דוח על אי ציות לתמרור 815

BlueCharm

New member
תוצאה

לצערי לא שמתי לב שיש רק 30 יום לערעור ומודה שלא היה לי כוח להתעסק עם משפט, לכן נאלצתי לשלם את הדוח.
כמובן לא עירבתי עורכי דין בעניין כי לטעמי זה לא שווה את הטרחה או את הכסף.

מודה שהיה לי קשה לשלם את הדוח, בגלל העובדה שאינו מציג את האמת, ולך תדע אילו מקרים מתרחשים שאינם "קלים/פשוטים" כמו המקרה הזה בו שוטר כותב עדות לא נכונה ואפילו שקרית.

BlueCharm

New member
דוח על אי ציות לתמרור 815

שלום,
שבוע שעבר נסעתי על איילון צפון, ליד הירידה לוולפסון.
הירידה למחלף מלווה בתור. נסעתי לאורכו וניסיתי להשתלב.
לבסוף השתלבתי קרוב מאוד לסוף הנתיב.
על אי התנועה המתין שוטר, שרשם לי דוח וכתב כי עליתי עם 4 הגלגלים על שטח ההפרדה. אי ציות לתמרור 815 עבירה 22 א.
כשעצר אותי לא פירט מדוע עצר - ביקש רישיונות והלך לכיון הניידת לכ-10 דק. כשחזר אמר שהדוח הוא כי אנשים כועסים שעוקפים את התור, ושגם עליתי על שטח ההפרדה אבל בגלל שאני נחמדה, הוא רושם לי דוח "רק"על 250 ש"ח וללא נקודות.
המקרה מוקלט וניתן לראות בקלות שלא עליתי על שטח ההפרדה.
אכך השתלבתי בתנועה לקראת סוף הנתיב.
הדוח הוא על סך 250 ש"ח ללא נק.
האם יש טעם לערער? ייתכן ואקבל במקום דו"ח תנועה על ההשתלבות?

ברור לי שיש לי הוכחה לכך שלא עליתי על שטח ההפרדה.
השאלה אם כדאי להתעקש או שאני עלולה להפסיד יותר מ-250 ש"ח.

האם חייבים לבקש להישפט? יש דרך יותר קצרה להוכיח את המקרה? כאמור יש לי וידאו? אבל האם יש דרך להעבירו למשטרה? מה נהוג?

אם זה רלוונטי הדוח האחרון שלי הוא מלפני 7 שנים.

תודה רבה

shlang

New member
הדעה שלי, בגלל שאת נחמדה השוטר לא רשם

לך דוח על קיפוח זכות שזו עבירה ביריונית שהעונש עליה הוא גבוה יותר והסתפק בעונש קל על עבירה אחרת
כמובן, אם כל הקטע מצולם כולל הרגע בה השוטר עוצר אותך ולא רואים שאכן עלית על אי תנועה זה יכול להיות לטובתך אבל גם לרעתך כי יראו בסרטון שעקפת את כל הטור וקיפחת את זכות הנהגים שקדמו לך
תוכלי לבקש להמיר לאזהרה אבל עלייך להודות באשמה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
שוטר לא משהו.

לפי דברייך השוטר רשם דוח על עבירה שלא ביצעת במקום לרשום על עבירה שביצעת (500 שקל), אסור לו לעשות דבר כזה, גם אם הוא מצרף הערה על נחמדותך שהיא בהחלט לא לעניין.
ולטיפול עצמו - קראי מה רשם בנסיבות, אם תאר בהן גם את עניין קיפוח הזכות "מה שאת קוראת "השתלבות") כדאי להודות בעבירה ולבקש המרה לאזהרה, שכן אם תלכי להישפט עלולים להחליף את סעיף העבירה, אם לא ציין זאת פני למפנ"א טלפונית צייני שיש ברשותך סרט המוכיח שלא ביצעת את העבירה והשוטר טעה ושאלי אותם מה לעשות.
במידה ותשפטי הביאי איתך את הסרט.

למעלה