לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1055010,550 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'סטיה מנתיב תקנה סעיף 5439'
סטיה מנתיב תקנה סעיף 5439
23/11/2018 | 15:19
10
77
שלום רב
נסעתי היום מלוד למודיעין דרך כביש 431 אני לא מכיר את הדרך כל כך ושהתקרבתי לפניה ל431 חשבתי שיש 2 נתיבים לפניה והתברר לי שיש רק נתיב 1 ביקשתי מהנהג הראשון להיכנס והוא נתן לי את אישורו מאחורי היה רכב שצפר אך הוא היה רחוק. היה בנתיב לפניה שלושה מכוניות ואחת מהם שוטר תנועה. הוא ביקש ממני לעצור בצד ונתן לי דוח 250 שח בלי נקודות . אמרתי לו שאני רוצה שיכתוב את תגובתי והוא אמר לי שזה ממוחשב והוא כתב את המשפט הראשון שאמרתי לו "אני ביקשתי מהנהג הראשון" שאמרתי לו שוב שאני רוצה שיכתוב את תגובתי הוא אמר לי שאני עכשיו יראה מזה ואמר שהוא קורה לבוחן תנועה על מנת לבדוק את הרכב .( הפגש לא נסגר לי ברכב בגלל תקלה והוא אמר שבגלל זה הרכב צריך לרדת מהכביש) אחרי כ20-30 דקות הגיעו 2 מכוניות משטרה ויצא שוטר ובדק לי את הרכב התחיל להגיד לי שאין לי אוויר בגלגלים והמנורה מאחורה לא פועלת לבסוף שוטר אמר לי שהוא נותן לי עוד דוח על זה שהרכב לא תקין 1000 שח . ברגע זה אמרתי לעצמי שאני לא יצא מזה וביקשתי את סליחתו לבסוף הוא אמר לי שהוא משאיר לי רק את הדוח על 250 שח (שהיה אצלי בכיס) ושאני יכול ללכת למשפט אבל שהוא ידאג אישית שיעלו לי את זה ל750 שח אם אני יעשה זאת..השאלה שלי האם כדאי לי ללכת להישפט על ה250 שח כי אני לא מבין מה העבירה שעשיתי נהגתי כחוק (בנוסף היום יום שישי ואין תנועה בכביש ולכן אין שום חשש שרציתי לעקוף הוא משהו בסגנון) אשמח לתגובה בעניין תודה רבה בברכה עמיחי
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'משהו לא בסדר-'
משהו לא בסדר-
23/11/2018 | 20:16
53
סרוק את הדו"ח ללא פרטים מזהים ותעלה לכאן, אני רוצה לקרוא את מה שכתב השוטר "בנסיבות המקרה", מעבר לכך נרשמה לך עבירה ברמת חומרה נמוכה ללא ניקוד. אין כזה דבר "ביקשתי מהנהג הראשון" -לא אתה ולא הנהג "המאשר" מורשים לבצע/לאשר  ביצוע עבירות תנועה, מה שלא נראה לי זה בעיקר מה שקרה כשהגיעו עוד 2 ניידות ומה שנאמר לך בהמשך-השוטר לא יכול סתם להעלות לך את גובה הקנס ל-750 ש"ח. 
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'כנראה שעצבנת אותו מאוד, אבל גם השוטר לא בסדר'
כנראה שעצבנת אותו מאוד, אבל גם השוטר לא בסדר
23/11/2018 | 22:45
2
40
נתחיל מהתחלה:
עשית עבירה ועל זה אין ויכוח
הסעיף המתאים הוא "קיפוח זכות" והשוטר עשה אתך חסד.
השוטר רשם את דבריך הראשונים וזה בסדר גמור.
ההתעקשות שלך החלה שרשרת אירועים לא טובים מכל כיוון.
אם אכן נכון פרק הזמן שחיכת עד שיגיע בוחן, השוטר היה חייב למלא "דוח עיכוב". משלא עשה כך, פעל בניגוד לנהלים, אבל לא יסייע לך משפט.
השוטר לא יכול לדאוג לדבר שאינו בתחום סמכותו והוא התנהלות בית המשפט. סתם נפיחה מצידו.
לסיכום: העבירה שבצעת היא כאמור "קיפוח זכות" שהקנס בגינה הוא 500 ש"ח. לא אתה ולא הנהג ש"נתן" לך להיכנס לנתיב יכולים להחליט גבי שאר הנהגים בטור שזכותם לשימוש מלא בדרך קופחה בשל העובדה שנדחפת לנתיב הנסיעה ועכבת אותם
המלצה: שלם וזכור
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'רק שתי הערות'
