דו"ח על חניית נכה

דו"ח על חניית נכה

שלום לכל מכובדי הפורום.

שמי עוז, במשך שנים נוהג להיכנס לפורום זה בשביל ללמוד על חוקים ולשמוע סיפורים. לצערי קיבלתי אתמול דו"ח חניה.
אבקש להתייעץ האם הדו"ח מוצדק ותקין או לא .
אני חונה יום יום ברחוב הזה ולעיתים (כשהחניה פנויה אז גם)
צרפתי תמונה - הרכב שלי זה היונדאי האפורה מימין.
על התמרור משמאל כתוב "5 מ' | מקומות חניה | רכב אחר ייגרר"
ההגיון הבריא שלי חודשים רבים קרא את זה 5 מטרים (של) מקומות חניה.
בנוסף - על הכביש צבועות 4 חניות בצבע כחול ברור שנצבע רק לפני מספר חודשים, והמקום חניה שלי הוא בצבע אפור לחלוטין כמו כל ההמשך של החניות הרגילות. בתמונה הצבעים אולי פחות ברורים בגלל הגשמים ומזג האוויר שלכלכו את הכביש.

אתמול חזרתי לרכב וחיכה לי דו"ח - בנוסח כתוב:
"העמדת את הרכב הנל ליד תמרור 437 המסמן מקום חניה של נכה בניגוד לתקנה"

חניתי באפור מימין. יש 4 חניות שבהחלט בסיכום יותר מ 5 מטרים של רוחב של מכוניות.

מבקש לשאול בבקשה האם הדו"ח מוצדק ?
לא מצויין שהרכב צולם ודווקא הייתי שמח אם הרכב כן היה מצולם כדי להראות את הפרשי הצבעים ושחניתי באפור.
האם מדובר ב 5 מקומות חניה ? או 5 מטרים ? (בכל התמרורים ההתייחסות ל-מ' היא במטרים כמו תמרור אין עצירה 12 מ' וכדומה - שלט באותו הרחוב.

אני מאוד משתדל לשמור על כל החוקים ואין לי דוחות בעבר.
כעת מאוד צורם לי שאני מרגיש שמדובר פה בדו"ח לא מוצדק, בעיקר בגלל שהחניה בה חניתי היא אפורה והחניות הכחולות עם סימון נכים מסתיימות...

האם הדו"ח מוצדק ?
מה עליי לעשות במידה ולא ? לשלוח מכתב עם צילום או לבקש להישפט ?
אני לא רואה בדו"ח תיעוד בו הרכב חונה באפור או אחרי 5 מטרים. האם התמונה תספיק כדי להבהיר היכן חניתי ?

אשמח לדעת מה הסיכויים שלי לבטל את הגזירה
זה סכום מאוד גבוהה עבורי שהתקבל בתום לב.

בתודה מראש

be_roo

New member
לדעתי לא עברת כל עבירה

לא עברת עבירה כי:
לא חנית בתחום 5 מטרים מהתמרור
לא חנית בחניה הצבוע בכחול
&nbsp
יתכן ומנסח התמרור רצה לכתוב בתמרור שהוא מגדיר 5 מקומות חניה ולא חמישה מטרים, או שאולי הפקח טעה בפיענוח התמרור, אבל מה שכתוב זה מה שקובע, על אחת כמה וכמה אם החניה החמישית לא צבועה.
&nbsp
שלח מכתב לרשות עם 2 דרישות:
1. לבטל את הדו"ח
2. לתקן את התמרור האוילי.

תודה רבה על תגובתך - יש התפתחות

חזרתי לפני כמה דקות למשרדים והפלא ופלא אני רואה ניידת שיטור עירוני מול החניות כותבת שוב דוחות לחניות נכים (!!!)

חניתי את הרכב לפניו,
ובצורה נעימה ומנומסת פניתי לשוטר בניידת שהיה הנהג ולצידו שוטרת שאלתי לשלומו וביקשתי לשאול שאלה
הצבעתי על רכב הונדה שחנה באפור איפה שחניתי אתמול והסברתי ששם חניתי - ו- קיבלתי דו"ח ואז הצבעתי על השלט בצד השני ושאלתי מה הוא אומר... ?

