ריבית\עמלה הנקבעת אך ורק ע"י חברת האשראי שלכם ולכן אם אתם מעוניינים לדעת כמה הריבית יש לפנות לחברת האשראי ולברר מולם. שוב יש לשים לב שמדובר ב100% ולכן במידה ויהיו תשלומים נוספים תאלצו לשלמם. לכן שוב, התבקשתם לעשות הוראת קבע. 3. תשלום בתשלומי האוניברסיטה. מה שפעם היה באמצעות השוברים והיום הוא באמצעות הוראת הקבע. לתלמידים חדשים שכבר שילמו מקדמה נשלח שובר על סך 50 שקלים אותו הם צריכים לשלם בבנק וכמובן להסדיר הוראת קבע. לאחר תשלום שובר זה, כל שאר התשלומים יירדו בהוראת הקבע. כל שובר יהיה על סך 12.5% משכר הלימוד. תלמידים ממשיכים קיבלו שובר הדומה לשובר המקדמה של תלמידים חדשים על סך 3250 [לתואר ראשון. אאל"ט] אותו הם צריכים לשלם בבנק וכמובן להסדיר הוראת קבע. הערות: א. סטודנטים שמתכוונים לשלם מראש, ויודעים כי הם הולכים ללמוד פחות מ100%, יכולים לשלוח הצהרה למדור שכר לימוד ולהצהיר בדיוק כמה שעות הם מתכוונים לקחת ובכמה סמסטרים. יש טופס כזה באתר או בחוברת השוברים שקיבלתם [הוא בצד ימין הכי תחתון]. כאשר אתם שולחים את ההצרה אתם צריכים לבקש שישלחו לכם שובר חדש [לתשלום מראש] מעודכן, זה לא קורה אוטומטית. ב. זה לא תקף למי שרוצה לשלם בתשלומי האוניברסיטה - הם לא משנים את השובר הראשון לתשלום. ככה שהתשלום הראשון [3250, שוב, אאל"ט] לא ישתנה גם אם תצהירו על שעות. ולכל מקרה התשלום הבא יהיה בנובמבר לאחר הרישום לקורסים כך שאין צורך באמת לשלוח הצהרה אם לא מתכוונים לשלם הכל מראש. ג. תשלום הרווחה אינו חובה - פירוט לגבי מה נותנים תשלומי הרווחה - http://www.tau.ac.il/admissions/tuition/tuition.pdf. במידה ותרצו לוותר על שירותי הרווחה [אם אני לא טועה יש חלק כזה בחוברת השוברים, איבדתי את שלי אז תסלחו לי..] ויש טופס באתר ובנוסף אפשר גם לשלוח מייל או פקס בניסוח חופשי עם שם ותעודת זהות ולכתוב שאינם מעוניינים לשלם על שירותי הרווחה או שברצונכם לבטל את שירותי הרווחה. במידה ואתם משלמים הכל מראש - תבקשו שובר חדש מופחת דמי הרווחה. במידה ואתם משלמים בתשלומים - זה ירד לכם מהתשלומים הבאים - לא ישנו את השובר הראשון. שימו לב ניתן לבטל את דמי הרווחה עד ה15.9 בין אם שילמתם כבר ובין אם לא. לאחר תאריך זה יהיה ניתן לבטל רק אם עוד לא שילמתם תשלום ראשון או בכלל. ד. חשוב מאוד להסדיר את התשלומים לאוניברסיטה כשבוע [5 ימי עסקים] לפני מועד הבידינג שלכם. אומנם כתוב על השוברים ה14.8 [ומתחת לכך רשום עד ה14.9 ללא ריבית אך עם הצמדה] אך במידה והבידינג [הרישום לקורסים] נעשה לפני כן - עליכם לדאוג שהתשלומים ייעשו לפני! שימו לב שזה מאוד חשוב כי אחרת הבידינג לא ייפתח לכם וגם אם תרצו בשנייה האחרונה להסדיר את זה זה יהיה מאוד מסובך עד בלתי אפשרי. וכנראה תפספסו את המועד הראשון של הבידינג [שזה לא סוף העולם כי יש מועד נוסף.. אבל הכי כדאי לעשות את הבידינג במועד הראשון כאשר כל הקורסים עוד פתוחים ולא נסגרו מאחר וכל המקומות נתפסו כבר..]. ה. חוברת השוברים שנשלחה אליכם אינה כוללת קנס\עמלה\דמי טיפול של 15 שקלים לשובר. זוהי הפעם היחידה ,למעט המשלמים מהפיקדון, שתקבלו שוברים ללא העמלה הזאת. במידה ולא תסדירו הוראת קבע ויהיו לכם תשלומים נוספים, ייאלצו להוציא לכם שובר והוא יכלול את העמלה הזו. ו. לאלו שמשלמים דרך הפיקדון - אתם לוקחים את השובר של כל הסכום מראש לבנק בו השתמשת כבר בפיקדון או בבנק כלשהו שניתן להשתמש בו בפיקדון [לאומי או פועלים] והם מוציאים לכם צ'ק על חשבון הפיקדון לפי הסכום שעל השובר. איתו אתם משלמים את השובר גם כן בבנק. במידה ואתם עושים מעל ל100% השנה ועדיין יש לכם כסף בפיקדון - לאחר הרישום לקורסים תפנו לשכר לימוד בבקשה שיוציאו לכם שובר נוסף על יתרת הסכום החדשה שנוצרה עקב הרישום לקורסים. שובר זה לא יעלה לכם 15 שקלים. ז. למי שנותרה יתרת זכות בפיקדון הנמוכה מהשוברים שלו - עליו לפנות למדור שכר לימוד עם הסכום המדויק של יתרת הפיקדון ולציין אם הוא מעוניין לשלם הכל מראש או רק את השובר הראשון. בהתאם לכך ישלחו שוברים חדשים האחד על יתרת הפיקדון והשני לתשלום במזומן. ח. בבירור עם הבנק שלי וממה ששמעתי ממישהו בבנק אחר - יש בנקים המאפשרים לשלם שוברים בתשלומים. בבנק לאומי [הבנק שלי] נאמר לי שניתן לפרוס את השובר עד לכ-6 תשלומים ללא ריבית והצמדה. והבנק השני ששמעתי עליו הוא דיסקונט שמאפשר ל3 תשלומים לפחות זה מה ששמעתי עליו. [ההנחה של התשלום מראש עדיין תהיה תקפה כי מבחינת האוניברסיטה שילמתם מראש, היא מקבלת את הכסף בבת אחת - הסדר התשלומים הוא ביניכם לבין הבנק] . בנוסף - יש בנקים המאפשרים לשלם שובר בצ'ק ולא במזומן. בנק לאומי אפשר לי - אף שהצ'ק לא היה על שמי, לא היה שלי והוא לפקודת האוניברסיטה, אם כי אני שייכת לבנק. בנק פועלים [וספציפית הסניף שקרוב לאוניברסיטה עליו אני יודעת בוודאות] מקבל צ'קים גם של בנק אוצר החייל מסד וכו' ולא עושה בעיות עם זה שאתם לא שייכים לבנק. ט. שימו לב ששכר הלימוד שנקבע 9874 [לתואר ראשון] ו13343 [לכל תואר אחר שהוא לא ראשון ומסובסד ע"י המדינה, להוציא התוכניות המיוחדות] הוא נטו לקורסים. בנוסף אליו יש תשלומי רווחה ואבטחה. ולכן הסכום שאתם רואים שהוא כמעט 10 אלף גבוה ממה שחשבתם כי הוא כולל את התשלומים הנלווים. כמו שציינתי תשלומי רווחה אינם חובה ואתם יכולים לבטלם. את תשלומי האבטחה לא ניתן לבטל. לא משנה מה. גם אם רק כותבים תזה ובכלל לא מגיעים לאוניברסיטה, גם אם אתם לומדים בבית החולים ולא מגיעים בכלל לאוניברסיטה - לא יבטלו לכם את דמי האבטחה. י. למי מאיתנו שצריך לעשות קורס בינוני באנגלית [כלומר יש לו שני קורסי אנגלית לעשות על מנת להגיע לפטור] יש לשים לב שהוא אינו כלול בשכר הלימוד הרגיל והוא יתווסף כתשלום נוסף במהלך השנה, אם אני לא טועה בדצמבר. קורס מתקדמים אינו בתשלום. מקווה שכיסיתי הכל, כמובן אם יש עוד שאלות מומלץ ועדיף לשרשר להודעה הזאת.

