משרד התחבורה

0bama1

New member
משרד התחבורה

יוצא לראות ברחובות ניידות של משרד התחבורה שעוצרות רכבים עיי שוטר שמסונף אליהם .ואני שואל האם זה חוקי ?האם אפשר לעצור לפתע אזרח שממהר למבחן בשעה מסוימת ,לרופא שהמתין לו המון זמן ,לאמא שצריכה להוציא את הילד מהגן ואם היא מאחרת היא מקבלת קנס?מה זו העריצות הזו ?ההתייחסות לאזרח כאילו שהוא אפס מאופס ?ומה קורה אם אני מסרב להיבדק כי יש לי משהו רפואי הרבה יותר חשוב ואני פשוט נוסע .וחוץ מזה יש מכוני רישוי ואם עברתי טסט אני מכוסה מה הם רוצים מהאזרחים ?

גבע אבי

New member
1. כן, 2. כן ,3. קורה משהו רע, 4. דמוקרטיה, 5. ראה 3. בטיחות

ומי אתה, יבחוש בן שלולית, מיקרוב בן דומן שתחילט אחרת? (זה לא קללות, זו שפת הגשש החיוור)

0bama1

New member
גבע

היום אני לוקח אותך לחכם מימון שיתן לך בראש

be_roo

New member
גם במדינה דמוקרטית, לעיתים זכויות האזחר הבודד מתבטלות לעומת

אינטרס הכלל.
&nbsp
האינטרס של טובת הכלל הוא שלא יסעו רכבים מסוכנים על הכביש.
והמדינה ראתה לנכון לפגוע בזכות האזרח במידה מינימלית שכוללת עיכוב קל, למען האינטרס הזה.
&nbsp
בדיוק כמו שהמדינה מחייבת אותך לעצור ברמזור אדום ולא לעקוף מהשוליים גם כשאתה ממהר, כי האינטרס של הכלל להביא לזרימת תנועה בטוחה בכל הכיוונים גובר על הלחץ האישי שלך.

0bama1

New member
be ro

אתה אומר עיכוב קל ? מה זה קל אצלך ?לטובת הכלל יש טסט שנתי .אין דבר כזה באף מדינה והייתי בחצי עולם .ולמרות השטויות של רפי השכל ממשרד התחבורה ,מספר ההרוגים גדל וגדל .השיטות הדיקטטוריות לעצור אדם באמצע החיים לפחות לרבע שעה ואפילו ל20 דקות הוא שערוריה ,ואל תשווה רמזור למקרה הזה ,כי כמה ממתינים ברמזור ?וסלח לי סטודנט שיש לו מבחן שכל דקבה קובעת לו ,או אמא שצריכה להוציא את הילד מהגן ואם היא מאחרת זה קנס של 180 שח {לפחות במקרה שאני מכיר].ולסיכום אין לפגוע בזכויות האזרח בשום מקרה ובשום תנאי אלא אם כן מדובר בחפץ חשוד ,סולר ושמן על הכביש וכו .

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מי אמר שאם עברת טסט אתה מכוסה?

אז בזמן הטסט הרכב היה תקין, שבוע לאחר מכן ארעה תקלה בטיחותית - "הטסט" לא מכסה אותך, לא מענישים אותך ולא עוצרים אותך, מעכבים אותך ללא יותר מ 20 דקות (מעבר לזה על השוטר למלא דו"ח עיכוב) ושולחים אותך לתקן את הפגם - בהחלט לגיטימי ובא להגן על משתמשי הדרך.
ונכון שיש מדינות שלא עושים בהן טסט שנתי (עושים טסט רק לפני העברת בעלות, מתוך הנחה שאתה דואג לחייך אבל לא לחיי קונה הרכב), אבל עושים בהן הרבה ביקורות ואם נמצא פגם העונש כבד - למשל - צמיג לא תקין - קנס בגובה מחיר של שני צמיגים + התייצבות תוך 48 שעות בבית נמשפט להוכיח שהצמיג הוחלף

0bama1

New member
ברזילי

ברזילי נימוקיך משכנעים הפיתרון ממש אבל ממש לא .ואני תוהה אם מישהו שיש לו זמן וסבלנות יגיש תביעה מייצגת כנגד אלימות מצד הממסד כלפי אזרחים .לא עניתם לי לו אתה ולא g ro מה קורה לאזרחים שכל דקה חשובה להם ,כי הם ממהרים למשהו דחוף שנקבע הרבה זמן מראש

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
ראשית - קיבלת תשובה עניינית וטובה מבי-רו ומאבי גבע

ושנית - כדי שנוכל לחיות חיים מסודרים ובבטחון מסוים אנו מקיימים משטרה שתפקידה בין השאר לדאוג לכך
וכדי שזה יתקיים כל אחד מאיתנו צריך לוותר על מעט מהחרות האישית שלו, כדוגמה קיצונית ניתן לתת - נניח שאני יורה והורג אותך, האם שוטר לא רשאי לעכבני לדקה ולשאול מדוע עשיתי זאת רק משום שאני חושש להפסיד את התור שקבעתי במספרה ?

0bama1

New member
ברזילי

האנלוגיה שלך ממש לא מתאימה למקרה תעשה קורס פסיכומטרי ותבין למה אתה טועה .אבל בסדר רוצים לסגור עניין בבקשה סגרנו

be_roo

New member
אף אחד לא עושה אנלוגיה, זה בדיוק מה שלא הבנת

נותנים לך דוגמאות בהן אינטרס הכלל מצדיק פגיעה מסויימת בזכויות הפרט.
&nbsp
אתה מתווכח על האם פגיעה מסויימת מוצדקת או לא, המחוקק קבע שכן ואתה מוזמן להפנות את הקובלנה שלך למחוקק.

למעלה