למי אפשר לדווח על נהג חצוף שחונה בחניית נכים ?

למי אפשר לדווח על נהג חצוף שחונה בחניית נכים ?

שלום, יש רכב (נראה ספורטיבי, של אדם צעיר) שכבר כמה ימים חונה בשעות הערב בחניית נכים (המסומנת בצורה מאוד ברורה ע"י שלט וסימון כחול על החנייה) באיזור של בניניי מגורים. למי אפשר לדווח על העניין על מנת שהחצוף הזה יקבל קנס? למשטרה? לעירייה?

אני יודע שיש אתר שמפרסם תמונות של רכבים כאלו שחונים בחניות נכים כדי לבייש את הנהגים האלו, אבל זה נראה לי חסר טעם. לא נראה לי שהרבה אנשים בודקים את התמונות באתר ומתחילים להשוות אם מספר הרכב בתמונה שייך לרכב של מישהו שהם מכירים, זה לא נראה לי ממש מועיל. אני רוצה שהחצוף הזה יקבל קנס גדול כפי מגיע לו.

האם יש טעם לדווח על העניין למשטרה? או לעירייה? מה הסיכוי שהם יתייחסו לזה ויתנו לו דו"ח?

נ.ב - בדקתי טוב טוב מכל הכיוונים ואין שום זכר לתג נכה, לא על החלונות ולא על הדשבורד.

תודה.

be_roo

New member
תלוי בעיריה, אבל היא לרוב תפעל מהר יותר

בת"א לפחות טלפון למוקד דואג לכך שיגיע פקח תוך זמן לא ארוך.

shlang

New member
האם מדובר בחניה בתוך שטח פרטי של בניין

מגורים
אם לא - הזמן משטרה או פיקוח עירוני
להערכתי - יש לו תו נכה אבל כנראה הוא לא הצמידו לחלון

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לתחנת משטרת התנועה הקרובה למקום מגורייך

עלליך לתת תאור מלא של הרכב - יצרן, מודל (אם כתוב), צבע, מספר + מיקום מדויק, כיוון, תאריך ושעה
אם ראית את הנהג - גם תאור שלו.
צרף פרטייך - שם מלא, כתובת, מספר טלפון, תעודת זהות
שרטוט של המקום יעזור ואולי תמצא באתר משטרת התנועה גם דרך לשלוח צילום.
קח בחשבון שבמידה ובעל הרכב יכחיש ויתקיים משפט - אתה עלול להיקרא להעיד.
-
תוכל לפני זה להתקשר למשטרה (100) ולציין שנכה הרוצה לחנות שם לא יכול כי הוא תפס לו את המקום, וכמובן תוכל להתקשר למחלקת הפיקוח העירוני.

acamolit

New member
צריך לבדוק

לא רק אם זה רכב נכה כפי שנרשם כאן, אלא אם הנהג שהחנה את הרכב הוא הנכה (יתכן שהיה ברכב כנוסע).
החוק אומר שרכב הנכה יחנה בחניית נכים רק אם הנהג או אחד הנוסעים ברכב - בעלי תעודת נכה.
כך שאם ראית שמן הרכב דילג בחור צעיר, בריא ורענן..... ניתן להמיח שהוא נוהג (אולי) ברכב נכה - לא בהכרח הוא.
אותי זה מרתיח!

זה מוזר, איך אפשר לבדוק את זה?

לפי מה שאתה אומר כל אחד שחנה בחניית נכים ללא תג נכה יכול לספר במשפט שהוא נתן טרמפ למישהו נכה שנסע איתו באוטו.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
זה לא עובד ככה

יש שני חוקים בקשר לחניית נכים - חוק חניית נכים ותקנות התעבורה.
המשטרה לא אוכפת לפי חוק חניית נכים אלא לפי תקנות התעבורה, אין למשטרה את הכלים הדרושים והביטוח הלאומי שזה תפקידו לא עושה מאומה בעניין, אולי גם לו אין כלים.
אז נשארו תקנות התעבורה - שוטר רואה רכב בחניית נכים, לא באמת מעניין אותו אם יש או אין תו על הרכב (תו גם יכול להיות מזויף) - הוא בודק בקובץ במחשב - אם הרכב רשום כרכב נכה הוא לא עושה מאומה, אם לא - הוא רושם דו"ח - ולא מעניין אותו אם הנהג לקח נכה בטרמפ.
במידה והשוטר נתקל בנהג ורואה שאינו נכה - יש מקום לשיקול דעת אבל בד"כ לא ינתן דו"ח אלא רק יורה לנהג לצאת מהחניה - כי אם ירשום דו"ח הנהג יבקש להישפט ויביא את הנכה בעל הרכב להעיד שהוא הסיע אותו - והשופט יזכה - כך שהשוטר לא רוצה לבזבז את זמנו פלוס זמן שיפוטי יקר.
כלומר - באופן מעשי זכות החניה לרכב ולא לנכה.

acamolit

New member
הסבר....

