לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1091310,913 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'כמה שאלות נוספות על נהיגה והשכרת רכב בארץ'
כמה שאלות נוספות על נהיגה והשכרת רכב בארץ
<< ההודעה הנוכחית
03/11/2019 | 22:31
21
41
1- האם מותר להשתמש ב GPS של הנייד כשהוא מוחזק במתקן עגינה? השתמשתי בו במדינות אחרות וזה עדיף על תשלום GPS מוגזם לחברות ההשכרה. כמו כן היו לי בעבר בעיות עם שיחות נכנסות שחייבו נגיעה או שתיים במסך כדי לחזור ל GPS, אינני יודע אם אפשר לממוע את זה או מה המצב אצלכם אם אגע במסך של מכשיר מוחזק. (לא מכשיר ביד).

2- לפי אתר הדואר המלכותי הבריטי שמוכר רישיונות בינלאומיים צריך רישיון בינ"ל אמנת 1968 כדי לנהוג בארץ עם רישיון בריטי. יש לי כזה בגלל אי הוודאות על המצב של בריטניה באירופה, אביא ליתר ביטחון, אבל האם באמת ידרשו אותו?

3- קראתי איפשהו שצריך להדליק אורות ביום בחורף (ממתי עד מתי?). מעולם לא נסעתי במדינה עם דרישה כזו (שמעתי שהיא קיימת בקנדה), במדינות שנהגתי בהן  צריך להדליק אורות בגשם או בתנאי עננות או ראות לקויה, אך בשעות היום ההחלטה נתונה לשיקול דעתו של הנהג לפי התנאים שהוא רואה. האם החובה היא רמת האור הנמוכה ביותר של קליק אחד (מה שכיום לפעמים נעשה עם L.E.D. ולעיתים דולק אוטומטית) או רמת אור לראייה בלילה ושני קליקים בכפתור? האם תאורה אוטומטית פועלת לפי דרישות החוק או שהיא אינה מדליקה אורות ביום כפי שמותר באירופה?  

תודה על התשובות.

ד"א מדדתי את המרחקים במדינה לפי מפות גוגל ובאמת שקשה לנהוג יותר משעתיים וחצי למעט נסיעה לאילת, אז סדר הגודל לא שונה מדי מנסיעות בינעירוניות שאני עושה.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/11/2019 | 06:15
10
27
1. כן. מותר להשתמש בטלפון הנייד לניווט. להמשך השאלה, לא יודע. 
2. מותר לנהוג בארץ עם רשיון זר למשך שנה, ואין צורך ברשיון בינלאומי. 
3. חובה להדליק אורות ברכב כל הזמן מהראשון בנובמבר עד השלושים ואחד במרץ. 
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'השלמה'
השלמה
04/11/2019 | 09:53
9
21
1. - בהמשך - אסור לגעת בטלפון בזמן שהרכב נמצא בתנועה
2. גם אם תנהג עם רשיון בריטי תקף כשאתה בארץ מעל שנה לא תענש אלא לכל היותר יסבירו לך את התקנה, למעט אם היה לך בעבר רשיון ישראלי שנשלל, במקרה כזה מיד לכשתתפס יורידו אותך מההגה ובמידה ונוכחת במשפט גם תועמד לדין

תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'תודה, לגבי 2 מדובר בביקור של כמה שבועות.'
תודה, לגבי 2 מדובר בביקור של כמה שבועות.
04/11/2019 | 10:23
20
בעבר שכרתי רכב במדינה לא אירופאית שהתירה שימוש ברישיון הבריטי ל 28 יום בלבד, דרשה רישיון בינ"ל (מושג מטעה, על התעודה כתוב International Driving Permit כלומר היתר ולא רישיון ומדובר בסוג של אישור לרישיון הלאומי).
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'השלמה להשלמה.'
השלמה להשלמה.
04/11/2019 | 10:56
7
21
גם כשהרכב עומד ברמזור אדום, זה נחשב בתנועה ואסור לגעת בטלפון (זו החלטה של בית המשפט העליון במסגרת ערעור שהוגש פעם). 
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'הבעיה ששיחה נכנסת יכולה לשבש'
הבעיה ששיחה נכנסת יכולה לשבש
04/11/2019 | 13:05
26
יש לי GPS מובנה ברכב אז השימוש בסמארטפון וה GPS של גוגל הוא רק בשכירת רכב.

