הצדק והאמת ניצחו מה עכשיו?!

הצדק והאמת ניצחו מה עכשיו?!

קשה לי להאמין שמישהו זוכר את הסיפור הזה אולי ברזילי.

אחרי אין סוף מכתבים והתיצבויות בבית משפט, משפט שנשכח, דחייה פעם שניה, והתייצבות לדיון פעם שלישית סוף סוף נפלתי על שופט שקיבלת את הגירסה שלי שהיא האמיתית והוציא אותי מהסיפור הזה ובעצם סיים אותו. הנקודות נמחקו ושילמתי סכום של 50 שקל לא יודע על מה. על הוצאות משפט לצורך העניין.

מסקנות שלי?!
מערכת המשפט (של תעבורה לפחות) בארץ רקובה ומגעילה.
רק בפעם השלישית שהייתי בבית משפט לתעבורה בנצרת הבנתי שאין מושג לתובע מטעם המדינה מושג קלוש בתיקים שהוא אמור לתבוע בהם זה פשוט מגעיל.
היה שווה לבזבז 3 ימים ואין סוף משאבים על זה? כן ולא תלוי את מי שואלים.

הכי מצחיק שהשופט אומר לי בסוף בוא תודה על משהו טכני ואני מוציא אותך מזה לגמרי. אמרתי לו לא יהיה אני כבר עמוק בתוך הסיפור הזה אני לא אודה על משהו שלא עשיתי גם אם אצטרך לבוא לכאן עוד 7 פעמים, וזה הזוי בכלל שכבודו מבקש ממני להודות במשהו שלא עשיתי.

יש לי דרך לתבוע את מערכת המשפט או המשטרה או מי שזה לא יהיה על ההוצאות וההפסדים שהיו לי מהסיפור הזה? או שזה יהיה שוב פעם סחבת של שנתיים וחצי.

[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/170352476/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA[/URL]

גבע אבי

New member
קצת יתר מידע יעזור להבין מה קרה במשפט.

לכל דיון משפטי יש סיכום בכתב.
אנא העלה את הסיכום לכאן כדי שנבין כולנו מה קרה כאן.
בהעדר, אני מבין שנעשתה כאן עסקת טיעון מסוג כלשהו בעיקר בעקבות כשלים של התביעה, אם נאמץ את גרסתך מהסבב הקודם.
מכאן מסקנתך על מערכת המשפט נמהרת ואינה נכונה. דווקא מערכת המשפט פעלה כראוי תוך שהיא רומזת לתביעה על כשליה.
חברך הנהג עבר עברת תנועה וזה בודאות.
התקלה הייתה עם השוטר שרשם את העברה על שמך, ולהערכתי זה הבסיס לעסקה.
מכיוון שיש כאן הרשעה, אינך זכאי לפיצוי כלשהו.
אנא העלה לכאן את סיכום הדיון לטובת כולם.

הקובץ כאן, וזה לא ממש סיכום.

אני רואה שהוא כן כתב בסוף מודה במתוקן למרות שאמרתי לו שאני לא מודה בכלום. וכל זה "בלי להסכים לטענת הנאשם".

את הסיפור הבנת בגדול?
במשפט השופט אמר לי יש לנו 2 אפשרויות (ושאל מאיפה אני מגיע כדי להבין כמה נזק זה בשבילי כל פעם) או שאני מזמן את השוטרים ואת חבר שלך הנהג ובעל הרכב ומתחילים הכל שוב פעם או שאתה מודה במשהו \ סעיף טכני הוא אמר לצורך להעניין ואני מבטל לך הכל בקנס של 100 שקל.

אמרתי לו, אני לא מוכן להודות על משהו שלא עשיתי וזה מוזר שאתה מבקש ממני לעשות כזה דבר.

התובע קם וניסה להגיד מה פתאום בוא נזמן את כולם שוב פעם (בלי להבין כמעט על מה מדובר).
סופו של דבר השופט שיכנע אותי בכל זאת להסכים לסגירת התיק ושאני יעשה אח"כ מה שאני רוצה ותכלס זה עדיף לי מלהתרוצץ עוד פעם ועוד פעם מלוד לנצרת בשביל הדבר המפגר הזה. והסכמתי.

חברי עבר עברת תנועה בודאות? אני לא כזה בטוח, קראת את הלינק מלפני שנתיים?
התקלה של השוטרים עלתה לי כמעט ב3 ימי עבודה ונסיעות, ואני לא רואה כאן הרשעה למה שאני לא יהיה זכאי לפיצוי על כל הסיפור הזה והצער וכו וכו.

גבע אבי

New member
סיכום כדת וכדין. מתייחס גם להמשך

עם הכרעת הדין וגזר דין.

הצלחת לטעת ספק סביר במוחו של בית המשפט ולכן נעשתה עסקת טיעון בשל כשלי התביעה - דוגמא מצויינת להתנהלות למופת של בית המשפט לטובת הנאשם!

תזכיר לי בבקשה איפא היה חברך בזמן הדיונים הקודמים?
האם הגיש תצהיר לבית המשפט כי הוא נהג ולא אתה?