השוטרת שהיתה לידו ישר אמרה בעל פה "חניית נכים" אבל הסבתי את תשומת ליבו שכתוב 5 מ' והם אמרו לי גם - 5 מטר, ובנוסף הראתי להם שמדובר בחניות כחולות ואיפה שחניתי זה אפור .

בנוסף הם נתנו לרכב אחד שחנה בכחול דו"ח היו בשלבי סיום - ואמרתי להם (קצת בקטע מלשני) "הנה ההונדה חונה איפה שאני חניתי ואין לה תו נכה" - והם גם סיימו את מתן הדוחות בקטע הזה - ולא נתנו לו דו"ח
השוטר רוב הזמן די שתק, שתיקה כהסכמה, גם אמר בחצי התגוננות "לא אני נתתי לך את הדו"ח" וכמובן שחלילה לא הפנתי אצבע מאשימה - הוא מסכים איתי שכנראה חלה פה טעות,
שאלתי אותו מה כדאי / עליי לעשות
הוא הציע לי לבקש להישפט תוך כדי ששואל אם יש לי תיעוד מהמקום .

be_roo שוב תודה על התייחסותך.שאלה בבקשה:
לנסות לבטל את הדו"ח דרך האתר של עריית תל אביב ? יש תהליך דרך האינטרנט להגיש בקשה.
* אם אני מבקש לבטל זה אומר שלא אוכל לבקש להישפט ? או שאפשר גם וגם ? האם במשפט לבוא עם תמונות מודפסות ברורות ממועד העבירה ולעמוד על הצדק שלי זה אמור להספיק ?
לאיזה רמת פרטים השופט יורד ? (לרמה של צבע מדרכה?)

be_roo

New member
אתה יכול לבקש ביטול, ואם לא יענו לך בזמן

או שיענו בשלילה, לבקש להשפט.
&nbsp
הבעיה היחידה היא לשכנע את השופט שאכן חנית בחניה האפורה כי אין בדו"ח תיעוד למקום המדוייק של הרכב והתמונה שלך יכולה צולמה על ידך בדיעבד וניתן לטעון שפוברקה.
אולי לעיריה יש גם צילום, שווה לבדוק.

תודה רבה על תשובתך העניינית !

זה בדיוק החשש שיש לי לגבי הספק שיהיה אם יטענו שפוברקה. מצד שני חובת ההוכחה היא עליהם.
הדו"ח הוא ממשטרת התנועה ישראל ולא מעריית ת"א ככה שלא מצאתי אפשרות לגשת לקבלת פנים פרט למכתב בדואר רשום.
חזרתי מהדואר שלחתי מכתב מסודר עם צילומים, תצהיר והתחייבות שכל הפרטים אוטנתיים ומקוריים. אני הולך עם האמת שלי, אם הם טוענים אחרת שיביאו הוכחות.
אם אענה בשלילה או לא אענה בתוך 3-4 שבועות אבקש להישפט, ואעמוד על שלי. זה מרגיש לא הוגן.
תודה רבה על הבטחון שהוספת לי - ובכלל מהשיחה שלי עם השוטר בשטח אתמול אני בטוח שחלה טעות.

אשתדל לחזור בעתיד ולעדכן בתוצאות לכאן או לכאן.