מה שקרה לי פעם היה שבעת שימוש בסמארטפון כ GPS היתה שיחה נכנסת שלא עניתי לה, אך המסך נחסם עם הודעה שהייתי צריך להסיר ידנית. יתכן שהתוכנה התעדכנה מאז אך יתכן שאצטרך לעשות משהו דומה בעתיד.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
04/11/2019 | 13:44
4
20
תוכל להביא קישור להחלטת בית המשפט העליון ?
עד לפני כשש שנים נתנו דו"חות כאלה - ואז פסק שופט שתנועה = ,מובמנט" ולא "טראפיק" ומאז הונחו שוטרי התנועה לא לתת דו,ח טלפון על רכב בעצירה מוחלטת.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'הקישור שנתת אינו ממין העניין'
הקישור שנתת אינו ממין העניין
06/11/2019 | 10:51
2
14
לפי הכתוב בו העליון לא דן בשימוש בטלפון כשהרכב עומד ברמזור אלא רק בנושא אחיזת הטלפון בנסיעה גם בלי צורך הוכחת שימוש כלשהו 
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
06/11/2019 | 12:02
1
16
העליון החליט לא להתערב בנושא, ומכאן מבינים שהוא מצדיק את ההחלטה של בית המשפט המחוזי. אבל, בוא נניח שהעליון לא פסק. אבל בית המשפט המחוזי, שהוא סמכות מספקת בפני עצמה, כן פסק. 
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'ונגיעה ללא אחיזה כשהמכשיר בתושבת? '
ונגיעה ללא אחיזה כשהמכשיר בתושבת?
08/11/2019 | 02:27
10
אני מקווה שזה לא יחשב "אחיזה" אסורה. הכוונה ללחיצה או שתיים במקרה הצורך, לא שימוש מתמשך כמו כתיבה או חיוג (שאני מניח חיוג כשלעצמו אסור)
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
04/11/2019 | 14:22
17
יש הנחיה כתובה של אגף התנועה לא לאכוף שימוש בנייד כאשר הרכב במצב סטטי בדרך
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'עוד תשובות'
עוד תשובות
04/11/2019 | 09:59
1
21
אף אחד לא יקנוס אותך בשל נגיעה או שתיים בנייד שבתושבת
לא בקשתי מאף תייר, ופגשתי הרבה על הכביש, רשיון בינלאומי. זה יותר תופס לגבי ביטוח.
לגבי אורות, תאורת  DLR מספקת. תוודא כי גם האורות האחוריים דולקים (לא אורות ערפל!!. איך לך מושג כמה זה מעצבן)
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'למה אורות ערפל מעצבנים?'
למה אורות ערפל מעצבנים?
08/11/2019 | 17:47
4
לצפיה ב-'עונה חלקית'
עונה חלקית
04/11/2019 | 12:14
3
27
1. אין בעיה להשתמש ביישומוני ניווט בנייד כשהוא בתושבת, כל המדינה עושה זאת (זה חוקי). כפי שכתבו לך, אתה לא אמור לגעת במכשיר בזמן הנהיגה, אבל גם את זה רוב המדינה עושה (ורוב הזמן לא עומד שם בדיוק שוטר) אז זה כבר לשיקולך. למיטב ידיעתי אפשר להגדיר ליישומון הניווט שיהיה תמיד מעל ולכן לא תצטרך ללחוץ על משהו כדי לחזור לניווט (אגב, אני לא עונה לשיחות בזמן ניווט פעיל ב"שטח זר" כי אני צריכה את ההנחיות הקוליות וזה רק מפריע לי ומסיח את דעתי).

