מוזמנים לשאול את מיכל הר-שמש

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
אירוח בפורום - יו"ר לשכת המאמנים../images/Emo88.gif

ביום ד' השבוע ב 19/3/08 בשעה 9:00-11:00 תתארח בפורום שלנו מיכל הר-שמש, יו"ר לשכת המאמנים.
מיכל תספר על לשכת המאמנים - מה קורה ומה הושג עד היום ומה התוכניות לעתיד ותענה על שאלות בנושא לשכת המאמנים. לשכת המאמנים הוקמה בספט' 2006 מנתה אז 200 חברים ומונה היום, שנה וחצי אחרי, 700 חברים. מטרת הלשכה ליצור מציאות בה האימון תופס בישראל מקום מכובד, כמקצוע לכל דבר, הנשען על אתיקה מקצועית איתנה, לצד יתר הפרופסיות הוותיקות. מיכל הר שמש עוסקת באימון אישי ובאימון מנהלים ומכהנת כיו"ר לשכת המאמנים בישראל. מאמנת אישית ומנהלים. במהלך 20 השנים האחרונות, ניהלה והקימה חברות שונות בארץ ובחו"ל. גרה בארבע מדינות שונות מלבד ישראל; קפריסין, אנגליה, סין וארצות הברית, בהן עסקה בניהול והקמה. במסגרת תפקידה הייתה בקשר עם מגוון רחב של אנשים מקצוות היריעה הפוליטית והחברתית כאחד. מפגש זה עם סוגים שונים של מנטליות היה הבסיס והמקור לפרספקטיבה הרחבה מאוד על החיים בכלל ועל תחומי העיסוק שלה המנחים אותה בעבודתה כמאמנת. היום עוסקת מיכל באימון במסגרת "מכאן והלאה" ומכהנת כיו"ר לשכת המאמנים בישראל.

אירוח בפורום

שלום לכולם, תודה על ההזמנה להתארח כאן בפורום. אשמח לענות על כל שאלה. יתירה מזאת, אשמח אם כתוצאה מהשיח שיתנהל כאן, מאמנים שאינם חברי שלכה עדיין ימצאו לנכון להצטרף אלינו. שיהיה שבוע נעים ומלא סיפוק.

אלדר50

New member
מדוע נמחקה הודעה על איק"א?

הודעה שנכתבה בנימוס ולפי כללי תפוז.

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
../images/Emo43.gif

ההודעה היתה משורשרת להודעה אחרת שלא עמדה בכללים. אני מציעה לברר את כללי הפורום במסרים ולא בתוך שרשור בנושא אחר.

אלדר50

New member
ואני מציע לך לנהל בממלכתיות

ולתת במה שווה לכל הגופים הפועלים בשוק האימון.

שריתפ1

New member
לראש לשלכת המאמנים

בוקר טוב וטוב שבאת 2 דברים על הפרק עבורי : 1. לשכת המאמנים נושאת על דגלה ערכים של מקצוענות ואמינות ופעילותה ברוכה בעיני . אני אישית רשומה בלשכה. יחד עם זאת, למרות ששילמתי כבר שנתיים את דמי הלשכה ולמרות פניות אליכם מספר פעמים בעניין - טרם שלחתם לי תעודת הלשכה וגם לא קבלה בגין התשלום ... אודה לבדיקתך את העניין 2. נושא נוסף --מפגשים עם בתי ספר נוספים מבורך בעיני. קיימים היום מס' בתי ספר לאימון הנחשבים כ"מיין סטרים" וקיימים גם מרחבי אימון ובתי ספר שאינם זוכים לחשיפה והנתינה שלהם לעולם האימון נותרת פרי יוזמתם בלבד . כלשכה המייצגת ציבור מאמנים רב והיות ומקום המאמן הנו שאלת השאלות ופתיחות, אשמח באם לשכת המאמנים תתן במה גם לאותם בתי ספר ומאמנים שפועלים בתחום . ואתן דוגמה : בית ספר ICU והעומדת בראשה, אסתי פישר היים פועל בהמון נתינה ושיטות אימון מתקדמות. עשיתי שם קורס אימון עיסקי והתרשמתי מאוד מהמקצוענות וההתמקצעות שבית ספר זה מציע ( ואת הכשרותי כמאמנת דווקא עברתי בבתי ספר אחרים כך שאיני נצמדת לבית ספר או למאמן מועדף ... ) .פתיחות הלשכה תאפשר בעיני תרומה רחבה לציבור המאמנים להחשף ולהתמקצע . אשמח מאוד באם לשכת המאמנים תפתח את דלתה ואת נדיבותה לעוד נותני טון בעולם האימון ואשמח לשמוע עמדתך לכך .. יום נפלא, שרית יום נפלא, שרית

