האם מצלמת רמזור מצלמת פניית פרסה באור אדום?

YOS97

New member
האם מצלמת רמזור מצלמת פניית פרסה באור אדום?

שלום
היום בצעתי פניית פרסה במקום מותר, אלא שהרמזור כבר הבהב צהוב, והתחלף לאדום כשנכנסתי לצומת. נדלק פלש חזק, ואני בטוח שצולמתי.
אלא שאחר כך אמר לי מישהו שהמצלמה לא מצלמת פניות פרסה, גם כשזה באור אדום.
האם הוא צודק?
תודה רבה מראש!

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
התאור שלך מוזר מאד

מצלמת רמזור מופעלת רק אם עוברים את קו העצירה למעלה משניה לאחר שהאור התחלף לאדום, אם הרמזור "הבהב צהוב" לא אתה הפעלת את המצלמה ואם נכנסת באדום וצולמת אז מה אתה רוצה להשיג במתן אינפורמציה לא נכונה בפורום ?

YOS97

New member
איני מתכוון להיות 'מוזר'

שלום ותודה למגיבים. איני מתכוון לתאר תיאור 'מוזר', אני מספר דברים כהווייתם, וכידוע - האמת לפעמים מוזרה. מהי מטרתי? להמשיך רצף של שלש עשרה שנים בלי דו"ח נהיגה (למרות נסיעה יומיומית חוץ משבתות). איני גאה בכניסה באור צהוב; היה לי תירוץ 'מצויין' אבל את מי זה מעניין. לגבי הפעלת המצלמה בטרם עברה שניה - אכן אני נבוך ומבולבל...

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אם אתה צולמת

תקבל את הצילום בדאר (אפילו 3 צילומים, שני צילומים בהפרש שניה זה מזה שמראים את התקדמות נסיעתך, כשבשניהם מצולם גם האור ברמזור וצילום שלישי של הגדלת מספר רכבך.
אם וכאשר תקבל את הצילומים התבונן בהם וספר לנו מה היה האור ברמזור כשחצית את קו העצירה והפעלת את המצלמה., אולי נלמד משהו חדש.

פולספגן

New member
מצלמה מצלמת 2 תמונות, כאשר השנייה היא לאחר מעבר הצומת

אתה, אם צולמת, צולמת רק בתמונה הראשונה ולכן לא תקבל דו"ח.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
המצלמה מצלמת 2 תמונות

בהפרש של שניה זו מזו, בלי קשר למעבר הצומת, ודו"ח יכול להשלח גם אם צולם רק בתמונה אחת במידה והוא הפעיל את המצלמה (יתכן גם, לפי תאורו, שמישהו אחר שנסע אחריו הפעיל את המצלמה, ואז לא הוא יקבל דו"ח אלא הרכב שהפעיל)

פולספגן

New member
לא, כי הצילום הראשון הוא לאחר מעבר על הפס הפרדה ואם לא נכנסת

לצומת, אתה לא תקבל שום דו"ח, למרות שצולמת פעם אחת.

למען הסר ספק, איני יודע את המינוח המדוייק של הפס שלפני המעבר חצייה, אז קראתי לו פס הפרדה, למרות שפס הפרדה הוא בכלל משהו אחר במעבר בין נתיבים בכביש דו סיטרי או בכניסה לכביש ראשי מכביש צדדי.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
עכשיו נותר לך רק להסביר

איך עושים פרסה בצומת בלי להיכנס אליה.
-
ובעניין "הפס" - זה פס עצירה שאותו אסור לחצות כשהרמזור אדום, מתחתיו יש מנגנון המפעיל את המצלמה במידה וחוצים אותו למעלה משניה לאחר שאור הרמזור התחלף לאדום.

be_roo

New member
אם השואל נכנס בצהוב הוא לא הפעיל את המצלמה, אחריו נכנס רכב

נוסף שהפעיל אותה וצילם את שניהם.
אם אכן זה מה שקרה רק הנהג שצולם פעמיים בתוך הצומת אמור לקבל דו"ח.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אם זה מבה שקרה אז

המצלמה "יודעת" איזה רכב הפעיל אותה ולכן זה שעבר את קו העצירה בטרם הופעלה לא יקבל דו"ח גם אם צולם פעמיים (במידה ולא גרם לתאונה כמובן)

פולספגן

New member
לכן, זה תחת הקטגוריה של הצילום הראשון

בצילום השני, הוא כבר לא ייקלט, כי הוא יהיה מסובב או אפילו בכלל לא בטווח המצלמה.

מצלמת רמזור ופניית פרסה

מצלמת רמזור אוכפת עבירת אור אדום ומהירות. אם עברת את קו העצירה שנייה לאחר שהתחלף האור האדום, לא משנה מה ביצעת לאחר מכן , פרסה או המשך נסיעה ישר.

למעלה