אם אתה צריך כל עזרה בתחום המחשבים מוזמן לפנות בפרטי

עוז

shlang

New member
אני צריך עזרה במחשבים, אבל כרגע אנסה

אני לעזור לך
המשטרה לא מצלמת עבירות שכאלה, לכן במשפט זה המילה שלך מול המילה של השוטר, במקרה כזה, אני הייתי מבקש להשפט מבלי לבקש קודם את ביטול הדוח כי בכך אני מגלה את הקלפים שלי, היות ומדובר בסכום קנס לא קטן ומה עוד שלפי גירסתך, לא נעברה כל עבירה, בקש להשפט במשפט תוכל לחקור את השוטר ולהראות לו את הצילום של התמרור ולשאול אותו לכמה רכבים (לא מרחק)
הצג לשוטר את התמונה בה התמרור נראה מרחוק ועל פיה שיעהנ על השאלה, בהתאם לתשובה תוכל להציג לשופט את הצילום מקרוב. האם התנועה בכביש היא דו סיטרית או חד סיטרית, אם דו סיטרית - התמרור גם מוצב שלא כדין
התמרור תקף כי לזכור בדיוק היכן חנית זו תהיה בעיה, ראה גם מה כתוב בדוח בתאור העבירה, זה חשוב ביותר

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תוכל להעלות צילום הדו"ח (בהסתרת פרטייך ) ?

מה שחשוב הוא סעיף הנסיבות, אם בצילום לא נראה ברור נסה לשכתב. ניסוח הנסיבות (שעל פיו יעיד השוטר שהרי הוא לא יכול לזכור במדויק מה היה שם בדיוק כי הוא יקרא להעיד רק כשנה וחצי לאחר מתן הדו"ח) יאפשר לייעץ לך טוב יותר או לציין נקודות חולשה וחוזק בדו"ח

be_roo

New member
דו"ח כללי עם הרבה חורים

אין תיעוד של המיקום המדוייק של הרכב ביחס לתמרור, אין תיאור מדוייק של התמרור. רק ציון כללי של חנית נכה מסומנת ומתומררת.
&nbsp
מכאן הפתח הוא למה שהציע שלנג, הצג תמונה של התמרור ושל שורת רכבים חונה לשוטר ושאל אותו מי מהרכבים יקבל דו"ח. לאחר מכן הצג תמונה המבהירה כי החל מהחניה הרביעית והלאה אין סימון כחול, ותמונה שמראה כי התמרור מתייחס ל-5 מטרים ולא 5 מקומות.

תודה רבה על כל ההשקעה מזמנך הפרטי

אמתין לתשובה מהמכתב ששלחתי ואם לא יגיע תשובה עוד חודש אגיש בקשה להישפט.

ידוע לך אם מגישים בקשה למשפט וזמן לאחר הבקשה במקרה הטוב מבטלים את הדוח האם הבקשה למשפט מתבטלת אוטומטית ? או שהבקשה למשפט בכל מקרה קובעת שאני צריך להגיע למשפט ?

be_roo

New member
בבקשה. אבל רק הערה, לא רק אני השקעתי ונתתי תשובה עניינית

גם ברזילי ושלנג טרחו וענו.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אז ככה

בקשה לביטול יש לשלוח תוך חודש מיום קבלת הדו"ח, ורצוי מוקדם ככל האפשר, זה כדי שיהיו למשטרה חדשיים להשיב לך.
בקשה להישפט יש להגיש תוך 90 יום מיום קבלת הדוח, עצתי לך לשלוח אותה שבוע לפני המועד האחרון לתשלום במידה והדו"ח לא יבוטל.
בדו"ח (עד כמה שהצלחתי לקרוא) לא מצוין במדויק באיזו חניה חנית, לא מצויין כמה חניות נכה יש במקום - כלומר הדו"ח גרוע ושאלתך הראשונה לשוטר כשיעיד במשפט צריכה להיות כמה חניות נכה יש במקום ומה כתוב על התמרור, יש סיכוי טוב שלא יזכור וכשתוציא את הצילומים כנראה שלעדות שלו יהיה משקל זעום ביותר.
לפי התקנות רק שתי חניות נכה תקפות (5 מ. זה למעשה פחות משתי חניות) לסימון על הכביש אין סימוכין בחוק ואינו מהווה תמרור, במשפט כדאי רק לציין זאת כבדרך אגב ולהדגיש את הסימון השונה (לא רק הצבע הכחול אלא גם המסגרת הלבנה המודגשת) של החניות לימינך.
עד כאן אני מסכים עם בי-רו, בניגוד לדעתה איני חושב שכדאי "לדובב" שוטר נוסף מכיוון שלא תצליח להביאו להעיד והקלטת שיחה בינך לבינו עלולה לעורר חשד שיש כאן משהו מפוברק.
היום הסתכלתי בחניות נכים אחרות בתל אביב, כאלה במאונך למדרכה, וראיתי שבקום שיש שתי חניות כתוב 6מ לפני החניה הראשונה עם כיוון הנסיעה.

