תאונה עם אופנוע

heli251173

New member
תאונה עם אופנוע

שלום,
רציתי לברר מי אשם בסוגיה הר"מ.
אני נסעתי בכביש חד סטרי, האטתי ופניתי שמאלה לחניה, אופנוע שעקף אותי מצד שמאל נכנס בי בדלת השמאלית. מציינת שלא אותתי שמאלה.
האם רק אני אשמה שלא אותתי או שגם הוא אשם שעקף אותי משמאל בכביש חד סיטרי ? (הוא אפילו לא האט יחד איתי)
לתשובתכם המהירה אודה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
במדינת ישראל (בניגוד לאנגליה, יפן, דרום אפריקה וקפריסין)

עוקפים משמאל, גם בכביש חד סיטרי
את האטת, לא סימנת שברצונך לפנות שמאלה, הוא רצה להמשיך, מדוע את חושבת שלא היה צריך לעקוף?

heli251173

New member
תאונה עם אופנוע

יודעת שבישראל עוקפים משמאל , אבל הוא היה צריך לפחות להאט כי אני האטתי לכדי עצירה.
אם יש נתיב אחד בכביש חד סיטרי גם מותר לו לעקוף?

אלעד.

New member
להבנתי - לא, כי

"נתיב" מוגדר בתקנות התעבורה כ"חלק מרחבו של כביש, בין שסומן ובין שלא סומן, המספיק לתנועת טור אחד של כלי רכב, למעט רכב הנע על שני גלגלים". לא מצאתי איסור מפורש. מתוך ההגדרה הוא עקף אותך בתוך הנתיב שלך, וזה מנוגד להרבה איסורים כלליים אחרים: "כל עובר דרך חייב להתנהג בזהירות", "כל עובר דרך חייב להתנהג באופן שלא – יקפח זכותו של אדם להשתמש שימוש מלא באותה דרך; יגרום נזק לאדם או לרכוש ולא יתן מקום לגרום נזק כאמור; יפריע את התנועה ולא יעכבנה", "לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר בסוג הרכב, במטענו, בשיטת בלמיו ומצבם, באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך", וכו'.
וזה חל על שניכם...

be_roo

New member
את האטת ללא איתות וגרמת לעיכוב התנועה ללא סיבה מובנת

וגם סטית מנתיב הנסיעה מבלי לוודא שאינך יוצרת סיכון.
&nbsp
אולי יש לו אשם תורם, אבל הנסיון שלך להסיר אחריות מעצמך מכעיס.

תאונה עם אופנוע

כמובן שהאחריות לתאונה נופלת על שניכם, כל אחד על פי מידת רשלנותו.

למעלה