שרשור השאלות לרונדה נפתח

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
../images/Emo41.gifרונדה בריטן מ"מתחילות מחדש" מגיעה אלינו../images/Emo70.gif

רונדה בריטן מוכרת לנו בעיקר בזכות הסדרה "מתחילות מחדש", ששודרה בערוץ 3. מלבד "מתחילות מחדש", רונדה כיכבה בעוד 2 סדרות מצליחות (כולל "אימון אישי לחיים" ששודרה בחינוכית), כתבה 4 רבי מכר, העבירה סדנאות ב-4 יבשות והקימה את הארגון "חיים ללא פחד", שמכשיר בין השאר, מאמנים אישיים לטיפול בפחדים רגשיים וכן מציע תוכניות אימון שונות. בעקבות הסדרה רונדה כונתה בפי האמריקאים "המאמנת האהובה על אמריקה", וכעת היא מגיעה אלינו! רונדה תתארח בפורום שלנו ביום חמישי הקרוב, ה-13/5 בשעה 21:00, ותענה על שאלות בנושא "שחרור מפחד". תוכלו לשאול באנגלית או בעברית. מהו פחד? דאגה לגבי העתיד? זה פחד. מרגישים תקועים? זה פחד. האשמה מנהלת את החיים שלכם? זה פחד. רובנו מפחדים להראות טיפשים, להידחות או שיראו אותנו כאנוכיים, בלתי ניתנים לאהבה או חסרי ערך. מכיוון שהפחד ממש טוב בלהסוות את עצמו, אנחנו אפילו לא יודעים שזה פחד. לא משנה כמה את/ה כבר מצליח/ה, הפחד, אלא אם כן הפכת אותו לחבר הכי טוב שלך, ימנע ממך תחושת סיפוק, אהבה וקבלה. כאן רואה רונדה בריטן את תפקידה. רונדה בריטן מעולם לא הייתה מי שהיא הייתה אמורה להיות. היא נולדה בת כשאביה חלם על בן, והוא העניש אותה על כך: היא גדלה בבית אלים כמטרה העיקרית לזעם שלו. בגיל 14, היא הייתה העדה היחידה לרצח של אמה על ידי אביה ולהתאבדותו למרגלות רגליה. היא התמכרה לאלכוהול וניסתה להתאבד שלוש פעמים – עד שהבינה שהיא גרועה בזה. לכן, היא החלה לפתח לעצמה תרגילים פשוטים, כמו הדבקת כוכבים על לוח שנה על כל דבר טוב שעשתה, על מנת להמשיך לשרוד. מאז היא כתבה ארבעה ספרים: חיים ללא פחד, אהבה ללא פחד, לשנות את החיים בשלושים יום והאם אני נראית שמנה בזה? איך להתגבר על הגוף שלך ולהמשיך בחייך. בין לקוחותיה העסקיים: אוניברסיטאות אמריקאיות, חברות כמו טיוטה ולקסמרק, ארגונים של נשים בעסקים, מחלקות בממשל ארצות הברית ועוד רבים אחרים. בימים אלו, היא עוברת בין ערים ברחבי ארצות הברית על מנת להביא את הכלים שפיתחה לכמה שיותר אנשים. "אני רוצה שאנשים יגלו שזה בסדר לחיות ללא פחד, שזו זכותם מלידה, ההזדמנות שלהם," היא אומרת. "אני רוצה להיות חלק מזה, לראות אנשים מגלים את הכוח האמיתי שלהם. כל כך הרבה מהמלחמות, מההריגות, מהאלימות הביתית, מבוסס על אגו. זה לא כוללני. זה מרחיק." זה הכול פחד, היא מדגישה. "פחד לאבד משהו, פחד לוותר על משהו." המשאלה של רונדה היא עולם חופשי מפחדים. רונדה מגיעה לסדנא בתל-אביב ב-27/05 . עוד על רונדה באתר www.FearlessLiving.org

יבלבולה

New member
היא מקסימה! הייתי צופה באדיקות בתוכנית!