בהנחה שאדם לא נכה חונה בחניית נכים, הפקח - השוטר רשאי לבקש ממנו ת. זיהוי.
אם התעודה לא שחל בעל הרכב הנכה - הנ"ל יקבל דו"ח.
בודאי שתמיד ניתן להגיד שהסעת מישהו נכה, וזו חוצפה.
חבל שלא אוכפים זאת יותר, במיוחד בתחנות רכבת ששם ניתן לראות איך אדם מחנה בחניית נכים, רץ לרכבת שלא ייאחר.
אדם כזה - במיידית, היה צריך להענש.
כנראה שעד שלא מרגישים את העוול, לא ממהרים לאכוף .

trilliane

Well-known member
מנהל
צעיר ורענן לא רלוונטי; לגבי בריא, לא ניתן לשפוט לפי מראה

את מצבו הבריאותי של אדם. לא כל הנכים מתניידים בכיסאות גלגלים או עם קביים. אני מכירה נכה נפגע תאונת עבודה שיש לו תו כבר שנים רבות, אף שברובן הוא נראה "צעיר ובריא" (לגבי רענן, תלוי כמה הצליח לישון בלילה...
) אבל בפועל הוא באמת לא יכול ללכת הרבה (עבורו גם מאתיים מטר זה הרבה).

acamolit

New member
צעיר ורענן....

בדיוק כך, הוא אינו יכול ללכת 200 מטר, בודאי אינו יכול לרוץ, ללכת באופן נמרץ,
ובוודאי נושא ת. זיהוי הזהה לתג הנכה על מנת לאמת.

trilliane

Well-known member
מנהל
הוא היה יכול ללכת רגיל לגמרי מבחינת מי שלא מסתכל ממש מקרוב

ורוב האנשים שחונים לא פוצחים מיד בריצה קלה עם היציאה מהרכב.

acamolit

New member
נכון, אבל אם בצאתו

מהרכב היה פונה אליו פקח ומבקש ת.זיהוי, לבטח לאותו אדם לא היתה כל בעיה להוכיח את נכותו.
הבעיה המכאיבה היא שאנשים שמישהו מבני משפחתם נכה, כאשר הם נוהגים ברכב, הם חונים בחניית נכה.
הם לא מתקשים בהליכה ומותירים את הנכה האמיתי - חסר אונים וברוב המקרים הוא חוזר הביתה כי אין לו כל דרך ללכת מרחקים.
זו חוצפה בעיני שחייבים למגר.
לדעתי, דרך חינוך בבתי הספר ואכיפה חזקה והדוקה.

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון, אז? לא ברור לי איך זה רלוונטי לנקודה שלי

