תמרור אין חניה מסובך

zivzivan

New member
תמרור אין חניה מסובך

שלום,
תל אביב, העיר הגדולה, אזור במרכז העיר שיש בו בניה רבה, מוצב שלט איסור חניה (1). ניסיתי להבין אם הקטע הכתום מסביר למי ומתי אסור לחנות (ואם כך, אז לי מותר, כי אני לא "מסחרי" או "אחוד") ולכן חיפשתי שלטים אחרים ברחוב. אכן מצאתי שלט אחר (2), בהמשך הרחוב, שמכיל "ביתר הימים...", ומכך הסקתי שאכן צדקתי והחלק הכתום מסביר את המקרים שבהם איסור החניה תופס.
חניתי וחטפתי דו"ח (אחרת לא הייתי כותב כאן...) - מישהו יכול בבקשה להסביר לי מדוע...?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מה שאני הבנתי מהתמרורים האלה

כללית החניה אסורה על כולם (תמרור אין חניה עגול)
השלטים הכתומים מתירים חניה לצורך פריקת חמרי בניה לכלי רכב המוגדרים ברשיון "משא", "מסחרי", "אחוד" בימים א-ה בשעות 09:00 - 15:00, הראשון למרחק עד 20 מטר מהתמרור והשני למרחק עד 9 מטר מהתמרור
בשאר הימים והשעות וביתרת המרחק החניה אסורה על כולם.
אבל אולי אחרים יבינו אחרת ממני ולכן כדאי לפנות לרשות החניה עם צילום התמרורים, להגיד שכנראה לא הבנת את הכיתוב כי הוא מבלבל ולבקש ביטול.

be_roo

New member
אני הבנתי אחרת

היות ויש קוים מפרידים בין הסייגים, יש להתייחס לכל אחד בנפרד.
&nbsp
כלומר האיסור מתיר פריקה וטעינה של חומרי בנין.
ובנפרד האיסור תקף לסוגי הרכבים המפורטים.
&nbsp
אם היו רוצים להסביר שהפריקה מותרת לרכבים המפורטים, לא היו צריכים לשים קו שמפריד בין שני המשפטים.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אז איך נסביר, להבנתך

את הקטע בתמרור השני: "ביתר הימים והשעות החניה אסורה לכל כלי רכב ?
ובאילו זמנים להבנתך מותר לרכב פרטי לחנות ? (הן ברחוב והן במגבלות ה 20 וה 9 מטר)

be_roo

New member
לא שמתי לב שמדובר בשני תמרורים שונים

ואכן, המשפט הנ"ל מיותר לפי הפירוש שלי, אבל הוא לא קיים בתמרור הראשון (עם ה-20 מטר).
ולכן, כאשר הניסוח לא ברור, אין לדרוש מהנהג לעסוק בהתפלפלות, אלא לנסח באופן ברור את האיסור. אם המפשטים קשורים אחד לשני, אין סיבה לשים בינהם קו חוצץ. לא סביר לדרוש מנהג לעמוד ולנתח את כוונת המשורר.

למעלה