ורושמת לי תובנות הן באופן אישי והן כתרפיסטית.. דרך אגב, שם מצחיק יצא לי כאן בתפוז לפני כמה שנים, שמי טליה, אני עו"סית ותרפיסטית, ממליצה להגיע למפגש עימה, יש מה ללמוד..(-;

כרטיסים לסדנה של רונדה - 27/05 בתל-אביב! :)

היי, ראי פרטים ב"חתימה" שלי בתחתית ההודעה. ניתן גם להירשם ישירות בלינק: http://www.rhondabritten.com/event/201005/fearless-america-tel-aviv-israel שימו לב: הסדנה באנגלית ללא תרגום. למידע נוסף, שאלות, עזרה בהרשמה וכו', אפשר לפנות אליי ב: 0506-794742 [email protected] לילה טוב, איילת וייס, מפיקת הסדנה

ענבל כהן חמו

מנהל
../images/Emo42.gifשרשור השאלות לרונדה נפתח../images/Emo45.gif

אנא שרשרו שאלותכם כאן. רצוי לשאול באנגלית אם אפשר, כדי לחסוך את התרגום. אם אתם שואלים בעברית, נסו להכניס את שאלותיכם מראש כדי לאפשר את תרגום שאלותיכם בזמן. רונדה תענה על שאלות מחר בין 21:00 ל-22:30, ואיילת וייס האסיסטנטית שלה תתרגם עבורה את השאלות. התשובות יוכנסו בתחילה באנגלית, והתרגום לעברית ינתן לאחר האירוח. למי שמתעניין, רונדה מעבירה סדנא ב-27/5, לאיילת יש את כל הפרטים, תוכלו לשאול גם על זה. אז קדימה - זה הזמן לשאול כל מה שחיכיתם ורציתם לדעת - על פחד, על התוכנית ועל רונדה.

ענבל כהן חמו

מנהל
שאלה ראשונה

Dear Rhonda, You are going to visit here soon, and you are most welcome. I'v seen you are visiting different cities in America, and here. What bring you to this part of the world? רונדה היקרה, ברוכה הבאה לישראל בעוד זמן קצ. ראיתי שאת עושה סיור בערים בארצות הברית. מה מביא אותך לחלק זה של העולם?

Rhonda Britten

New member
coming to Israel

I'm coming to Israel for two reasons: 1. To meet you And 2. To bring my dear niece to study abroad in your great country. She's will be studying law in Israel. Be Fearless, Rhonda

ההגעה לישראל (תרגום)

אני מגיעה לישראל משתי סיבות: 1. לפגוש אתכן/ם ו-2. להביא את האחיינית היקרה שלי ללמוד בחו"ל במדינה הנהדרת שלכן/ם. היא באה ללמוד משפטים בישראל.

מוזמנות/ים לשאול על

אתגרים אישיים, אתגרים באימון, מתחילות מחדש, חיים ללא פחד, הגשמה עצמית, ביטחון עצמי, יחסים, קריירה, לימודים, דימוי גוף, הדרך שבה רונדה עצמה שינתה את חייה ועוד ועוד :)

e t a

New member
Question for Rhonda - Starting Over

First of all, I have to say I watched the "Starting Over" show on a daily basis, and each and every time I was astonished by the creative and insightful ways you have found to solve such deep and complicated emotional issued these women had. I have so many question for you, but I'll pick the two that I would you to answer the most. How do you feel living together and going through this hard and powerful journey had affected women in the starting over house, comparing to people in similar conditions that are in a "regular" therape? In the Starting Over house you always worked with an additional life coach. What did you do in cases that your view and idieas conflicted with those of Iyanla, especially in cases of similar problems to different women? I thank you deeply in advance,Daniel Asherov

e t a

New member
An additional question (Personal)

