מפגש אימון אחרון

מפגש אימון אחרון

מה אתם עושים במפגש האחרון עם המתאמן שלכם?
אני מרגישה שהמפגש צריך וראוי להיות שונה משאר המפגשים.
יש לי כמה רעיונות אבל אשמח לשמוע עוד ולהיעזר בניסיון הרב שלכם
שבת נפלאה!

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
מפגש אחרון

אני מכינה למפגש האחרון סיכום של כל התהליך, ושולחת למתאמן עוד לפני הפגישה, עם שאלות עבורו.
במפגש אנחנו מדברים על הסיכום מהצד שלו, איזה מטרות הושגו, איזה לקחים נלמדו, מה עוד יש כאתגר לעתיד.
זה לא עוד מפגש שעובדים בו, אלא מפגש שמקדישים לסיכום - לאסוף את התהליך שהיה כצידה לדרך להמשך.

מפגש אחרון

מצטרפת כמובן לתכנים של ענבל, אבל רוצה מעט לחדד:
אני מחלקת אותה ל-3 חלקים: התבוננות אחורה: "כיצד הגעת לתהליך?" BEING ו-DOING
התבוננות על התהליך: מה השגת במהלך האימון? BEING ו- DOING
התבוננות על העתיד : כיצד אתה רואה אותך כשאתה משיג את המטרה שהצבת לעצמך? BEING ו-DOING
ולסכום: ניהול עצמי אפקטיבי לעתיד: מה הוספת לארגז הכלים שלך? איך תדע שאתה בדרך? איך תדע שאתה תקוע?
מקווה שעזרתי..
רונית

אולי אני במיעוט...

אבל אני לא עושה משהו מיוחד במפגש האחרון. אולי הוא קצת שונה - אבל אנחנו בהחלט עובדים במפגש האחרון, לפעמים ממש עובדים בקדחתנות - איך להמשיך מכאן? מה אפשר לעשות עכשיו כשהגענו למקום המעולה הזה? איך לפרוט את זה לעוד פרוטות? מה התוכניות שלו להמשיך? מה השיעורי בית שלו שהוא יעדכן אותי עליהם בעוד חודש? מתי יהיה המקרה שבו כדאי יהיה לחזור לעוד כמה מפגשי אימון (מגדירים במדויק את המצב שיצדיק את זה, לא ליפול נמוך מדי אחרי ההפסקה).

וגם כמובן מקדישים זמן לבחון ולחגוג את ההתקדמות. אבל זה אולי 10 דקות. יותר מזה אישית לא מושך אותי - גם אם היתי מתאמנת לא היתי רוצה שיקחו פגישה שלמה לסכם תהליך.

אבל מכיון שיש קונסנזוס על ההיפך - אולי אני מפספסת משהו :)

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
מקום להתבוננות

סאלי יקרה,
האם יכול להיות ערך בעינייך עבור המתאמן מפגישה אחרונה שעוסקת בעיקר בלמידה מהתהליך?
גם את בעצם מדברת על עיסוק בסיום ולמידה במפגש הסיום. האם יתכן שהצרכים של המתאמן שלך שונים מהצרכים שלך? נדמה לי שיש אנשים שירויחו מהעמקת ההתבוננות על ההישגים ושהייה איתם. לא מעט פעמים שמתי לב כמה היה זה בעל ערך עבור המתאמנים שלי להיות ביחד במקום שבו הם הישיגו, לראות אותו, להרגיש אותו, לחוש אותו - אפשר גם בהתמקדות, זה יכול להיות מיוחד מאוד.

סיום הוא רגע בעל משמעות בחיינו. הוא מהדהד גם סיומים אחרים. הוא מסמן תחילת דרך ללא המאמן. בעיני זה מקום ששווה לשהות בו ולהתבונן בו.

יש בזה משהו

אולי אני לא מספיק מיחסת חשיבות לנקודה הזו.
אני רואה אותה יותר כהתחלה מאשר כסיום. אבל יש פה גם סיום.
אני אבחן את הנקודה הזו.
תודה

תודה

כמאמנת הנמצאת ממש בתחילת דרכה (מסיימת בסה"כ אימון שני),
אני כל כך נהנית לשאול בפורום הזה שאלות. לעתים תשובותיכם מחזקות את דעתי ולעתים מלמדות אותי דברים חדשים, נוספים.
נראה בבירור כי מושקעים בתשובות זמן ומחשבה ואני מאוד מעריכה זאת.
תודה.

דיוידל

New member
סוף - סיום - התחלה?

שלום מיכל,

היות וכל תהליך אימון שונה אחד מהשני אני לא יכול להגיד שיש תוכן קבוע. אני בהחלט יכול להתחבר לתגובות הקודמות שקיבלת כאן.

שאלת שאלה מעניינת וזה הביא אותי להסתכל אחורה ולבדוק מה קורה בחדר האימון שלי. לרב אני מדגיש את השינויים ואת יכולת השינוי, איפה המתאמן נמצא עכשיו לעומת בתחילת התהליך ושכל סוף הוא התחלה למשהו אחר. בנקודה זו ניתן להתייחס למקום החדש ולציפייה להמשך ההתחדשות. בפגישה האחרונה אני מזמין את המתאמן לתת משוב אישי על מנת שאוכל ללמוד לגבי עצמי.

שיהיה לנו יום סוער ומרגש (מבחינת מזג האויר כמובן).

דיויד

ordanco

New member
פגישה אחרונה

סיכום
סגירות
העצמה
כמה חל שינוי
עד כמה המתאמן היום במקום אחר
מה הלאה

בשום פנים ואופן לא לפתוח נושאים חדשים ולהתחיל לעבודה איתם, זה בעיני ממש לא יפה לעשות למתאמן

פרידה לכמה חודשים
אם אחרי רוצה עוד אימון על נושא אחר אז אפשר, לא מיד ברצף

למעלה