כתבת "אם ראית שמן הרכב דילג בחור צעיר, בריא ורענן..... ניתן להמיח שהוא נוהג (אולי) ברכב נכה - לא בהכרח הוא" ולכך התייחסתי – לא לשפוט לפי מראה עיניים. יש נכים צעירים ויש לא מעט אנשים ממש לא בריאים שלא רואים עליהם את הבעיות הבריאותיות ולכן לא כדאי למהר ולהניח הנחות.
&nbsp
הבחור שהזכרתי סבל מכך שנים, אפילו במשפחתו שלו היו מי שסברו שהוא סתם עצלן ולא עד כדי כך סובל (כי את הסבל הם לא ראו, והוא נראה בריא, כאמור; הם לא ראו את התיק הרפואי שלו). מאז שהוא עם קביים כולם רואים, "נפתרה" הבעיה... אומנם הוא סובל יותר והולך פחות, אבל כולם רואים מיד שהוא נכה, אף אחד לא צריך לבקש תעודה או לחפש אותה על השמשה, פותחים לו את הדלת... הכול ממש נפלא
.
&nbsp
מה שתיארת לגבי בני משפחה של נכים מקומם, אבל לא מהסיבה שציינת. בד"כ לא מדובר בנכה ש"חסר אונים וברוב המקרים הוא חוזר הביתה כי אין לו כל דרך ללכת מרחקים" אליו הם לא עד כדי כך מרושעים. הבעיה היא כשהם נוסעים בלעדיו (לא כולם, אלה שמנצלים את התו לרעה) הם תופסים חניות נכים שהם לא באמת זקוקים להן, ודווקא מהם היה מצופה להתחשב בנכים אחרים... אבל למרבה הצער זה לא קיים. נכים רבים מרגישים ש"מגיע להם" (כי הם סבלו והם מסכנים) וכך לא פעם גם בני משפחתם (כי גם הם סבלו והם מטפלים בנכה או עושים עבורו שליחויות וסידורים, אז זה בסדר).
&nbsp
במקרים רבים נכים "שמו רגליים" לנכים אחרים מבחינת שימוש בתו נכה (כדי שתהיה להם פחות תחרות על החניות) ואם סופרים את כמות עמודות/אגודות הנכים, יש אחת על כל שלושה נכים בערך, כי הם נוטים לריב ולהסתכסך ולהתפצל בלי סוף, חרף האינטרסים המשותפים. ברור לי שחיים לא קלים גורמים לאנשים להיות לא קלים, אבל המצב קשה...
&nbsp
ואכן אילו שוטרים ופקחים היו בודקים מי בדיוק יוצא מהרכב או נכנס אליו (צריך לקחת בחשבון גם מצב שבו הנהג מגיע לאסוף את הנכה, שכחת את האפשרות הזאת בתרחיש שלך), היה על מה לדבר; אבל נדיר נדיר שמצב כזה קורה. לו ניתן היה לאכוף זאת היטב, אפשר היה להפוך את תעודות הנכה לאישיות, ואז לא משנה הרכב אלא רק הנכה עצמו, וכך לא ניתן לנצל את הרכב בלעדיו לרעה מצד אחד, ומצד שני הנכה יוכל לנסוע עם כל אדם ובכל רכב בלי בעיה (אלא אם הוא זקוק לרכב מיוחד, מן הסתם). למרבה הצער זה מורכב ובעייתי להוכחה (גם עם מצלמות) ולכן נכון להיום לא כ"כ בר יישום, למיטב הבנתי.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אתם יוצאים מהנחה שבכל פינה יש פקח או שוטר

שרואה ויכול לגשת לכל רכב חונה.
אבל זה לא עובד ככה -
הסיכוי להיתפס בעבירת תנועה הוא בסביבות אחוז אחד.
שוטר או פקח רק לעיתים נדירות נוכח במקום ברגע החניה, מה שהוא רואה זה רכב חונה - ואינו יכול לדעת מי החנה אותו ומי היו הנוסעים הנוספים -
ואם יראה - הנהג יספר שהוריד את הנכה בסביבה והחנה את הרכב כדי שכאשר הנכה יסיים הוא יגש לרכב ויסע (ולחילופין אם כשמגיע לרכב חונה - הוא הוריד את הנכה וליווה אותו למחוז חפצו ובא לקחת את הרכב)
דו"ח כזה לא יעבור בית משפט

acamolit

New member
יש הצעה....

ראשית, הייתי נוכחת (ולא אחת) לעובדה שרכב נכה חנה בידי "לא נכה". היו פעמים ספורות שאף נתפס.
שנית, נראה לי נכון להכשיר פקחים לצורך זה, זו "מכה" באמת כואבת לצאת למקום כלשהו, לא למצוא חנייה (כי מישהו בריא תפס אותה) ולחזור הביתה.
לעיתים זו קנייה בחנות,
נסיעה ברכבת, הליכה לבדיקה.
שוב,
עד שאינך נזקק - אינך מבין (לפעמים).

trilliane

Well-known member
מנהל
אין בעיה שהרכב חנה בידי לא נכה, למשל אם הוא בא לאסוף אותו

כפי שכתבתי לך וכתב עכשיו גם ברזילי, זה מצב בעייתי וקשה מאוד לאכיפה יעילה.
&nbsp
לגבי נזקקות, כאמור, אני מכירה נכה מקרוב, ואני מבינה לחלוטין; איש לא הצדיק זאת כאן. פשוט מנסים להסביר לך מדוע ההצעה שלך לא עומדת במבחן המציאות.

trilliane

Well-known member
מנהל
אתם? אני יצאתי מנקודת הנחה שזה קורה? אני כתבתי שזה נדיר נדיר

ושזה לא בר יישום בדיוק מהסיבה הזאת...

תראו איזה מסר נחמד קיבלתי במסרים האישיים

"אלעד, איזה שרמוטה נשית ומזדיינת אתה
כמה מכות חטפת בבית ספר, שהפכת לכזה מלשין קוקסינל? מתעניין בפורום איך להלשין על נהג שהוא לא מכיר. איזה נחדר בתחת
טפו על הצורה ההומואית שלך, ילד כאפות".

trilliane

Well-known member
מנהל
אין לזה קשר אליך, מדובר בטרול שכבר נחסם הבוקר מכל תפוז

למעלה