תמרור קבוע בתוך תא חנייה מסומן - תקני או לא?

yalyal3

New member
תמרור קבוע בתוך תא חנייה מסומן - תקני או לא?

חניתי בחנייה ציבורית בתא חנייה הקיצוני הקרוב למדרכה.בתחום תא החנייה בצד השמאלי אחורי היה תמרור קבוע (עמוד יצוק בבטון).בצאתי מן החנייה כאשר אני יושב בכסא הנהג ומבטי מופנה לאחור וימינה לביצוע קשת ברוורס על מנת שפני יהיו בכוון היציאה,לא יכולתי להבחין בתמרור הניצב סמוך לתא המטען בצידו השמאלי האחורי של הרכב בסמוך לתא המטען.אין לי עיניים בגב,לא חיישנים בדלתות ובכנפיים ולא חוש נבואי על התמרור הסורר שמוקם בתוך תא החנייה.לא עשיתי סריקה מקדמית ומיפוי של כל האוביקטים הניצבים מסביב לרכב טרם כניסתי אליו.
בסופו של מהלך תוך כדי כך שהרכב נע בקשת לאחור וימינה פגשה הכנף השמאלית קידמית של הרכב את עמוד התמרור ונגרם לה נזק.
הרשות המקומית אינה לוקחת אחראיות על הצבת התמרור בתוך שטח תא החנייה ולא טרחה להזיז אותו גם לאחר תלונתי.מצאתי כי גם בכניסה לחנייה הציבורית היה תמרור בתוך שטח תא חנייה אך שם הוא הוסר...אז אם אינו כשר בכניסה מדוע כשר ביציאה.
וכאן נשאלת השאלה האם מיקום התמרור ממנו נפגעתי אינו תקין/חוקי או שהאשם בי,הנהג?
ואפילו אם נניח כי אני נהג גרוע,נניח,האם אין כאן פעולה רשלנית של הרשות שהכשילה אותי ו"תקעה לי מקלות בגלגלים"?

בברכה

shlang

New member
הצדק איתך, לעיריה יש מח' ביטוחים, גש לשם והגש את תבעיתך

במידה ויסרבו לפצותך (מה שיקרה) הגש נגד העיריה תביעה בת"ק , צרף לכתב התביעה הצעות מחיר לתיקון הנזק ,לפחות משני מוסכים,
מיקום התמרור בתוך שטח החניה הינו הצבה פסולה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תמרור נכנס במכונית רק מתוך הגנה עצמית

על פניו נראה שהתמרור מוצב בצורה לא תקינה - חפש בגוגל תקנות להצבת תמרורים
אבל
לפי התקנות לנהג הנוסע לאחור אחריות מלאה על מעלליו ואם עלולה להיות בעיה עליו לקחת מישהו שיכוון אותו - ולכן במידה ותחליט להגיש תביעת נזיקין כנגד העיריה קח בחשבון שהיא עלולה להגיש נגדך תביעה נגדית על נזק שגרמת לתמרור.

k-don

Well-known member
אחריות מלאה גם אם מישהו זוחל מתחת לגלגלים? מקסימום רשלנות

תורמת

yalyal3

New member
זהו.שלא גרמתי כל נזק לרכוש הציבור

הייתה זו נשיקה רכה שלרכב יפני דק מתכת זה טוטל לוס.

trilliane

Well-known member
מנהל
במקרה כזה אין לי אלא להמליץ על חיישנים...

yalyal3

New member
חושבני כמוך,רק שמישהו אמר לי...

שבית הדין לתביעןת קטנות יכול להשיט עלי דמי עונשין על הטרחת עובד ציבור לבית המשפט.מה? אז אף אחד לא יעיז לתבוע בת"ק ובכלל...
אדגיש שלא גרמתי נזק לרכוש הציבור.מה זה כנף של רכב יפני בעמוד פלדה איתן במהירות 0.
למי שמבין בתכנון חנייה,רוחב המיסעה/מעבר הוא 4.70 מ' ורוחב תא החנייה בצמוד לאוביקט קבוע ומוצק 2.40 מ' - לדעתי לא תקין בעליל

למעלה