דוח סלולר. תודה מראש

דוח סלולר. תודה מראש

שלום וברכה.
אני בן 58 נוהג 40 שנה. לצערי לפני כחודש היה לי יום רע מכל הבחינות ובין היתר קיבלתי באותו יום שני דוחות משטרה. השני היה תמרור עצור ועל זה חבל לי האנרגיות להתווכח (250 ₪ + 4 נק'). אלא שבבוקר עצר אותי שוטר רכוב על אופנוע שנסע לצידי ונתן לי דוח על דיבור בסלולרי. הייתי עם אשתי ברכב שלי שהוא חדיש שיש בו מערכת בלוטוס מקורי. אלא שהסכרון שלו עם הסלולר בעייתי בכך כשמתקשרים אלי כפתור הSEND לא מפעיל את השיחה.
ולכן כשהתקשרו אלי גם באותו יום לקחתי את הסלולר ולחצתי על הכפתור ו... עצר אותי השוטר
בדו"ח הוא רשם שהחזקתי את הסלולר באוזן שמאל וכד' אמרתי אם אסור לגעת בסלולר בנסיעה אז למה לשקר, מספיק שירשום את האמת והדו"ח יהיה תקף. בדרך לא דרך הגעתי לאותו שוטר שהוא אח של עובד שלי שאמר שהוא לא זוכר ושאלך למשפט והוא לא יגיע...
אשמח לשמוע חוות דעתכם האם כדאי לי בכלל לגשת למשפט? האם השופט יכול להחמיר?
האם הסיפור שלי כשיש לי את עדות אשתי, יש לי דיבורית של הרכב, אין לי במכשיר לא הודעות וכמובן לא אינטרנט אמור לעניין את השופט או שזה שחור ולבן?
ואחרון חביב האם באמת השופט יחייב את השוטר להופיע?
תודה מראש.

be_roo

New member
החלק הכי עצוב בסיפור שלך הוא השוטר

גם משקר, ועוד שלא לצורך, זה בא לו טבעי.
גם יעדר ממשפט בשביל הבוס של אחיו.
&nbsp
שחיתות מתחילה בדברים הקטנים....

גבע אבי

New member
מאז שחרב בית המקדש וגו'..

את יודעת למי ניתנה הנבואה.
מאחר ואת לא שוטה בעיני, אל תתנבאי.
לא שוטר מושחת, סתם שוטר דפוק ולא מקצועי.
והוא יגיע למשפט, באבו אבוהו יגיע וידקלם את הכתוב בדוח בלי למצמץ.

be_roo

New member
זה המידע שסופק ועליו הגבתי.

אתה רוצה להמציא סיפור אחר ולהגיב עליו, תהנה.

אם כבר דיברנו על שוטר שקרן. אז מה15 שנה שאני מכיר את השוטר

חוץ מלקחת משמרות לילה שאז השוטרות יותר זורמות... אתה יכול לעבור באדום ללא רשיון כשאתה בסלולר והתינוק לצידך ללא כיסא, רק טיפה פרוטקציה... גועל נפש!!!

be_roo

New member
קודם סיפקת עובדות, עכשיו זו התלהמות כללית מיותרת

be_roo

New member
דרך אגב, אם פיספסת את הרמז, אתה מעורב בשחיתות עד הצוואר

כאשר בחרת לנצל יחסי מרות עם העובד שלך כדי ליצור קשר עם אחיו השוטר.
&nbsp

גבע אבי

New member
תגובה

הדוח הוא על שימוש בנייד ולאו דווקא דיבור. עצם ההחזקה ביד היא היא יסוד העבירה.
זה שהשוטר לא דייק בתאור העובדות המהוות את העבירה, זה חמור מאוד, אבל אינו גורע מזה שנעברה עבירה.
אם תשלם ותזכור - זה דבר אחד
אם תלך למשפט, יש סיכוי לשני תרחישים:
האחד - השופט ישמע כי אחזת את הנייד ביד והשוטר לא דייק בעובדות וירשיע אותך על פי הודאתך בעבירה זו.
האחר - השופט ישמע כי אחזת את הנייד ביד והשוטר שיקר וישלח את השוטר למקום שמתחרז עם "אוטומט". (מה שמגיע לו). עדות אשתך יכולה לסייע וכן דבריך תגובה לעבירה, שנרשמו על ידי השוטר
כן, השופט מחייב את השוטר לבוא ולהעיד עם כל הסנקציות המתחייבות.
בהצלחה

במאמר מוסגר ומאוד מומלץ, אם תחליט ללכת למשפט, אני מציע לך להפגש עם התובע לפני הדיון, לספר לו את סיפור המעשה ולבקש עסקת טעון על סעיף 28(א) - אי אחיזת ההגה בשתי ידים = 250ש"ח מקס ולא זוכר כמה נקודות

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
בעניין אי אחיזת ההגה בשתי ידיים

זו עבירה שהעונש עליה (למעט אם שונה לאחרונה) הוא 100 ש"ח קנס ללא נקודות
אבל כשזה מגיע למשפט, בפרט כשהמשפט הוא על שימוש בטלפון והתביעה לא מצליחה להוכיח ומשנים את סעיף העבירה, הקנס בדרך כלל גדל ונתקלתי במקרים שהגיע ל 500 ואף 1000 ש"ח.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לעניינך ולשאלותייך

לעניין עצמו - אני מסכים לחלוטין עם בי-רו
אבל
לפי דברייך נעברה עבירה - השתמשת במכשיר סלולארי בזמן שהרכב היה בתנועה (האיסור אינו על דיבור אלא על שימוש ואחיזת המכשיר ביד היא שימוש)
התאור ש הגעתך לשוטר ושיחתך איתו יש בו לפחות הטרדה (אם לא איום לפחות מרומז)
-
מבחינת כדאיות ללכת למשפט - במידה והשוטר אכן לא יגיע להעיד ואתה תשקר במשפט ותכחיש ביצוע העבירה,, יתכן ותזוכה (רק במקרה כזה לא תהיה טוב מהשוטר שאתה מאשים אותו בשקר)
במידה והשוטר יגיע הוא לא חייב לזכור את המקרה, הוא מעיד לפי הדו"ח שכתב - אבל אם יזכור את התקשרותך אליו זה עלול בהחלט להחמיר את מצבך..
השופט לא כבול לקנס המקורי והוא בהחלט עלול להחמיר
הפרטים שציינת (עדות אשתך והדברים שאין במכשירך) חסרי חשיבות לעניין העבירה, אם החזקת את המכשיר בידך - העבירה נעברה והמחוקק קבע מה העונש עליה.
המשפט מתנהל בשתי ישיבות - הראשונה היא הקראה, שם תשאל אם עברת את העבירה (השוטר לא יוזמן) אם תודה יגזר עונשך במקום, במידה ולא תוזמן לישיבה שניה שאליה יוזמן השוטר להעיד, במידה והשוטר לא יופיע תזומן לישיבה שלישית והשופט יעיר לתובע לוודא שלישיבה זו השוטר יגיע והתובע (שנבחן לפי אחוז ההרשעות במשפט) יעשה ככל יכולתו שכך יהיה.
לידיעתך - ההליך הזה נמשך לפחות בין שנה לשנתיים.

למעלה