My girlfriend's name is Michal. Our relationship is great, No problems there. My concern is that she is a very shy person. So shy, she can't even say hello to her own relatives, not to mention mine. It's funny - she can talk to strangers as long as they are in her age, but she has this unusual fear of older people. The truth is, she doesn't even answer her own grandmother. I'll be happy to take your advice.. thank you very much, Daniel

Rhonda Britten

New member
Shyness

Daniel, I'm so grateful she has you in her life. What a gift. Shyness stems from fear (we know that yes?) so ask her (the best time to talk about it is when she's not in that situation), ask her: what do you think will happen if you answered your grandmother? What's the worst thing that could happen? What's the best thing? Do you want a relationship with any older person at all? Ever? I'm guessing here, yet I find when most people have a difficult time with older people they have a fear of authority issue.it's more common than you'd think. Another way to help is to ask people how old they are after she talks to them. What I'm trying to do is help her see that she thinks the people she talks to are her same age but some are older. I'd point out that she spoke to person A and they are 5 years older. I know that can be tricky but what I'm attempting to determine is it really older people? How old? Or is it authority? Or family? There's dome way her brain is making a distinction. What's that distinction. And then build out from there. But again she has to want to. Be Fearless, Rhonda

ביישנות (תרגום)

דניאל, אני כל-כך שמחה שיש לה אותך בחייה. איזו מתנה. ביישנות נובעת מפחד (אנחנו יודעים את זה, כן?), אז תשאל אותה (הזמן הכי טוב לדבר על זה הוא כשהיא לא בתוך הסיטואציה הזאת), תשאל אותה: מה את חושבת שיקרה אם תעני לסבתא שלך? מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? מה הדבר הכי טוב? את רוצה איזושהי מערכת עם אנשים מבוגרים בכלל? אי פעם? אני מנחשת כאן, אבל אני מוצאת שכשרוב האנשים מתקשים עם אנשים מבוגרים יותר, יש להם פחד מסמכות. זה יותר נפוץ ממה שאתה אולי חושב. דרך נוספת לעזור היא לשאול אנשים בני כמה הם אחרי שהיא מדברת איתם. מה שאני מנסה לעשות זה לעזור לה לראות שהיא חושבת שהאנשים איתם היא מדברת הם באותו גיל כמוה, אבל חלק מהם מבוגרים יותר. הייתי מציינת שהיא דיברה עם אדם א' והיא/הוא הם 5 שנים מבוגרים יותר. אני יודעת שזה יכול להיות מסובך, אבל מה שאני מנסה לקבוע זה האם באמת מדובר באנשים מבוגרים יותר? כמה מבוגרים? או שזה סמכות? או משפחה? יש דרך בה המוח שלה מבצע הבחנה. מה ההבחנה. ולבנות משם. אבל שוב, היא צריכה לרצות את זה.

Rhonda Britten

New member
Starting Over House

Great questions! 1. The difference between living together versus not is this: the house provided a plethora of opportunities to coach all sides of a conflict. That was fantastic. Yet the house also slowed me down in the sense I had to be conscious of talking about one topic at a time because of the venue ala tv. So Starting Over gave me a huge platform to teach millions the skills of Fearless Living yet I dan do the samsun individual coaching. I am also able to some of that work during workshops like the one I will be doing in Israel. 2. Iyanla and I worked with different women so we did not cross coach per se. Yes in groups we coached all the women but note we talked about a general topic either than specific issues. Those were dealt with in our private sessions. Be Fearless, Rhonda

בית "מתחילות מחדש" (תרגום)

