להדליק נר לסבא וסבתא

yaeli1231

New member
קראתי את הודעתך וכ"כ הזדהתי אתך

גם אימי נפטרה לפני חצי שנה - והיא ככ חיכתה לבת המצוה של בתי שאמורה להתרחש בעוד חצי שנה. אני גם עוד לא התחלתי לארגן כלום ולא מתלהבת לעשות משהו. גם לבעלי אין אמא וזה נורא לפי דעתי עוד לא החלטנו אם נארגן טיול או מסיבה יש עוד זמן יש לי חברה טובה שגם כן איבדה את 2 הוריה וגם בעלה איבד את הוריו ובכל זאת החליטו לארגן מסיבה לילד

להדליק נר לסבא וסבתא

שלום., עד לפני כשנה וחצי ראיתי בעיני רוחי איזו "הפקה" שאני הולכת לעשות בחגיגת הבר/בת מצווה לתאומים {בן ובת שלאחר החלטה כפי שתבינו עתה מדוע החלטנו לעשות אותה יחד). ואז חלתה אימי ואיבדתי אותה כשהיא בשנות ה50 המוקדמות לחייה, אבי, גם כן בשנות ה50 נפל למשכב ואיבדנו גם אותו תוך כחצי שנה, אין כאן המקום לתאר את כאב האבדה ההתייתמות משני ההורים והאבל המתמשך. חגיגת יום הולדת 11 בוטלה עקב מות אימי ועם מות אבי נדחתה גם חגיגת גיל 12 (גיל הבת מצווה לבת), הבטחתי לילדיי כי יהיה להם פיצוי הולם בחגיגת בר/בת מצווה שאותה נעשה יחד להם, בוודאי שהם הבינו ואף הם שלא רצו חגיגת יום הולדת אז עם הצער והכאב בפרט שאימי ז"ל הייתה כל כך קשורה כל כך אוהבת וכל כך דיברה על הבת/בר מצווה שנעשה להם. כעת, שניהם בני 12.5 ואיך לומר, איבדתי את ההתלהבות, החשק, לדרשה כזו, למופע כזה, לתאורה כזו, אולם כזה או אחר, ההכנות, למעשה אם להודות באמת איני עושה דבר, לא חיפשתי אולם, לא תקליטן/מופע/סוג של משהו מיוחד/הבגד/האוכל וכל מה שלמעשה כרוך בזה, שלא לדבר על כך שלא סגרנו תאריך/רשימת מוזמנים. כלום, למעשה כלום. זכור לי שאז, הייתי עוצמת עיניי ורואה בדמיוני איך הם היו נכנסים לקול תרועה לאולם, וסגנון המוזיקה וכו'..מה אלבש. כעת אני עוצמת את עיני ורואה כיצד הוריי חסרים, כיצד ידליקו נר לזכרם, ואז אני בורחת מהמחשבה ומבטלת בכך כל עשייה או פעולה כדי לקדם את העניין. אני, שזכיתי בפרסים על כתיבת פרוזה, על כתיבה והלחנת שירים, על כתיבה בעיתונות מקומית, ריקה ממילים לתוכן הברכות, להדלקת הנרות. אני, שהכנתי מצגות וקליפים לארועים שונים בצורה היפה ביותר, יושבת מול תמונות ובמקום לערוך אותן, אני מביטה בתמונות רבות בערגה וגעגוע לדמות הוריי הניבטים מהן, הנה אימי מאכילה אותם, מחזיקה משחקת, הנה אבי מניף אותם, מחייך. אני מבינה שזה מצב נורמאלי בהחלט ותהליך האבל הנו ארוך, ובפרט לפני ימים שכאלה עולים הגעגועים מה גם שזה טרי בסה"כ, טרם עברו להם שנתיים אפילו, דברים שזוכרים, כמה אימי חיכתה לרגע שנחגוג לבת בת מצווה, התכשיט שהיא תקנה לה, הטיול שהיא תעשה לה, אני לא יודעת איך אעמוד שם, המחשבה על המעמד הזה שובר אותי, אני סמוכה ובטוחה שאדמע, שאבכה, וצערי יקרין על המוזמנים, על הילדים, הם היו כ"כ קשורים וכ"כ אהובים ולא אחת אני רואה את ילדיי נשברים ומתגעגעים. אני רוצה לעשות להם מסיבה שלא תשכח, חגיגה שתפצה על ימי ההולדת שבוטלו עקב שנת האבל, בגיל הקריטי בו לבת למשל היא הפכה לנערה. לכן, עצם כניסתי לכאן היא להתחיל ממשהו, אשמח לקבל רעיונות לכניסה לאולם, למופע /עריכה ועם זה אמשיך. תודה.

