עקיפה בפס לבן

Mencho1212

New member
עקיפה בפס לבן

שלום
ביצעתי עקיפה בפס לבן רציף.
נסעתי בכביש עם פס לבן מלא, לאחר מכן היה קטע בכביש שבעבר היה מקווקו ושינו אותו לשני קוים רציפים לבנים אבל ביניהם נותר הסימון המקווקו והפסים הרציפים אינם מאוד בולטים,
העקיפה הייתה בשעת בין ערביים כך שתנאי הראות לא היו אופטימליים.
הרכב הנעקף היה ניידת סמויה ובו 3 שוטרים
כתוב בדו"ח שהעבירה בוצעה נגד תקנת 47 (ה) (5), הרישיון לא נשלל במקום אבל קיבלתי הזמנה לדין.
העבר שלי נקי ב6-7 שנים האחרונות ויש לי צילום שמראה די בבירור שהסימון מבלבל.
יש לי מספר שאלות מה העונש הצפוי? מה העונש המרבי? האם יש סיכוי להמיר את הדו"ח להזהרה?
האם כדאי לי לקחת עו"ד ? ומה סדר גודל העלויות במקרה כזה?
תודה רבה מראש

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אז ככה

הסימון של שני קוים לבנים מקבילים הוא תמרור חדש יחסית ודי קשה להניח שכבר דהה עד כדי כך שקו מקווקו ישן בולט יותר מהם, בנוסף עלייך להתאים נהיגתך לתנאי הראות.
.מאחר והדרך ממול היתה פנויה לא נשלל רשיונך במקום ולא הושבת רכבך.
ולשאלותייך
1. העונש הצפוי פסילה לזמן קצר, פסילה על תנאי וקנס כספי
3. הסיכוי להמיר את הדו"ח לאזהרה אפסי.
4. לקיחת עורך דין זו החלטה שלך, מצד אחד יש סיכוי שיגרום לעונש קל יותר ומצד שני אינו עובד בחינם.
5. להערכתי עלות עורך הדין תהיה כמה אלפי שקלים, לא יותר מ 5000

Mencho1212

New member
תמונות

תודה על התשובה,
מצרף שתי תמונות: אחת של קטע הכביש עם פס לבן מלא ושנייה עם שני הקוים עם הקיוקוו באמצע
כשאתה אומר פסילה לזמן קצר, מה הכוונה?

be_roo

New member
התמונה הימנית לא נראית מבלבלת

בשמאלית יש אולי מקטעים שנראים שחוקים ועלולים לבלבל, אבל התמונה עצמה צולמה לפני עיקול, כך שאו שעקפת שם ואתה נהג מסוכן, או שצילמת לא במקום המדוייק כדי לחזק את טענתך.
&nbsp
אכן יש מקרים שבהם בוהק השמש מבלבל את הסימונים, בעיקר כשלא טורחים למחוק את הישנים כמו שצריך.
אבל צריך להצמד לעובדות. אז המלצתי היא לצלם את נקודת העקיפה, באותה שעה בה ארע המקרה.
&nbsp
אם שם יש בלבול, התמונה תגבה אותך. לצלם מקום אחר, לא יעזור.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לכמה זמן. ?

1. לא נראה לי שהצילום שצרפת יתרום לזיכוי.
2. לדעתי התביעה תבקש 1 - 3 חדשי פסילה בפועל.
3. נראה לי שלישיבה הראשונה (ישיבת ההקראה) אין צורך בעו"ד, אם פסילה מפריעה לך מאד נסה להעיע עם התובע לעיסקת טיעון כדי לחסוך זמן שיפוטי יקר עם חודש פסילה בפועל או ללא פסילה בפועל אך פסילה על תנאי ארוכה יותר, במידה ולא יסכים תוכל לשכור עורך דין רק שאם התובע לא יסכים כנראה שגם עורך הדין לא יעזור הרבה מכיוון שכפי שכתבת היו 3 שוטרים בניידת כך שיש 2 - 3 עדים מקצועיים נגדך (אולי רק 2 כי לא בטוח שהשלישי כתב מזכר)

קו הפרדה כפול רצוף - עו"ד אילון אורון מנהל הפורום

שלום רב,
אגיב בקצרה לשאלותיך, בנוגע לעבירה של קו הפרדה:
הענישה הסטנדרטית בעבירה זו יכולה להגיע לכדי מספר חודשי פסילה, פסילה על תנאי, קנס כספי וכמובן נקודות רישוי.
אין רף ענישה מירבי, הדבר תלוי במכלול נסיבות- עם זאת, לא נראה כי אתה צפוי ליותר ממספר חודשים, כאמור.
המדובר בעבירה חמורה, שאינה נמנית בעבירות הניתנות להמרה באזהרה.
בכל מקרה, מומלץ להתייעץ בנדון עם עורך דין המתעסק בתחום התעבורה, בפרט.
קביעת שכ"ט עורך הדין תיעשה, גם היא, בכפוף למכלול נסיבות.

בברכה,
עו"ד אילון אורון - מנהל פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

למעלה