חנייה במקום המיועד לרכב של נכה

אלעד.

New member
חנייה במקום המיועד לרכב של נכה

שלום, האם לרכב ללא תו חניה לנכה מותר לחנות במקום המסומן ע"י תמרור 437 שצמוד אליו מספר רכב, והרכב שלו מיועדת החניה חונה ממש סמוך?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לא

במקום עם תמרור 437 נושא מספר רכב מותר לחנות רק לרכב הנושא מספר זה.
מה שאתה מתאר הוא דבר שנוקטים בו לעיתים נכים נבזים באזורים דלי חניה שרוצים לשמור מקום לחבר או קרוב משפחה מתוך הנחה ששוטר לא יזדמן למקום - מה שניתן לעשות כנגד תופעות מכוערות כאלה הוא להתקשר למשטרה ולומר: "מישהו תפס לי את מקום החניה המיועד ולתת את הכתובת ומספר הרכב החונה, ואז יתכן והמשטרה תטפל בעניין.

אלעד.

New member
בדיוק לתופעה הזו התכוונתי, אבל הם יותר מתוחכמים:

כשמגיע החבר, הנכה מפנה את מכוניתו לחבר, והנכה חונה בחניה שמיועדת לנכה. יש מה לעשות נגד תופעה כזו?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
כשאתה רואה מקרה כזה - לטלפן מיד למשטרה

כשמתקשרים אליהם בתלונה כזאת הם מנסים לאתר את בעל הרכב שחונה שלא כחוק, מתקשרים אליו ומבקשים שיזיז את רכבו, במידה ולא מצליחים לאתר (או כשזה רכב חברה) הם שולחים ניידת ואז יש לו סיכוי לקבל דו"ח, מעבר לזה יש אפליקציה בסמרטפון, שנקראת capester שבעזרתה אתה יכול לצלם ולשלוח סרטון של החניה, הם מעבירים זאת לרשויות ששוחות דו"ח.

shlang

New member
ברזילי, נכבדי, נראה לי שלא הבנת את הבעיה שהשואל

מעלה
לטענתו, יש אדם בעל תו נכה וחניה שמורה לו (תמרור 437 + 439 עם מס' רכבו) בעל התו חונה ברחוב כך שהחניית נכה שלו פנויה וממילא אף רכב לא יכול לחנות במקום, שמגיע החבר, בעל תו הנכה מזיז את רכבו לחנייה השמורה שלו והחבר מחנה במקומו ברחוב..
ולשואל, כן יש מה לעשות, במקרה שכזה צלם את רכבו החונה שלא במקום שיועד לו ודווח למח' התנועה של העיריה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
הבנתי היטב את הבעיה

רק שהדרך שהצעת לא תועיל מאחר והרשות המקומית לא תטפל (בראשות "גדולה" יתכן שבזמן ביצוע העבירה, אם הוא בשעות עבודת הפקחים ויש פקח בסביבה - ישלח פקח למתן דו"ח) בצילום שישלח - ולעומת זאת האפליקציה מעבירה את התמונות לרשות המקומית והיא "כשרה" מבחינה משפטית והמשטרה מטפלת מיידית בתלונות על תפיסת חניית נכה.

אלעד.

New member
אבל הבעיה היא הפוכה:

אין כאן תפיסת חניית נכה ע"י מי שאינו נכה, אלא המנעות של הנכה מחנייה בחניה הספציפית שהוקצתה לו, אך הוא חונה כחוק בחנייה שמותרת לכולם, ליד (או לפני או אחרי) המקום שהוקצה לו. מגיע חברו שלא מוצא חניה בסמוך, ואז הנכה יוצא מביתו, נכנס למכונית, מזיז אותה 2 מטר לתוך החניה שהוקצתה רק לו והייתה פנויה, מפנה את מקום החניה הציבורי לטובת חברו, ושניהם דפקו את המערכת. לצערי אני לא מוצא מה לא חוקי בזה, ומה אפשר בכלל לעשות.

ברזילי: כתבת "בזמן ביצוע העבירה". מה העבירה?

shlang

New member
שוב, תצלם את רכב הנכה חונה במקום אחר

וגש למח' תנועה שיטפלו בזה, מה שהנכה עושה , הוא "מנכס" לעצמו שטח ציבורי נוסף,
הוא מנצל לרעה את תמרור 437 שקיבל

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
במה שתארת כאן אין שום עבירה

הנכה לא חייב לחנות בחניה שהוקצתה עבורו (אני הבנתי שהוא חנה בסמוך והשאיר את חניית הנכה פנויה ואז בא חברו וחנה שם)

פרושפני

New member
נכון אין עבירה מה הבדל מי החונים בחניה פרטית

ואף אחד לא יכול לחסום את חניתו
אך הוא או חברו חונים על הכביש בכניסה
ומה עושה המשטרה או הפיקוח או מחלקת התנועה בנדון
נדע גורנישט שני המקרים זהים

be_roo

New member
הם לא זהים. חניה לנכה ניתנת על חשבון שטח ציבורי וגוזלת מכלל

הנהגים מקום חניה.
על חניה פרטית שילם אדם מכיסו והיא שטחו הפרטי, לעשות בו שימוש כרצונו או שלא.
&nbsp
בדיוק כמו ההבדל בין להזחיק דירה ריקה השייכת לך, לבין לקבל דירה על חשבון משלם המיסים, ולתת אותה לחבר.

shlang

New member
בי רו , לא הבנת את שאלתו, כוונתו

היא שיש לו חניה פרטית בתוך חצרו וחבר שלו חונה מול הכניסה לחצרו
תשובתי לשואל שחניה מסוג זה היא חניה מרגיזה ומתריסה וגורם לבעל החניה לנכס לעצמו שטח ציבורי לצורך חניית רכב אחר של חבר מול הכניסה לחצרו, עבירה זו מטופלת הן ע"י העיריה והן ע:י המשטרה בעדיפות
אין הדבר דומה כלל למקום חניה לרכב נכה

פרושפני

New member
אני מדבר אל חניה פרטית וקבוע מחניה רכב נוסף שלו

על הכביש בכניסה שאסורה בחניה רכב זר יגרר ויקנס אך לא הוא
ב- נכה מגיע לחניה שלו תפוסה היכן הוא יחנה במקום אחר מנסיון
ואז יורד להתפנות (לנכים יש בעיה הוא לא יכול להמתין עד שהעברין יתפנה
ואז אתה מגיע כאשר העברין ברח ואתה רואה עברה לא במקומה
א- לנכים מותר לחנות כמו כולם בכל מקום +חוק חנית הנכים
שמאפשרת התרים נוספים וחניות חינם בחניונים
ב- אל תקנאו בנכים ומספיק אם האנטוגניזים מספיק מה שיש להם

be_roo

New member
אני לא עניתי לשאלה, אלא הגבתי להשוואה לחניה פרטית.

למעלה