תשובה לשרית

שרית בוקר טוב, ראשית ... תודה ... שמחה להיות .. לגבי כרטיס החבר והקבלות , מסיבות אדמיניסטרטיביות שלא כולן היו בשליטתנו, לא הצלחנו לשלוח בזמן את הנדרש. התוצאה של הלמידה מנסיון העבר היתה אחד, גיוס מנהלת אדמיניסטרטיבית, ושתיים הפרוייקט הראשון שלה הוא יישור קוו מול כל המאמנים חברי הלשכה. היא מדברת עם כל חברי הלשכה בלי יוצא מן הכלל כדי לבדוק מה חסר ולהשלים. מתוך 740 חברים, שוחחה כבר עם 450, נכון לאתמול. מקווה שנסיים את הפרוייקט בימים הקרובים ואז גם יישלחו כרטיסי חבר לכולם. לגבי מפגשים עם בתי ספר. עמדתי היא שכיוון שהלשכה ובתי הספר לאימון עומדים מאחורי אותה מטרה של מקצוענות ומיצוב המקצוע כפרופסיה לכל דבר ... המתבקש הוא שיהיה שיתוף פעולה בין שני הגורמים. אי לכך, שמתי לי למטר להפגש עם כל מנהלי בתי הספר שיהיו מעוניינים כדי לייצר פלטפורמה של של עשייה משותפת. נפגשתי כבר עם מספר מנהלים ואני מקווה להפגש עם כל המנהלים של כל 29 בתי הספר הקיימים בארץ והידועים לנו בשלב זה. אני מאמינה גדולה בנדיבות , שיתוף, ופתיחות. בהמשך, אני מזמינה אותך לפנות בכל שאלה למנהלת האדמיניסטרטיבית שלנו בטלפון 3218050 - 077 בין 8:30 ל 13:30, או במייל [email protected] . כמו כן, דלתי פתוחה תמיד ... ניתן ליצור עימי קשר בכל זמן.

דויד42

New member
הלשכה איננה נייטרלית ולמילותייך אין כיסוי

בלשכה פעילים אנשים מבתי ספר מסויימים וכך יש לבתי ספר אלה כוח וקול. בסופו של תהליך נראה כי הלשכה כמו ארגונים אחרים בארצנו משוחדת ולא ישרה. עכשיו את רוצה לגייס מאמנים ואומרת שתיפגשי ותבחני ושדלתך פתוחה. אני ניסיתי 6 פעמים לקבוע אתך פגישה ולא הצלחתי. תמיד אינך. עסוקה. מחר. בשבוע הבא. מזכירה טלפונית. לא חוזרים אליך. מי הצליח להפגש אתך חוץ מחברייך? אף אחד. המציאות בכנס האחרון הראתה כי הלשכה דוחפת בתי ספר אחדים לכותרות ולכוח כנראה משום שחברים מאותו בית ספר פעילים בלשכה. ולא דווקא בתי הספר הכי שווים. חבל. איך נאמין לך שאת רוצה לשנות וליצור קו ישר ואמין, לטובת המאמנים? אפשר להוליך שולל חלק מהאנשים חלק מהזמן ...