שאלות נהדרות! 1. ההבדל בין לור ביחד לבין לא הוא זה: הבית סיפק הזדמנויות גדושות לאמן את כל הצדדים של קונפליקט. זה היה פנטסטי. אבל הבית גם האט אותי מהבחינה שהצטרכתי להיות מודעת ולדבר על נושא אחד כל פעם בגלל שהמפגשים היו בטלוויזיה. אז "מתחילות מחדש" נתנה לי פלטפורמה ענקית ללמד את הכלים של "חיים ללא פחד" למיליוני אנשים", אבל אני יכולה לעשות את אותו הדבר באימון אינדיבידואלי. אני גם יכולה לעשות חלק מהעבודה הזאת בסדנאות, כמו זו שאני אעביר בישראל. 2. איאנלה ואני עבדנו עם נשים שונות לכן לא אימנו ביחד בדיוק. כן בקבוצות אימנו את כל הנשים, אבל שם דיברנו יותר על נושא כללי מאשר על עניינים ספציפיים. באלה עסקנו בפגישות האישיות.

ketrina

New member
אהלן

אני כותבת בעברית ,כי מהאנגלית שלי לא יבינו הרבה :) אז אשמח מאוד אם איילת תוכל לתרגם לאנגלית ותודה רבה מראש לאיילת על כך :) שלום רונדה, יש לי פחד להתקשר (טלפונית) לאנשים שקבעתי איתם שנדבר בטלפון, דברים כאלו שצריך לסגור קצוות אחרונים,פחד לענות לשיחות.אותו פחד זה מאוד מגביל,במיוחד היום שכולם חיים על הפלאפונים שלהם. זה משהו בעובדה שטלפון תופס אותך באמצע היום במצבי רוח שונים שלך ואת מאוד חשופה בשיחה למה שעובר עליך כרגע.זה לא פגישה שהתכוננת אליה מראש,אלא משהו שקורה באופן מפתיע ואת לא מוכנה לזה. איך אני יכולה להסתכל על זה אחרת ,או להתמודד פשוט עם הפחד הזה? זה אולי נשמע פשטני מדי,אבל הפחד הזה מאוד סוגר,ורק מתבטא בטלפון למרות שבעצם אני חושבת שזה פחד שנובע מחשיפה מול אדם אחר. אשמח לכל עצה, מוקירה מאוד את היחס,תודה רבה רבה ! :)

Rhonda Britten

New member
Phone calls

This is a fantastic question. I completely understand. Who wants to be interrupted and askedsomething unexpected when one isn't prepared. Especially if it's important. First. I'd encourage you to give up calling it a fear. What it really is is a skill. Phone skills are underrated. How we communicate and when is crucial. How would this 'fear' change if you knew it was a skill instead? 1. It's okay not to pick up the phone. 2. It's okay to prepare your questions and answers in advance. 3. It's okay to call back when you are prepared. And this is where the practice comes in, you must call back or connect within a certain time frame. Whether that's 4 hours or 24 hours. Practice with a friend or your coach but practice. There are no big or small conversations. Be Fearless, Rhonda

שיחות טלפון (תרגום)

זאת שאלה נפלאה. אני מבינה לחלוטין. מי רוצה שיפריעו לה/ו וישאלו משהו באופן מפתיע כשאת/ה לא מוכן/ה. במיוחד אם זה חשוב. קודם כל, אני מעודדת אותך לוותר על לקרוא לזה פחד. מה שזה באמת זה מיומנות. נוטים להמעיט בערך של כישורי טלפון. איך אנחנו מתקשרים ומתי זה קריטי. איך ה'פחד' ישתנה אם היית יודעת שזו בעצם מיומנות? 1. זה בסדר לא לענות לטלפון. 2. זה בסדר להכין את השאלות והתשובות שלך מראש. 3. זה בסדר להתקשר חזרה לאנשים כשאת מוכנה. ולכאן נכנס התרגול, את חייבת להתקשר בחזרה או ליצור קשר תוך מסגרת זמן מסויימת. בין אם זה 4 שעות או 24 שעות. תתאמני עם חבר/ה או אם המאמן/ת שלך אבל תתאמני. אין דבר כזה שיחות קטנות או גדולות.

למעלה