האם הייתם מוכנים לשים כסף שתפסידו אם לא תעמדו במטרות

Allen2

New member
האם הייתם מוכנים לשים כסף שתפסידו אם לא תעמדו במטרות

שלכם?

למשל אם אני לא יורד במשקל במשך השבוע אני מפסיד 50 שקל?

האם הפחד להפסיד כסף יעזור לכם לעמוד ביעדי הדיאטה להתמיד ולא להתפתות? והאם הייתם מוכנים להתנסות בכזה דבר אם היו מציעים לכם?

שואל זאת מכיוון שמישהו שאני מכיר רוצה להקים מיזם כזה באינטרנט, מה דעכם?

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
תרומה

אני אישית לא הייתי שמה כסף כנגד המטרות שלי, אלא מחפשת דרך חיובית להגיע אליהן.
אבל גם אם כן, לא הייתי מוכנה שמישהו באיזה אתר ירוויח מזה, אלא אם הייתי יודעת שהכסף הולך למשל לתרומה למטרה טובה שהייתי יכולה לבחור אותה.

Allen2

New member
מעניין...מבין לגבי אי רצון למניעה שלילי לגבי התרומה

אם כן הייתי בקטע אז דווקא אולי היתי רוצה שהכסף לא ילך לתרומה אלא אפילו לשונא שלי מכאן שהכסף ילך לאתר מאשר תרומה הוא הגיוני...

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
באמת?

היית נותן כסף לשונא שלך כדי לעמוד במטרות? נראה לי משונה מאוד, על גבול הפגיעה העצמית.
אני מוצאת רעיון של אתר כזה שבו האתר מרוויח אם לא הצלחתי במשהו יותר דומה להימורים מאשר למשהו שמקדם את האדם ומטרותיו. המחויבות של אדם למטרות שלו היא לא שלילית - היא לא באה כנגד מישהו אלא בעד עצמו ובעד ההתקדמות שלו. זה נראה לי שגוי לגמרי לקדם ככה מטרות.

גורג42

New member
זה יותר גרוע מהימורים, כי בהימורים יש לפחות סיכוי להרוויח

גורג42

New member
הבעיה עם זה שהכסף הולך לבעל האתר פשוטה: יש לו אינטרס שתיכשל

למה שבעל האתר ירצה בכלל לעזור לך כלקוח, אם בכל פעם שאתה מועד הוא מקבל כסף? זה פשוט מזמין דינמיקה נצלנית, שבה הוא בעצם מקבל תגמול חיובי על תוצאה שלילית. לא נשמע לך בעייתי?

גורג42

New member
מה פירוש "לשים כסף"? אם אעמוד ביעד, אז בעל האתר ישלם לי?

אם זה הולך רק בכיוון באחד (אם נכשלת, תשלם לנו) אז זה רעיון נצלני וטיפשי מאין כמוהו.

ommerl

New member
אני מכיר את הגישה הזאת. זה יכול לעבוד אבל לא על כולם

זה מבוסס על כיוון מוטיבציה של הימנעות מכאב- הפחד להפסיד.
&nbsp
זה יכול לעבוד כדי לשבור סוג של פחד שמספיק לפעול כמה פעמים כדי שהפחד ישבר. כלומר שהפחד מבוסס על אמונות שטחיות שאין לגביהן הרבה תחושה של וודאות ומספיקות התנסויות בודדות כדי לפרק את האמונות האלה וליצור חדשות.
&nbsp
בדיאטה זה לא יכול לעבוד מכמה סיבות:
א- הדרך הבריאה לרדת במשקל היא לשנות את סגנון החיים. זה לא מספיק להיכנס לתקופה של דיאטה כי אחר כך חוזרים לאכול כרגיל. אז אם אתה משתמש במקור מוטיבציה שהוא נטו חיצוני אז כדי לשמור על המשקל אתה תישאר תלוי בו לנצח.
&nbsp
ב- רוב האנשים שזקוקים לעזרה בירידה במשקל הקושי שלהם נובע ממקור עמוק יותר. הפחד להפסיד כסף לא חזק מספיק. זה לא משתווה לפחדים שנובעים מדימוי עצמי נמוך.
&nbsp
ג- ירידה במשקל זו תוצאה של תזונה אבל זו תוצאה שאין לנו 100% שליטה עליה. גם אם נשנה את התזונה ונעשה הכל מושלם, אי אפשר לחזות באיזה קצב נרד במשקל ומתי נראה תוצאות. לכן למדוד את זה ככה יהיה בעייתי מאוד וגם לא יעזור מוטיבציונית כי כשאדם לא מרגיש שיש לו יכולת להשפיע על משהו, קשה לו מאוד לגייס מוטיבציה כדי בכלל לנסות.

rinatr2

New member
דרך למזער דחיינות

היי
קראתי ספר בשם "דחיינות" ובו אחת הדרכים להתמודד עם עשייה זה "תמריץ שלילי" מה יקרה אם לא אעמוד בהתחייבות שהצבתי לעצמי.
בספר הייתה דוגמה על תמריץ שלילי של תרומה לעמותה שאני לא מאמין בה, כדי לחזק את העמידה במטרות לדוגמה.
התערבות עם חבר שאם לא יעמוד במטרה אז אתה חייב לו משהו.
זה לא חייב להיות סביב כסף אבל אם מניע אותך תמריץ שלילי יותר מחיובי אז נסה למצוא דרכים שיכולות גם לפרגן לסביבה שלך :)
בהצלחה

רינת רחמינוב- אימון לאהבה והגשמה עצמית
http://www.itspossible.co.il

למעלה