רק שתי הערות
24/11/2018 | 07:28
1
44
לפי תאור הנהג הוא ביצע גם עבירת קיפוח זכות וגם סטיה מנתיב והשוטר כנראה רצה בתחילה להקל עליו ורשם לו את העבירה הקלה יותר.
מאד יתכן שזה היה שוטר חדש או מתנדב חסר נסיון (שהשוטרים הוותיקים הם סיירים בוחנים), לעניין דו"ח עיכוב - אין זה מעניינו של הנהג מאחר ולא ביקש אישור על עיכוב אלא זה נוהל פנימי של המשטרה, ובעניין משך ההליך - אני מכיר היטב את המקום, התמרור ברור לחלוטין ונהגים רבים עושים שם תרגיל זה משום שהרמזורים לפניות קצרים מהרמזורים להמשך ישר, כשהייתי בניידת נהגתי לעצור שם לכמה דקות כדי שיראוני וישמרו על החוק ועזבתי לאחר שנהגים רשמו בוויז שיש שוטר במקום
וכל השאר - נהג חצוף, מבצע עבירה ומתרץ אותה בתרוץ נדוש שהשוטר שמע מעשרות נהגים שנוטים להטיל את האשמה על מישהו אחר, ולאחר שהדו"ח נרשם ונשלח למערכת הוא דורש שיעשו בו שינויים רק לצורך ויכוח כדי לבזבז זמנו של השוטר ואחר כך מכפיש את השוטר
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'סטייה נרשמת כשהשוטר לא יודע/בטוח מה ואיך לרשום-'
סטייה נרשמת כשהשוטר לא יודע/בטוח מה ואיך לרשום-
24/11/2018 | 18:32
30
אני לא מתווכח על הדו"ח שקיבל פותח השרשור, מה שמריח לא נכון זה המשך ההתנהלות בין הנהג לשוטרים, לכן ציפיתי לקרוא את הנסיבות כי משהו שם היה לא תקין, ללא קשר לזמן עכוב וכד'.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'תגובה למר ברזילי'
תגובה למר ברזילי
24/11/2018 | 22:03
5
39
להמשך למה שכתבת עלי "נהג חצוף, מבצע עבירה ומתרץ אותה בתרוץ נדוש שהשוטר שמע מעשרות נהגים שנוטים להטיל את האשמה על מישהו אחר, ולאחר שהדו"ח נרשם ונשלח למערכת הוא דורש שיעשו בו שינויים רק לצורך ויכוח כדי לבזבז זמנו של השוטר ואחר כך מכפיש את השוטר" 
אדון ברזילי אני לא יירד לרמה שלך אני לא נוהג לקרוא לאנשים שאני לא מכיר בצורה כזאת,וכתבתי (למרות שכנראה אתה לא מאמין לי) שאני לא מכיר את האזור ואין לי וואז וזה היה יום שישי ובנוסף ראיתי את הניידת כך שלא רציתי לעקוף אותה ולא אף אחד אחר!! השוטר כן האמין לי ולכן הוא נתן לי דוח רק על סטיה מנתיב ולא קיפוח זכות. באמת חשבתי שלא עשיתי עבירה כי לא ידעתי שקימת עבירה כזאת!(מותר לאזרח לא להכיר כל עבירה שקיימת) זה באופן אישי. עכשיו לסיפור שקרה:רק שתדע שאני עובד רבות עם שוטרים בשתפים וגם בעבודה שלי אני עובד מול האזרחים גם שלפעמים זה לא נוח להם, אני אף פעם לא יפגע בשוטר או יזלזל בו !! אני אמרתי לשוטר במקום שאני מודה לו על עבודתו, אבל אחרי שקיבלתי את הדוח וביקשתי ממנו לרשום את תגובתי על הדוח (כי לא הכרתי את העבירה וחשבתי שהשוטר נפגע מכך שעקפתי אותו שזה גם יכול להיות ובצורה יפה ביקשתי שיכתוב את תגובתי) . פתאום להחליט שצריך להוריד את הרכב מהכביש? אחרי שהשוטר נתן לי דוח ורצה לשחרר אותי לדרכי?!זה נשמע לך הגיוני? הוא הביא עוד שתי נידות ובדק לי אוויר בגלגלים ופתח את המכסה מנוע? ורצה לתת לי דוח נוסף על 1000 שח על כך שהרכב לא תקין?! ואני בסך הכל רציתי לרשום את מה שיש לי להגיד בדוח. אפילו שאתה שוטר אתה יכול להגיד בצורה ברורה שהשוטר פעל מכך שהוא נפגע ולא מסמכות החוק!
אני לא מכיר את החוק ולכן אני שואל שאלה פשוטה :
1- האם ששוטר נותן לי דוח הוא חייב לתת לי גם לכתוב את תגובתי על הדוח?