תשובה לדויד 42

דויד שלום, צר לי על לשמוע על תחושתך. אני מזמינה אותך כבר בסוף האירוח ליצור עימי קשר, אתה אומר שניסית בעבר, אני מניחה מכך שיש לך את מספר הטלפון שלי. 11:30 אמתין לשיחתך. לגבי פעילותם של נציגים מבתי ספר מסויימים, הלשכה היא עמותה ללא מטרות רווח, וחרתה על דגלה לתת מקום שווה לכל מאמן באשר הוא. העמותה מנוהלת על פי כללים מאוד ברורים, ובשקיפות מלאה. דבר אחד אני יכולה להבטיח באופן אישי, אני שומרת ברחל בתך הקטנה שלא תהיה העדפה ולו הקטנה ביותר לבית ספר זה או אחר, בלי קשר לנציגיו. אשמח לשוחח ולראות כיצד אוכל לסייע.

דויד42

New member
במספר שפרסמת לא עונים אף פעם

אותך אי אפשר להשיג. אי אפשר לקבוע אתך פגישה. אין חיבור בין המילים לעשייה בפועל. את בטח עסוקה מאוד, כמאמנת. ועכשו גם כמתאמנת - מתאמנת להיות פוליטיקאית.

דויד 42

אני שומעת את התסכול והמצוקה. מזמינה אותך ליצור קשר עם המנהלת האדמיניסטרטיבית שלנו בטלפון 3218050 - 077 כבר עכשיו ולקבל ממנה את מס' הטלפון הסלולארי שלי. אשמח לשוחח ב 11:30. במידת הנדיבות הקבלה וההכלה המקסימלית שיש לי לתת.

דויד 42 - פנייתך

דויד, בהמשך לשיח שלנו במייל מלפני כמה דקות, ערכתי בדיקה. דבר איתי ב 11:30.

שריתפ1

New member
שאלה נוספת

אשמח לשמוע את עמדתך כיצד את רואה את לשכת המאמנים כגוף המייצג את ציבור המאמנים עד כה נחשפנו דרך "קול קורא" של הלשכה לפניות אימון בהתנדבות . וזוהי עשיית מבורכת מהם היעדים של הלשכה לשנה הקרובה בתחום התמקצעות המאמנים ופתיחת במה נרחבת למאמנים , מעבר למפגשים דו שנתיים בהם יש דיווח של פעילות הלשכה.? מודה לך שרית

תשובה לשאלה

שרית, לשכת המאמנים נולדה לפני קצת יותר משנה, בבחירות הראשונות כללה הלשכה 200 חברים היום מונה הלשכה 740. זה לכשעצמו מהווה הצבעת אמון של ציבור המאמנים. הלשכה פועלת בראש ובראשונה כדי לתת לכל מאמן שבוחר להיות חלק ממנה תו תקן. זה הערך המוסף שרק הלשכה יכולה לתת. בנוסף, אנו בשלבים אחרונים של גיבוש קבוצות עבודה, בינהן, קבוצת השתלמויות והעשרה, קבוצות שיווק, מלבד הקבוצות הקיימות של חקר וקשר עם האקדמיה, וקבוצת העשייה החברתית, שעושות כבר משנה שעברה. בסוף תהליך גיבוש הקבוצות אנו נפרסם תכנית שנתית, לדוגמא, קבוצת ההשתלמויות והעשרה תפרסם תכנית פעילות עד סוף השנה. אנו מקווים כי תכנון נכון ויעיל יאפשר לנו לקיים אירועים בתדירות גבוהה ובהודעה מורדמת שתאפשר התארגנות והשתתפות . בימים הקרובים יצא מידעון שני שיספר על הפעילות בחודש האחרון. אני מקווה שמייד אחריו נוכל להוציא דיווח נוסף על התכניות השנתיות של קבוצות העבודה.

