בטקסס גם עיוורים יכולים לצוד...

בטקסס גם עיוורים יכולים לצוד...

קראו: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/566/827.htm ואני ברוח הכתבה שואף קרוב להפוך למבקר מוסיקלי...

עמי העמוד לא עולה../images/Emo10.gif

ותסביר- אני לא מבינה
כיצד ניתן להפוך למבקר מוסיקה כאשר יש קושי בשמיעה? טל

העתקתי את הכתבה

לגבי מבקר מוסיקה חרש הדברים נכתבו בסרקזם. טקסס: גם עיוורים יכולים לצוד תיקון לחוק יאפשר לעיוורים לשים כוונת לייזר על הרובה כדי שיוכלו להמשיך בתחביב למרות נכותם חוק חדש שהתקבל לאחרונה במדינת טקסס שבארצות-הברית מתיר לציידים עיוורים להתקין על רובי הצייד שלהם כוונות לייזר מתקדמות, שבאמצעותן יוכלו לצוד חיות בר. החוק בטקסס אוסר לחלוטין על ציידים "רגילים" כל שימוש בכוונת אור או לייזר, במטרה לתת לחיה הניצודה סיכוי כלשהו לצאת בחיים ממפגש עם הצייד, והחוק אף קובע עונשים כבדים למפירים אותו. אולם, כדי לאפשר לעיוורים לקחת חלק בתחביב הנפוץ במדינה, שונה החוק לטובת העיוורים. "אני יודע שכל העניין הזה של עיוורים וציידים נשמע מוזר לאנשים רבים", העיר צ'ייס בירדן, פעיל בארגון למען הנכים, "אבל צריך לזכור שהצייד מתבצע בעזרת כמה חושים, לא רק חוש הראייה". על פי החוק החדש, שהתקבל ביום חמישי שעבר בבית הנבחרים התחתון של טקסס, רשאי צייד עיוור להשתמש בכוונת לייזר, בתנאי שהוא מלווה בצייד אחר שאינו סובל מליקויי ראייה. עד כמה שנשמע הדבר ייחודי, מתברר כי בטקסס פעילים מאות ציידים עיוורים. מרביתם צדו בצעירותם והמשיצ כו לעסוק בתחביב הזה גם לאחר שאיבדו את ראייתם במהלך חייהם. בנוסף לכך, מספר בלתי ידוע של ציידים עיוורים מלידה, שעל פי הערכות מגיע מספרם גם הוא למאות, רשומים כציידים פעילים. "באזור אוסטין בלבד יש כ-40 קבוצות של ציידים עיוורים", אמר בירדן. "השימוש בכוונת לייזר מקל לעוזרו של הצייד העיוור לכוון את היורה לעבר המטרה", הסביר בירדן, "עד עכשיו נאלץ עוזר הצייד להסתכל בכוונת הרובה של העיוור ולתקן לו את הטווח או המיקום. מעכשיו, כל שצריך לעשות הוא לעקוב אחרי הנקודה האדומה, ולהורות על תיקוני טווח בהתא

למעלה