תביעה בעקבות תאונה לפני שנה.

SilentLight

New member
תביעה בעקבות תאונה לפני שנה.

שלום רב, אשמח אם תוכלו לעזור.
לפני כשנה בעלי היה מעורב בתאונה כשגם אני ישבתי באוטו.
פנינו לכיוון החניה של חוף הים ונכנסנו אליה. לאחר מכן הוא רצה לפנות ימינה איפה שהמכוניות עומדות וכמובן בדק שאף אחד לא יוצא משם.
בזמן הפניה הרגשנו פגיעה בצד שלי (ימין) וראינו שאוטו נכנס בנו מהצד. זה היה ממש בפניה וכנראה שנוצר מרווח בינונו לבין המדרכה כך שהיא הצליחה להשתחל לשם.
המכה לא הייתה חזקה ובכדי ששתינו נוכל לצאת מהאוטו לבדוק שהכל בסדר הוא הזיז מעט את האוטו קדימה.
בעלי יצא מהאוטו ורצה לגשת לנהגת בכדי לבדוק שהיא בסדר, אבל פתאום היא התחילה לצעוק עליו בהיסטריה ולהאשים אותו בתאונה. בעלי קצת איבד את זה כי כנראה שהוא לא ציפה לתגובה הזאת וזה היה כמובן מאוד לא נעים.
אחרי כמה רגעים הבנתי שאין עם מי לדבר, ביקשתי להחליף פרטים וצילמתי את הפגיעה שלה ושלנו. (הפגיעה שלה הייתה יותר משמעותית ככל הנראה בגלל הזוית) .
אנחנו לא הפעלנו ביטוח ולא שום דבר כי פשוט זאת הייתה פגיעה אסטתית לא משמעותית שלא הפריעה לנו ומדובר ברכב לא כזה חדש.
אחרי מספר חודשים קיבלנו מכתב שהיא תובעת אותנו וכתבה בתביעה שבכלל נסענו רוורס. ענינו לחברת ביטוח שאנחנו לא מוכנים להודות באשמה.
עוד כשבוע אנחנו נוסעים לבין משפט בכדי להעיד, אבל אנשים אומרים לי שבגלל שהיא הגישה ראשונה יש לה סיכוי טוב לנצח.
האם זה באמת כך?? האם קרה פה פעם למישהו שתבעו אותם אבל הצלחתם להראות שהנהג השני היה אשם?
רואים לפני התמונה שהמכה שלנו מהצד ולי זה נראה ממש ברור כשמש שכל מה שהיא אומרת שקרים, אבל כמובן שזה פשוט כי הייתי שם. האם יכולים להגיד לנו לשלם פשוט כי לא הגשנו נגדה ראשונים והפעלנו את הביטוח??

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
רצוי לצרף שרטוט של המקום ושל התנועה

כלל אצבע - זכות קדימה לרכב הבא מימין.
על תאונה כזאת יש לדווח בזמן לביטוח גם אם לא תובעים כדי להיות מכוסים במקרה כפי שתארת וגם לקבל יעוץ בזמן.
בד"כ במקרים כאלה שני הצדדים שותפים באשמה ובית המשפט מחליט איך לחלק את הנזק ביניהם, עליכם לבוא למשפט ולהציג את הצד שלכם ולנסות לשכנע את השופט, גם בעזרת התמונות.

be_roo

New member
ז"ק לרכב מימין בכיווני צומת. לפי התיאור זה לא רלוונטי

הם הבנתי נכון שניהם פנו מאותו כיוון לאותו כיוון, כאשר רכב אחד נכנס במרווח שבין רכב שעמד לפנות למדרכה הימנית.
&nbsp
כך שניתן לטעון שהרכב של השואלת ביצע פניה ימינה שלא בצמוד למדרכה, וחסם את נתיב הרכב השני.
מצד שני יתכן והרכב השני השתחל במרווח לא סביר וכך נוצר המגע.
&nbsp
בלי יותר פרטים לא ניתן לקבוע מי האשם, וההימור שלי ששופט יחלק את האשמה בינהם, אם כי לאו דווקא שווה בשווה.

למעלה