אין מילים שיתארו את הערכתי

מידע יותר מלא מזה לא יכולתי לבקש .
הצלחתי המון בזכותך לחזור לישון בשקט ולדעת תכנית פעולה הלאה.
וגם אם שגיתי ואצטרך לשלם בסוף זה מה שאעשה לפחות הרווחתי הקדשה גדולה של תשומת לב אישית, למידה והסבר אישי מושקע.
תודה רבה.
מדבריך אמתין כחודשיים לתשובה, ואם לא אבקש להשפט שבועיים לפני 90 יום, בצורה נעימה ככל האפשר אציג את הצד שלי. אשתדל לעדכן את התוצאה הסופית
תודה רבה ב ר ז י ל י !

be_roo

New member
אם אתה נמצא הרבה באיזור

אולי שווה לנסות "לתפוס" שוטר נוסף ולתעד אותו מודה בטעות שבמתן דו"חות לרכבים בחניה הרביעית.
זה אומנם לא ראיה ישירה למקרה לך, אבל תיעוד של טעות רווחת אולי יכול לעזור לשכנע את השופט. אך לא בטוח שיסכים לקבל תיעוד כזה כראיה.
&nbsp
מה שהציע שלנג בהחלט יכול לפעול, ואם תעלה את הדו"ח לכאן כעצמת ברזילי אולי יוכלו לתת לך יותר כיוון כיצד לחקור את השוטר כך שיודע בטעות בעת העדות.

משטרה...חוקים...תמרורים....פקחים...

כל ההשקעה למען איכות חיי האזרח.
במקרה שלפנינו מדובר בדאגה מיוחדת לנכה, בגלל קשייו מול אזרח רגיל, [ולא מדובר בכוונה לפגוע באזרח רגיל.....]לכן יצרו חניות רק עבור נכים......מה צריך לאפיין חניית נכים....? מיקום נכון והגיוני, וסימון ברור שלה , בשפה פשוטה וברורה, שתהיה מובנת לנהגים, בכדי להקל על הנהגים, ולמנוע טעויות.
במקרה שלפנינו לא נעשה המתבקש,ואין סימון ברור על הכביש , כך שגורם הבעיה הינה הרשות האחראית לסימון/הסדרת חיינו...שלא עושה את שבתחום אחריותה.
שופט טוב [ שבאמת מכוון להסדרת חיינו פה] אמור לשפוט את מי שמכשיל האזרחים פה, ומגביר הסיכוי שהם 'יעברו על החוק'.
[ רשויות שאינם עושות את שבתחום אחריותם הינה נורמה נפוצה פה. עיקר הולכי הרגל הנפגעים מרכב ,נפגעים על מעברי החציה...שבעצם לא מסומנים....כך שהאשמים בהריגה הם הרשויות שלא עושות את מה שאפשר לעצור את ההרג].
הרשויות קונסות אזרחים בגלל מחדלים של הרשויות....והאזרחים 'משתפים פעולה' עם חוקי המשחק שיוצרות הרשויות.

עדכון בנוגע לדו"ח

בוקר טוב.
הבוקר היה לי את המשפט. (סוף סוף)
הצגתי את כל הראיות שאספתי. והדו"ח -> בוטל <- .

אני רוצה להודות לך עו"ד שי גלעד על הנתינה והייעוץ ללא תמורה
ותודה גם לשאר המייעצים.

עוז

למעלה