winers life

• פותח הנושא kvk
  • פורסם בתאריך

kvk

New member
winers life

מישהו השתתף או מכיר את הסדנא הזו? האם יש תוצאות טובות באימון קבוצתי וזאת מול אימון אישי אחד על אחד, מה עדיף?

dnxtep

New member
אימון אישי מול קבוצתי

שלום KVK. אינני מכיר את הסדנה הזו אך אני מכיר עברתי ומעביר אימונים קבוצתיים וסדנאות כמו גם אימונים אישיים ולכן אנסה לענות לשאלתך השניה. אז קודם כל, ישנם סוגים שונים של אימונים קבוצתיים: סוג 1. קורס אימון בסיסי. שם המתאמנים לומדים מה זה אימון ותוך כדי כך גם מתאמנים (בדרך כלל בליווי מאמן אישי), ויש אימונים קבוצתיים בהם סוג 2. אימון קבוצתי לקבוצה שמכירה מראש. אימון זה בדרך כלל נועד להביא את הקבוצה ליעד משותף ואו לשיתוף פעולה סוג 3. אימון בקבוצה לאינדיבידואלים שבו להתאמן על עצמם אך החליטו לעשות זאת בתוך קבוצת אימון. סוג 4. סדנאות העצמה - בדרך כלל יומיים עד חמישה ימים מרוכזים בהם המתאמנים באים על מנת להעצים את עצמם בכדי שיוכלו בהמשך להגיע להישגים. ויש עוד כמה סוגים קרובים מעט או יותר לאלו. בתשובתי אני מתייחס לסוג השלישי והרביעי ולאימון אישי. תוצאות טובות יש גם באימונים אישיים, גם בסדנאות וגם באימונים קבוצתיים. בסופו של דבר רוב ההשפעה על התוצאה תלויה במתאמן ולא בסוג האימון או במאמן. ההבדל העיקרי בין סדנאות/אימון קבוצתי ואימון אישי הוא שבאימון אחד על אחד כל מה שקורה במפגש האימון (תובנות, משימות, שיתוף בקשיים, מציאת פתרונות וכו...) קורה בין המאמן למתאמן. בעוד שבאימון קבוצתית הדברים קורים לכל הקבוצה. יש לזה חסרונות - לדוגמא לפעמים קשה יותר להפתח בקבוצה, תשומת הלב של המאמן מחולקת בין הרבה משתתפים, לפעמים משתתפים מפריעם לאחרים ואולי ניתן למצוא עוד אבל יש לזה גם יתרונות - התובנות יכולות להגיע משיתוף של אחר, הקבוצה בדרך כלל משמשת כסביבה תומכת וכך ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר, פגישות האימונים בקבוצה בדרך כלל עורכים יותר שעות מפגישות האימון אישי ובטוח יש עוד... בסופו של דבר כפי שאני נוהג להגיד בדרך כלל באימון הכל תלוי במתאמן. יש כאלו שיעדיפו את האינטימיות שבאימון אישי ויש את אלו שיעדיפו את התמיכה שבאימון קבוצתי, ושתי הבחירות הן לגמרי בסדר. מקווה שנתתי לך נקודות למחשבה, ניצן

למעלה