תודה מראש
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'רק לידיעתך - החוק הישראלי קובע - אי ידיעת החוק אינה פוטרת'
רק לידיעתך - החוק הישראלי קובע - אי ידיעת החוק אינה פוטרת
24/11/2018 | 22:22
13
לצפיה ב-'תשובה פשוטה - לא חייב לתת לך לרשום. חייב לרשום את תגובתך'
תשובה פשוטה - לא חייב לתת לך לרשום. חייב לרשום את תגובתך
24/11/2018 | 22:40
1
32
וכך הוא עשה.
לאחר שהדוח נכתב, אין מה להוסיף עליו, ובוודאי לא בכתב ידך על דוח ידני, קל וחומר על דוח ממוחשב.
אין בהתנהלות השוטר דבר וחצי דבר עם העברה שבוצעה.
אם אתה חש נפגע, אתה יכול לפנות לקצין תלןנןת הציבור בתחנה ממנה יצא השוטר (רשום על הדוח) ולהתלונן.

תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'תודה רבה! אני נפגעתי מאוד מכל הסיפור וזה לכך ממני זמן יקר'
תודה רבה! אני נפגעתי מאוד מכל הסיפור וזה לכך ממני זמן יקר
24/11/2018 | 22:46
31
אבל אני לא רוצה לפגוע בשוטר שבכל מקרה העבודה שלו קשה..

תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'צר לי אם נפגעת'
צר לי אם נפגעת
25/11/2018 | 17:38
1
30
כתבתי "נהג חצוף ..." וכו' לא מהכרותי אתך אלא הדגשתי שכך הדברים נראים  לפי התאור שלך.
וכן - אתה כתבת במפורש שנכנסת לנתיב של מישהו אחר כי חשבת שיש שני נתיבים לפניה וכשהגעת למקום התברר לך שיש רק אחד (ואגב, עברת כאן עבירה נוספת של אי ציות לחיצי נתיבים שפנית מנתיב שמסומן עליו חץ שהוא מיועד לנסיעה ישר בלבד, והחיצים במחלף זה מסומנים בצורה בולטת.
ואשר לניידות שהזמין - אני מניח שעשה זאת משום שנפגע מדברייך - אך לפי תאורך היתה לו סיבה לעשות זאת - הרי ציינת שהיו תקלות ברכב  והיות והוא לא מוסמך לבדוק אותן היה עליו, בהתאם לתקנות להזמין סייר בוחן, הזמנה כזאת מבוצעת בקשר וכנראה שהיו שניים כאלה בסביבה ושניהם שמעו את הקריאה ובאו לסייע. יש להניח שלאחר שעיכבת אותו ופנית אליו בדרישות לא הגיוניות (מה עוד שעל הדו"ח שנתן לך מופיע מספר טלפון וכתוב לידו שניתן לפנות אליו במקרה של טענות) אז כשהיה בקירבתך שם לב לתקלות והחליט לבדוק, דו"ח נוסף והורדה מהכביש - בזה כנראה טיפל הסייר בוחן ויש להניח שהשתכנע שזה גבולי וויתר על הדו,ח ושחרר אותך לאחר שהבין שאתה תתקן זאת במהירות האפשרית.
ואשר לשאלתך - לאחר שהדו"ח הודפס השוטר לא רשאי להוסיף עליו אפילו מלה אחת - תאר לעצמך ששוטר יתן לך דו"ח ולאחר המסירה יוסיף סעיפים נוספים שיכולים להזיק לך? - וכן - הוא לא יכול לאסור עלייך לכתוב על הדו"ח שמסר לך מה שאתה רוצה רק מה שאתה כותב נשאר אצלך בלבד ולא מגיע למחשב המשטרתי ולהעתק שנשאר במשטרה, גם היום אתה רשאי לכתוב כרצונך משני צידי הדף ואף לצרף אליו מחברת שלמה כתובה ואם אינך מודה באשמה ומשלם אלא הולך להישפט - זכותך להקריא לשופט כל מה שכתבת.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'למומו- תקרא מה כתבתי מתחת לשורה שלך כפותח השרשור-'
למומו- תקרא מה כתבתי מתחת לשורה שלך כפותח השרשור-
<< ההודעה הנוכחית
25/11/2018 | 18:00
33
אני חוזר שוב על בקשתי-נא לסרוק רק את "נסיבות המקרה" ולהעלות כאן, משהו לא מריח טוב בכל הסיפור הזה.(אני לא עו"ד-אך מתנדב בתנועה ורושם דוחו"ת).
תעבורה ונהיגה בשכרות >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

הודעות אחרונות

21:30 | 08.01.19 אורחים בפורום
13:16 | 08.01.19 אורחים בפורום
20:56 | 22.12.18 moneytime7
07:37 | 19.12.18 אורחים בפורום
20:39 | 15.12.18 שמשי פסיכומטרי
10:54 | 15.12.18 יוסי2חיפה
07:53 | 28.11.18 אורחים בפורום
12:27 | 27.11.18 אורחים בפורום
14:19 | 23.11.18 אורחים בפורום
11:40 | 20.11.18 hadar2017

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