מוכרחים להמשיך לנגן

נולדה באביב (זה השם שלך?) היקרה, סיפורך נוגע לליבי בעיקר מאחר שאנחנו חווינו מצב דומה. זמן קצר לפני חגיגת בר-המצווה של בני האמצעי, נפטר אבי, וזמן קצר אחריו נפטרה אמא של אשתי. החלטנו לקיים את הארוע בזמן המתוכנן. היינו בטוחים שההורים החסרים היו רוצים שנחגוג בזמן ולא נדחה. רוחם של אבי וחותנתי היקרים היתה איתנו. הם הוזכרו גם בטקס העליה לתורה וגם בקבלת הפנים ע"י כל המברכים. התרגשנו מאד, בכינו מאד אבל שמחנו שכך נהגנו. החגיגה שערכנו לא תישכח לעולם. "צרת רבים נחמת טיפשים". כך אמרנו כשהיינו ילדים, אבל היום אנחנו יודעים ש"צרת רבים היא גם חצי נחמה". אני מקווה שהסיפור שחווינו יעזור לך לגייס את כל כוחות הנפש כדי לערוך ארוע מקסים בהתאם לסגנון האהוב עליכם. אני בטוח שכאשר תתחילי לעסוק בגיבוש פרטי הארוע, תרגישי שאת מתמלאת באנרגיה ומנתבת אותה לכיוונים של בניה ויצירה במקום לעיסוק המתמיד באבל ובזיכרון. אלה ממילא נמצאים איתנו. גם הם חלק מחיינו. אז אני מחזק את ידייך ומאחל לכם הנאה והתרגשות גם מכל ההכנות ובודאי מהארוע עצמו. יורם

אולי כדאי במקום זה

תארגני להם טיול לחו"ל. משהו יפה? זה מה שההורים שלי עשו כשהייתי בת 12 והיה אבל במשפחה. הם לקחו אותי לטיול שורשים לעיר הולדתו של אבי. עד היום אני לא מתחרטת על זה. אני מאוד מבינה את אבלך ומשתתפת בצערך. גם אצלי אבי נפטר לפני שנה וקשה לחזור ולתפקד כרגיל.

melody2007

New member
אני בעד הצעתה של הפיה בלבן ...

למה לך לטרוח כה קשה, כשלמעשה איך בך את הכוחות הנפשיים כעת ? ומובן שעכשיו, את חסרת מוטיבציה. איך לא... :( הציעי להם טיול בחו"ל, לא כפשרה אלא כמשהו טוב יותר, כייפי יותר. מה עם דיסני לנד בפאריס ? :) http://international.disneylandparis.com/index.xhtml שינוי האווירה יעשה טוב גם לך ... מכל מקום שיהיה במזל טוב ! =============== שלא תדעי עוד צער ===============

היי

הגעתי מהעמוד הראשי ואני יכולה לומר לך שלא כל בת מצווה\ בר מצווה חייב אולם, תקליטן קייטרינג וכל הטררם. גם לי שאני בת 18 וגם לאחותי שהיא בת 13 וחצי עשו את הבת מצווה בבית, שאת המוזיקה אבא שלי שמה במערכת ואת האוכל במקרה שלי ושל אחותי אבא הכין כי הוא מורה לבישול אבל גם אם הוא לא היה לא היינו עושים מאוכל סיפור גדול. מה שכן שתינו בנוסף למסיבה בבית קיבלנו טיולים גדולים לחו"ל - אחותי קיבלה חודש וחצי באמריקה - מחוף לחוף כולל כל מה שהיא ואני יכולנו לבקש, אני קיבלתי חודש באירופה. השילוב הזה מבחינתי הוא שילוב מנצח ואני ממליצה לך בחום.

korinalir

New member
לי קרה אותו הדבר מהצד של הילדה

שהייתי בת 12 סבתי נפטרה, וההורים שלי שלקחו את זה קשה מאוד דחו לי את ה"בת מצווה" בשנה. אז במקום זה היתה לי מסיבה ליומולדת 13 גם לא משהו מפואר במיוחד, אבל היה מוזיקה ושכרו לי אולם במסעדה לריקודים ואוכל והיתה מסיבה מצויינת. אני בטוחה שהילדים שלך מבינים ואם לא עכשיו אז מאוחר יותר. והם ישמחו בכל סוג של מסיבה כל עוד החברים שלהם יהיו שם. אפשר באמת גם לשקול טיול משפחתי לחו"ל, לי דווקא את טיול הבת מצווה כן קיימו במועד, רק אני ואמא (אמו של אבי היא שנפטרה) וזה טיול שזכור לי לטובה עד היום (כיום אני בת 21). בכל מקרה מה שלא תבחרו לעשות, תזכרו שזה אולי נראה "ביג דיל" אבל ממרום השנים לא באמת כל כך עקרוני מתי עושים מסיבה ומתי טסים לחו"ל כל עוד יש את הזכרונות הנ"ל משלב כלשהו בילדות.

שלום לנולדה באביב

בשם שבחרת יש התחדשות. החיים הם קו של עליות ומורדות תהומות ופסגות וכאב המוות לוקח כל אחד מאיתנו למקם נמוך שממנו ניתן רק לעלות. יום הולדת ועל אחת כמה וכמה בר / בת מצווה הם ניצני התבגרות והתחדשות אין הכרח לאולם, מוסיקה וטררם בכוון זה, ניתן לעשות פעילות בטבע , טיול שמחבר לשורשים, פעילות ערכית , משימות לגיל ההתבגרות, מסע שורשים גם לעברם של הסבא והסבתא שאינם עוד... טיול שיעבור במחוזות ילדותם נעוריהם הם כחלק מהחוויה של בר / בת המצווה. עליה לתורה בבית כנסת קדום או בכותל וארוחה בטבע. אם תרצי נוכל לחשוב יחד איתך איך ליצור אירוע מכובד צנוע ומתאים לנסיבות

את מעורבת רגשית מכדי לתכנן מסיבת ענק.

מציעה לך לקחת מארגנת ארועים, או לעשות להם טיול בלתי נשכח לאן שיבחרו.

למעלה