Hatotah1

New member
לגבי תשלום מהפיקדון

ממה שכתבת הבנתי שאני יכול פשוט להגיע לבנק עם השובר הירוק "התחייבות לתשלום מראש" (כי אני רוצה עכשיו לשלם הכל ולקבל את ההנחה) ולבקש מהם שישחררו לי את הכסף הדרוש לכך מהפקדון. עכשיו נכנסתי לאתר של בנק הפועלים ורשום שם שכדי למשוך כסף מהפקדון יש למלא את הטופס הבא: https://www.bankhapoalim.co.il/wps/...1119&CACHEID=d9307d0047644dbaa0b9e2f9957775b2 חייבים את הטופס או שאפשר להגיע בלעדיו במידה ויש לי את השובר הירוק?

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifאני לא יודעת לגבי בנק הפועלים

בבנק שלי פשוט באתי עם השובר ובזה נגמר הסיפור. חברה אמרה לי שכשהיא עשתה את זה בבנק הפועלים, את הטופס הזה הם נתנו לה באותו רגע בבנק. ככה שאני מניחה שאתה לא חייב למלא את הטופס מראש אלא פשוט תמלא את זה שם.. מצד שני אולי כדי לחסוך זמן עדיף שתמלא את זה מראש? בחירה שלך.

Alinaa10

New member
איפה אני בודקת שהסדר הוראת הקבע שלי נקלט

במערכת באונ'?

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifבטלפון או במייל

עדיף במייל, חבל להמתין על הקו בשביל דבר כזה קטן. [email protected] לציין כמובן שם ותעודת זהות. או בטלפון 03-6405550. אני לא חושבת שאפשר לראות את זה במידע אישי של האוניברסיטה. לפחות אני לא יכולה לראות ואני יודעת שהוראת הקבע שלי מעודכנת אצלם. אבל זה יכול להיות כי גם לא שילמתי שובר ראשון עדיין... בכל מקרה תבררי דרכם.

למעלה