3. חובת הדלקת אורות ביום בכבישים בין-עירוניים חלה מתחילת נובמבר ועד סוף מרץ. יש כיום מכוניות שבהן יש תמיד תאורה פועלת (אוטומטית) ואז אין בעיה. בתוך העיר לא צריך, אבל אם אתה עומד לצאת מהעיר ולא בטוח מתי אתה בפנים/בחוץ, מוטב להדליק בתחילת הנסיעה וחסל.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'תודה, הרוב בינעירוני אבל לא בתקופה'
תודה, הרוב בינעירוני אבל לא בתקופה
04/11/2019 | 13:39
2
10
לצפיה ב-'אתה מגיע בעוד יותר מחצי שנה וכבר עכשיו שואל שאלות כאלה? ואוו'
אתה מגיע בעוד יותר מחצי שנה וכבר עכשיו שואל שאלות כאלה? ואוו
04/11/2019 | 13:55
1
10
לצפיה ב-'מדינה שאנהג בה 1000 ק"מ אתכונן מראש.'
מדינה שאנהג בה 1000 ק"מ אתכונן מראש.
05/11/2019 | 00:22
18
לצפיה ב-'ושאלה על פרסה בצמתים ראשיים '
ושאלה על פרסה בצמתים ראשיים
14/11/2019 | 19:23
3
5
נראה שאין אצלכם כיכרות בדרכים ראשיות עם הפרדה קשיחה , רק צמתים. אם אני מגיע מכיוון אחד וצריך לחזור לכיוון שהגעתי ממנו (למשל - אחרי קניות במרכז מסחרי) לא תהיה לי כיכר רב נתיבית להסתובב סביבה כמו שאני רגיל אלא יהיה צומת עם נתיב פנייה שמאלה שארצה לעשות בו פניית פרסה.

השאלה עד כמה מקובל לעשות פניות כאלו, אם על פי רוב מאפשרים אותן, ואם יש לי רמזור שמאלה (ומן הסתם אין תנועה מהכיוון הנגדי) - עד כמה נפוץ שיהיה רמזור שמאפשר פניה ימינה מהרחוב שמשמאלי (קונפליקט אפשרי בין הרכב שלי לרכב שבא משם)?

תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אני מבינה שמעולם לא נהגת כאן? חיית אי פעם בישראל? (תוהה...)'
אני מבינה שמעולם לא נהגת כאן? חיית אי פעם בישראל? (תוהה...)
14/11/2019 | 20:49
1
7
בעיקרון כשיש לך רמזור שמאלה מותר לך לעשות פרסה אם אין תמרור האוסר זאת (לשים לב שלפעמים יש תמרור איסור פרסה שרלוונטי רק לרכב כבד או לשעות מסוימות).
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'גדלתי בארץ, לא נהגתי בה. '
גדלתי בארץ, לא נהגתי בה.
14/11/2019 | 22:19
6
למדתי לנהוג באנגליה לפני 6 שנים, מסיבות טכניות עשיתי איזה חודש וחצי של לימודי נהיגה בספרד לפני הטסט הבריטי אז אפשר לומר שלמדתי לנהוג בשתי המדינות העיקריות שאני נוהג בהן ומכיר כל מני טריקים ושטיקים מקומיים. לצרפת, שגם בה נהגתי, יש כל מני כתבות עומק של כל מני דברים שחובה או אסור שם שאינם מחוייבים באנגליה ואי הקפדה עליהם יכולה לגרור קנסות. כל מקום שונה וכשיש פורום כזה שמתעסק עם העניין עדיף לשאול פה ולא להתפדח מול קרובים וחברים בארץ.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'דווקא יש הרבה כיכרות אבל בכל מקרה WAZE תוכל לומר לך אם'
דווקא יש הרבה כיכרות אבל בכל מקרה WAZE תוכל לומר לך אם
14/11/2019 | 21:23
4
מותר לעשות u-turn או לנסות פתרון אחר
תעבורה ונהיגה בשכרות >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

הודעות אחרונות

19:54 | 09.11.19 אורחים בפורום
19:12 | 06.11.19 אורחים בפורום
09:28 | 28.10.19 אורחים בפורום
13:41 | 24.10.19 יוביוב הירוק
09:45 | 24.10.19 אורחים בפורום
06:40 | 24.10.19 אורחים בפורום
19:55 | 30.09.19 דודכהן217
16:35 | 30.07.19 עוד שי גלעד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