האם תרופות פסיכאטריות יכולות לעזור להתשחרר מאהבה נכזבת?

האם תרופות פסיכאטריות יכולות לעזור להתשחרר מאהבה נכזבת?

למשעה, הגוף לא רוצה. לא בטוח שתרופה תעזור.

נושא נדוש. מדובר בכל שיר. נרשם בכל ספר.
ובכל זאת - עד שזה לא קרה לי - לא הבנתי כמה הוא קשה.
אחרי 2 פרידות מאותו בן זוג. הוא מצא בן זוג חדש.
ואני ממוטט מזה.
לא נכנס לפרטי הפרידה. אלא לריקושטים שלה. אני מסתכל מהצד ולא מאמין שהיא התרחשה סופית. הזוי לי שלפני שנה הכל היה אחרת.
אנשים אומרים לי לשחרר. אני יוצא מלא. אבל לא מסוגל להרגע.
לחץ בחזה. סחרחורת מדי פעם כשחושב על הזוגיות החדשה שלו או שמישהו מספר לי משהו עליהם.
הוא היה ועודנו כל עולמי. ואני בשוק שאני צריך להתאפק מלדבר עליו או בכלל על לחשוב מתי אוכל לסמס לו חג שמח.
כבר אמרתי לו כמה אני אוהב וכמה הייתי רוצה שנחזור.
הייתה לנו אהבה גדולה יותר מהכל. תקשורת בלתי מילולית ככ מדויקת.
אני מלא חרטה. כעס. הלקאה עצמית.
אבל יותר מהכל- פיסית הגוף שלי מתעורר כל בוקר מוקדם. וישר חושב עליו. נכנס לדופק מואץ שאין לי אותו. אני חושש כל לילה מפני הקימה המוקדמת עם מחשבות טורדניות.
אני מתעסק בקשר באובסיביות. רק מת לספר לאנשים כמה אני מתגעגע. כמה הגוף שלו היה לי מדויק.
אנשים לא מבינים שאני לא מצליח להתקדם לא מבחירה. אלא כי כל אחד אחר מרגיש לי פשרה.
אני יודע שלכל אחד יש כמה מכסים. ואהבה שניה היא בצורה אחרת. הוא היה האהבה הראשונה שלי. ואני ככ מצטער שלא פעלתֿי אחרת כדי לשמור עליה אפילו תוך כדי ביטול עצמי.
חשבתי ללכת לפסיכאטר לקבל כדורים נוגדי דיכאון.
אבל אני לא בטוח שזה יעזור. אני רץ הרבה. מטייל. עובד.
היו לי תקופות של דיכאון רציני שלא רציתי לצאת מהמיטה בסופש ויצאתי בכח.
אבל באמצש אני מתפקד.
כדורים נוגדי דכאון יעזרו באיזה אופן?
ישחררו את המחשבה החוזרת?
כי הרי לא יקהוו את הרגש. לא יגרמו לי לא להשוות. לא ישכיחו את האהבה שהייתה.
נכון?
אשמח לשמוע אם מישהו חווה משהו דומה.
כי כל מה שמרגיע אותי כרגע זה מחשבה שאיש לא יודע מה יהיה במובן של אולי הם יפרדו ויהיה לי שוב סיכוי בעתיד.
היינו שנתיים וחצי עם הפסקה של 4 חודשים. נפרדנו לפני שנה. הוא מצא בחור חדש אחרי 3 חודשים.

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
אהבה נכזבת

אני לא חושבת שיש תרופה לאהבה נכזבת, אבל אני וגם האחרים כאן איננו רופאים ולכן זה לא המקום לשאול שאלה בנוגע לתרופות.
יכול להיות שזו היתה אהבה מיוחדת במינה, אבל היא לא צריכה להיות האחרונה בחייך. אם תאפשר לעצמך, תוכל לפגוש אנשים נהדרים אחרים. אולי זה לא יהיה אותו הדבר, אבל זה אינו אומר שזה לא יכול להיות טוב ומיוחד בדרך אחרת.
אני חושבת עם זאת שתוכל להרוויח מטיפול נפשי - לשוחח עם פסיכולוג על האהבה שלך, על הדברים שגרמו לכם להפרד, ועל הקושי שלך להרפות ממנה, גם כשכנראה צריך.

עשיתי כבר את השיחות האלה עם הפסיכולגים

זה רק קידם אותי להבין שהוא היה מיוחד ואהוב.

החמצה, חרטה, פחד ש״אולי זה לא יהיה אותו הדבר״ מבאסים, משתקים.

אני חושש שאחיה עם החרטה עוד שנים ארוכות.

ענבל כהן חמו

מנהל
חרטה

אם מסתכלים אחורה, יש אפשרות גם שלא רק הטעויות שלך הפרידו בינכם, אלא שהיה חוסר התאמה שהיה בא לידי ביטוי במהלך הזמן.
יכול גם להיות שעשית טעויות שאתה מתחרט עליהן ושהיו משנות את המצב בינכם. את הגלגל אי אפשר לסובב אחורה. לעומת זאת אפשר לסובב אותו קדימה ולתת לחיים להתקדם ולקרות.
השאלה האם אתה מוכן לקבל את מה שקורה בהווה, ולהתקדם עם חייך, או שאתה מעדיף את העבר ואת מחוזות הדימיון, עם מה שיכול היה להיות.

ענבל כהן חמו

מנהל
לזוז הלאה

השאלה איך מתקדמים מהמחשבות האלה, שלא עוזרות לך כלל - מכאיבות ולא מאפשרות לך לזוז הלאה עם חייך.
לכן חשבתי שטיפול יכול לסייע.

NSW2

New member
אני לא יודע לגבי תרופות

אבל מהניסיון שלי זה בהחלט לא מקרה שמצריך תרופות.
מה שכן טיפולים שעובדים ברמת ההגיון גם לא יעזרו לך.
אתה פשוט מעבד את כל החוויה ואת התגובה בצורה מסויימת בפנים.
ואתה נאחז באופן פנימי בזכרונות והתגובות הרגשיות שזה מייצר.
כל עוד נאחזים בהם ממשיכים להגביר אותם.
ממליץ לך לפנות לאימון/טיפול שמשלב גישות שעובדות ברמה הלא מודעת, רגשית, פיתוח מודעות וכד.

למעלה