החזר על ביטוח חובה לאחר השבתת הרכב

שיחטני

New member
החזר על ביטוח חובה לאחר השבתת הרכב

שלום רב,
אנסה את מזלי למרות שלא בטוח שזה לגמרי הפורום המתאים (אבל זה הכי קרוב שיש).

הרכב הושבת לאחר תאונה, ומגיע לנו לקבל החזר על יתרת ביטוח החובה שבוטל יחד עם הרכב.

סוכן הביטוח מבקש לשלוח לו את הפוליסה המקורית בדואר רגיל, ביקשנו לשלוח בדואר רשום אך הוא מסרב לקבל ברשום.

מישהו מכיר או יודע מה החוק אומר, על מי מוטלת האחריות? האם לגיטימי שסוכן ביטוח יכריח לקוח לשלוח פוליסה מקורית ויחידה בדואר רגיל? ומה קורה אם שולחים בדואר רגיל שהולך לאיבוד?

באופן כללי ההתנהלות של הסוכן מאוד בעייתית, ואנחנו מרגישים שצריכים ״לרדוף״ אחריו בשביל שהטיפול בנושא יתקדם.

האם יש כתובת לתלונות על סוכני ביטוח?

תודה רבה לעונים :)

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אתה יכול להתלונן עליו אצל המפקח על הביטוח במשרד האוצר

אתה יכול לשלוח בדאר רשום, , (כדאי לעקוב אחרי המכתב באתר של רשות הדאר), אתה יכול גם לשלוח בדאר רגיל אבל כדאי שתבקש ממנו שישלח מייל שמבקש ממך לעשות זאת כדי למנוע אי הבנות מאוחר יותר, במקרה כזה השאר אצלך צילום, אתה יכול גם לגשת אליו ולמסור לו ביד.

שיחטני

New member
תודה על תשובתך המהירה

האם תלונות אצל המפקח על הביטוח מטופלות במהירות או שמדובר בבירוקרטיה שלוקחת מספר שבועות / חודשים?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לא יודע, זה חייב לקחת זמן

יש לו עיסוקים נוספים מלבד פנייתך
הוא צריך להעביר לפקיד שיטפל, הפקיד שולח מכתב, מחכה לתשובה וכו' - לפחות מספר שבועות
בכל מקרה - במקביל טפל בזריזות, ובכל מקרה את הטיפול יש לנהל בכתב (לפחות מיילים) כדי שלא יטען שלא דיווחת. (אני, כשקרה לי דבר כזה שלחתי בדאר רגיל באופן טבעי ולא היו בעיות.)
ואגב - במקרה שלי חברת הביטוח שלחה חוקר כדי לבדוק אם לא עשיתי את התאונה בכוונה (רכב שנכנס לצומת ברמזור אדום פגע ברכבי וחיסל אותו, וכמעט גם את אשתי) מתוך הנחה שהתכוונתי למכור את הרכב וקשה למצוא קונה במחיר מחירון

למעלה