אם לא עשית דבר בנושא אין לך להלין אלא על עצמך בלבד.
ולסיכום - נעברה עברה על ידי נהג הרכב.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אתה בבעיה

הורשעת בדין לפי כתב אישום מתוקן שאותו לא צרפת אז איני יכול לדעת באיזו עבירה הורשעת.
מאחר שהורשעת לא נראה לי סיכוי שמישהו יפצה אותך על הטרטור, יתרה מזאת - עלולים לחייב אותך בהוצאות
מהשתלשלות הדברים נראה כאילו לא הבאת את נהג הרכב להעיד שהוא היה הנהג.
נראה לי שגם אם נגרם לך עוול אין לך הרבה מה לעשות וכדאי שתעבור הלאה ותמשיך בחייך. - מעבר לכך נראה לי שלא ראוי ששופט "יסגור" קנס של 50 ש"ח, זה נותן רושם שהוא החליט להרשיע אותך בלי שהיה בטוח שאכן ביצעת עבירה - אבל זו כבר אופרה אחרת.

אופס שכחתי משהו חשוב - ב ר ז י ל י - כנס

חברי הנהג היה איתי פעמיים בבית משפט הוא דיבר רוב הזמן עם השופט בשני הפעמים שהיינו שם ביחד,
זה כן נרשם בפרוטוקול של הדיונים ועדיין אף אחד לא טרח לזמן אותו או לשלוח לו מכתבים או לשנות את כתב האישום. או בעצם לפתוח את התיק ולקרוא מה כתבתנו שנינו. וכמובן שהוא הודה שהוא זה שנהג ברכב.

ב ר ז י ל י - כמובן שבתחילת הפרשה הוא זה ששלח מכתבים שלחנו בעצם במקביל מכתבים שונים מטעם שנינו ל1) בית משפט, 2) משטרת ישראל, 3) משטרת ישראל מחוז צפון, 4) מרכז לתלונות נגד שוטרים ועוד. שום יחס כלום כאילו שום יחס אמיתי לתוכן שנכתב שם.

כמובן שאתם כאילו "צודקים" כי זה ס"ה מקרה זעיר לעומת המקרים היותר חמורים שמתנהלים שם, אבל עדיין אישית ציפיתי מבית משפט להתנהגות קצת אחרת, או... שאני מידי נאיבי.

"הורשעת בדין לפי כתב אישום מתוקן שאותו לא צרפת" לא צרפתי כי שפוט אין כתב כזה אף פעם לא קיבלתי כתב אישום כל שהוא.

גבע אבי

New member
לא ברזילי אבל דומה

כתב האישום המקורי הוא הדוח שקבלת שנקרא "ברירת משפט"
אתה בחרת ללכל למשפט במקום לשלם ואז הדוח הופך לכתב אישום.
במהלך הדיונים השופט החליט, לאור המידע והעובדות שהובאו לפניו לתקן את כתב האישום ואז קבלת מה שכתוב "כתב אישום מתוקן".
אני מסכים לתחושתך שמשהו כאן עקום בעיקר בהתנהלות התביעה ומכאן העסקה. אני מחזיק בעמדתי כי מערכת המשפט פעלה היטב, בדין ובצדק.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
בניגוד לסיפא של קודמי

שאני מעריך מאד את נסיונו ודעתו
אני מאמין שבמקרה הזה מערכת המשפט כשלה
אם בא עד וטען שהוא היה זה שנהג ברכב והשוטרים לא יכלו לזהות אותך בוודאות כנהג ולפי העבר התעבורתי לא נראה אינטרס מובהק שהוא "יקנה" ממך את העבירה והשופט בכל זאת מחליט להרשיע אותך אבל נותן לך קנס זעום ביותר - הדבר נראה כאילו הוא החליט להרשיע אותך למרות שיודע שלא עברת עבירה, אולי כדי לעמוד ב 0 זיכויים שנהוג בבית המשפט בנצרת.
אבל, השורה האחרונה היא שאין לך מה לעשות, אתה הודיית בעבירה בכתב האישום המתוקן שלדברייך אפילו לא נמסר לך במקום, לערער במחוזי לא תוכל ללא עורך דין (גם אם לא היית מודה לא היית יכול להסתדר בלעדיו) וזה יעלה לך המון כסף והמון בזבוז זמן.
-
אני נתקלתי רק במקרה אחד של נאשם (אני מניח שהיו יותר אבל נתקלתי רק באחד) הביא מישהו שטען שהוא היה הנהג ומצא ברכב רשיון של אחר שאבד אותו שם (רכב מסחרי) והיגישו כאילו שזה רשיונו, אבל לרוע מזלו שני העדים (זו היתה עבירת שכרות) זיהו את הנהג שקיבל את הדו"ח כנהג ומה עוד שהיה הבדל חיצוני גדול בין שניהם, מקבל הדו"ח היה ערבי צנום ושחרחר ומחליפו היה רוסי גבוה ובלונדיני.

"מסקנתך על מערכת המשפט נמהרת ואינה"

לא מסכים בעליל, היא לא נמהרת אני וחבר שלי דבקנו בעמדה שלנו לכל אורך הדרך אף אחד במשטרת ישראל או בבית משפט לא השתין לכיוון שלנו
או טרח לקרוא מה שכתוב שם.
וזה לא שלא שלחנו מכתבים מפורטים על הסיפור או שהיה ניסיון מצידנו לחמוק מאחריות או משהו כזה.
אז כן לא מתחרט על מה שכתבתי, כן ישבתי 15 שעות כמעט במצטבר בבית משפט וראיתי איזה ג'ונגל מתנהל שם עם. ביזיון או שזה ככה בכל הבתי משפט בארץ\בעולם.
&nbsp

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
ה 50 שקל - זה מוזר.

לבית המשפט לתעבורה בנצרת יש נורמה של אפס זיכויים
ואולי השופט לא רצה לקלקל את "שמו הטוב."

למעלה