yaakuv101

New member
גיבוש קריטריונים לקורסי אימון

אני מחפש הרבה זמן מקום ללמוד בו אימון. מצאתי הרבה מקומות, אך אני ממש מבובלבל ואיני יודע איך "למדוד" ואיך לדעת איזה מקום הכי טוב. למה אינכם מגבשים "קוד" שאפשר יהיה באמצעותו "לשקול" איזה מקום לימוד הכי טוב? ודבר שני: למה הלימודים הם כל כך יקרים גם ביחס ללימוד באוניברסיטה? (120 שעות לימוד בכ-8000 שקל, לא יקר מדי?) תודה

isaacm

New member
זה יכול להיות נחמד

בוא נראה. לי חשוב שלמורים יהיה יחס טוב לתלמידים. חשוב לי שהמורים יתלבשו יפה כשהם מופיעים בכיתה. חשוב לי שקירות בית הספר לא יהיו מוכתמים. חשוב לי שאוכל לקחת שיעורים מתי שבא לי, כלומר שיעורים גמישים. בכלל חשוב לי שיהיה לי כיף בבית הספר. ואה - הכי חשוב מחיר סביר 8000 שקל בכלל לא בא בחשבון. לא יותר מ - 50 שקל לשעה וגם זה יותר מדי. אז אני מזמין אותך לבחון את בתי הספר שאתה שוקל להירשם לשם לפי הקוד שלי. לומר את האמת, יכולנו לנהל דיון ולעשות הצבעות ולהגיע לקוד אחר. האם זה בכלל משנה? אזמין אותך לעשות עבודה - אם זה מה שתרצה, אספר לך עליה. תעשה שני סיבובים בכל בתי הספר שאתה שוקל להירשם אליהם. בסיבוב הראשון קח את כל המידע ותסדר אותו כך שתוכל להשוות בין בתי הספר. תכין לך לפני שאתה מתחיל רשימת שאלות ועם זה צא לדרך. כשתסיים את הסיבוב הראשון, תגלה שנוספו לך שאלות, בתאום אתה מבין הרבה יותר במה מדובר. ארגן לך את השאלות וצא לסיבוב שני. לדעתי קיום שני הסיבובים הללו יבהיר לך דברים ברמות שאפילו לא פינטזת עליהם - ואל תשים לב להתלהבות שלי, תבדוק את ההתלהבות שלך. שתהיה לך עבודה פוריה (הֵיי, אל תתעצל
) איציק

yaakuv101

New member
דיברתי על

מבנה הקורסים ולא על היכן הם נערכים ואיך מתלבשים המורים. ושכר הלימוד? תשווה לשכה"ל באוניברסיטאות ותראה את ההבדל באופן יחסי לשעות

isaacm

New member
בדיוק מה שהתכוונתי

כתבתי לך ממקום אוהד, לא כתקיפה. לקחתי את זה קצת רחוק, אמנם כן. מה שרציתי להעביר לך זה שכל אחד יש לו את הקריטריונים שלו. שאלה בפורום ושמיעת דיעותיהם של אחרים לא מהווה תחליף משמעותי לעבודה העצמית שלך. כשתהיה מאמן, תצטרך לעשות את העבודה הזו עם השותפים שלך לעשייה האימונית (מה שכולנו קוראים מתאמנים). מה יותר טוב מלקחת אחריות ויוזמה ולהתחיל כבר עכשיו? שוב, כל זה רק אם זה מתאים לך. אם המטרה שלך היא דיון - גם זו מטרה ראוייה. בהצלחה איציק

yaakuv101

New member
האם תואר באמת הכרחי ללימוד אימון?

האם הצבת תנאי כזה אינו סתם חיקוי של אותם טריקים שנועדו למנוע ממי שיש לו יכולות וכשרונות, אך לא התאפשר לו לקבל תואר, מללמוד את מה שמתאים לו באמת? האם לא נכון יהיה להימנע לחלוטין מלהציב תנאי סף מסוג זה ולהסתפק בתנאי יחיד שהוא ראיון מאישי והתרשמות מרצונו ויכולתו של המועמד? תודה

למעלה